Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

DNESXella CZ, s.r.o.
Minerální desky Multipor jsou jedním z nejpopulárnějších stavebních řešení pro vnitřní zateplení, díky němuž není třeba zasahovat do vzhledu fasády například u historických budov.
DNESredakce
Stavební portály ESTAV.cz a TZB-info vyhlašují fotosoutěž na téma Letní posezení. Předmětem zájmu letošních záběrů se tak stávají pergoly, terasy, altány, lavičky i přístřešky, zahradní kuchyně či krby. Rozhlédněte se kolem sebe na své zahradě nebo při výletech. Mějte oči otevřené a fotoaparát připravený. Vyhrajte parádní ceny.
VČERAredakce
Podzimní veletržní sezóna začíná dříve než obvykle a veletrhy budou rozšířeny. Veletržní podzim v Letňanech přinese nově i strojírenské a průmyslové obory. Informace zazněly na mimořádné tiskové konferenci ABF, která se konala 2. 7. 2020.
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, rekonstruuji sklípek a řeším druh betonu pro specifický případ. Předem podotýkám, že projektanta mám, ale nedokáže mi přesně odpovědět. Jedná se o sklípek ze smíšeného zdiva síly 50-60 cm. Na vrchní části budu dělat věnec s deskou v jednom kroku. Pak se bude pokračovat ve stavbě dalších
Dobrý den, narazil jsem na možnost zateplení základů včetně soklu tvrdou PUR pěnou, zaujaly mě hlavně její vlastnosti oproti XPS polystyrenu, ale nějak si nedokážu představit jak to může vypadat v nadzemní části, jestli se zateplují tímto způsobem základy a nahoru na pohledovou část se dává polystyr
Dobrý den, rád bych poprosil diskutující o radu. Stavím podkroví, půl štok o výšce 150 cm, tedy šest řad bloků. Projektant tento půlštok navrhl bez ztužujícího věnce, ale já jsem se rozhodl věnec udělat. A teď k mé otázce. Na dvou stranách stavby, které jsou bez oken by šel krásně udělat věnec v pos
Zdravím ve spolek mám dotaz nechali jsme si od firmy stavět přízemní RD. Proběhla betonáž základové desky ale zde došlo k chybě a jedna strana je o 20 cm užší. Délka delší strany byla podle projektové dokumentace 13 430mm a kratší 8 520 mm ale jedna u ní došlo ke špatnému zaměření a je 8 320 mm firm
Dobrý den. Prosím vás je tady někdo,kdo by mě řekl jaký profil by měl mít vazný trám na střeše? Křidlice bude MB Beta-zatížení cca 45kg/m2. sklon střechy 30 stupnu. Vazný trám bude dlouhý 9,5m a nebude nikde podepřen. zatížen bude cca 2,5m od kraje a pak 2,5 m od konce. sněhová oblast-jižní morava.
Zdravím všechny, Protože stavím na písčitém podloží(od 20 cm hloubky je jen písek), tak jsem nejprve realizoval výkop a betonáž základových pasu bez skrývky ornice. To vše protože jsem měl strach(a oprávněný) ze sesunuti výkopu. Teď jsem provedl betonáž dvou řad ztraceného bednění(vše dle pro
Dobrý den, na modré střeše mě zaujalo toto řešení základů a desky, kdy je základová deska v podstatě odizolovaná od základů (Shock Novomur), tudíž by již nemuselo být potřeba dělat další izolaci pod zdivo (IPA, nátěr apod.) Celkem se mi toto řešení líbí. Oproti běžné praxi je tak odizolování prove

