Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace, střechy a fasády

6.3.2021Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Slavná Muchova epopej bude od léta pravděpodobně opět k vidění v nově zrekonstruované galerii na zámku v Moravském Krumlově. Celkem dvacet pláten, které Alfons Mucha maloval od roku 1910 po dobu 18 let, je jako každé umělecké dílo citlivé na mikroklima výstavních prostor. Rekonstrukce galerijních částí moravskokrumlovského zámku tak vyžadovala použití těch nejmodernějších technologií, které dílu zajistí ideální teplotu vzduchu i míru vzdušné vlhkosti.
27.2.2021Baumit, spol. s r.o.
Obnova a renovace památkových objektů je i přes současnou nelehkou ekonomickou situaci investorů stále velmi aktuálním tématem. Domy v historických centrech, ale i venkovské usedlosti se stářím i několik staletí však vyžadují při rekonstrukci speciální materiály a realizační postupy. Společnost Baumit věnuje tomuto segmentu produktů velkou pozornost.
23.2.2021redakce
Od listopadu 2020 je účinná trojice norem řady ČSN 73 1901 Navrhování střech, která nahradila předchozí normu se stejným třídicím znakem z roku 2011. Normy mimo jiné přinesly změny v terminologii a zpřísnily a upřesnily některé požadavky na konstrukce a vrstvy střech.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, rekonstruuji obytné podkroví RD, rozměr domu mezi štíty je 12 m, mezi pozednicemi 10 m. Dům je cca 100 let starý, klasický zděný z plných cihel (60 cm), sedlová střecha, podkroví je obytné (výška místností cca 230 cm) a nad ním je ještě půda (výška k hřebeni také cca 230 cm). Krov je sto
Dobrý den, potřeboval bych poradit s plánovanou skladbou pultové stavby na RD. Sklon plánuji 7 stupňů. Na jedné stránce jsem narazil na skladbu, která mě zaujala a a přijde mi z hlediska stavby nejlehčí. Červeně jsou upraveny vrstvy na moje představy. Je toto ale možné? Nebude minerální vata de
Dobrý den Chtěl bych si udělat přístavek k domu. Bude to dřevěná konstrukce napojená jednou stranou k domu a zbývající tři stěny budou pobity palubkami. Sklon střechy potřebuji udělat jen 10°. Jako krytinu chci použít nějaký trapézový plech a aby mi z něj po ránu neskapávala voda (kondenzát), kd
Dobrý den, chtěl bych radu k domu co je 70let starý. Základy jsou piskovcové, které sají vodu. Stěny jsem nainjektoval a interriér opatril omitkou a lepidleme difůzně otevřeným. No a tedkom k fasádě. Ikdyz je stěna tlustá 55cm s plných cihel. Termokamera ukazuje, ze okno propouští méně tepla ve
Dobrý den, Pokouším se o podkrovní vestavbu a nevím si rady se správným provedením zateplení mezi trámy podlahy půdy. V minulosti jsem zde již měl jeden dotaz: https://forum.tzb-info.cz/148864-podkrovni-vestavba-jinak Jde mi o ukončení parotěsné folie, kterou mám taženou mezi trámy v podob
Dobrý den, poprosil bych zde o názor na zateplení šikmé střechy. Chtěl bych provést výměnu staré střešní krytiny za novou a přitom provést i zatepleni. Při prohlídce jsem zjistil, že současná skladba střechy je provedena po staru. Složení - z vnitřní strany místnosti je omítka na heraklitu, pak násl
Dobrý den, rád bych požádal o radu ohledně skladby. Představuju dřevěnou garáž na domek, současná skladba sedlové střechy je: krov - prkna - kontaktní fólie - šablony Eureko. Prostor domku má být otevřený až ke střeše, tj. žádný strop. Stěny budou difúzně otevřené (palubky + kontaktní fólie + va
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

