Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrubá stavba

VČERAHELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Na začátku obvykle bývá přání postavit si dům, teprve pak se pro jeho realizaci hledá vhodný pozemek. U jedné jihočeské rodiny zafungoval myšlenkový proces opačně.
29.5.2020Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KG
Stropní systém Dennert DX řeší individuální požadavky každého jednotlivého stavebního projektu tak, aby na stavbě nebylo nutné další dobetonovávání, řezaní či vrtání technologických otvorů a řešení dalších statických požadavků ze strany stavby. Díky modernímu systému výroby umožňuje progresivně zkrátit dobu stavby a omezuje nutnost dalších prací ze strany stavby.
29.5.2020KOMA MODULAR s.r.o.
Uvažujete o pořízení objektu z prostorových modulů? Zaujaly vás výhody, které tato metoda nabízí? Chcete využívat budovu z prostorových modulů rychle a ekonomicky výhodně a není vám lhostejná ochrana životního prostředí? Hlodá ve vás však pochybnost a nevíte na co si dát pozor tak, aby modulární objekt splnil vaše představy? Když se budete řídit níže uvedenými doporučeními, určitě se připojíte k fanouškům modulární výstavby.
28.5.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Společnost HELUZ opět hledá fotku, která „zastíní všechny ostatní.“ Ke Dni stínicí techniky (16. května) vyhlásila soutěž „Vyfoť stín“, tentokrát o chladicí box Fresh Compact.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den. Prosím vás je tady někdo,kdo by mě řekl jaký profil by měl mít vazný trám na střeše? Křidlice bude MB Beta-zatížení cca 45kg/m2. sklon střechy 30 stupnu. Vazný trám bude dlouhý 9,5m a nebude nikde podepřen. zatížen bude cca 2,5m od kraje a pak 2,5 m od konce. sněhová oblast-jižní morava.
Zdravím všechny, Protože stavím na písčitém podloží(od 20 cm hloubky je jen písek), tak jsem nejprve realizoval výkop a betonáž základových pasu bez skrývky ornice. To vše protože jsem měl strach(a oprávněný) ze sesunuti výkopu. Teď jsem provedl betonáž dvou řad ztraceného bednění(vše dle pro
Dobrý den, na modré střeše mě zaujalo toto řešení základů a desky, kdy je základová deska v podstatě odizolovaná od základů (Shock Novomur), tudíž by již nemuselo být potřeba dělat další izolaci pod zdivo (IPA, nátěr apod.) Celkem se mi toto řešení líbí. Oproti běžné praxi je tak odizolování prove
stavim s cihel heluz family 30 brousena na penu.Muzu preklady taky lepit na penu?
Dobrý den, připravuji si základní desku pod plastový bazén. Jelikož domíchávač na místo dojet nemůže, budu muset betonovat ručně s míchačkou. Prosím, dokázal by mi někdo poradit jak namíchat beton C16/20? Jaký použít cement (32,5R nebo 42,5R nebo jiný?) jakou frakci štěrku (použít pouze štěrk, ne
Zdravim vas. Nemohu se zbavit pocitu, ze pri stavbe z vpc na lepidlo, lepidlo nedrzi a defakto je jen jako roznaseci prvek mezi bloky. Zacli jsme stavet z quadro kalksandstein 20 cm zdi a dnes jsem si prohlizel stavbu a videl nedostatky jako malo vymazane lepidlo mezi bloky. Ceho se bojim je to, ze
Dobry den, chystam pri rekonstrukci "plochou" strechu rozpor 7,5m, sklon 25cm (spad). 2,5m od jedne steny je dalsi nosna stena, tedy finalni rozpor je 5m mezi zdmi. Chystam se vyuzit KVH 140x240. Strecha bude kvh na nich osb, pak late, opet osb a PE folie. Na kontrukci bude zaveseny sadrokartonovy
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

