další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Vliv tažnosti betonářské oceli na únosnost trámových prvků

24.8.2015 | Ing. Václav Ráček, doc. Ing. Jiří Krátký, CSc., doc. Ing. Jan Vodička, CSc., Fakulta stavební, ČVUT v Praze, katedra betonových a zděných konstrukcí

Jaký je rozdíl v chování a únosnosti vláknobetonových trámků při užití betonářské výztuže různé duktility? Rozbor výsledků zkoušek je zaměřen na vliv vyztužení užitou betonářskou ocelí ve vláknobetonovém kompozitu, v tomto případě při dominantním ohybovém a smykovém namáhání testovaných trámců.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Developerská výstavba se Skeletsystemem Goldbeck

3.9.2015 | GOLDBECK Prefabeton, s.r.o.
Čerstvě dostavěné a rozestavěné developerské projekty v ČR určené pro bydlení jsou v naprosté většině postaveny z cihel nebo monolitickou konstrukcí doplněnou o cihlové vyzdívky. Podíváte-li se do Německa, Dánska, Holandska a dalších nám podobných zemí, uvidíte stavby co do použitých technologií výrazně různorodější.

TIPY NA STÁNKY – FOR ARCH Praha 2015

3.9.2015
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků letošního veletrhu FOR ARCH. Může směřovat jak kroky návštěvníků, tak může být alespoň stručnou informací o novinkách pro ty, kteří se na veletrh nedostanou. Veletrh FOR ARCH se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 15.–19. 9. 2015.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo FERMACELLlogo HELUZlogo KALKSANDSTEINlogo Českomoravský betonlogo KNAUF
logo FEMONT

Články

Lindab: průkopník nových řešení v oblasti BOZP

2.9.2015 | LINDAB STAVBY
Podle expertů ze společnosti Bureau Veritas bývá příčinou navýšení pracovních úrazů ekonomický tlak, v jehož důsledku firmy na ochranných pomůckách šetří nebo je vůbec svým zaměstnancům neposkytují. Na vině je i lehkomyslnost zaměstnanců, kteří často neodhadnou míru hrozících rizik.

Jak provést dodatečnou vodorovnou hydroizolaci u vlhkého zdiva?

30.8.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Tentokrát si přiblížíme hydroizolaci pomocí injektáže silikonovou mikroemulzí weber.tec 940 E.

Jak se staví levný komín k domu, chatě, udírně

27.8.2015 | TECH TRADING GROUP, a.s.
Vybíráte ideální řešení komínu na pevná paliva pro svůj dům, chatu, zahradní krb, udírnu? Nehazardujte s pochybnými komíny složenými z komponentů od různých dodavatelů, ale zvolte bezpečné systémové řešení komínu, na nějž výrobce poskytuje veškeré potřebné záruky. Snová kombinace nízké ceny a vysoké kvality přišla už totiž i na český trh v podobě jednosložkového komínu SINGLE STONE.

Inteligentní lité podlahy

26.8.2015 | CEMEX Czech Republic, s.r.o.
Lité anhydritové nebo cementové podlahy jsou rychle proveditelné a navíc téměř dokonale rovné, takže na ně lze přímo pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec.

Perfektně hladká stěna s novou finální sádrovou stěrkou Ceresit díky technologii InSure

26.8.2015 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Sortiment stavební chemie rozšířily od srpna 2015 čtyři nové výrobky, které pomáhají vytvořit ideálně hladký, bílý a vysoce odolný povrch stěn a stropů v interiéru. Umění perfektně hladkých stěn zvládnete díky vyhlazovací a finální stěrce Ceresit IN 35, bílé sádrové finální stěrce Ceresit IN 45 a bílé stěrkovací pastě Ceresit IN 46, doplněných penetračním nátěrem Ceresit IN 10.

