další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Nedestruktivní diagnostické metody pro posouzení stávajícících dřevěných konstrukcí

21.7.2014 | Ing. Jana Daňková, Ph.D., Ing. Pavel Mec, Ing. Tereza Murínová, Ing. Filip Khestl, Ph.D., VŠB-Technická univerzita Ostrava

K výrazným současným trendům ve stavebnictví lze jednoznačně zařadit použití dřeva jako stavebního konstrukčního materiálu. V oblasti výstavby dřevostaveb byly v několika posledních letech učiněny významné pokroky.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Lindab spouští nový web www.lindab-stavby.cz

24.7.2014 | LINDAB STAVBY
Společnost Lindab je v ČR známa zejména jako výrobce a prodejce lehkých střešních krytin z prvotřídní švédské oceli včetně okapových systémů, v nichž je lídrem na českém trhu. Kombinací stavebních komponentů z oceli je však Lindab schopen poskytnout kompletní řešení pro stavby nejrůznějšího druhu.

Nová príručka HELUZ poradí ako stavať

24.7.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Dodržanie správnych stavebných postupov a riešenie detailov významne ovplyvňuje výslednú kvalitu aj životnosť stavby, rovnako ako aj jej tepelnoizolačné parametre. Nová příručka pro provádění prináša jasný a prehľadný návod, ako postupovať pri stavbe z komplexného tehlového systému HELUZ.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo FERMACELLlogo HELUZlogo KALKSANDSTEINlogo Českomoravský betonlogo WIENERBERGER

Články

Hledáte nejbližší betonárnu skupiny Českomoravský beton? Pomůže mobilní verze webu Transportbeton.cz

23.7.2014 | Českomoravský beton, a.s.
Mobilní verze webu transportbeton.cz umožňuje prostřednictvím chytrého mobilního telefonu snadno a rychle vyhledat kontakt na nejbližší betonárnu skupiny Českomoravský beton v okolí.

Poruchy vodotěsných izolací spodní stavby

21.7.2014 | Ing. Marek Novotný, Ph.D., soudní znalec, FA ČVUT Praha
V současné době není možné jednoznačně stanovit, který izolační systém je nejméně a který naopak nejvíce poruchový. Lze specifikovat, co je rizikové a které systémy riziko poruch maximálně eliminují.

Suchá výstavba nebo klasické zdění? Ekonomické a technické porovnání konstrukcí

14.7.2014 | Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák,  Fermacell GmbH
Jednou z hlavních výhod dělících stěn ze sádrovlákna je rychlost a komplexnost jejich montáže. Při použití těchto materiálů nevznikají žádné prostoje čekáním na vyschnutí mokrých procesů. Prostory jsou ihned obyvatelné. Předností je také jednoduché a čisté zpracování.
diskuse: 1 příspěvek, 16.07.2014 07:24

Vysokohodnotný beton v protivýbuchových systémech aplikovaných v ochraně obyvatelstva

14.7.2014 | Ing. Martina Drdlová, prof. Ing. Jaroslav Buchar, DrSc., Ing. Josef Krátký, Ph.D., BOGGES, spol. s.r.o., Ing. Radek Řídký, SVS FEM, s.r.o., Ing. Michal Frank, VUSTAH Brno
V rámci experimentálních prací byl sledován vliv různých variant disperzní vláknové výztuže (skelná, čedičová, polymerní a ocelová vlákna v délce od 12 do 55 mm a jejich kombinace) na fyzikálně mechanické vlastnosti kompozitu a jeho odolnost vůči výbuchu. Z vyvinutého materiálu byl navržen bezpečnostní odpadkový koš, jehož konečné rozměry, geometrie a skladebné řešení bylo definováno pomocí numerických simulací v programu LS-Dyna.

Baumit vybral nejhezčí evropskou fasádu

11.7.2014 | Baumit, spol. s r.o.
Na slavnostním galavečeru ve vídeňském Muzeu užitých umění (MAK Wien) byly 12. června vyhlášeny výsledky 1. ročníku mezinárodní soutěže LifeChallenge 66.

