Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

DNESredakce
Standard budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) je od ledna 2020 povinný již pro veškeré nové budovy. Investoři se tohoto faktu zbytečně obávají. Co nový NZEB standard znamená a jak se na něj připravila společnost Xella odpovídá v rozhovoru Ing. arch. Zdeněk Podlaha.
22.10.2019SATJAM s.r.o.
Dřevěná smuteční síň s fasádou z hliníkového plechu SATJAM AluFalc je jednoduše efektní, estetická i odolná.
21.10.2019Ing. Jiří Buchta, CSc.
Rozvod plynu má být navržen tak, aby co nejméně prostupoval požárně dělicími konstrukcemi. Konstrukce, ve kterých se vyskytují tyto prostupy, musí být dotaženy až k vnějším povrchům prostupujících zařízení, a to ve stejné skladbě a se stejnou požární odolností, jakou má požárně dělicí konstrukce.
21.10.2019redakce
Pro nadlimitní veřejné zakázky platí od roku 2022 povinnost zpracovávat jejich projekty formou BIM (Building Information Modeling). Povinnost vychází z Koncepce BIM, jejíž významnou část odborné implementace má na starost Odbor Koncepce BIM České agentury pro standardizaci. Exkluzivní rozhovor s Jaroslavem Nechybou, ředitelem odboru, přinášíme na TZB-info.
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, prosím o radu. Betonoval jsem věnec betonem C25/30 z betonárky. Špatně jsem spočítal množství a na nosnou příčku mi beton nezbyl. Měl jsme doma betonový potěr, který jsem umíchal a vylil do věnce na nosnou příčkou. Na této příčce bude ukotvena pozednice. Nyní mi tento beton popraskal. ...
Dobrý den, můžete mi prosím poradit, zda je systém položení roxorů v ZB správný? Jde mi o rohy a o střed tvořící "T". Dle přiloženého obrázku jsem vyztužil rohy ohnutým roxorem o délce strany cca 1,5m (znázorněn černě). Na středovém pásu tvořící "T" jsem pak roxory ohnul proti sobě a oba svázal ...
Dobrý den vykopal jsem v obýváku díru o rozmerech 2x2,5m a hloubka cca 2m. Chtěl bych tam udělat ze ztraceného bednění (šířky 20cm) sklep, zaklopení bude pomocí panelů 29x240x9cm. Jeden panel váží 165kg a bude jich tam 5ks. Na obrázku je vidět to, co mě zajímý nejvíce a sice, jak široký zhruba by m ...
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem by se dalo zarovnat ostění před instalací oken, aby se daly přilepit pásky. Vyzděné je to v pohodě, akorát stavím z porothermu a v ostění je pero+drážka a na to prý nejdou pásky přilepit. Oknaři to potřebují srovnat do roviny. Na internetu jsem naš ...
Dobrý den, v současnosti plánujeme realizaci schodů z obývacího pokoje do kuchyně, protože stavíme ve svahu a máme dvouúrovňovou zákl. desku. Jedná se pouze o 4 schody. Projektant navrhl normální ŽB schody usazené přímo na desce s tím, že schodiště je uprostřed desky domu a promrzání odspodu neh ...
Dobrý den, máme takto zateplený sokl, je to tuším kb blok a poze nadzemní část, rotože pak už je beton na který se sokl vyzdíval a pak základové pasy. Chtěli bychom do budoucna udělat kolem domu obrubník a vysypat mezeru kačírkem(jen estetický význam) Obrubník bude cca do 10 cm výšky polystyrenu od ...
Dobrý den, dilatuje se nějak hurdiskový strop od okolního zdiva pakliže se jedná o rekonstrukci a beton bude "mezi zdmi". Na stránkách výrobce ani na internetu jsem žádné konkrétní info nenašel. Mám nosnou stěnu 60cm, z každě strany uloženy IPE160 a vybetonován pouze strop. Samotná mezera mezi ...
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