18.2.2021IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
To království dobře znáte. Jsou to stropy domů, které se zateplily, a když přilétne saň, tak vše hravě spálí. V království žijí dobří lidé, ale stále více je trápí zima a hladová saň, která chce stále více peněz od lidí. Lidé mají strach, co bude dál a zda si ta saň nevezme další a další peníze, až nebudou mít čím zaplatit za teplo ve svých domovech.
16.2.2021Nicoll Česká republika, s.r.o.
Veletrh bude probíhat ve virtuálním prostředí, kde najdete všechny potřebné informace k našim produktům a službám. Naši techničtí zástupci budou připraveni zodpovědět Vaše dotazy prostřednictvím videohovoru a chatu, budete moci si stáhnout dokumentaci k produktům z knihovny, voucher na 10 % slevu na nákup nádrží na dešťovou vodu a naši vizitku pro případné kontakty do budoucna.
13.2.2021Ing. Marek Novotný, Ph.D.,, ČVUT FA Praha, Ústav stavitelství, redakce
Tradiční každoroční konference s názvem IZOLACE se poprvé uskutečnila virtuálně a potvrdila, že "izolatéři" nechtějí být dlouho "izolováni". Věří, že se situace brzo změní a konference se vrátí k tradičnímu formátu. Nové zkušenosti a ohlasy hodnotí ve své glose zástupce organizátora akce Ing. Marek Novotný, Ph.D.
11.2.2021Den Braven Czech and Slovak a.s.
Dnes je použití hydroizolace pod dlažbou balkónů a koupelen samozřejmostí. Na trhu je celá škála produktů na cemento-polymerové bázi, většinou dvousložkových nebo jednosložkové na disperzní bázi, které jsou v kbelících již připraveny k okamžitému použití. Ve spojení s kvalitním flexibilním cementovým lepidlem pak tvoří systémové řešení.
8.2.2021prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text rekapituluje vývoj nízkoenergetického stavění a připomíná kategorie energetické náročnosti budov ve společenských souvislostech. Zdůrazňuje potřebu koncepčního přístupu při přípravě změn staveb tak, aby bylo možné efektivně pracovat i po etapách s ohledem na dostupné finanční prostředky.
3.2.2021Marek Novotný a tým pořádající společnosti A.W.A.L. s.r.o., redakce
Již zítra začíná webinář IZOLACE 2021, který představí technické podklady výrobců izolací a izolačních systémů a konstrukčních prvků určených pro izolační systémy. Navazuje tak na tradiční každoroční konferenci, která se obyčejně koná v rámci veletrhu Střechy (letos bude též online 26.–27. 2.). Pořadatelé věří, že se brzo k tradiční formě vrátí.
28.1.2021redakce podle tiskové zprávy MŽP
Zelené střechy zadržují dešťovou vodu a díky jejímu odpařování ochlazují své okolí. Snižují množství dešťové vody, která končí bez užitku v kanalizaci. V současné době mohou na výstavbu zelené střechy získat dotaci majitelé domů, úřady, instituce i podnikatelé. MŽP a SFŽP chystá na období 2021–2027 širokou nabídku finanční podpory i legislativní změny.
27.1.2021HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Komfort bydlení je v současném stavebnictví spojován s různými parametry, které ovlivňují kvalitu interiérů rodinných domů. Jedním z nich je akustický komfort, na který se při navrhování domu často zapomíná. Proč je tento parametr tak zásadní, že výrobci stavebních materiálů vymysleli tzv. akustické cihly?
27.1.2021Schöck-Wittek s.r.o., Ing. Ondřej Wittek Ing. Jiří Mrkva
Článek se zaměřuje na problém vznikajícího tepelného mostu u atik, říms, předsazených parapetů a krátkých konzol a jeho řešení pomocí produktu Schöck Isokorb®.
26.1.2021redakce
Jak si lze poradit s poruchami tenkostěnné omítky na zateplovacím systému odpovídá v rozhovoru Jan Hrdlička ze společnosti Fasádní servis. V reportáži Oldřicha Rejla popisuje na příkladu zatepleného bytového domu na pražském Veleslavíně typické problémy starších fasád.
24.1.2021Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Novostavba rodinného domu nedaleko Lince disponuje opticky maximálně odlehčenou konstrukcí respektující své okolí. Díky své unikátnosti přesto zaujme nejpozději na druhý pohled. Kovové obklady exteriéru i interiéru, v kombinaci se sklem a masivním dřevem odkazují na návrat do modernismu minulého století, kdy hlavním heslem bylo „méně znamená více“.
© shaiith – Fotolia.com
6.1.2021redakce
14. až 16. listopadu se na Štrbském plese v hotelu Patria uskuteční 21. mezinárodní konference Tepelná ochrana budov, tentokrát s podtitulem Podstata zabezpečenia energetickej hospodárnosti budov. Příspěvky na konferenci lze přihlásit do 15. ledna.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Spolupracujeme


logo Střechy Praha

VIDEAPartneři oboru
Izolace, střechy a fasády
 
Reklama