Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

VČERALB Cemix, s.r.o.
Josef Dostál, mistr svého oboru, se v letošním roce stal tváří společnosti LB Cemix, výrobce a dodavatele špičkových stavebních řešení a hmot. Tento rychlostní kajakář je synonymem živé energie, překonávání svých hranic a radosti z dobře odvedeného výkonu, stejně tak jako Cemix.
2.4.2020BEST, a.s.
Terasa, veranda či pergola je chloubou mnoha zahrad. Kdo by si na ní rád nevychutnal nedělní kávu nebo neposeděl s přáteli u dobrého jídla a pití? Není to ale jediná věc, která nás na ní láká. Snad každý v koutku duše touží po tom, aby právě tu jeho terasu hosté obdivovali. Jak na to? Základem je správná dlažba.
1.4.2020Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Stropní systém Ytong Klasik je ideální pro rodinné domy, bytové domy a občanskou výstavbu. Realizován byl rovněž na rodinném domě, který redakce TZB-info nedávno navštívila. Investoři oceňují rychlou výstavbu se stropem Klasik a možnost variabilního umístění příček.
31.3.2020LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Pro všechny, kteří chtějí stavět rodinný dům, platí již od 1. ledna nová legislativa. Všechny novostavby musí mít nyní „téměř nulovou spotřebu energie“. To se samozřejmě odrazilo nejen ve volbě způsobu vytápění, ale také v mnoha dalších věcech, které se promítají v první řadě do projektové dokumentace.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den přátelé, mám velké trápení a nevím co s tím . Objednal jsem si dvě hotové prefabrikované garáže. Každá váží 13,5t . Výrobce doporučuje usadit je na základové patky. Ty jsem nechal vybudovat a při kontrolním měřením co jsem si pak udělal laserem se mi ty patky zdáli rovné. Nalepil jsem na
Dobrý den, koupil jsem pozemek na kterém je již udělaná základová deska, kterou chci využít na stavbu domu. Desku mám statikem schválenou a čekám na vydání stavebního povolení. Bohužel deska je již starší a na několika místech je narušen povrch (vydrolená vrchní vrstva). Před položením hydroizolace
Dobrý den, v souvislosti s kůrovcovou kalamitou mám možnost dostat od příbuzných vytěžené dřevo z lesa na plánovanou stavbu. Bohužel teprve řešíme projektovou dokumentaci, tak se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s dlouhodobějším uskladněním stavebního řeziva resp. v surové podobě bez kůry
Dobrý den, loni v létě jsem betonoval hurdis strop viz foto. Nemecký bez patek. IPE160x2,6m co metr. Betonové patky na smíšené zdivo 60cm. Kari 6x100. Beton 6cm. Jeden otvor u kraje je pro komín, druhý uprostřed pro sklo v podlaze. Volné prostor na konci je pro schodiště. Desku jsem dával jen na
Dobrý den, zajímalo by mě, zda pro zhotovení stropu (podlahy) na podsklepenou nezastřešenou venkovní terasu je vhodné použít stropní keramický systém Porotherm (výrobce uvádí, že se jedná o strop pro uzavřený objekt!). Nejdelší vnitřní vzdálenost mezi nosnými zdmi je cca 4 metry. Na betonovou vrst
Dobrý den, prosím o radu. Proběhla u mě rekonstrukce střechy s výměnou kleštin za nové. Kleštiny mají mít celkem 8m, z tohoto důvodu firma použila 2ks 4m kleštin. Spojení proběhlo pouze trámkem mezi kleštiny a v každé kleštině je jedna závitová tyč. Dále vše bylo vyneseno do hřebene trámkem, který b
Zdravím vás, prosím o radu. Budu stavět sklad na nářadí 5x3m. Stavba je v hůře přístupném terénu a bude stát na základových pásech a o ty se mě jedná. Mám možnost buď beton namíchat v míchačce a nebo nechat navozit zavlhlou směs S1 na multikáře. Nic jiného na pozemek nedostanu (mix). Je možno použít
Přihlaste se na seminář Správa a provoz nemovitostí - Facility management v praxi 2020

