Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Střešní krytiny

21.2.2024PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.
Fakt, že hliník je téměř nezničitelný, a přitom plně recyklovatelný, inspiroval stavebního mistra Jürgena Hallera k tomu, aby jím pokryl střechu vícegeneračního rodinného domu nacházejícího se v podhůří Vorlarlberských Alp.
28.1.2024Wienerberger s.r.o.
Wienerberger uvádí na trh inovativní fotovoltaický systém, integrované moduly Wevolt X-Tile. Převratnou novinkou za značku Tondach jsou střešní okna, která doplní ucelený sortiment nekeramických doplňků pro komplexní realizaci střechy. Porotherm představuje užší akustické cihly, které šetří místo na stavbě a jsou udržitelnější. Na trh také uvedou první vhodnou cihlu pro robotické zdění.
29.12.2023KM Beta, a.s.
Jakými způsoby se šíří hluk v bytových a rodinných domech? Proč je výhodnější vsadit na materiály s vysokou objemovou hmotností? Na co pamatovat při montáži fotovoltaických panelů? Jakými způsoby lze efektivně čelit nedostatku řemeslníků a rostoucí ceně práce? A může být cesta k bydlení bez stresů inspirována minulostí? Odpovědi nejen na tyto otázky dostali účastníci letošního odborného semináře uspořádaného společností KM Beta. Získat je ale může kdokoliv i teď – díky kompletnímu videozáznamu všech přednášek a debat.
25.12.2023Ing. Pavel Dostal, Svaz zakládání a údržby zeleně, z.s., GreenVille service s.r.o.
Recenzovaný Tento odborný článek se zaměřuje na problematiku zelených střech a jejich vztah ke statice staveb. Analyzuje různé typy zelených střech a jejich vliv na výšku vegetačního souvrství a celkové zatížení. Dále zmiňuje vliv zatížení větrem na zelené střechy zahrnující jak lehké skladby souvrství, tak i problematiku biosolárních střech – systémových řešení zelených střech s fotovoltaikou, kdy jsou nosiče FV přitíženy skladbou zelené střechy. Článek diskutuje o výzvách spojených s navrhováním a inženýrským řešením zelených střech s ohledem na jejich stabilitu a bezpečnost a dává doporučení pro spolupráci střešního zahradníka a statika z pohledu dlouholetého realizátora zelených střech.
24.12.2023Vlastimil Růžička, redakce
Letos již popatnácté se konala odborná konference Defekty budov. Pořádá ji Katedra stavebnictví Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) a Sdružením pro ploché střechy. Konference navázala na sérii předcházejících ročníků zaměřených na vady, poruchy, sanace a rekonstrukce konstrukcí a budov, tentokrát v souvislosti s instalacemi fotovoltaiky. Nabízíme některé zajímavé momenty.
Velkoformátové střešní krytiny mohou díky svým rozměrům realizaci výrazně urychlit.
21.12.2023SATJAM s.r.o.
Moderním řešením pro zastřešení staveb, které spojuje praktické vlastnosti i širokou variabilitu designu, jsou plechové střešní krytiny. Představíme vám, jaké jsou možnosti a výhody jejich velkoformátového provedení.
4.12.2023Wienerberger s.r.o.
Stavba domu a pokládka střechy většinou probíhá v teplejších měsících, s příchodem podzimu a zimy je ale nutné mluvit i o vlivu sněhu na střechu. Zásadní je také bezpečnost v okolí domu. Nejen v horských oblastech je žádoucí zaměřit se na protisněhová opatření už při navrhování projektu. Zabránit padajícímu sněhu ze střechy lze sněhovými háky nebo mřížemi. Tondach navíc nabízí doplňky pro všechny druhy krytiny, u vybraných typů i sněhové tašky. Při výběru střešních tašek to tedy není pro investora nijak limitující.
Pavel Rydlo, Isover a Ondřej Čermák, V-systém elektro. Zdroj: estav.tv
13.11.2023redakce
