opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Hrubá stavba

VČERAHELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Kreativita soutěžících ohromila, podívejte se na 10 nejlepších videí s budoucími domy z cihel HELUZ a ohodnoťte i nejhezčí již postavený dům. Soutěž HELUZ Dům roku 2021 jde do finále a vy můžete svými hlasy rozhodnout o tom, který nejpůsobivější hotový dům z cihel HELUZ vyhraje kategorii Postavili jsme dům z cihel HELUZ a kdo vyhraje stavební materiál na svůj budoucí domov v kategorii Náš budoucí dům z cihel HELUZ. Hlasující postoupí do slosování o bednu prémiového sektu.
25.11.2021Mgr. Jan Pořízek, advokát, Mališ Nevrkla Legal, advokátní kancelář Praha 5
Ve spolupráci s portálem epravo jsme připravili několik pohledů právníků na stavební problematiku. Tentokrát jsme se zaměřili na takzvané černé stavby. Zásadní obrat totiž přineslo nedávné rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, kvůli němuž si soused může zahájení řízení o odstranění černé stavby vynutit. Jak je to ovšem s újmou, kterou mu černá stavba a případně boj proti ní způsobila?
25.11.2021Haas Fertigbau s.r.o.
Pořídit si nízkoenergetický dům v současné době, kdy ceny energií a dalších položek rodinných rozpočtů neustále rostou, může lidem významně pomoci nelehkou situaci zvládnout. Společnost Haas Fertigbau se však rozhodla vyjít svým klientům vstříc ještě víc, a proto od listopadu své domy, které splňují pasivní standardy, už v základní verzi vybavuje tepelným čerpadlem.
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o názor na mé dilema :-) Začínáme se stavbou domu (zpracováváme projekt) a nyní vyvstává otázka z čeho zdít. Ve star
Nemate nekdo zkusenosti s nemeckymi cihlami Leipfinger? Jsou o 40% levnejsi nez Heluz... Jestli to neni neco jako ten krehky Ekoton... Diky J.
Dobrý den, prosím o radu, chci stavět zahradní domek o rozměrech 4x4 metry, kdy tloušťka zdi by měla být asi 15cm, stačí to? Na těchto zdech bude sedl
Dobrý den, rád bych se zeptal jakou šířku ztraceného bednění mám použít na zahradní domek. Rozměry 2,5 m x 2,5 m a na výšku 3 metry (nejvyšší bod stře
Dobrý den, řeším zdivo pro hrubou stavbu a případné zlepšení izolace (snížení nákladů). Jedná se o bungalov s obytnou plochou 147 m2, skladba zdiva 24
Zdravím, mám otázku příští rok uvažuji o stavbě garáže která bude sloužit primárně jako úložný prostor pro stroje a traktor ale i když dílnu mám tak b
Dobrý den, plánuji stavbu domu na zděděném pozemku. Podle katastru je nemovitost zařazena do kategorie „PLOCHY SMÍŠENÉ OBYTNÉ - venkovské“
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

24.11.2021Baumit, spol. s r.o.
Vzdělávací program Baumit Akademie, věnující se nejnovějším Baumit produktům, službám a postupům, legislativě a modernímu projektování, se v únoru a březnu roku 2022 vrátí k původnímu konceptu. Celodenní prezentace vybraných témat formou odborných přednášek proběhne v sedmi významných regionálních městech po celé České republice. Registrovaní účastníci se budou moci seznámit mimo jiné se zcela novou on-line aplikací Baumit Quido Virtuální realita.
21.11.2021BETONBAU
Společnost BETONBAU zve projektanty, realizační firmy, techniky a širokou odbornou veřejnost na školení zaměřené na téma využití prefabrikátů z bezesparého lití ve vodním hospodářství.
Billionaires' row v New Yorku © Stock Adobe – francois roux
21.11.2021redakce
Kdo byl v posledních letech v New Yorku, zaregistroval bouřlivou výstavbu nových mrakodrapů na Manhattanu, které výškou pokořují i nové Světové obchodní centrum. Řeč je o štíhlých rezidenčních věžích na 57. ulici, které se začalo přezdívat billionaires' row. O nových mrakodrapech, měnících panorama Manhattanu, jsme hovořili s autorem rozsáhlých článků na toto téma, Ing. Vlastimilem Šrůmou, CSc., MBA.
17.11.2021Knauf Praha s.r.o.
V době, kdy úspěch každé stavby závisí na efektivitě a rychlosti, je sádrokarton materiálem, který udává tempo. A to dokonce v kategorii bytové výstavby. Jak k tomu dospěl? Vyzrál a dokáže splnit požadavky, které na něj investor klade, aniž by musel přijímat nějaké zásadní kompromisy. Akustiku v tomto ohledu nevyjímaje.
12.11.2021Xella CZ, s.r.o.
Stavba pasivních domů už dávno není nic neobvyklého a každá běžná domácnost si v dnešní době může postavit moderní a úsporný dům. O tento standard se mimo jiné zasadil dnes již legendární materiál – pórobeton. Tvárnice Ytong, které jsou z něj vyrobeny, se tak staly na tehdejší dobu revolučním produktem. V České republice se o distribuci Ytongu a dalších značek stará společnost Xella. V jejím portfoliu narazíte také na značky Hebel, Silka nebo Multipor.
Výroba v závodě Dennert. Prefabrikace umožňuje kvalitu, bezpečnost, účinnost a hospodárnost na nejvyšší úrovni.
8.11.2021Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KG
U společnosti Dennert stále vyvíjíme koncepty, které stavbu domu činí lepší, rychlejší a bezpečnější. Příkladem je systém XCON. Stavební systém pro zcela masivní stavební bloky v univerzálním, kompletním balíku: od poradenství, plánování, výpočtu statiky a od konstrukce přes výrobu ve vlastních závodech až po vozový park a montážní služby.
3.11.2021BETONBAU
Společnost BETONBAU vyrábí a dodává vodojemy z prefabrikovaného vodostavebního betonu. Doba realizace hrubé stavby je tak zkrácena na minimum, životnost betonové konstrukce bez dodatečných hydroizolací naopak prodloužena na maximum.
1.11.2021LB Cemix, s.r.o.
Společnost LB CEMIX se nespoléhá pouze na to, že se jejich ucelené systémové řady produktů dostávají do povědomí zákazníků svou kvalitou a komplexností řešení od hrubé stavby až po finální úpravy, ale přichází s nabídkou odborné pomoci architektům, projektantům, developerům či studentům v podobě online Partnerské zóny.
28.10.2021HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Dlouhé zimní prázdniny zednických profesí, které za časů našich rodičů mívaly od listopadu do března volno, se v posledních letech staly minulostí. Stavební sezonu totiž významně prodloužily speciální zimní malty.
Tomáš Culík ze společnosti Heluz v rozhovoru pro TZB-info
27.10.2021redakce
Projektanti mohou využívat doplňky pro ArchiCAD, Revit a Allplan od společnosti Heluz s kompletním sortimentem pro projektování v BIM. Objekty jsou vybaveny i zcela unikátními funkcemi, více v rozhovoru s Ing. Tomášem Culíkem ze společnosti Heluz.
Pavel Rydlo, divize Isover, v rozhovoru pro TZB-info
25.10.2021redakce
Jaké problémy mají sportovní a výrobní haly z hlediska akustiky? V rozhovoru pro TZB-info odpovídá Pavel Rydlo z divize Isover. Představuje řešení pro výrazné zlepšení prostorové akustiky halových staveb, konkrétně v oblasti snížení akustického tlaku a doby dozvuku u novostaveb i rekonstrukcí.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Hrubá stavba
 
Reklama