Kurz „Projektant technických systémů pro nízkoenergetickou a pasivní výstavbu“

25.8.2015 | TÜV SÜD Czech s.r.o.
Chcete si rozšířit znalosti a dovednosti v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby? Doporučujeme 10denní odborný kurz, jehož pořadatelem je TÜV SÜD Czech s.r.o. - společnost, zabývající se testováním a certifikací, dle národních a mezinárodních norem, jako jsou např. Energy Star nebo směrnice ErP.

Kompozitní GFRP tyčová výztuž ARMASTEK - výhodnější náhrada za ocelovou výztuž

20.8.2015 | ARMASTEK CZ
Hustota kompozitní armatury do betonu je 4x nižší než u ocelové armatury při současném zvýšení pevnostních vlastností a je vhodná např. při zvýšeném riziku koroze nebo pokud se uvažuje s řezáním vyztužené konstrukce.

„Plnoletý“ veletrh Střechy Praha 2016

19.8.2015 | Střechy Praha s.r.o.
Největším setkáním výrobců, dodavatelů, odborné veřejnosti a zákazníků z oboru střech je každoročně odborný veletrh Střechy Praha. Již 18. ročník se bude konat tradičně v lednu 2016 v PVA EXPO LETŇANY společně s veletrhy Řemeslo Praha a Solar Praha.

Inspekční činnost na betonárnách

17.8.2015 | Ing. Pavel Rubáš, Ph.D., Ing. Jaroslav Sytař, Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.
Jak probíhá inspekce ve stavebnictví? Jak je definována a čím se liší od certifikace? Co všechno kontroluje? Kdo ji může provádět? Jaká jsou specifika inspekce betonáren?

Difúzně otevřená dřevostavba s izolací ROCKWOOL odpovídá požadavkům německé PHPP

13.8.2015 | ROCKWOOL, a.s.
Unikátní dřevostavba postavená formou sendvičové konstrukce v obci Trnovo na Slovensku je založená na kombinaci dřevěného skeletu, jejího zpevnění deskami a izolaci z kamenné vlny ROCKWOOL. Dům lze vytápět pouze s využitím rekuperace doplněné teplovodním ohřívačem. Tato dřevostavba odpovídá požadavkům německé směrnice na pasivní domy (PHPP).

Jak postupovat při renovaci starého zdiva se známkami poškození vlhkostí a solí?

12.8.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Stopy po vlhkosti se mohou objevit i po silném dešti. Ty ale neznamenají vážnou hrozbu pro fasádu, pokud je již ochráněna vodoodpudivou povrchovou úpravou. Pro správnou funkci sanačních opatření, jak aktivních tak pasivních, je nutná konzultace s odborníky zabývajícími se touto problematikou. Volejte našim technickým poradcům.

Vysokohodnotný beton TOPCRETE® získal prestižní ocenění – stříbrná známka kvality

11.8.2015 | Českomoravský beton, a.s.
Výrobek TOPCRETE® získal prestižní odborné ocenění STŘÍBRNÁ ZNÁMKA KVALITY výrobek – technologie pro stavitelství a architekturu 2015. Porota u výrobku ocenila dosažení extrémně vysokých pevností transportbetonu a vysoké odolnosti proti vlivům prostředí včetně průsaků vody.

Umístění stavby, aneb povinnosti stavebníka v souvislosti se stavebním záměrem

10.8.2015 | Ivana Nohová, 2. viceprezidentka PKPO
Snahou většiny stavebníků je získat co nejlevnější projektovou dokumentaci a razítko stavebního úřadu, umožňující zahájení stavby. Málo pozornosti se věnuje jejímu správnému umístění. Zvyklostí je posadit stavbu co nejblíže k plotu se sousedem, aby zůstal větší prostor pro zahradu.

další články

Projekty 2015

Související rubriky

ReklamaE-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNájemní smlouva podle nového občanského zákoníku: platí i nejasné smlouvyZateplení soklu - opomíjená, leč nepostradatelná součást každého domuIzolace garážových dveří