Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

DNESKnauf Praha s.r.o.
Rychleschnoucí beton je potřeba všude tam, kde je vyžadovaná vyšší rychlost vytvrdnutí (nárůstu pevnosti) z důvodu pokračování nebo navázání dalšího technologického procesu. Nebo jednoduše potřebujete něco rychle zabetonovat. Pro zpracovatele je důležitá, kromě zmíněné rychlosti, také spolehlivost v průběžném nárůstu vysokých pevností při betonování za různých teplotních podmínek.
DNESWienerberger s.r.o.
Ať už se chystáte na velkou rekonstrukci nebo rovnou na stavbu nového domu, možná právě stojíte před zásadní otázkou: „Nechat si dům postavit nebo se do toho pustit sami?“ Kdo se na to cítí a má alespoň trošku šikovné ruce, může se do stavby domu pustit sám. Stavba svépomocí vám dává v mnoha směrech volnost, naprostou kontrolu a v neposlední řadě přináší velkou finanční úsporu!
VČERABEST, a.s.
Ohromit na první pohled. A nejen návštěvy, ale i všechny kolemjdoucí. Ano, i to dokáže tak obyčejná věc, jakou je plot. Stačí jen sáhnout po správném materiálu. Možností je spousta. Pokud ale chcete opravdu zapůsobit, zvolte beton!
13.4.2021Ing. David Průša, prof. RNDr. Ing. Stanislav Šťastník, CSc., Ph.D., VUT FAST v Brně, doc. Ing. Karel Šuhajda, Ph.D., VUT FAST Brno
Další z oceněných prací studentské konference JUNIORSTAV se zabývá vlastnostmi a možností recyklace tepelněizolačních materiálů např. pěnového polystyrénu a minerální vlny, nejen z nemovitostí po demolici, ale i z materiálů, které zůstaly na staveništi po ukončení výstavby jako odpad. Nově vyvinutá hmota se zkouší jako plnivo do velmi lehkých betonů za účelem vyplnění dutin keramických tvárnic, jako plnivo do samonivelačních betonů i pro výrobu akustických desek.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Hezký den, nemáte detail výkresu kde má být kanalizace případě desky na pěnoskle? Projektant je stará škola a stará se jen o to, aby výkresy byly pro SP v pořádku, deaily si řeším sám a toto nemohu nikde najít. Nevím, zda jí mám dělat v pěnoskle, nebo v zemi pod ním. Díky moc za případnou in
Dobry den, resim lepsi izolaci garaze, kde jedna pricka je pouze 10cm porotherm. Na vatu zvenku uz neni moc misto, tak bych prizdil zevnitr, treba ytongem, s tim se mi dela lepe. Otazka je zda mam zed lepit na tu stavajici nebo postavit samostatne tesne u ni a pak sparu zamazat/vypenit. Nebo resim
Dobrý den, stavím zděnou chatu obdélníkového tvaru o vnitřních rozměrech 3,9 * 5,2m. Nyní chci dělat strop nad prvním podlažím. Můžete mi doporučit rozměr KVH trámů a jejich rozestupy na rozteč 5,2 m. Na trámech bude dřevěná podlaha ( celkem asi 10 cm z toho 2,5 kročejová izolace) a obytná místn
Dobrý den, stavím chatu a nyní bych měl ukládat trámy KVH (14/20) stropu prvního podlaží na betonový věnec, který je 20 cm široký. Šířka zdí je taktéž 20 cm a jedná se o vápenocementové cihly z KM Bety. 1. Mám trámy dát přes celých 20 cm věnce nebo nechat nějakou mezeru. 2. Mám trámy nějak připevň
Dobrý den! Rád bych se zeptal přítomných odborníků na radu ohledně zasazení hrubé stavby RD do terénu, přesněji řešení opěrné zdi a propojení "podzemní" části stavby s vrchním patrem na terénu... Než popíši o co přesně jde, musím podotknout, že bohužel můj projektant, kterého bych jinak samozřejm
Zdravíčko.Dělám základy pro skleník. Chci udělat kammené základy. Tedy nasypat do díry kamenivo a na to pak vystavět podezdívku z kamenů. Chci se zeptat jaký máte názor na to že bych do výkopu naházel jako kamenivo kačírek? Mám ho mraky a nevím co s ním. Chápu že normáně se tam sype spíše frakce aby
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