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

29.3.2020FEMONT OPAVA s.r.o
Zvažujete výstavbu nového reprezentativního sídla vaší společnosti, nebo nových administrativních prostor a rádi byste na své střeše viděli zeleň? V tom případě se na nás neváhejte obrátit, nabízíme řešení přímo pro vás.
27.3.2020redakce
Vodopropustný beton díky své mezerovité struktuře umožňuje propustnost pro dešťové srážky a zároveň poskytuje dostatečnou únosnost pro pochozí i pojezdové povrchy. Použit může být pro chodníky a parkovací stání. V rozhovoru jsme se ptali Ing. Michala Tvaroga ze společnosti Zapa Beton.
27.3.2020Xella CZ, s.r.o.
Všeobecná opatření s cílem zabránit rozšíření virové pandemie Covid-19 společnost Xella CZ, výrobce stavebního materiálu značek Ytong, Silka a Multipor, přijala napříč celou firemní strukturou. Objem výroby tato opatření nijak nezasáhla. Dodávky materiálu a také veškeré služby jako technické poradenství, výpočty materiálů či zakládání rohů poskytují v plném rozsahu.
Zapa - všechny naše betonárny v provozu
24.3.2020ZAPA beton a.s.
I v této době jsme připraveni vám poskytnout obchodní a informačně-technologický servis. Všechny naše betonárny jsou v provozu a naši dispečeři i nadále přijímají vaše objednávky na dodávky betonu, které aktivně vyřizují.
23.3.2020KOMA MODULAR s.r.o.
Základ modulární přístavby čtyřhvězdičkového hotelu v Paříži tvoří 49 velkoobjemových modulů, díky nimž bylo možné rozšířit hotel celkem o 28 pokojů. Nové pokoje jsou vybaveny vším, co k hotelu této úrovně patří. Komfort hotelových hostů zajišťují klimatizované místnosti s regulovanou výměnou vzduchu, balkony pak umožňují výhled do sousedního parku.
17.3.2020redakce
Redakce našich portálů TZB-info a ESTAV.cz vysílala z veletrhu Aquatherm po celé čtyři dny jeho konání. Z výstaviště jsme to vzhledem k okolnostem stihli na poslední chvíli. Nyní Vám nabízíme záznamy vysílání po jednotlivých dnech včetně odkazů na jednotlivé rozhovory.
16.3.2020Beton University
Pořadatel, skupina Českomoravský beton, se na základě nejnovějšího opatření Bezpečnostní rady státu proti šíření nového koronaviru rozhodl zrušit březnové termíny konání seminářů Beton University.
16.3.2020Michal Špalek, Energy Benefit Centre a.s.
Level of detail (LOD) byl původní název konceptu, který vzniknul v USA ve firmě VicoSoftware. AIA (American Institute of Architects) jej převzala a přejmenovala jej na Level of Development (LOD), který tento pojem vystihuje lépe a obsahuje jak grafickou, tak informační podrobnost modelu. Level of detail je totiž nejčastěji interpretován pouze jako grafická podrobnost modelu. Naopak v Anglii NBS (National Building Specification) sestavila vlastní systém a nazvala jej Level of Definition (LOD), který je velmi podobný, ale komplexnější. Velmi často dochází k záměně těchto pojmů a je doporučeno zkratku LOD využívat pouze pro Level of Development nebo Level of Definition.
10.3.2020Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, p.o.
V pátek 28. 2. 2020 jsme na brněnském výstavišti vyhlásili výsledky několika učňovských mistrovství České republiky v oborech klempíř, pokrývač, tesař, kominík, čalouník a instalatér.
Trend hladkých stěn v interiéru
5.3.2020Baumit, spol. s r.o.
Obliba sádrových stěrek jako finální vrstvy u stěn a stropů z mnoha důvodů neustále roste a výrobci stavebních materiálů tak vytváří na trhu se svými výrobky stále intenzivnější konkurenční prostředí. Mezi naprosté novinky nyní patří sádrová stěrka pro interiéry Baumit FinoGrande.
4.3.2020ABF, a.s.
31. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH se bude odehrávat od 22. do 26. září 2020 v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Konat se bude i TECHNOLOGICKÉ FÓRUM a další odborné konference, prezentace Stavby roku, kontraktační den pro odborníky, techniky, řemeslníky a architekty. Návštěvníci poznají nejnovější technologie a trendy oboru.
Reklama
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Hrubá stavba
 
Reklama