Stavba ze sklonku 19. století se po přibližně 20 letech bezúčelného chátrání mění na kulturní centrum obce a spojení moderních technologií a materiálů tvoří funkční a uživatelsky příjemné prostory.
S tímto uceleným systémem lze zateplit budovu i klasicky z vnější strany, ale ideální je pro objekty, kde to není z jakéhokoliv důvodu možné. Vlastnosti tepelně izolačních pórobetonových desek Multipor tak umožňují zateplit všechny stavby včetně novostaveb, starších domů nebo historických a památkově chráněných objektů bez negativního vlivu na vnější podobu fasády.
Rekonstrukce balkonů, teras, ale hlavně koupelen a dalších prostor odolávajících přímému působení vlhkosti vyžaduje kvalitní skladby materiálů. Nároky jsou kladeny nejen na kvalitu rekonstrukce, ale také na snížení její časové náročnosti. Systém Baumit Baumacol nabízí pro tyto případy ucelené řešení s výrobky řady Speed.
Dům Oskar patřil mezi nejdiskutovanější projekty v historii soutěže a u odborné poroty vyvolal zřejmě největší debatu za celou desetiletou historii udílení ocenění. Svým výrazným charakterem výrazně vyčnívá. Porotu nakonec přesvědčilo sebevědomé rozhodnutí dotáhnout odvážný koncept do finální podoby.
Recenzovaný Problematika navrhování půdních vestaveb a nadstaveb ve zděných stavbách se svém druhém díle dostává k tématu zvyšování únosnosti stávajících dřevěných stropních konstrukcí. Dále pak k zesilování železobetonových stropů a stropních konstrukcí s ocelovými válcovanými profily. Závěr se týká výčtu možnosti zvýšení světlé výšky půdního prostoru a také různých zvláštností nadstaveb.
Recenzovaný Každé storočie sa pre výzor krovu vyznačovalo istým typickým konštrukčným systémom. Výrazným stavebným boomom bola výstavba krovov v 18. a 19. storočí. Väčšina striech a stavebných historických pamiatok pochádza zo zmieneného obdobia. Stavebný pokrok nebol obmedzený len na návrh nového, moderného konštrukčného systému krovu, ale zahŕňal aj rekonštrukcie nevyhovujúcich striech historických objektov.
Kvalitní podlahu dělá rovný a pevný podklad. Ať už ho připravujete v interiéru, nebo v technické části domu, klíčem k úspěchu je správná nivelační stěrka. Volbu vám ulehčí dvě novinky od značky Weber – cementový webernivelit a sádrový webernivelit S, které zvládnou většinu běžných aplikací na stavbě.
Skupina Xella, přední evropský dodavatel udržitelných, efektivních a cenově dostupných stavebních řešení, zaznamenala v uplynulém roce významný pokrok v oblasti snižování emisí CO2, podpory cirkulární ekonomiky a zvyšování bezpečnosti práce. Společnost tak úspěšně naplňuje své ambiciózní cíle v oblasti udržitelnosti stanovené do roku 2030.
Potřeba zkrátit dobu stavby na minimum je zcela přirozená, protože každý stavební den stojí spoustu peněz. Urychlení výstavby však nesmí jít na úkor kvality výsledného díla. Jedním ze způsobů, jak stavbu výrazně posunout dopředu bez ohrožení kvality, je použití prefabrikovaných stavebních dílců. Ty se pečlivě podle zadání investora vyrobí mimo stavbu, na níž se pak v přesný čas přepraví a ve velmi krátkém čase namontují. Kromě stropů a balkonů patří k nejoblíbenějším prefabrikátům betonové schodiště.
Recenzovaný Navrhování půdních vestaveb a nadstaveb ve zděných stavbách přináší v praxi celou řadu úskalí. Jedná se o poměrně rozsáhlou problematiku, kde dominují stropní konstrukce, přičemž posouzení únosnosti zděných nosných konstrukcí – stěn, pilířů či sloupů se provádí obvyklým způsobem dle ČSN EN 1996-1-1. Seriál je takto rozdělen do dvou dílů – první pojednává o zatížení stropních konstrukcí a o možnostech dalšího postupu v případech, kdy je stropní konstrukce ze statického hlediska pro nový účel nevyhovující. Následně jsou popsány možnosti zvýšení únosnosti dřevěných stropů, a to změnou statického systému, vložením nové stropnice a spřažením původního stropu s doplňkovou konstrukcí. Druhý díl pak pojednává o problematice zvyšování únosnosti stávajících stropů a dále upozorňuje na zvláštnosti půdních nadstaveb.
Recenzovaný Výrazným stavebným boomom bola výstavba krovov v období 18. storočia. Väčšina striech a stavebných historických pamiatok pochádza zo zmieneného obdobia. Stavebný pokrok nebol obmedzený len na návrh nového, moderného konštrukčného systému krovu, ale zahŕňal aj rekonštrukcie nevyhovujúcich striech historických objektov. Pre porozumenie statického pôsobenia historických krovov je kľúčové poznať ich konštrukčný systém a riešenie. Toto poznanie je dôležité nielen pre diagnostiku alebo rekonštrukciu konštrukcií krovov, ale získané poznatky prinášajú potrebné informácie pre rozvoj tesárstva v súčasnosti.