Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

DNESXella CZ, s.r.o.
Současná situace výrazně doléhá na studenty středních a vysokých škol, kteří jsou i v tomto školním roce odkázáni na domácí vzdělávání. Společnost Xella, která se spolupráci se školami věnuje dlouhodobě, už před časem připravila edukační videa.
DNESHELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Když staví projektant, vznikne doslova vzorový pasivní dům. Jeden takový vyrostl na kraji jihočeské obce Myslkovice z cihel HELUZ Family 50 2in1, tedy z materiálu, který i bez dodatečného zateplení dosahuje nejlepší tepelněizolační parametry na trhu. Samozřejmostí byly i roletové a žaluziové překlady HELUZ, aby venkovní stínění, další stavební kámen (cihlového) pasivního domu, nerušilo na fasádě.
17.10.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
V září se na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě tradičně potkali učni stavebních oborů na desátém ročníku soutěže ŘEMESLO/SKILL 2020, aby předvedli, co se již naučili ve svých domovských školách. Budoucí mistři zedníci, obkladači, montéři suchých staveb, instalatéři a truhláři přijeli nejen z českých škol, ale i ze Žiliny. Celkem se na mezinárodní soutěži v řemeslných dovednostech, jejíž partnerem je tradičně i cihlářská společnost HELUZ, představilo 17 škol z České republiky a Slovenska.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den. Plánují přístavbu nové kuchyně ke staršímu RD. Jako materiál mě zaujaly skořepinové tvárnice BE-TONG. Setkal se někdo s problémem napojení skořepin s vnitřním zateplením na fasádu zděného domu? Měl bych se bát nějakých významných ztrát tepla?
Dobrý den, táta staví chatu. Nechal si udělat projekt na střechu. V příloze je foto nákresu, bohužel jiný nemám, tak snad to z něj je patrné. Zejména si nejsem jistý jestli průřez vrcholové vaznice (160x160) v kombinaci s jedním podepřením v cca půlce je dostatečné (520cm a 450cm od štítů). Vrcholov
Dobrý den, chtěl bych požádat o názor, zda má na něco vliv ponechaný zakroužkovaný kousek bednění dle foto. Deska bude 15 cm silná, a dělám to tak, že urazím vnitřky bednění a v některých místech kousek bednění zasahuje do desky pár cm. Děkuji za odůvodněné názory, Pavel
Dobrý den, nemáte prosím někdo dimenzační tabulku povalu (Zřejmě PCT) vyrávěný z tvarovek ARMO U. Konkrétně mám PCT 11a-25x21.5x530. V Rochlovi z 1988 již tento poval není, je tam podobný K-PZT. Mrkněte prosím kdo máte staršího Rochlu (asi mezi 1970 - 1985) zda tam tento poval není. Bude to někde n
Dobry den, velmi prosim o radu s vencem, v pondeli 21.9. mame zalivat venec a dostal jsem pocit ze to neni spravne vyresene. Nechal jsem se premluvit na polystyren 4cm, ktery jde misto vne, uvnitr a mam pocit, ze to neni dobry napad. Pres venec ma jit stropni tramy - ktere podle vykresu maji mi
Zdravím, prosím Vás o rady na co si dát pozor (konstrukční detaily - hlavně nad rohovým oknem u terasy dále tepelné mosty) u tohoto věnce, věnec slouží i jako překlady, věnec nebude 250x250 ale 300x250 stejně jako zdivo - nevím proč je navrhnut věnec 250x250 když je navrhnuto zdivo 300x250, sloupy 5
Dobrý den, měl bych prosbu. Viděl jsem u mnoha staveb, jak na kamenivo pod beton základové desky dávají geotexíilii nebo polyetylénovou fólii. Já v projektu nic takového nemám a tak by mě zajímal názor odborníka, který by mi poradil zda tam je tato vrstva potřeba a případně jakou má funkci. Níže
YouTube kanál TZB-info