Lehký beton Liapor Mix – detail
13.4.2021LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Suché směsi pro snadnou přípravu lehkého betonu od Liaporu najdete na trhu již několik let. Jejich nabídka se v závislosti na poptávce stavebníků postupně rozrůstá. Letos se tak „rodina Liapor Mix“ rozroste o další produkt, který již brzy najdete v obchodní síti Liapor pod názvem Liapor Mix Statik.
12.4.2021prof. Ing. Peter Turček, PhD., Stavená fakulta STU, Bratislava, Katedra geotechniky
Príspevok ponúka prehľad vykonaných analýz, ktoré hodnotili únik do podzemných garáží v husto zastavanej oblasti v centre Prahy. Až po komplexnom prehodnotení geologických pomerov, projektu a ďalších dostupných informácií bolo možné určiť pravdepodobné príčiny úniku do veľkých podzemných parkovacích miest.
12.4.2021Ing. Magdalena Charvátová, Ph.D., Ing. Mirko Louma, Ing. Jiří Vaněk, PAVUS, a.s.
Stanovení příspěvku k požární odolnosti dřevěných konstrukcí pomocí zkušební normy ČSN EN 13381-7 je pro širší využití dřevěných konstrukcí společně s novou zkušební normou velkým přínosem. Na základě provedené zkoušky lze daleko přesněji stanovit a rozlišit časy počátku zuhelnatění dřevěného prvku pod ochranným pláštěm proti požáru (tch) a porušení pláště ochrany proti požáru (tf) a stanovit změnu rychlosti zuhelnatění pod ochranou v časech tch až t.
7.4.2021JUB akciová společnost
Vedle vhodného umístění objektu, správného navržení a provedení fasádního systému včetně všech jeho detailů, je kvalita použitých materiálů základním předpokladem dlouhodobé odolnosti fasádního povrchu proti napadení řasami a plísněmi.
5.4.2021LIKO-S a.s.
Akciová společnost LIKO-S oznámila, že vedení firmy po 30 letech opouští zakladatel Libor Musil. Na pozici předsedy představenstva ho vystřídá syn Jan, dosavadní místopředseda představenstva.
30.3.2021Baumit, spol. s r.o.
Kreativita a rozmanitost obkladových materiálů a dlažeb se neustále vyvíjí s trendy a potřebami investorů, ať se jedná o novostavby či renovace původních objektů. Je tedy přirozené, že i realizační postupy pro obklady a dlažby nabízejí nové alternativní cesty. To je také případ komplexního programu pro tuto oblast Baumit Baumacol.
28.3.2021Vlastimil Růžička, redakce, Ing. Ivana Kolínská, vedoucí péče o zákazníky ČAS
Od 1. 1. 2021 došlo ke změně v poskytování přístupu k normám. Mění se druh vztahu mezi objednatelem a poskytovatelem služby ze soukromoprávního na veřejnoprávní. Je zaveden institut poplatku.
Detail hrany desky Cleaneo Linear – hrany do sebe přesně zapadnou tak, aby ze vzdálenosti 2,5 m nebyly spáry znatelné
25.3.2021Knauf Praha s.r.o.
Děrované sádrokartonové desky Knauf Cleaneo se na trhu objevily dávno předtím, než se prostorová akustika stala velkým tématem posledních let. Jejich posláním bylo, kromě schopnosti pohlcovat hluk, také přispět k vylepšení designu podhledů instalovaných v nejrůznějším prostředí.
Terasa od WPC – Woodplastic a.s., produktová řada Terafest
16.3.2021WPC - Woodplastic a.s.
Moderní stavební materiály, jako je WPC, nám umožňují klást na venkovní prostory podobné nároky, jaké máme na obytné místnosti v interiéru domu. Včetně jejich funkčnosti, atraktivity a snadné údržby bez potřeby dodatečných investic. To je také důvod, proč si stále více informovaných zájemců pořizuje na své zahrady, balkóny nebo střechy nové terasy, ploty či obklady z dřevěného kompozitu.
15.3.2021redakce
Agentura ČAS postupně zveřejňuje plnotextové znění norem v rámci tzv. sponzorovaného přístupu k ČSN. K dispozici jsou normy z oboru stavebnictví, energetické náročnosti, tepelné ochrany budov, osvětlení, akustiky, TZB, požární bezpečnosti a další.
14.3.2021Ing. arch. Petr Dobrovolný, Architektonická kancelář Dobrovolný Architekt
Zkoumali jsme specifika použití betonu s recyklovaným kamenivem. Oslovili jsme architekta Petra Dobrovolného, aby nám vypracoval návrh experimentálního objektu a popsal vlastnosti vybraného stavebního materiálu pro různé konstrukce.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Hrubá stavba
 
Reklama