27.5.2020BASF Stavební hmoty Česká republika, s.r.o.
Většina plaveckých bazénů v Německu včetně těch veřejných byla a je budována za použití stavební chemie PCI. Kvalita této značky pro tak náročné provozy, jakými právě bazény a wellness jsou, je zárukou dlouhé životnosti. Jsme rádi, že i v České republice značka PCI platí za kvalitu. Vyhrané zakázky nejen na privátní, ale i veřejná koupaliště jsou tím nejlepším důkazem.
27.5.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Zdění zdiva z broušených cihel HELUZ začíná důležitým vyrovnáním zakládací malty a založením první řady zdiva. Malta se nanáší mezi vodící lišty přípravku vyrovnávací soupravy a stahuje se do roviny hliníkovou latí. Rovinnost malty v rámci půdorysu domu se kontroluje pomocí nivelačního přístroje. První řada zdiva z broušených cihel HELUZ se doporučuje zakládat do jeden den vyzrále malty. V případě zakládání do čerstvého zavadlého vyrovnaného maltového lože se první den doporučuje vyzdít max. 3 řady. Pata zdiva se chrání proti stojící vodě na podkladní betonové desce.
Atletický stadion Cheb
26.5.2020LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Při stavbě sportovních areálů je dáván důraz především na funkčnost a také odolnost vůči opotřebení, které jdou ruku v ruce s moderním industriálním designem. Tyto požadavky zpravidla předurčují volbu stavebních materiálů. Díky dlouhověkosti i vzhledu velmi často pří výstavbě sportovišť dominuje beton. Tvárnice z lehkého Liaporbetonu přináší ale ještě další výhody.
Realizace – schody
24.5.2020Baumit, spol. s r.o.
V současnosti je beton základním materiálovým segmentem většiny stavebních realizací. Jeho využití lze nalézt v různých typech konstrukcí, musí tedy splňovat mnoho specifických požadavků. Společnost Baumit je lídrem na trhu suchých betonových směsí a její široké portfolio výrobků nabízí kvalitní řešení pro profesionální zpracovatele i domácí kutily.
20.5.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Před zahájením zdění se zhotovuje hydroizolace a izolace proti radonu. Obvykle se natavují asfaltové pásy minimálně s přesahem 150 mm od hrany budoucích zdí nebo v celé ploše. Použít lze i hydroizolační plastovou fólii položenou v celé ploše základové desky. V případě celoplošné aplikace izolace se doporučuje izolaci chránit betonovým potěrem nebo minimálně vrstvou geotextilie vyšší gramáže.
20.5.2020Českomoravský beton, a.s.
Skupina Českomoravský beton patří k největším výrobcům transportbetonu na českém trhu. Svými dodávkami betonu se podílí na velkých stavbách dopravní infrastruktury, průmyslových, komerčních a bytových komplexů, ale i na drobných rekonstrukcích a stavbách rodinných domů.
13.5.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Vzájemné přesazení cihel HELUZ je optimální provádět o ½ délky cihly, nejméně však o 0,4x výšky cihly. Je výhodné používat doplňkové cihly HELUZ. V případě zdění pilířů je nutné řezání cihelných bloků minimalizovat a dodržovat co možná největší převazbu. Odchylka svislosti zděných stěn v rámci jednoho podlaží nesmí být větší než 20 mm a pro stěny nad sebou u budov se třemi a více patry nesmí být více než 50 mm.
Zpracování podsypu z Liaporu KS
12.5.2020LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Rekonstrukce podlahy, která s sebou obvykle nese výměnu celé její skladby, musí velmi často zohlednit i statické nároky stavby. Typicky se jedná o rekonstrukce podlah na dřevěném stropě v patře, podkroví či půdní vestavbě. Především z důvodu snížení nežádoucího zatížení se pro tyto případy volí takzvaný suchý postup, který s sebou nese i další výhody.
11.5.2020Schöck-Wittek s.r.o.
Produkt Schöck Isolink® ze sklolaminátové výztuže má v kategorii fasádní kotvy certifikaci jako prvek vhodný pro pasivní domy. Kotvy Schöck Isolink® jsou vhodné pro prefabrikované i monolitické konstrukce. Lze je využít i při rekonstrukci.
10.5.2020Daniel Dvořák, LESENSKY.CZ s.r.o.
Ve stavebnictví se mohou uzavřené hranice projevit nedostatkem pracovníků. Stavební společnosti a developeři tak přehodnocují letošní výstavby a hledají efektivnější postupy, které jim pomohou vyřešit problémy s chybějícími zedníky. Trendem je využívání velkoformátových stavebních prvků, které zrychlují proces výstavby a především snižují počet potřebných pracovních sil.
7.5.2020FEMONT OPAVA s.r.o
Rekonstrukce výrobní haly, tak se jmenoval projekt, který naše společnost realizovala na přelomu let 2019 a 2020, jako generální dodavatel celé stavby pro společnost FERRAM STROJÍRNA, s.r.o. se sídlem v Opavě-Vávrovicích.
6.5.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Bezvadné provedení zdiva z cihel HELUZ je předpokladem pro dosažení deklarovaných vlastností zdiva. Před samotným zděním z cihel HELUZ, kdy se zaměříme na připravenost, založení zdiva, zdění obvodových a vnitřních stěn a další témata, začínáme v novém seriálu všeobecnými zásadami a zásadami pro zdivo z broušených cihel HELUZ.
4.5.2020doc. Ing. Vladimír Tichomirov, CSc., LL.M., Inženýrská, expertní a znalecká kancelář Brno
Případné vady nebo poruchy ve stavebnictví se v mnoha případech daří vyřešit po vzájemné dohodě obou stran. V případě nemožnosti se shodnout se bohužel spor obvykle vyhrocuje do soudního řízení, které je ale prakticky zdlouhavé, ve svém průběhu i výrazně nákladné a v konci mnohdy oboustranně neuspokojivé. Existuje ale i cesta rychlejší, méně nákladná a obvykle ústící do konstruktivního výsledku, a to je spolupráce s odborníky v právní i technické oblasti – cesta tzv. mediace.
Reklama
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Hrubá stavba
 
Reklama