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

1.7.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Zdivo z akustických cihel HELUZ se zpravidla zdí na běžné malty. Je potřeba dodržet správnou tloušťku malty a všechny svislé spáry, kde není spoj pero-drážka, promaltovávat zdicí maltou. V případě příček z cihel HELUZ AKU s maltovací kapsou se doporučuje poslední řadu stěny pod stropem vyzdít z cihel HELUZ AKU bez maltovací kapsy. Doporučuje se, aby zdivo z akustických cihel bylo provedeno do vnějšího líce obvodového zdiva.
Betonárka Hlinsko
25.6.2020Českomoravský beton, a.s.
Dne 18. 06. 2020 proběhlo slavnostní otevření betonárny Hlinsko. Provoz je plně řízen automatickým systémem ME 30, který zaručuje přesné dávkování, a tím i výslednou vysokou kvalitu čerstvého betonu.
25.6.2020BASF Stavební hmoty Česká republika, s.r.o., Martina Hurta, produktový manažer PCI
Běžné řešení hydroizolací pod úrovní terénu a jejich napojení na nadzemní soklovou část odolnou proti ostřikové vodě sebou přináší celou řadu problémů, protože zde dochází ke kombinaci izolací na bázi bitumenů (asfaltů) pro podzemní část, a minerálních izolací pro nadzemní část.
24.6.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Založení první řady cihel HELUZ se zpravidla provádí na natavený těžký asfaltový pás. První řada broušených cihel se zakládá na vyrovnané maltové lože do stejné výšky jako obvodové a vnitřní nosné zdivo nebo na menší tloušťku. Při zdění se dodržuje správná převazba cihel. V místě rohu a styku stěn se cihly vzájemně převazují. Ostění stavebních otvorů se zakončuje vždy drážkami popř. pery cihel HELUZ, nikoliv řezanými stranami cihel.
23.6.2020Baumit, spol. s r.o.
I při použití vysoce kvalitních stavebních materiálů dochází postupem času ke změnám na povrchu fasád domů. Stejně je tomu u železobetonových konstrukcí, například teras či balkonů. Není to však důvod k obavám, neboť společnost Baumit nabízí celou řadu svých výrobků pro renovaci a obnovu, a to vždy v systémovém řešení.
17.6.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Zdění vnitřního zdiva z cihel HELUZ začíná nosnými stěnami. Po dokončení vodorovných nosných konstrukcí se pokračuje zděním nenosných stěn – příček, a to nejlépe od nejvyššího podlaží k nejnižšímu. Vnitřní zdivo včetně příček se kotví k obvodovému zdivu plochými nerezovými kotvami zabudovanými do ložných spár obvodového zdiva. Vnitřní zdivo i ve vyšších patrech se zakládá na asfaltový pás.
16.6.2020LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Nejen zahrady, ale také parky a odpočinkové zóny v přírodě nebo třeba i v obchodních centrech mají sloužit k relaxaci a načerpání nových sil. Aby mohla tato místa dostatečně sloužit svému účelu, vyžadují určité vybavení. A nemusí se zdaleka jednat jen o lavičky a podobný mobiliář. Mohou to být také okrasné stěny a jiné prvky, které třeba v kombinaci s vysázenými rostlinami dodají patřičnou atmosféru, v níž se lidé budou cítit dobře. Docílit spojení funkčnosti a designu však nemusí být zcela jednoduché. Proto vznikl Playstone.
Objekt ELI Beamlines – laserové centrum Břežany (zdroj – Akademie věd ČR)
16.6.2020Bim.Point
Neměli bychom zapomínat na to, jak efektivně využívat informace o budově i po dokončení stavby. Teprve pak můžeme hovořit, že informace o budově jsou využívány pro správu budovy, respektive pro obor Facility Management (FM).
11.6.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Česká rodinná společnost HELUZ získala certifikát nejlépe řízené firmy v prvním českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies (BMC).
11.6.2020ABF, a.s.
Dřevostavby jsou nepostradatelnou součástí stavebních veletrhů. Přitahují pozornost investorů se zájmem o stavění z přírodních materiálů, využívání obnovitelných zdrojů a také se zájmem o rychlou a kvalitní výstavbu. Dřevostavby mají nezastupitelné místo i na nejdůležitějším stavebním veletrhu u nás – FOR ARCH.
10.6.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
V místě ostění dveří a oken se použijí doplňkové cihly HELUZ, které zabezpečují vzájemnou převazbu cihel bez nutnosti řezání. Zajišťují také podmínky pro řádné kotvení rámu dveří a oken, vodících lišt stínící techniky a eliminují tepelné mosty po vložení izolantu do kapes cihel. Do připravené kapsy ve zdivu se vkládá extrudovaný polystyren.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Hrubá stavba
 
Reklama