další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Progresívna technológia zakladania budov – biele vane

3.11.2014 | Ing. Róbert Sonnenschein, prof. Ing. Juraj Bilčík, PhD., SvF STU Bratislava

Podzemné priestory budov sa v súčasnosti často navrhujú a zhotovujú ako vodonepriepustné betónové konštrukcie. V príspevku sa uvádzajú vybrané požiadavky a koncepcie navrhovania a zhotovovania „bielej vane“.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Mrazuvzdornost pórobetonu Ytong: velmi dobrá

26.11.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Tak zní výrok akreditované zkušebny TZÚS Plzeň, který pokračuje: Nemusíme se bát skladovat pórobetonové tvárnice přes zimu na stavbě, nestojí-li přímo v louži. Po záplavách a opadnutí vody nedojde v zimě k citelnému snížení pevnosti pórobetonového zdiva. Netřeba spěchat do zimy s fasádou; pórobetonové zdivo zimu snadno přečká.

Pětipatrová mikro-budova - geniální ukázka architektury na omezeném prostoru

24.11.2014 | Mgr. Radomír Dohnal
Návrh atypického bydlení spojené s domácí kanceláří/pracovnou od japonského architekta Ryue Nishizawy. Budova, stísněná mezi dva obytné bloky a ústící do rušné ulice, nese navzdory jasnému minimalistickému pojetí hodnoty vnitřní plnosti. Na závěr nabízíme navíc komentář o využívání skla ve stavbách.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo FERMACELLlogo HELUZlogo KALKSANDSTEINlogo Českomoravský betonlogo WIENERBERGER

Články

Sádrovláknité desky fermacell v zázemí dřevostavby přírodního amfiteátru v polské Bytomi

21.11.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Originálně řešená přírodní divadelní scéna, připomínající podle polských médií šál ve větru, je mimořádně zdařilým výsledkem česko-polské spolupráce. Autorem architektonického návrhu je Łukasz Pluta z ateliéru Plus 8, autorem konstrukčního a statického návrhu dřevěné konstrukce je Ing. Šrůtek z ateliéru Timberdesign.

Z paneláku do vlastního rodinného domu - reportáž ze stavby dvojdomku

20.11.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Příběh s dobrým koncem začal zhruba před rokem. Mladí manželé se rozhodli pořídit si vlastní bydlení v podobě rodinného domu. Cílem byl ve skutečnosti dvojdomek, protože investoři byli dva. Jakmile byl jasný investiční plán a pozemek, zbývalo najít vhodný projekt a materiál, ze kterého se dvojdomek postaví.

Cíl Infothermy 2015? Splnit požadavky náročných návštěvníků

19.11.2014 | Infotherma
Tak jak se rozšiřují obchodní sítě a nabídky s nejrůznějšími novinkami otopných systémů, tepelných čerpadel, slunečních kolektorů, izolačních a stavebních materiálů, měřící a regulační techniky a všeho ostatního, co ovlivňuje, nebo může zásadně ovlivňovat tepelnou pohodu a zdravé bydlení, rostou a mění se nároky na náplň a komplexnost výstav Infotherma.

Obrubníkové mostní odvodnění v realizaci

19.11.2014 | RONN Water Management s.r.o.
V minulém a letošním roce proběhlo několik úspěšných realizací odvodnění mostní vozovky pomocí obrubníkových prvků RONN DECK z recyklovaného kompozitu, které vynikají rázovou houževnatostí.

Realizace vodonepropustných betonových konstrukcí, tzv. „bílé vany“

18.11.2014 | Českomoravský beton, a.s. a TBG Metrostav s.r.o.
Bílá vana je v současné době často vyhledávanou alternativou řešení hydroizolačních systémů pro technologii zakládání stavby. Jedná se o vodonepropustnou betonovou konstrukci, u které železobetonová konstrukce přejímá vedle statické funkce nosné konstrukce i funkci hydroizolační tzv. proti prosakující vodě.

