Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace, střechy a fasády

12.8.2020redakce
Integrovaný regionální operační program (IROP), podporující mimo jiné zateplování bytových domů mimo Prahu, spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Po roce 2020 by měly dotace kontinuálně přejít pod Ministerstvo životního prostředí ČR, spravující program Nová zelená úsporám. O dotačních titulech v červenci hovořili Jan Kříž, náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů, a Miloš Hutník, produktový manažer Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Weber, v debatě Jak to bude dál s dotacemi MŽP do stavebnictví.
11.8.2020IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Letní měsíce pro všechny představují čas prázdnin a dovolených. Je to čas odpočinku, ale zároveň nám to přináší starosti, kam se schovat před teplem. A to nejen venku, ale i doma. Ať chceme nebo ne, stropem prostupuje teplo do obytných prostor a nejlépe nám je u otevřené lednice. Lámete si hlavu, jak si aspoň doma ulevit? Řešení je nasnadě a ani nás to nebude stát čas natož velké peníze.
10.8.2020KOMA MODULAR s.r.o.
V loňském roce přibyla na stráních v okolí Deštného v Orlických horách nová chata, jež tvoří zázemí lyžařského oddílu Wikov SKI Skuhrov nad Bělou. Na první pohled zapadá mezi místní tradiční stavení, vstoupíme-li dovnitř, přivítá nás praktické modulární jádro z modulů společnosti KOMA.
10.8.2020CIUR a.s.
Asi se zeptáte, co mají tyto tři nesourodé jevy společného? Odpověď vás možná překvapí, jediné: obranu domova.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

dobrý den, mám takový trošku hloupý dotaz na praktické provádění pobití střechy. chtěl bych pobít krokve z horní strany v celé ploše palubkami (z interiéru budou pohledové). Jde mi čistě o praktické provádění - jak založit první řadu palubek na krokve? měl bych se spolehnout na tesaře - tzn založit
Dobrý den, omlouvám se ale můj problém jsem zde nenašel tedy spíše nenašel s žádnou relevantní odpovědí. Koupil jsem dům postavený z cihel Heluz Family 50 2in1 tudíž cihly plněné polystyrenem. Nyní řešíme fasádu a během toho jsem objevil nedokonalost zdění a tepelné mosty... Proto bych byl
Po rekonstrukci střechy domu (vila z roku 1930) máme následující skladbu střechy: ­ Bramac Turmalín ­ kontra latě ­ latě difuzní folie Bramac ­ bednění - prkna 22 mm na sraz (s mezerami 0 až 10 mm) ­ krokev - trám 80 x 140 mm - výškové nastavení původních krokví ­ krokev - trám 90 x 140 mm - p
Dobrý den, prosím o vysvětlení. Nalezl jsem na netu následující text i s obrázkem (viz příloha). Týká se to ventilační mezery mezi střešní krytinou a pojistnou fólií. (V mém případě nezateplená půda, betonové tašky, kontaktní fólie). Nějak nechápu účel tohoto opatření. Je toto řešení s 2 kont
Mám novostavbu garáže, jsou položeny 2 vrstvy asfaltové izolace s přesahem přes vnější okraj desky. Jak se řeší vnější omítka s ohledem na tu izolaci? Zomítat a pak natáhnout zeď dolů až po asf. pásy, ale co pak s nimi, aby tam nelezla voda? Když tam udělám klasický T spoj, nebude na něm držet om
Dobrý den, prosím o informaci či názor. Pod novou betonovou krytinou, klasická sedlová střecha, budou latě, kontralatě, větrací mezera, pojistná difůzní fólie. 1) Je nutné tyto střešní latě impregnovat? Nemůže dojít v některých případech k vyluhování impregnace na fólii (ztratí své vlastnosti) p
Dobrý den, jaky byste použili asfaltový izolační pás na zakladovou desku ? Radon mám extrémně nízký ale budu mít podlahovku. V projektu mám kombinaci dvou pasů (AL S40 + V60)a to mi příjde zbytečné. někdo nějaké dobré zkusenosti s konkrétním typem. dík. T
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

