Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Hrubá stavba
Archiv článků od 22.1.2010 do 21.4.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

21.4.2010
James Hardie Europe GmbH, o.s.

V únoru 2010 na veletrhu Dřevostavby byla poprvé tuzemské veřejnosti představena další výhoda těchto špičkových stavebních materiálů pro suchou výstavbu - možnost ohýbání desek Powerpanel H2O a tím i výroba obloukových stěn.

20.4.2010
PORFIX CZ, a.s.

Společnost QPOR a.s. v roce 2009 uvedla na trh tvárnici s vylepšenými tepelně-izolačními vlastnostmi. PORFIX Plus je nový výrobek, který obsahuje o 20 % větší podíl vzduchových pórů a je předurčen ke zdění obvodových stěn s vysokými nároky na tepelně-izolační vlastnosti. Má široké využití - od rodinných a bytových domů až po průmyslové stavby. Objemová hmotnost materiálu je 420 kg/m3 při součiniteli tepelné vodivosti λ = 0,089 W/m.K.

19.4.2010
KM Beta, a.s.

Hrubou stavbu, zahrnující nejen zdi a střechu, ale nově také stropy, je možné kompletně realizovat z materiálů KM Beta. Společnost KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových bloků, totiž nově nabízí pálený cihelný systém HODOTHERM.

12.4.2010
Veletrhy Brno, a.s.

Stavební veletrhy Brno otevřou své brány již příští týden! Letos poprvé proběhnou společně s veletrhem interiéru a bydlení MOBITEX. Ve dnech 13. – 17. dubna máte šanci vidět nové technologie ve stavebnictví, systémy pro energetickou soběstačnost budov, nové trendy bydlení a řadu dalších zajímavostí.

7.4.2010
BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o. Klatovy

Klatovská společnost BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o., působící na českém stavebním trhu již od roku 1993, je výrobcem a dodavatelem kompletního stavebního systému pro hrubé stavby. Systém sestává z tepelněizolačních tvárnic SUPER IZO a IZO PLUS, vnitřního nosného a nenosného zdiva, bednicích dílců, stropních konstrukcí BSK a BSSP. Důležitým doplňkem jsou též kompletní komínové systémy BLK a PLEWA.

6.4.2010
Herding, Technika životního prostředí spol. s r.o.

V poslední době dochází ke značnému rozmachu v oblasti strojního vybavení výrobních firem špičkovou laserovou technologií určenou pro řezání plechů. Rozšíření těchto moderních metod dělení materiálu umožňuje nevídaný posun v konstrukčních možnostech nejenom velkých, ale i středních a malých firem. V následujícím článku bychom rádi přinesli alespoň hrubý nástin technických možností, které průmyslové lasery přinášejí.

29.3.2010
akad. arch. Aleš Brotánek, Centrum pasivního domu

U pasivních staveb je problém s překonáváním konzervativních postojů a je třeba volit řešení, která často nenavazují zkušenostmi na ustálenou praxi. Pokud navíc statik prohlásí kategoricky "tak pod takové řešení bych se nepodepsal", nezbývá architektovi než volit kompromis. Podívejme se na některé příklady z praxe.

26.3.2010
Xella CZ, s.r.o.

Pátrat v české kotlině po pasivních domech stále ještě připomíná hledání jehly v kupce sena. Důvodem je nejen vyšší pořizovací cena, ale i řada předsudků o jejich konstrukci i samotném užívání. Vzorový pasivní dům v Plzni svou osvětovou činností úspěšně boří mnohé mýty o ekologickém bydlení.

24.3.2010
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 získal ve čtvrtek 18. února 2010 bronzovou medaili v soutěži Stavební výrobek - technologie roku 2009. Jeho výrobce, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., jej nově nabízí ve dvou dalších rozměrech, 38 a 44 cm.

19.3.2010
BAHAL ČR a. s.

Rychlá výstavba, pohodlné, ekologické, energeticky úsporné a finančně dostupné bydlení - to jsou trumfy, s nimiž do hry vstupuje nový stavební systém, který si můžete na vlastní oči prohlédnout v podobě vzorového domu Alexander od firmy BAHAL ČR, který byl veřejnosti zpřístupněn v říjnu roku 2009 v Líbeznicích.

8.3.2010
Ing. Michal Kloiber, Ing. Mária Kotlínová, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně

Náš příspěvek si klade za úkol přiblížit možnosti používání čtyř nejpoužívanějších nedestruktivních defektoskopických přístrojů při stavebně technických průzkumech dřevěných stavebních konstrukcí, jako jsou krovy, stropy či celé roubené nebo hrázděné domy. Metodický materiál by měl objasnit možnost použití, principy a také výhody či nevýhody jednotlivých metod.

25.2.2010
James Hardie Europe GmbH, o.s.

Elektrosmog, problémy s plísněmi, exhalace plynů ze stavebních hmot a nábytku: mezi našimi vlastními čtyřmi stěnami jsme vystaveni stále silnějšímu zatížení škodlivinami. Proto je stále větší poptávka po ekologických a zdravotně nezávadných stavebních materiálech - zejména mají-li současně vlastnosti zlepšující vzduch v prostoru jako nové sádrovláknité desky FERMACELL.

18.2.2010

Ať už se jedná o dodávku stavebního materiálu pro stavbu rodinných domů, bytových domů a jiných staveb nebo o bednění věnců k jiným stavebním technologiím, o protihlukové stěny: stavební systémy VELOX přispívající k ochraně klimatu! Ekologické, trvanlivé a energeticky efektivní!

17.2.2010
Callida, s.r.o.

Současná světová ekonomická situace významně ovlivnila i český stavební trh a postavení stavebních společností se výrazně změnilo.

12.2.2010
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ve Vancouveru, na jižním břehu zálivu False Creek, bude sportovcům v průběhu olympijských her sloužit vesnice s 1100 ubytovacími jednotkami. Autoři projektu vytvořili areál využívající odpadní teplo z kanalizace, dešťovou vodu a obnovitelné zdroje.

9.2.2010
James Hardie Europe GmbH, o.s.

Tento účinek je zaručen po dlouhá léta a při eventuální renovaci může být obnoven provedením základního nátěru. Desky lze využít jak pro novostavby, tak i rekonstrukce, jsou vhodné pro zřizování kanceláří, výstavbu mateřských školek, škol a nemocnic. Postup práce je stejný jako u dosavadních sádrovláknitých desek. Desky FERMACELL greenline budou poprvé představeny široké veřejnosti na veletrhu Dřevostavby 2010, který se uskuteční od 25.2. do 28.2. v areálu PVA Letňany v Praze.

1.2.2010
Ing. Martin Varga, Ing. Tomáš Kupsa, DEKPROJEKT s.r.o.

Od roku 2000 platí norma ČSN EN ISO 13370 Tepelné chování budov - Přenos tepla zeminou - Výpočtové metody, která až do roku 2008 souběžně s normou ČSN 06 0210 sloužila k hodnocení podlahových konstrukcí objektů na zemině. Použití ISO normy přináší zcela nové principy konstruování, diametrálně odlišné od po několik desetiletí používaných konstrukčních zásad a doporučení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama