Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

DNESredakce dle tiskové zprávy, Střední škola stavebních řemesel Brno - Bosonohy
V pondělí 2. září 2019 nastoupilo ke studiu stavebních a dřevozpracujících oborů na Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy více než 180 nových žáků. Do stavu učňovského je během slavnostním rituálu uvedl sv. Matěj, patron všech stavebních oborů.
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Zdravím, měl bych dotaz na nějaké zkušené lidi ohledně zesílení základů. Mé základy byly provedeny : 1,5 m skrývka, pískové podloží, hutněný štěrk 10-15 cm, suchy beton, ZB 50 4řady, vylito C20/25 armováno svisle i vodorovně. vnitřek dosypán štěrkopískem hutněn, deska 12-14 cm, Nebyl použit litý pod ...
Dobrý den. Budeme stavět podsklepený dům a chtěl bych letos začít, cca půlka září a do zimy stihnout vyzdít opěrné zdi (heluz) a položit stropy (spiroll). Potom by se stavba zazimovala, překrytí plachtou, vyspádování okolo základů do sběrné díry, kde bych při větších deštích odčerpával vodu. Myslí ...
Máte někdo zkušenost s německými cihlami THERMOPOR GIMA, ERBERSDOBLER, Winkelman apod? Můžete mi prosím říct, jestli jsou přesné, křehké, jak se s nimi dělalo, jestli se vyplatí taková náhrada předraženého Porothermu?
Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně provedení sprchového žlabu, zdali je vše provedeno správně. Jedná se o dřevostavbu a postup prací byl následující: betonové podlahy provedeny v květnu 2019, vynechání místa pro sprchový žlab 90 x 160 cm. Teď v pondělí byl zabetonovaný sprchový žlab cementovým p ...
Můžete prosím doporučit postup + chemii pro co nejlepší výrobu vodostavebního betonu SVÉPOMOCÍ? Ano vím, že cementány vyrobí beton přesně podle normy a že toho sám nedosáhnu. Bohužel tuto možnost nemám, respektive je to nereálné a jedná se jen o cca 3,5m3. Vím, že minimální množství cementu na kubí ...
Dobrý den, co říkáte na tyto třmínky do věnce http://m.armovani-trminky.cz/products/strmienko-grip-20x20/
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

Ing. Patrícia Vaňová, prof. Ing. Vincent Kvočák, PhD., Ing. Viktória Kožlejová, PhD., Ing. Daniel Dubecký, PhD., Ing. Ruslan Kanishchev, PhD., Technická Univerzita v Košiciach, Stavebná fakulta, Ústav inžinierskeho staviteľstva | Odborná konference doktorského studia Juniorstav
19.9.2019Střechy Praha s.r.o.
Pořadatelé největšího veletrhu střech, fasád, dřeva, úspor energií a řemesel reagují vždy na aktuální poptávku a tradici neporuší ani při přípravách 22. ročníku, který proběhne 6. – 8. 2. 2020 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Ekonomice se daří a sílí zájem lidí více si užívat a relaxovat.
16.9.2019HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Ke zdění s novou silikátovo-disperzní maltou HELUZ SIDI stačí balení s hotovou směsí a váleček. Tak jednoduché bude díky revoluční novince, tekuté, předem připravené maltě HELUZ SIDI zdění z broušených cihel HELUZ. Novou technologií zdění společnost HELUZ cihlářský průmysl opět výrazně ovlivní vývoj stavebních technologií. Na český trh bude HELUZ SIDI uvedena v únoru 2020.
15.9.2019Mgr. Radka Španihelová (Šťávová), Manažerka PR a marketingu, Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně
Tři, dva, jedna, teď – právě tímto odpočítáváním zahajují výzkumníci z Ústavu mechaniky těles, mechatroniky a biomechaniky Fakulty strojního inženýrství (FSI) VUT v Brně svoje měření na skluzavkách po celé Moravě. Jejich cílem je vytvořit specializovaný software, který by umožňoval navrhovat suché tobogány, které dopřejí návštěvníkům dostatečný adrenalin z jízdy, ale zároveň budou bezpečné. Zájem o software má už teď třebíčská firma Alfeko, která připravuje návrh nejdelšího tobogánu na světě. Skluzavka o délce 220 metrů by měla vzniknout v zábavním parku v Jižní Koreji.
Pergola ARTOSI
12.9.2019ISOTRA a.s., Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
Pergoly představují v zahradě či na terase malou oázu klidu, kterou občas potřebuje každý z nás. Vytváří elegantní prostředí a maximální pohodlí téměř po celý rok. Svým výjimečným designem budou dotvářet vaše nové zážitky v zahradě. A právě proto společnost ISOTRA, přední výrobce stínicí techniky, v posledních letech uvedla na trh hned několik druhů pergol.
11.9.2019redakce
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky stánků letošního veletrhu FOR ARCH. Může nasměrovat kroky návštěvníků nebo alespoň stručně informovat o novinkách ty, kdo se na veletrh nedostanou. Veletrh FOR ARCH se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 17. – 21. září 2019.
WPC – Woodplastic, prkna Max Forest Inox
11.9.2019WPC - Woodplastic a.s.
Materiál WPC se ukázal být třicet let od svého uvedení na trh více než důstojnou alternativou dřeva. A to jak toho exotického, jehož zásoby se povážlivě tenčí, tak především běžně dostupných dřevin z hospodářských lesů Evropy či Severní Ameriky. Mezi nejvýznamnější evropské výrobce kvalitního kompozitu dřeva a polymeru patří už několik let i česká společnost WPC – WoodPlastic.
10.9.2019ZAVRZ s.r.o.
Už se nemůžete dočkat, až váš starý byt či dům dostane nový kabát? Dejte si pozor, abyste v návalu nadšení nenaletěli na triky firem a nedopustili se chyb, které by vám nadělaly mnoho nepříjemností. Podívejme se na nejčastější z nich.
7.9.2019Wienerberger s.r.o.
Česká architektura a stavebnictví patří k tuzemským tradičním, a především uznávaným oborům. Aby tomu tak bylo i do budoucna, je zapotřebí, aby vyrůstala nová generace odborníků. Takových, kteří budou mít nejen dobré nápady, ale zvládnou rovněž řemeslnou a technickou stránku své práce. I proto je zapotřebí podporovat mladou generaci, která se na svou budoucí profesi teprve připravuje ve škole. Jak na to?
3.9.2019K & V ELEKTRO a.s.
Venkovní prostředí je díky prašnosti a povětrnostním vlivům výrazně náročnější pro elektrické rozvody. Také je zde vyšší riziko mechanického namáhání elektro přístrojů. Při pokládce kabelů dbejte na to, aby byly uloženy bezpečně, chráněny před vlivy mechanického poškození či slunečního záření.
3.9.2019Xella CZ, s.r.o.
Xella, výrobce systému Ytong, představí své i další výrobky na jubilejním 30. ročníku veletrhu For Arch, který se koná od 17. do 21. září na výstavišti v Leťnanech. Navíc nabídne materiál za speciální veletržní cenu. Odborná veřejnost se pak může setkat také v největších krajských městech, kde se v říjnu koná Ytong Dialog, zaměřený na nové normy roku 2020.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
 
Reklama