Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Wienerberger zve na Stavební veletrh Brno. Představí pořádné zdivo, střechy i zdicího robota

Společnost Wienerberger, největší výrobce keramických stavebních materiálů v Česku, představí kompletní portfolio svých produktů na Stavebním veletrhu Brno. Ten se uskuteční od 24. do 27. dubna 2024 na výstavišti. Kromě ověřených stavebních materiálů značky Porotherm a Tondach si budou moct návštěvníci prohlédnout fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile a WLTRa, zdicího robota od Wienerbergeru.

Stavební veletrh Brno nabízí svým návštěvníkům průřez celým oborem stavebnictví. Od stavebních materiálů, výrobků a technologií přes stavební konstrukce a technické zařízení budov až po samotné realizace staveb. Wienerberger se na něm letos představí jak se zavedenými výrobky značek Porotherm a Tondach, tak i s novinkami.

„Veletrh navštěvují převážně lidé, kteří jsou rozhodnutí pro stavbu a hledají potřebné informace k výběru správného materiálu a dalších komponentů. Naším cílem je zákazníkům ukázat, že nabízíme pořádné systémové řešení hrubé stavby včetně prověřených technických detailů odzkoušených na tisících stavbách,” říká Jiří Dobiáš, ředitel produktového managementu a business developmentu společnosti Wienerberger.

Porotherm na veletrhu představí varianty pořádného obvodového zdiva – Porotherm T Profi, Porotherm EKO+ Profi a Porotherm Profi. Na místě budou návštěvníkům asistovat odborníci, kteří pomohou investorům s výběrem vhodného zdiva pro každou stavbu, a to na základě jejich preferencí a rozpočtu. Stavebníci budou moct porovnávat zdivo určené pod kontaktní zateplovací systém, stejně jako cihly pro jednovrstvé zdění, které již nepotřebují dodatečné zateplení. V rámci veletrhu bude také probíhat časově omezená akce na praktického pomocníka na stavbu zdarma, a to ke každému nákupu zdiva Porotherm.

Značka Tondach odprezentuje komplexní systém střech, který zahrnuje pálené střešní tašky, podstřešní fólie, tepelněizolační systém iRoof, střešní okna a fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile. „Jednovrstvé zdivo od Porothermu je trvanlivý a ekologický stavební materiál. Zákazníkům chceme předvést nejen výhody zdění bez kontaktního zateplení, ale i další novinky, které nově doplňují produktové portfolio. Standardem je pro nás nabízet komplexní systém šikmých střech, ten od letošního roku doplnila střešní okna Tondach, která jsou již k objednání od začátku března. V nabídce máme také fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile, které se instalují přímo mezi tašky a nezasahují do estetiky střešního pláště. Dlouhodobě přinášíme na stavební trh inovace, které splňují požadavky našich zákazníků, a zároveň jsou udržitelné,” dodává Jiří Dobiáš.

Společnost Wienerberger návštěvníkům veletrhu představí také WLTRa, zdicího robota, který vyjel poprvé na stavby minulý rok v říjnu. Jedná se o inovaci ve stavebnictví, která pomůže práci zefektivnit a zrychlit. Robot je momentálně určený pro stavby větších rozsahů jako jsou průmyslové a administrativní budovy, školy či tělocvičny. „Zdicí robot bude bezpochyby zajímavou částí naší expozice. Věříme, že přiláká návštěvníky a stavební firmy, kterým touto formou ukážeme a vysvětlíme benefity robotiky ve stavebnictví. Primárním cílem implementace WLTRa na trh je rychlejší proces zdění, udržitelnější stavební procesy, ale také řešení dlouhodobého problému nedostatku kvalifikované pracovní síly na stavbách. Dlouhé období vývoje, testů a příprav jsme zakončili oceněním na evropské soutěži robotiky, kde WLTR získal druhé místo,” říká Jaromír Sadloň, ředitel firmy GreenBuild, dceřiné společnosti Wienerberger, která zaštiťuje poskytování robotů na českém trhu.


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Skupina Wienerberger AG představuje největšího světového výrobce cihel Porotherm a současně lídra v produkci pálené střešní krytiny Tondach v Evropě. V roce 2019 společnost Wienerberger oslavila 200 let výročí od svého založení. V ČR působí společnost ...