Zkoušení a vývoj betonů, malt a potěrů, cementu, kameniva a příměsí

10.7.2014 | BETOTECH s.r.o.
Ucelené a přehledné informace o zkoušení betonu, kontrole vstupních surovin pro výrobu betonu i navrhování optimální receptury najdou stavební firmy, zástupci betonáren nebo individuální stavebníci na nových stránkách www.betotech.cz. Web společnosti BETOTECH s.r.o. umožňuje nabízené služby a výkony rovnou poptat a objednat.

Mírné oživení na evropském stavebním trhu očekává mezinárodní koncern Lindab

9.7.2014 | Lindab střešní krytiny
O oživení a mírném růstu stavebního trhu v Evropě letos oživení a mírný růst. Vypovídají o tom ekonomické výsledky Lindabu za uplynulý rok a 1. čtvrtletí 2014, kdy čisté tržby dosáhly 1,506 miliard švédských korun (tj. zhruba 167 mil. EUR), což je meziroční nárůst o 11 %.

Jak renovovat plochy napadené mikroorganizmy?

9.7.2014 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Řasy, mechy a lišejníky, zejména na severních stranách fasády se bohužel občas vyskytují. Weber nabízí rychlé a účinné řešení pomocí výrobků. Aplikací výrobků odstraňnovač řas, mechů a lišejníků, weber.podklad A, weber.ton bio a weber.fasádního čistícího prostředku zamezíte další tvorbě mikroorganizmů na vaši fasádě.

Věncovky s integrovanou izolací doplňují cihelný systém pro pasivní a nulové domy

8.7.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Základním stavebním „kamenem“ pasivního či nulového cihelného domu je kvalitní cihelný blok s integrovanou izolací. Aby bylo dosaženo těch nejlepších tepelněizolačních parametrů celé stavby, je potřeba řešit všechny detaily. Jedním z důležitých prvků pro řešení detailů je i věncovka.

Interiérové čepové schodiště ve znaleckém posudku

7.7.2014 | Ing. Martin Múčka, Ph.D., Znalec pro obor Ekonomika a Dřevozpracování
Článek navazuje na podrobný popis schodiště a představuje znalecký posudek na kvalitativní stav interiérového čepového schodiště kombinace nerez – dřevo – sklo, kde bylo znaleckým úkolem řešit kvalitativní stav dřevěných stupnic. Schodiště bylo samonosné dvouramenné s mezipodestou bez podstupnic a ve 2 NP byla galerie, jejíž zábradlí bylo konstrukčně spojeno se zábradlím schodišťovým, a tudíž lze konstatovat, že galerie byla součástí schodiště.
Výroba cementu

Průmysl výroby stavebních hmot a řešení problematiky energetických úspor

4.7.2014 | Ing. Pavel Malinský, Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO ČR)
Stavební materiály hrají důležitou roli v trvale udržitelném rozvoji skrze své energetické vlastnosti a trvanlivost, což určuje spotřebu energie budov po celou dobu jejich životnosti a zkoumáním použití materiálů a jejich kombinací lze proto dosáhnout významných zlepšení prostředí a kvality života.

Lepicí a stěrkovací hmota pro difuzně otevřené dřevostavby

1.7.2014 | LB Cemix, s.r.o.
Speciálním výrobkem vyvinutým pro lepení a stěrkování tepelněizolačních desek z dřevovláknité vlny a minerální vlny je Cemix Lepicí a stěrkovací hmota difuzní (185). Hmota se vyznačuje vysokou paropropustností, kdy hodnota µ ≤ 10. Je určena pro ruční i strojní zpracování v exteriéru i interiéru.

Proměny stavebních hmot a výrobků

1.7.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Mezinárodních konferencí na téma stavebních hmot nebývá mnoho, přestože se materiály a technologie vyvíjejí raketovým tempem. Akce s názvem Ekologie a nové stavební hmoty a výrobky brněnského Výzkumného ústavu stavebních hmot (VUSTAH) poskytuje každoročně souhrnný vhled do tohoto důležitého multidisciplinárního oboru.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
E-mailový zpravodaj

Nejnovější články