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

16.10.2020redakce
Podzimní veletrh For Arch 2020 se letos potkal s pandemií koronaviru. Navzdory tomu byly firmy, které se veletrhu zúčastnily, většinou pozitivně překvapené.
16.10.2020Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Analýza je zaměřena na dopady krize COVID-19 na činnost, tržby a zakázky stavebních společností podle stavu ke konci pololetí. Malé stavební společnosti očekávají pokles o 2,4 %, větší 3,3 %. Pozemní stavitelství, kam patří i TZB, očekává propad trhu o 3,9 %.
16.10.2020BEST, a.s.
„Co zápraží? Vybetonujeme.” Tato slova Zdeňka Svěráka z filmu Vesničko má středisková se při spojení „zahrada a beton” vybaví řadě lidí. Ve skutečnosti ale beton do zahrady krásně pasuje. Stačí jen zapomenout na jednolitou betonovou desku a sáhnout po betonové dlažbě, zídkách a dalších zahradních prvcích.
14.10.2020ZAPA beton a.s.
I přes nepříznivou situaci ohledně opatření spojených s ochranou proti šíření viru COVID-19, se společnosti ZAPA beton a.s. za zpřísněných podmínek daří nabízet speciální produkty tak, aby splnily všechny nadstandardní požadavky a očekávání v oblasti betonu.
Konference Požární bezpečnost staveb 2020, foto: Libor Makrlík
14.10.2020Ing. Petr Bohuslávek s využitím podkladů z konference, redakce, foto: Libor Makrlík
Pátý ročník konference Požární bezpečnost staveb se za dodržení nařízených opatření uskutečnil opět v rámci stavebního veletrhu For Arch v Praze. Z množství dotazů na přednášející a dlouhých debat vyplývá, že se i letos podařilo připravit zajímavý a aktuální program. Přednášejícím i posluchačům konference patří velký dík.
14.10.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Nejen oblečení střídáme podle ročních období – analogicky třeba při stavbě domu zohledňujeme počasí při výběru zdicí malty. Stavební sezona od jara do podzimu patří tekuté maltě HELUZ SIDI, s kterou lze zdít s broušenými cihlami HELUZ při teplotách nad +1 °C. Ani nižší teploty však nemusejí stavbu zastavit, s příchodem zimy lze zdít se zimními maltami HELUZ, které jsou určené pro teploty mezi −5 °C a +15 °C. Stejně tak je pro chladné dny vhodná i systémová zdicí pěna HELUZ.
13.10.2020PRO-DOMA, SE
Pokud jste jako technologii výstavby zvolili zdění z pálených cihel, zpozorněte. Trendem uplynulých let bylo vrstvení – na vnější obálku vyzděné hrubé stavby se zcela automaticky instaloval systém ETICS, který stavbě propůjčil požadované tepelně-technické vlastnosti. Takové řešení už je ale dnes přežité.
Jak se v Praze hospodaří s dešťovou vodou?
13.10.2020doc. Dr. Ing. Ivana Kabelková, ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra zdravotního a ekologického inženýrství, členka výboru CzWA, projekt Počítáme s vodou
Mezi příklady dobré praxe patří krajinářské řešení při rekonstrukci Čelakovského sadů, výrazná úloha vegetace Paláce DRN, Praga Studios – budova, která získala certifikáty LEED Platinum a WELL Gold, které cílí na udržitelnost a na zdraví budovy.
11.10.2020Vlastimil Růžička, redakce
Konference Statika staveb 2020 se uskutečnila za zvýšených hygienických opatření v novém zářijovém termínu. Přinesla celou řadu nových informací, které budou určovat dění ve stavebnictví po další roky. Dovolujeme si uvést krátkou rekapitulaci a rozhovor s Luďkem Vejvarou, zástupcem přípravného výboru konference.
10.10.2020Xella CZ, s.r.o.
Také letos se odborná veřejnost může těšit na konferenci o nejaktuálnějších trendech ve stavebnictví, kterou pořádá výrobce stavebního materiálu Xella. Původní název Ytong Dialog vystřídalo výstižnější pojmenování Xella Dialog a zcela nový je také formát on-line konference.
9.10.2020Eurocomm-PR / Zahraniční kancelář města Vídně v Praze
Širší centrum Vídně získalo nové veřejné prostory. U Dunajského kanálu vyrostly takzvané plovoucí zahrady a o necelé tři kilometry jižněji na Vídeňany čeká park, který ochlazuje své okolí. Další podobné přestavby se ve Vídni objeví i v dalších letech.
8.10.2020KOMA MODULAR s.r.o.
Obyvatelé Jihlavy potýkající se s následky nadměrné konzumace alkoholu mohou již druhým rokem využít služeb modulární protialkoholní záchytné stanice v areálu Nemocnice Jihlava. V modulech společnosti KOMA MODULAR naleznou osm pokojů včetně potřebného hygienického zázemí i zázemí pro zdravotnický personál.
7.10.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Letošní novinka Překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním prostorem pro uložení venkovní stínicí techniky dostala cenu GRAND PRIX, kterou jí udělila odborná porota na veletrhu FOR ARCH. Moderní řešení okenního překladu, které minimalizuje vznik tepelných mostů a současně umožňuje dodatečnou instalaci aktivních stínicích okenních prvků – tímto hodnocením zdůvodnila ocenění porota největšího stavebního veletrhu u nás, který v září proběhl v pražských Letňanech.
6.10.2020LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Prefabrikované prvky jsou ve stavebnictví oblíbené, protože zrychlují stavbu a často také eliminují riziko technologických chyb. Stejně tak je tomu i v případě prefabrikovaných schodišť, která se s oblibou využívají u velkých i malých staveb.
5.10.2020Sto s.r.o.
Dnes už neplatí ustálená stavební praxe "čím hrubší izolační materiál, tím lepší izolační výkon". Naopak Platí jednoduchá rovnice: čím dražší podlahová plocha, tím je cennější každý centimetr, který lze získat fasádním systémem. Se zateplovacím systémem StoTherm Resol s izolací na bázi desek z fenolické pěny získá investor stejný tepelně izolační efekt, jako při použití běžných izolačních materiálů. Avšak s mnohem nižší tloušťkou potřebné izolace, a to až do výšky 22,5 m.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Hrubá stavba
 
Reklama