Materiály z oblasti suché výstavby v certifikovaném objektu Florentinum

18.11.2014 | Knauf Praha s.r.o. | rozhovor s Jiřím Karlem, Farrao
Cílem investora, společnosti Penta, bylo vytvořit nadčasové obchodní centrum společně s bezprostředním okolím budovy a citlivě jej začlenit do okolní zástavby. Pro nás je však podstatné, že firma Knauf se na projektu podílela dodávkou prakticky všech typů materiálů z oblasti suché výstavby, které vyrábí.

Materiály Thomsit na podlahách nového sídla Německé rady pro šetrné budovy

18.11.2014 | HENKEL ČR - divize THOMSIT
Když Německá rada pro šetrné budovy (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e. V. - DGNB) hledala prostory pro své nové sídlo, samozřejmě vyžadovala použití ekologicky šetrných materiálů. Materiály Thomsit pro podlahové konstrukce nového sídla DGNB proto dodala společnost Henkel, která je členem německé rady.

Tmel Ceresit FT 101 dostanete nyní i v transparentním provedení

17.11.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Víceúčelový elastický tmel Ceresit FT 101 s unikátní patentovanou polymerovou technologii Flextec® přichází na trh v novém transparentním provedení a stejně jako dříve uvedený bílý a šedý tmel vyniká i tato novinka svou univerzalitou a špičkovými vlastnostmi.

Strop Ytong Ekonom a střecha Ytong Komfort – zkušenosti ze staveb

17.11.2014 | Ing. Petr Mareček, technický poradce Xella CZ,  Xella CZ, s.r.o.
Tentokrát se s vámi podělíme o zkušenosti s realizacemi inovovaných konstrukcí pro stropy a střechy, Ytong Ekonom, resp. Ytong Komfort. Uskutečněné realizace potvrdily předpoklad, že založení, montáž a kompletaci stropní a střešní konstrukce zvládnou bez problémů nejen menší stavební firmy, ale také běžný šikovný amatér.

Obce a města čeká složitá situace při výběru dodavatele nových škol a školek

17.11.2014 | Peter Šovčík | z materiálů Fermacell a Haas Fertigbau
Premiér Sobotka společně s ministrem školství Chládkem představili letos v létě nový dotační program pro obce a města, jehož cílem je zvýšení kapacit v mateřských a základních školách. Pro laika jen nezáživná zpráva. Pro ostatní však signál, že tentokrát už v souvislosti se školkami končí doba politických proklamací a začíná prozaický boj o docela slušné peníze.

Zkoušení a jakost ve stavebnictví již poosmé

16.11.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Tradiční říjnová konference s názvem Zkoušení a jakost ve stavebnictví na půdě Fakulty stavební VUT Brno úspěšně zakončila již 8. ročník. Pravidelnou slavnostní součástí je udělení Ceny Karla Hollana za celoživotní přínos v oboru stavební zkušebnictví. Ocenění tentokrát obdržel prof. Ing. Jindřich Melcher, CSc.

Keramické cihly HELUZ Family 50 2in1 potvrdily v zátěžových zkouškách svou výjimečnost

13.11.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Když HELUZ uvedl na trh keramické cihly s polystyrenovou výplní v dutinách, byla to ve stavebnictví malá revoluce. Tyto cihly totiž splňovaly svými tepelněizolačními vlastnostmi parametry pro stavbu nulových, pasivních a nízkoenergetických domů bez dodatečného zateplení. Nyní byly provedeny zkoušky pro ověření trvanlivosti jejich polystyrenové výplně.

VIDEO: Jak se staví Skeletsystem

11.11.2014 | GOLDBECK Prefabeton, s.r.o.
Skeletsystem Goldbeck pro hrubé stavby jsme vám již v několika článcích představili. Nyní se můžete podívat na video z jeho stavby. Konkrétně ze stavby skeletu pro rodinný dům na mírně svažitém pozemku ve středních Čechách.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czGigaset uvádí chytrého hlídače domácnosti s ostrýma očimaErgonomie, věda o rozměrech a poměrech - lidské těloVenkovní aplikace a elektrické topné kabely