další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Elektrické vlastnosti cementových kompozitů

25.4.2016 | prof. Mgr. Jan Toman, DrSc., Ing. Lukáš Fiala, Ph.D., Ing. Karel Šeps, Ing. Václav Ráček, ČVUT Praha

Stanovení elektrických vlastností je nedílnou součástí kompletního popisu stavebních materiálů. Znalost těchto materiálových parametrů je důležitá z hlediska bezpečnosti jejich aplikace v prostředích, kde je materiál vystaven působení elektrického pole. Článek sleduje vliv kovových drátků na konduktivitu u drátkobetonu.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Efektivní využití systému KMB Sendwix s kontaktním omítkovým systémem s minerální izolací

2.5.2016 | KM Beta, a.s.
KMB SENDWIX je prvním uceleným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Celý ystém sestává ze tří základních variant obvodových konstrukcí. Jeho základem je vápenopísková cihla ze bzeneckého závodu našeho největšího výrobce stavebních materiálů, společnosti KM Beta a.s.

Dokonalá imitace dřeva do Vaší zahrady

28.4.2016 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Nová stavební sezóna je tady a společnost PRESBETON připravila pro všechny své zákazníky příjemnou novinku v podobě rozšíření oblíbené Natural řady BARK. Všechny výrobky z Natural řady BARK věrně imitují dřevo různých reliéfů.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo KNAUF
logo FEMONT
logo HELUZlogo KALKSANDSTEIN

Články

Novinka: Rychlé systémy pro výstavbu a rekonstrukci koupelen, balkónů a teras od PCI

28.4.2016 | BASF Stavební hmoty Česká republika, s.r.o.
Značka PCI letos uvádí na trh dva nové produktové systémy. První je určen pro rychlou výstavbu a rekonstrukci koupelen, druhý pro rychlou výstavbu a rekonstrukci balkónů a teras. Systémy jsou ideální pro stavební práce menšího rozsahu nebo tam, kde se ocitneme v časové tísni.

Než začnete stavět, inspirujte se katalogem Stavebnin DEK

25.4.2016 | Stavebniny DEK
Obsáhlý katalog Stavebnin DEK pro rok 2016 přináší na více než 700 stranách ověřená konstrukční řešení pro všechny fáze stavby: od základů přes střechu až po úpravy kolem domu, celkem ve více než 130 konstrukcích, skladbách a systémech.

CAG – tradiční český výrobce dveří a skříní – zaujme na veletrhu novinkami s puncem přírody

22.4.2016 | CAG s.r.o.
V loňském roce se na trhu s interiérovými dveřmi objevila novinka, která opravdu zaujala. Společnost CAG jako jeden z předních českých výrobců uvedla na trh dekor dubu ze zcela přírodního materiálu.

Usnadněte si přípravu podkladu a pokládku obkladů a dlažeb v koupelně

21.4.2016 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Tři nová profesionální aplikační videa od značky stavební chemie Ceresit seznamují odbornou veřejnost názorně s postupem prací při přípravě podkladu pro podlahy, přípravě podkladů stěn a s pracovním postupem pro lepení a spárování obkladů a dlažby v koupelně – od penetrace, hydroizolace, přes lepení obkladu na stěny či dlažby na podlahu až po spárování.

Postupy a porovnání nákladů při založení stavby na pěnovém skle A-Glass

21.4.2016 | A-GLASS PĚNOVÉ SKLO
Teprve v posledních desetiletích, kdy je kladen důraz na úspory energie narůstá na důležitosti řešit úniky tepla stykem stěn a podlah s okolní zeminou. Jedna z možných cest je řešit tuto izolaci pomocí štěrku z pěnového skla A-GLASS.

Objevte nové možnosti zastínění!

20.4.2016 | SERVIS CLIMAX a.s.
Stínicí technika je neodmyslitelnou součástí architektury kolem nás a doplňkem, který zvyšuje užitné vlastnosti budov.

Stavba zapuštěného bazénu s izolačním obsypem

19.4.2016 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Stavba zapuštěného bazénu by měla následovat vždy až po pečlivém výběru jak bazénu samotného, tak i materiálů pro jeho stavbu. Zvolíte-li vhodný materiál pro obsyp bazénu, můžete si prodloužit koupací sezonu, nebo snížit náklady na ohřev vody.

Současnost a perspektivy výstavby dřevěných montovaných domů v České republice

19.4.2016 | Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.
Z posledních statistik vyplývá, že se české stavebnictví jako celek v roce 2015 vrátilo po několika špatných letech k růstu, který meziročně činil 3,4 %. Potěšující je ale zejména to, že výstavba rodinných domů včetně dřevostaveb zaznamenala meziroční růst kolem 10,3 %.

Konopný beton jako kompozit s využitím přírodního vlákna

18.4.2016 | Ing. Karel Mikulica, prof. Ing. Rudolf Hela, CSc., Fakulta stavební VUT Brno
Příspěvek pojednává o využití konopného pazdeří jako přírodního ekologického plniva do stavebních materiálů, zvláště pak betonů určených jako tepelně izolační výplňový materiál kolem nosné konstrukce dřevostaveb.

Předváděcí akce Fermacell – Lepší sádroš

18.4.2016 | Fermacell GmbH, org. složka
V kladenské prodejně stavebnin DEK odstartoval 18. dubna 2016 již 3. ročník road show Fermacell Lepší sádroš. V průběhu dalších dvou měsíců navštíví v celé ČR celkem 34 poboček distributorů sádrovláknitých a cementovláknitých materiálů fermacell. Na vlastní oči se přijďte přesvědčit, že fermacell je skutečně lepší sádroš a že konstrukce s tímto materiálem mají více předností než byste čekali.

Co přinesou Stavební veletrhy Brno?

15.4.2016 | Veletrhy Brno, a.s.
Stavební veletrhy Brno, které se konají od středy 20. do soboty 23. dubna 2016, přinesou ucelenou nabídku nových technologií a technických řešení na stáncích vystavovatelů, kterou doplní nezávislá poradenská centra nebo aktuální odborné informace v doprovodném programu.

Citlivá rekonstrukce Šoltéství v Heřmanovicích

14.4.2016 | LB Cemix, s.r.o.
Na pomezí Jeseníku a Zlatých Hor se nachází obec Heřmanovice. Uprostřed obce, v blízkosti hlavní silnice, stojí patrová renesanční budova. Není příliš architektonicky výrazná, ale pro historii obce má obrovský význam. Jedná se o budovu šoltéství, sídlo zdejších dědičných šoltysů, tedy rychtářů.

Vyšší standard bydlení s materiály Knauf v projektu SMART byty Nové Butovice

11.4.2016 | Knauf Praha s.r.o.
V rámci projektu SMART byty v Nových Butovicích vznikají ve dvou etapách bytové domy se 300 energeticky úspornými byty. Novinkou projektu jsou rozvody pro technologie inteligentního bydlení.

další články

Projekty 2016

Související rubriky

Reklama
E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czZákladové patky a pasy: Jak je vybudovat, jak jim rozumět?Technistone na Prague Design WeekBrnu chybí pozemky od jediné společnosti pro stavbu Žabovřeské