Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

DNESIng. Diana Mariaková, Ing. Tereza Pavlů, Ph.D., Ing. Kristina Fořtová, Ph.D., ČVUT v Praze, pracoviště UCEEB
Z hlediska vlastností recyklovaného kameniva byla zkoumána frakce 8–16 mm, která se v praxi již běžně používá za dodržení normových požadavků, a dále o frakce 4–8 mm, jejíž použití je z hlediska normových předpisů problematické. Článek je zaměřen zejména na vlastnosti recyklovaného betonového kameniva, které ve velké míře ovlivňují návrh betonové směsi.
15.1.2021CLUB MARK BARVY, s.r.o.
Voda, bláto, otřesy, nárazy a další vlivy mají neblahý účinek na povrch komponentů nacházejících se na osobních a nákladních automobilech, na vlacích i tramvajích. Kvalitní nátěry Axalta Imron jsou určeny k ochraně těchto částí.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Pánové, potřeboval bych radu. Na terase za domem mám položený kamenný koberec. Původně jsem myslel, že to dým i na betonový chodník před domem, nicméně kvůli údržbě a čištění se mi do toho rozhodně už nechce. Celý chodník je betonový, jsou tam i schody a bude tedy potřeba obložit i kraje schodů. Mát
Dobry den,mam dotaz,chci udelat na chalupě pricku z ytongu. Vykopal jsem diru a chci dat ztracene bedneni, mohu ho položit na hlinu,hlina je jilovita,udusana byl tam drive chliv. moje otazka je ,na hlinu nasypu suchy beton a na nej budu pokladat ztracene bedněni. Je to mozne to takto praktikovat
Dobrý den, řeším nedostatečné odhlučnění trámového stropu. Ze spodu je slyšet téměř. Strop se skládá z trámů 16x12cm rozteč 70cm mezi trámy. Zespodu paroťeska, rošt z prken, sdk. Mezi trámy vata 10cm a vrstva polystyrenu. Nad trámy rošt z prken a desky z dřevotřísky. Napadlo mě dát mezi
Zdravím všechny, v blízké budoucnosti plánuji novostavbu a rád bych si nechal poradit, ev. upřesnit, co by mohlo být nejvhodnější pro hrubou stavbu. Dům by měl být o vnější zastavěné ploše do 150m2, čtvercový půdorys, přizemí a jedno patro, žádný sklep. Styl klon šumperáku, takže samozřejmě plo
dobrý podvečer, mám prosbu ohledně vrcholové vaznice/kleštin. jedná se o bungalov zdivo 44cm,věnec 21x25na výšku,beton domácí 3:1, výztuž věnce spodní roxor 2x12mm,horní 2x10mm na věnci jsou stropní trámy 14x20cm,kotvena jen středová řada stropních trámů do věnce závitová tyč na kotvu.krajové řa
Dobrý den, Rekonstruujeme dům, který je přistavěn k druhému, tedy jedna nosná zeď prostřední je sousedova 45cm. Chceme přistavět patro, bylo navrženo tedy dodatečně vyzdít novou nosnou zeď vedle sousedovy prostřední. Jde mi o to, zda mohu základový pás vylít najednou, nebo musím postupovat po čá
Dobrý den chtěl bych požádat o radu a zhodnocení mého návrhu. Jedná se o překlad z Uprofilu nad oknem (5m). Přiložil jsem nákres jak jsem to nechal zdejší aplikaci spočítat na prostup ale měl jsem mezi Uprofily 4cm PIR desku.Vyšlo to skoro na pasiv. Nevim si rady co mezi ty Uprofily, jestli vylít b
YouTube kanál TZB-info