Při plánování, projektování a realizaci fotovoltaické elektrárny na střechu domu se nesmí zapomenout na přípravu samotné konstrukce střechy, posouzení stavu a kvality hydroizolační vrstvy, únosnosti nosné konstrukce a dalších částí střechy a také na její požární bezpečnost. Ve studiu estav.tv se ptáme odborníků na správný návrh a provedení fotovoltaiky z hlediska zapojení, z hlediska bezpečnosti proti úrazu a požární bezpečnosti a také z hlediska přípravy konstrukce střechy a její hydroizolace pro montáž elektrárny. Hosty ve studiu jsou Pavel Rydlo ze společnosti Isover a Ondřej Čermák ze společnosti V-systém elektro.
12.11.2023PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.
Replikovat pravěkou budovu v novodobém pojetí není jednoduché. Obzvláště, pokud má být centrem mezinárodní pozornosti, podobně jako turistické centrum významné slovinské památky – Prehistorického kůlového obydlí na Lublaňském močálu – která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.
23.10.2023Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Zeleň v ulicích k ochlazování měst nestačí. Aby došlo ke snížení teploty zastavěných ploch, je potřeba zapojit do výstavby více prvků modro-zelené infrastruktury. Významnou roli přitom hrají zelené střechy, které ochlazují tepelné ostrovy, zlepšují mikroklima v budovách a přispívají k větší biodiverzitě ve městech.
Krytina SATJAM Taurus Maxx přináší oblíbený tvar šablony imitující střešní tašku ve velkoformátovém provedení.
12.10.2023SATJAM s.r.o.
Nadčasový vzhled taškové střechy a zároveň výhody lehké krytiny spojuje nová střešní krytina SATJAM Taurus Maxx, která přináší populární tvar šablony nyní také ve velkoformátovém provedení.
4.9.2023Lindab střešní krytiny
Systém Lindab Solar Roof kombinuje Lindab střechy z vysoce kvalitního plechu v původně skandinávském stylu s účinnými integrovanými solárními panely. Výsledkem je technicky i designově dokonalá střecha, která vyrábí zelenou elektřinu bez výrazných a vizuálně rušivých elementů na střeše. O kvalitách se přesvědčila již řada zákazníků a majitelů budov v České republice.
29.7.2023Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Městské oázy v podobě zelených střech jsou trendem poslední doby. A není divu. Mají totiž celou řadu praktických přínosů, a to jak pro obyvatele budov, tak pro své okolí. Navíc je můžete kombinovat s fotovoltaickými panely, a zajistit tak svému bydlení obnovitelnou elektrickou energii.
28.7.2023SolidSun
Skupina SolidSun, přední poskytovatel komplexních energetických služeb v oblasti obnovitelných zdrojů energie, vylepšila dosavadní proces instalací střešních solárních panelů. Nový produkt přinese značné výhody pro instalační firmy i zákazníky a zároveň posílí pozici skupiny SolidSun jakožto lídra na trhu fotovoltaických instalací.
Rodinný dům se střešní krytinou Tondach. Zdroj: Wienerberger
24.7.2023Wienerberger s.r.o.
Černé střešní tašky nemají na teplotu v podkroví téměř žádný vliv, pokud je střecha položena a izolována v souladu s normami. Z naměřených výsledků společnosti Tondach vyplývá, že samotná tmavá krytina se sice skutečně zahřívá více, ale správné odvětrání odvede 80 % tepla pryč. Přehřívání lze zabránit právě pomocí větrací mezery, ale také izolací, která brání průniku zbytku tepla do interiéru a v zimě zase jeho úniku ven.
8.7.2023Wienerberger s.r.o.
Čtrnáctý ročník oblíbené studentské „Soutěže o nejlepší projekt“, kterou každoročně organizuje společnost Wienerberger, výrobce pořádného zdiva Porotherm – tento rok opět ve spolupráci s architektonickým studiem LOXIA, zaznamenal znovu vysoký zájem mezi studujícími středních průmyslových škol stavebních. Letos se tak přihlásilo rekordních 195 studentů 3. a 4. ročníků z 23 škol z celé republiky. Již od prvního ročníku je hlavním cílem soutěže zejména podpora růstu nové generace působící v oblasti architektury a stavebnictví, a tím i oboru jako takového.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Izolace, střechy a fasády


Spolupracujeme


logo Střechy-Solar-Řemeslo

VIDEA 
 
Reklama