další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Vliv délky hydratace cementu na mechanické vlastnosti betonu

7.4.2014 | Prof. Ing. Jiří Adámek, CSc., Ing. Petr Cikrle, Ph.D., Ing. Ondřej Pospíchal, Ing. Dalibor Kocáb, FAST VUT Brno, Ústav stavebního zkušebnictví

Článek popisuje experiment, při kterém byl analyzován vliv délky hydratace cementu na vlastnosti betonu. Byla stanovena pevnost v tlaku betonu a dynamická i statická hodnota modulu pružnosti betonu. Jediným proměnným činitelem byla délka hydratace. Výsledkem jsou grafické a tabelární výstupy naměřených hodnot.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Vnitřní zateplení – nová technologie pro staré domy

21.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Památkově chráněná budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti je jako první v ČR zateplena pomocí vnitřního zateplení Multipor.
Dřevostavba

Montované domy na bázi dřeva (část 5): Požadavky na konstrukční prvky

21.4.2014 | Ing. Bohumil Koželouh, CSc., soudní znalec
Nejčastější systém montovaných domů na bázi dřeva s nosnou kostrou z řeziva a nosnými nebo výztužnými plášti z deskových materiálů se podle způsobu konstrukce a provádění buď vyrábí z jednotlivých přířezů řeziva a deskových materiálů v zásadě na staveništi nebo domy pozůstávají z prefabrikovaných stěnových případně i stropních panelů.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo FERMACELLlogo HELUZlogo KALKSANDSTEINlogo Českomoravský betonlogo WIENERBERGER

Články

komín Schiedel Uni Plus

Péče o komín nestojí moc, ale zanedbávat ji se nevyplácí

18.4.2014 | Schiedel, s.r.o.
Přestože se letošní zima teplotami pod bodem mrazu příliš nevyznačovala a mnozí topení omezili, zanedbávat péči o komín a jeho pravidelnou údržbu se i tak nemusí vyplatit. Při provozu, kdy spotřebič „jede na stažený výkon“ se spalinová cesta zanáší sazemi více než při standardním topení.
Cihly Wienerberger plněné minerální vatou

Wienerberger otevřel první výrobní linku v ČR na cihly plněné minerální vatou

17.4.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Plnění přísných podmínek na tepelněizolační vlastnosti obvodových konstrukcí zajišťuje tepelná izolace ve formě minerální čedičové vaty integrovaná uvnitř dutin. Hodnota prostupu tepla stěnou U se pohybuje od 0,14 do 0,22 W/(m2K) podle tloušťky použitého zdiva.

Zázemí pro zaměstnance KOMA MODULAR s materiály fermacell na podhledech, stěnách i podlahách

16.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Promyšlená koncepce z dílny architektonické kanceláře Chybík+Krištof AA, nejmodernější materiály včetně sádrovláknitých desek fermacell greenline dokáže oslovit nejen architekty a projektanty, ale také širokou veřejnost. V modulární výstavbě vidí mladí architekti budoucnost výstavby a dokazují to i novou ryzí modulární stavbou v areálu společnosti.

KM BETA - dům od základů až po střechu a navíc za výhodnou cenu

14.4.2014 | KM Beta, a.s.
Stavební sezóna začíná – vyberte si vše pro plánovaný dům od jednoho výrobce a ušetřete. Tyto výrobky jsou vhodné zejména pro nízkoenergetické a pasivní domy. Vedle špičkových materiálů získáte nákupem u KM BETA i odborné poradenství a kalkulace zdarma!

Řešení pro zateplení památkově chráněných budov – Multipor WI

14.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Dosud používané systémy vnitřního zateplení bývají zdrojem vlhkostních problémů a jsou často považovány za nefunkční, protože neumožňují difuzní otevřenost původních konstrukcí. Multipor WI pro vnitřní zateplení s vlhkostí nebojuje, nýbrž cíleně pracuje.
Návrh domu umění SM(ART) HOUSE, Bc. Lukáš Rešutík

Zasedala mezinárodní porota 19. ročníku studentské soutěže Xella

11.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Ve dnech 13. a 14. března vyvrcholil 19. ročník mezinárodní studentské soutěže vyhlášené vypisovatelem soutěže, společností Xella Slovensko a Xella CZ, které jsou lídry na trhu s pórobetonem. Tématem soutěže byl SM(ART) HOUSE – dům umění v bratislavské proluce.

Dobrá rada: Jak postavit dům od podlahy až po střechu?

9.4.2014 | KM Beta, a.s.
Nový seriál pro každého, kdo chce stavět rychle, kvalitně a úsporně na stránkách TZB-info. První rada vyjde ve středu 23. dubna 2014.

Řešení pro vnitřní zateplení budov – Multipor tepelněizolační minerální desky WI

7.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Tři ze čtyř budov, které potřebují rekonstrukci, patří mezi památkově chráněné budovy. Tyto budovy ale není možné zateplovat zvenku. Zateplení pomocí Multiporu tepelněizolačních minerálních desek WI zachová vzhled fasády a vytvoří vnitřní prostředí a tepelný komfort, které nabízejí moderní stavby.

Ekologická omítka weber.pas aquaBalance, která umí regulovat vlhkost

2.4.2014 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Weber vyvinul hydrofilní fasádní pastovitou omítku weber.pas aquaBalance, která nevyužívá k ochraně fasády proti nevzhledným řasám žádné biocidní prostředky.

KMB SENDWIX: Při dodržení postupu postaví zdi i laik

31.3.2014 | KM Beta, a.s.
Vápenopískové zdicí prvky patří mezi moderní stavební materiály používané jako vnitřní i obvodové zdivo, pro nosné, dělicí i výplňové konstrukce. Jejich vysoká objemová hmotnost zaručuje pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti již při menších tloušťkách nosných stěn.

Požární ochrana je celkem obtěžující záležitost – dokud nehoří

31.3.2014 | Miroslav Nyč,  Knauf Praha s.r.o.
Zdrojem nikdy nekončících změn jsou změny ve zkušebních normách v rámci CEN, v pravidlech pro rozšířené aplikace, v normách projektových a v neposlední řadě je nekonečnou inspirací k novým či zpřesňujícím řešením samotná odborná veřejnost. A každý podnět z reálných staveb je pro Knauf cenný.

Unikátní litá červená fasáda na novém divadle v Plzni

31.3.2014 | Českomoravský beton, a.s.
Co do rozsahu použití technologie barevných betonů, je Nové divadlo Plzeň první stavbou svého druhu v tuzemsku: Je totiž zabaleno do celkem 3500 m2 desek z litého sytě červeného pohledového betonu Colorcrete®. Transportbeton byl použit na monolitické konstrukce a podlahy, včetně „bublinkové“ jižní fasády divadelní budovy.

Novinky ze světa stavebnictví na brněnském výstavišti

28.3.2014 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

ReklamaE-mailový zpravodaj

Nejnovější články