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

5.1.2021prof. Ing. Juraj Bilčík, PhD., prof. Ing. Vladimír Benko, PhD., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Katedra betónových konštrukcií a mostov
Prostredie hromadnej garáže je mimoriadne agresívne najmä z hľadiska korózie oceľovej výstuže v železobetónových stropoch pojazdných plôch. Zvýšená vlhkosť a koncentrácia CO2, prítomnosť chloridov a trhlín skracujú pasívne a aktívne štádium korózie betonárskej výstuže pojazdných plôch. Včasná aplikácia náterového systému predstavuje účinnú a ekonomickú ochranu na predĺženie ich životnosti. Predmetom príspevku je vyhodnotenie agresívnosti prostredia podzemnej garáže a možností sekundárnej ochrany pojazdných plôch na zvýšenie ich trvanlivosti.
30.12.2020Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Jedním z největších přínosů evropské integrace je jednotný trh a volný pohyb zboží. Poslechněte si informace k budoucnosti evropského nařízení o stavebních výrobcích a přednášky na téma zdravé budovy.
28.12.2020prof. Ing. Pavel Kuklík, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra mechaniky
Příspěvek se zabývá poškozením staveb a stavebních materiálů v důsledku nezvládnutí režimu srážkových vod. Dopady jsou členěny podle místa poškození. Nejprve je prezentováno poškození střech a krovů, které následují příklady poškození obvodových stěn. Největší pozornost, včetně numerického 3D modelování, je věnována poškození základových konstrukcí a základů.
21.12.2020prof. Ing. Jiří Witzany, DrSc., Ing. Radek Zigler, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra konstrukcí pozemních staveb, doc. Ing. Klára Kroftová, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra architektury
Řada historických staveb zejména v západních Čechách se nachází v oblastech, kde se vyskytuje specifický druh zemětřesné aktivity, tzv. zemětřesné roje (centrum v okolí obce Nový Kostel), při kterých po dobu několika dní až měsíců probíhá série tisíců slabších otřesů. Někdy jsou tyto otřesy dostatečně silné (vyšší než 2 st. Richterovy stupnice) na to, aby byly pociťovány obyvateli, a v některých případech mohou dokonce způsobit i materiální škody na budovách. Znalost odezvy zejména klenbových konstrukcí historických objektů na dynamická zatížení je základem sanačních zásahů na památkově významných objektech vystavených těmto účinkům. Vzhledem k narůstající intenzitě kolové i kolejové dopravy dochází také ke zvýšení účinků tzv. technické seismicity na stavby nacházející se v blízkosti komunikací a tratí. Navržený systém dodatečného ztužení valených, křížových popř. sférických kleneb pomocí předepnutých segmentových ohybově tuhých pasů přispívá ke zvýšení jejich odolnosti vzhledem k přírodním a antropogenním dynamickým účinkům.
Ozelenění tramvajového pásu bylo realizováno v zimním období.
18.12.2020Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
K realizaci moderní tramvajové trati s ozeleněním, reagující na klimatické změny a s minimálními nároky na provozní údržbu, ale přitom s vysokou přírodní hodnotou, došlo v roce 2018 společným financováním firem ACRE a ISOVER.
11.12.2020Kingspan®, divize Izolací
Vzrůstající nároky na energetické úspory nebo omezená plocha pro výstavbu stále více ukrajují centimetry z nejen prostorů určených pro obývání. Na malém půdorysu je každý ušetřený centimetr poznat. Díky izolacím Kingspan lze tento problém efektivně překonat.
11.12.2020Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Ozeleněné tratě přispívají v rámci zelené infrastruktury k redukci tepelného ostrova. Jedná se o fenomén posledních let, kdy s vyšší zástavbou měst a limitací zeleně se zvyšuje teplota uvnitř měst. To umocňují betonové a asfaltové povrchy, které během dne sluneční energii absorbují a dlouho ve večerních hodinách jí vyzařují do okolí.
9.12.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Developerský projekt Harcovna nabízí na atraktivním místě nedaleko centra Rožnova pod Radhoštěm nové moderní bydlení. Postaveno bylo z materiálů splňujících požadavky na nízkou energetickou náročnost objektu i akustický komfort, které vytvářejí zdravé prostředí pro život. Původním nositelem názvu Harcovna byla zdejší hospůdka, která dala nejprve jméno místní lokalitě a nyní tradiční tedy název převzal i developerský projekt.
8.12.2020ASIO NEW, spol. s r.o.
Projekty zaměřené na udržitelnost měst po stránce životního prostředí se snaží minimalizovat odtok srážkových i odpadních vod z měst a maximálně je využít na zlepšení mikroklimatu prostřednictvím působení zeleně. Ozeleněním měst by se měl eliminovat předpokládaný nárůst teplot vyplývající z prognózovaných změn klimatu.
8.12.2020Baumit, spol. s r.o.
Vzdělávací program Baumit Akademie věnující se novinkám v oblasti stavebních materiálů, legislativy a moderního projektování nebude chybět ani v roce 2021. Společnost Baumit vyhlašuje další ročník, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny.
6.12.2020Helske Energy Save
Helske Energy Save, součást investiční skupiny Helske, dokončila instalaci a testovací provoz výrobní linky v novém výrobním závodě ve slovenské Levoči. Rozbíhá výrobu unikátních nanotechnologických desek, nanotechnologický sádrokarton je 100% slovenským produktem. Mimo výroby disponuje i vlastním výzkumným, vývojovým a testovacím centrem, ve spolupráci s Technickou univerzitou v Košicích se jí podařilo zapracovat nanotechnologii do sádrokartonových desek.
4.12.2020FENIX Trading s.r.o.
Pomocí topných kabelů Ecofloor lze chránit jakoukoliv komunikační plochu – chodník, cestu, nájezdové rampy, schodiště, apod. K těmto aplikacím se používají speciální topné kabely – robustní konstrukce se slaněnou rezistencí a příkony 20–30 W/m. Vyhřívání lze provést pomocí topného okruhu i topné rohože.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Hrubá stavba
 
Reklama