Ing. Hollý Ján, doc. Ing. et Palko Milan, Ing. arch. PhD., Ing. Martina Jurigová, PhD., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Ústav súdneho znalectva, Ing. Adela Palková, PhD., Slovenská technická univerzita Bratislava, Stavebná fakulta, Katedra konštrukcii pozemných stavieb
29.7.2020redakce
Srdečně zveme na pátý ročník konference Požární bezpečnost staveb, kterou pořádá portál TZB-info 23. září 2020 v rámci veletrhu For Arch. Konference bude zaměřena na současné stavitelství.
27.7.2020KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Minerální vata ve skelné či kamenné variantě a polystyren. To jsou dvě hlavní možnosti, jakými se v České republice zateplují domy a byty. Polystyren se používá více, a to především kvůli nižší ceně. I v případě zateplení ale platí, že cena není všechno. Roli by mělo hrát i to, že se doma chceme cítit bezpečně.
18.7.2020Vlastimil Růžička, redakce
Z normy ČSN 73 0601 Ochrana staveb proti radonu z podloží a ČSN 73 0602 Ochrana staveb proti radonu a záření gama ze stavebních materiálů vyplývají kromě jiného i postupy pro ozdravná opatření, která se ověřují měřením objemové aktivity radonu v daném prvku či přímo v budovách. Provádí je Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB), jehož zástupci nám odpověděli na otázky ohledně radonu ve vodě.
16.7.2020Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Vývojáři se rozhodli spojit výhody šedého i bílého polystyrenu a vytvořit šedý polystyren, který je z lícové strany bílý. Odolává tak slunečnímu svitu při aplikaci a současně dosahuje velmi dobrých tepelněizolačních vlastností.
Edice Kontrast profil Trendliner – horizontalní montáž
16.7.2020Holzwerke Ladenburger GmbH & Co. KG
Edice Kontrast je inovativní fasádní profil od firmy Holzwerke Ladenburger. Prvek, který Vás hned při prvním pohledu na fasádu domu upoutá. Jeho použítí na budově vyjadřuje originalitu a spotřebitelský vkus. Naše fasádní obklady Kontrast nejsou charakteristické pouze svým jedinečným designem, ale fasáda v systému pero/ drážka také přispívá k izolaci domu a ochraně před povětrnostními vlivy.
Baumit Sanova – produktová řada
15.7.2020Baumit, spol. s r.o.
Poškození vnitřních a vnějších omítkových systémů na domech, starších usedlostech či historických budovách bývají často noční můrou majitelů nebo investorů. Na vině jsou, kromě stáří objektu, povětrnostní podmínky. Výsledkem je pronikání vlhkosti do zdiva konstrukce snižující schopnost tepelné izolace domu.
9.7.2020Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Kudy vést rozvody, když nechceme narušit vrstvu kročejové izolace? Je vůbec přípustné mít vrstvu kročejové izolace tlustou 80 mm. Je možné ji tam položit ve dvou vrstvách? Toto jsou otázky, na které se bude realizační firma či přímo investor ptát projektanta.
8.7.2020Sto s.r.o.
Umělci mají ukazovat, jaký krásný je život. Bez jejich tvorby bychom mohli mít velké pochybnosti. Anatol France to řekl dobře a je věčná škoda, že stále si dostatečně neuvědomujeme, jak velký dosah a vliv mají na lidi fasády a stěny objektů, které je obklopují. A je skvělou zprávou, že současní architekti dostali do rukou tak mocný nástroj, jako jsou omítky StoSignature. Právě díky nim mohou svobodně tvořit a pojímat plochu fasády a stěny jako velké plátno, na kterém tvoří nové a originální dílo.
8.7.2020FLEXIBAU, s.r.o.
Deskový produkt typu OSB s názvem PACKWALL, vyráběný recyklací nápojových obalů společností Flexibau, umožňuje mnoho způsobů použití. PACKWALL desky se nejčastěji používají ve stavebnictví při suché výstavbě k tvorbě obvodových stěn, příček, podlah, kleneb, střešních plášťů, záklopů podkroví, podhledů, stavebních ohrad a jiných dílčích konstrukcí.
Koleje Strahov největší koleje v ČR jsou součástí největšího projektu EPC (ČVUT), foto ČEZ, a.s.
7.7.2020ČEZ, a. s.
Probíhají práce na zateplení, výměnách oken a svítidel. Dodavatelem úsporného projektu v 9 objektech menz a kolejí ČVUT je společnost ENESA, dcera ČEZ ESCO. Konkrétně jde o Koleje Strahov, Hlávkovu kolej, Koleje Podolí, Masarykovu kolej, Sinkuleho kolej, Dejvickou kolej, Kolej Orlík a Kolej Bubeneč.
3.7.2020Xella CZ, s.r.o.
Minerální desky Multipor jsou jedním z nejpopulárnějších stavebních řešení pro vnitřní zateplení, díky němuž není třeba zasahovat do vzhledu fasády například u historických budov.
2.7.2020redakce
Podzimní veletržní sezóna začíná dříve než obvykle a veletrhy budou rozšířeny. Veletržní podzim v Letňanech přinese nově i strojírenské a průmyslové obory. Informace zazněly na mimořádné tiskové konferenci ABF, která se konala 2. 7. 2020.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Izolace, střechy a fasády
 
Reklama