© Fotolia.com
18.10.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips, Vás zve ve dnech 31. října až 1. listopadu 2019 do hotelu Skalský Dvůr u Bystřice nad Pernštejnem, kde se bude konat již 13. ročník konference Dřevostavby v praxi.
16.10.2019redakce
Společnost HELUZ Cihlářský průmysl v září představila novou silikátovo-disperzní maltu HELUZ SIDI pro zdění celého sortimentu broušených cihel HELUZ. O novince jsme si také povídali s produktovým manažerem společnosti Ing. Pavlem Heinrichem na veletrhu For Arch 2019.
14.10.2019Českomoravský beton, a.s.
Výrobek COLORCRETE® – barevný beton z portfolia skupiny Českomoravský beton získal stříbrnou Známku kvality Výrobek – technologie pro stavitelství a architekturu 2019.
12.10.2019Vlastimil Růžička, redakce
Odborná konference v rámci prvního dne největšího stavebního veletrhu se osvědčila. Zdá se, že se konečně daří vést konstruktivní debatu mezi odborníky a představiteli vlády, a to dokonce v tak choulostivých věcech, jako je rekodifikace stavebního práva a digitalizace stavebnictví. Řešení však není zcela jednoznačné.
9.10.2019LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Zhodnotíme-li praktičnost, variabilitu finálního provedení, náročnost montáže a v neposlední řadě cenu, bude jasným vítězem beton.
6.10.2019Českomoravský beton, a.s.
Nezadržitelným tempem roste na okraji Znojma nedaleko obce Dobšice nové centrum Vinařství LAHOFER, které pomalu ale jistě získává svou definitivní podobu. Jedná se o moderní stavbu, jejíž výjimečnost spočívá ve využitelnosti centra.
Smuteční síň
4.10.2019LB Cemix, s.r.o.
Město Havířov dokončilo v loňském roce jednu z nejnáročnějších investičních akcí – rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku. Součástí bylo i postavení nové smuteční síně, jejíž interiéry zdobí omítky imitující pohledový beton od výrobce LB Cemix.
4.10.2019FEMONT OPAVA s.r.o
V polovině loňského roku naše společnost zahájila výstavbu zakázky pod názvem: Bourárna a balírna masa a zvěřiny Bidfood Czech Republic s.r.o. jako generální dodavatel díla.
26.9.2019Wienerberger s.r.o.
Pokud jste se rozhodli v tomto roce stavět, stále není pozdě. Vaše stavba si určitě zaslouží poctivý stavební materiál… Ten můžete mít, a navíc za skvělou cenu. Jak? Je třeba využít akce Stavte výhodně, díky které budete čerpat slevy na stavební materiály Porotherm, Tondach, Schiedel, Vekra, Pipelife a Siko.
25.9.2019ECORASTER CZ
Cena pokládky je neodmyslitelnou součástí ceny dlažby. Německá zatravňovací drenážní dlažba Ecoraster je v tomto ohledu jen těžko překonatelná. Navíc její položení zabere bezkonkurenčně nejméně času. Záruka je 20 let.
25.9.2019Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Architekti Chybík+Krištof pro předního českého výrobce modulů KOMA MODULAR vyvíjí novou budovu výzkumného centra ve Vizovicích. Posouvají v ní dosavadní standardy prefabrikovaných staveb a nabízí nové prostorové možnosti z modulů. Nový systém umožňuje osvobození od striktně pravoúhlého stavění.
22.9.2019redakce dle tiskové zprávy, Střední škola stavebních řemesel Brno - Bosonohy
V pondělí 2. září 2019 nastoupilo ke studiu stavebních a dřevozpracujících oborů na Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy více než 180 nových žáků. Do stavu učňovského je během slavnostním rituálu uvedl sv. Matěj, patron všech stavebních oborů.
Reklama
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
 
Reklama