další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Příklady výpočtu podle Eurokódu 5 (II.)

8.2.2016 | Ing. Bohumil Koželouh, CSc., soudní znalec

I v druhém díle seriálu se budeme zabývat vzorovými příklady podle norem pro výpočet dřevěných konstrukcí Eurokód 5 (ČSN EN 1995-1-1) a ČSN 73 1702 (modifikovaná DIN 1052:2004). První tři části seriálu slouží k seznámení s vývojem norem a jako podklady pro samotné výpočty uvedené v částech 4 a 5.

další články DENNÍ ČLÁNKY

AKCE: K cihlám od HELUZu navíc spotřebiče

1.2.2016 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Český výrobce cihel HELUZ připravil na jaro akci po své zákazníky. Při objednání stavebního materiálu od 1. února do 14. dubna 2016 získají dárkový poukaz na nákup spotřebičů Euronics až ve výši 11 000 Kč a k tomu 10% slevu na další nákup v elektroprodejnách Euronics po celé České republice. Dárkové poukazy jsou platné do konce roku 2016 a sleva je platná do konce roku 2017.

Příklady výpočtu podle Eurokódu 5 (I.)

1.2.2016 | Ing. Bohumil Koželouh, CSc., soudní znalec | na základě podkladů Hochschule Wismar, autor prof. Ralf Werner Boddenberg
V pěti dílech se budeme zabývat vzorovými příklady podle norem pro výpočet dřevěných konstrukcí Eurokód 5 (ČSN EN 1995-1-1) a ČSN 73 1702 (modifikovaná DIN 1052:2004). První tři části seriálu slouží k seznámení s vývojem norem a jako podklady pro samotné výpočty uvedené v částech 4 a 5.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo KNAUF
logo FEMONT
logo HELUZlogo KALKSANDSTEIN

Články

Sanace železničních mostů materiály TS (Tiefbau Sanierung)

1.2.2016 | Knauf Praha s.r.o.
Materiály Knauf TS (Tiefbau Sanierung) se uplatňují také na železničních stavbách. Sanace mostu v Praze-Běchovicích i v Berouně byly velice podobné, co se týče použití sanačních materiálů na beton. U obou byl použit sanační systém opravných malt Knauf TS.

Výrobci kvalitních dřevostaveb se budou opět prezentovat na veletrhu Dřevostavby 2016

29.1.2016 | Ing. Vratislav Blaha, CSc., předseda Asociace dodavatelů montovaných domů,  Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.
Již jedenáctý ročník veletrhu Dřevostavby 2016 se bude konat ve dnech 4. – 7. února 2016 ve veletržním areálu pražského výstaviště v Holešovicích.

Německá firma nanolamina oHG hledá své obchodní partnery pro vstup na český trh

28.1.2016 | Česko-německá obchodní a průmyslová komora
Firma nanolamina oHG provádějící čištění, lakování a úpravu povrchů by ráda v České republice navázala obchodní kontakty a spolupráci především s obchodníky a uživateli působícími v oboru stavebnictví (řemeslníky, restaurátory, dekoratéry, zahradními a krajinnými architekty).

Indukční kotvení v ploše střechy

27.1.2016 | Ing. Jaroslav Štok, technický manažer divize Construction,  SFS intec s.r.o
Píše se rok 1996 a v České Třebové je zahájena výstavba výrobního závodu firmy KORADO v hodnotě téměř 3 mld. Kč. Tehdy se poprvé použilo kotvení skladby ploché střechy za pomoci montážního automatu IF 240. Po 19 letech přichází projekt rekonstrukce střešního pláště plochých střech výrobního závodu.

Ultramarin pro vápenné nátěry

25.1.2016 | Ing. Radovan Nečas, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno (VUSTAH)
Vápenné kaše a suspenze hydrátů vápenatých od nepaměti používaly nejen pro přípravu malt a omítek, ale také jako krycí nátěry pro interiéry i exteriéry. Vápenné nátěry se vyznačují silnou zásaditostí. Proto lze pro jejich barvení použít pouze pigmenty, které jsou v silně zásaditém prostředí stálé. Další podmínkou je stálost na světle. Důležitou roli v tomto směru sehrál intenzivně modrý pigment ultramarin.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 29.01.2016 13:55

Stavební komponenty a řešení od Lindabu přispívají k výstavbě pasivních domů

20.1.2016 | LINDAB STAVBY
Růst zájmu o nízkoenergetické a pasivní stavby se projevuje také v ČR. I s ohledem na evropskou legislativu, zavazující členské státy EU k úsporné výstavbě, roste u nás poptávka po dodavatelích takovýchto komplexních řešení.

Nad ústím Strahovského tunelu vyrostl rezidenční projekt Sacre Coeur2 unikátní konstrukce

20.1.2016 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce | podle podkladů SATPO, Schindler Seko Architects a HELUZ v.o.s.
V prvním čtvrtletí tohoto roku bude dokončen rezidenční projekt Sacre Coeur2 od společnosti Satpo. Stavba je výjimečná škálou typů a velikostí bytových jednotek a také ocelovou mostní konstrukcí, která překračuje tubusy Strahovského tunelu a vynáší horní patra stavby.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 24.01.2016 09:57

Pro stavbu nového pavilonu v mladoboleslavské nemocnici byl důležitý výběr materiálů

20.1.2016 | Knauf Praha s.r.o.
V Mladé Boleslavi v areálu Klaudiánovy nemocnice byl v září 2015 otevřen zcela nový pavilon, ve kterém najde zázemí oddělení onkologie, nukleární medicíny a také pacienti, kteří budou docházet na analýzu. Pro tuto stavbu byla stěžejní nejen špičková technologie a lékařské vybavení, ale také kvalita samotné stavby a výběr materiálů.

Hybridní konstrukce ze skla a dřeva

18.1.2016 | Ing. Klára Machalická, Ph.D., ČVUT v Praze, Ing. Petr Sejkot, Ph.D., Ing. Pavel Nechanický, ČVUT v Praze, pracoviště UCEEB
Článek poskytuje základní přehled v problematice hybridních sklo-dřevěných konstrukcí včetně analýzy lepených spojů sklo-dřevo, která byla provedena na ČVUT v Praze.

Zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu

18.1.2016 | Ing. David Mareček
Příspěvek je věnován návrhu a realizaci konstrukce zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu. Nosná konstrukce je zrealizována v kombinaci oceli a lepeného lamelového dřeva.
Ilustrační obrázek, zdroj: TZB-info - Konstrukce polyfunkční školky Goldbeck Skeletsystem

Dotace na stavby, stavební úpravy a pořízení vybavení pro zařízení péče o děti do 3 let

18.1.2016 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce | MMR ČR
MMR vyhlásilo další výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu. Výzvy jsou určeny pro zařízení péče o děti do 3 let, dětské skupiny a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání.

Tipy na stánky – veletrh STŘECHY PRAHA 2016

15.1.2016 | Střechy Praha s.r.o.
Již příští týden, 21. – 23. 1. 2016., proběhne veletrh Střechy Praha na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Na jaké novinky se můžete těšit?

Získejte typový projekt domu zdarma: vyberte si z 25 typových domů

12.1.2016 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Pro všechny, kteří teprve hledají svůj vysněný dům, připravila společnost Dům jedním tahem skvělou nabídku. Vyberte si některý z 25 typových domů a získejte projektovou dokumentaci zcela zdarma!

další články

Projekty 2016

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czMagistrát souhlasí s demolicí domu v Revoluční, proti jsou památkářiSpolehlivý pomocník pro hlídání vlhkosti v obytném prostoruPorovnání nákladů na zateplovací systém – ovčí vlna