Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace, střechy a fasády

VČERAPrefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Přesně tak nějak by se dala v krátkosti popsat Ostrovní hala v Lindau. Ta leží jako ostrov v pomyslném trojúhelníku mezi starým městem, Bodamským jezerem a horami, a často slouží coby místo, kde se setkávají nositelé Nobelovy ceny. Už proto byla její rekonstrukce, jíž se ujala kancelář Auer Weber, naprosto jedinečným projektem.
20.1.2020Střechy Praha s.r.o.
22. ročník odborného veletrhu STŘECHY PRAHA přivítá ve dnech 6. – 8. 2. 2020 v PVA EXPO PRAHA Letňany nejvýznamnější výrobce a dodavatele z oboru. Nabídne komplexní řešení pro stavbu a renovace střech. V souběhu se konají veletrhy SOLAR PRAHA, ŘEMESLO PRAHA a FESTIVAL dřeva a nářadí.
20.1.2020Ing. Petr Selník, Ing. David Bečkovský, Ph.D., Ing. arch. Tatiana Rebrová, VUT FAST Brno
Článek popisuje provedená měření materiálů zelených střech, které zásadním způsobem ovlivňují výsledné odtokové parametry celé skladby vegetační konstrukce. Výsledky prezentují odtok ze sestav několika běžně užívaných materiálů ve srovnání s materiálem vyvinutým v laboratořích VUT v Brně. Základní principy měření byly použity z německého standardu pro zelené střechy (zkráceně nejčastěji označované jako FLL pro zelené střechy) s využitým zkušeností z dlouhodobých měření zejména se započtením transportu srážkové vody skrze substrátové vrstvy.
18.1.2020Vlastimil Růžička, redakce
Konference s názvem Hydroizolace oslavila v Mikulově již své 27. výročí. Tentokrát zahrnovala komplexní problematiku včetně hydroizolace mostů, tunelů i dalších inženýrských staveb a samozřejmě hydroizolace pozemních a průmyslových staveb.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, chtěli bychom si nechat postavit RD od Canaba, Bungalov. Dřívější recenze jsou děsivé. Máte někdo dům postavený v poslední době? Neinovovali technologie, aby RD nevlhl a neplesnivěl? Nezměnilo se něco po dřívější aféře? A neznáte někdo příčinu, proč vůbec tyto stavby vlhnou a plesniví?!?
Dobrý den, po výměně špaletových oken za nové, těsnící, se začala objevovat v bytě plíseň. Jedná se o přízemní byt ve staré zástavbě. Nyní se chystáme byt rekonstruovat a rádi bychom našli nějaké řešení, které by nás zbavilo plísně na vždy. Rozhodli jsme se do každé místnosti instalovat rekuper
Dobrý den, prosím. V letošním roce budeme zateplovat fasádu domu (EPS 200 mm), řeším co s odvětráváním ploché střechy (orientační skladba viz obrázek). Jestli průduchy zanechat, nebo mohu-li je překrýt/uzavřít? V loňském roce proběhla oprava hydroizolace: zatěsnění původní lepenky (parotěs), na kte
Zdravím, rekonstruuji podlahu u staršího domu a řeším jak napojit hydroizolaci podlahy na hydroizolaci, která je pod stěnami. Izolace z pod stěny kouká někde 10cm, ale někde jen 2 cm. Jsou to asi dvě vrstvy ipy. Zeď je suchá. Nevím zda natřít pás na zeď a podlahu kolem původní izolace např. gumoasf
Zdravím, mám skladbu střechy viz obrázek. Vadilo by hodně, kdybych v objektu na pár dní zatopil krbovými kamny? Mám obavu aby se v minerální izolaci nesrazila vlhkost, která se pak nedostane ven. Nicméně si myslím, že difuzní folie v kombinaci s odvětrávanou střechou by tu "trochu" vlhkosti odvětra
Dobrý den, provádím rekonstrukci starého domu (polovina dvojdomku), plánuji zateplení fasády a řeším jaký materiál zvolit. Jedná se o zděný dům z klasických pálených cihel tl. 450mm a jelikož nechci dům neprodyšně uzavřít obyčejným EPS polystyrenem tak uvažuji o vatě nebo prodyšném polystyrénu. V ob
Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s hydroizolací venkovního parkovacího stání proti vzlínání vlhkosti ze země? Rád bych zbudoval zastřešené venkovní stání pro automobil a uvažuji, jakým způsobem zamezit vzlínání vlhkosti ze země. Uvažuji odstranit cca 70 cm zeminy, položit drenážní trubky, zaštět
Přihlaste se na seminář Správa a provoz nemovitostí - Facility management v praxi 2020

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

9.1.2020redakce
Energetická náročnost domu je ovlivněna jeho architekturou, kvalitou obálky a technickým zařízením. Společnost Biosuntec optimalizuje domy ze všech jmenovaných hledisek, navrhuje úsporné systémy vytápění, chlazení, větrání, ohřevu vody, využití elektrické energie, řízení, a to s využitím obnovitelných zdrojů. Zajistí navíc získání dotace, která kompenzuje vícenáklady spojené se změnami, a to jak ve fázích přípravy stavby, tak v pozdějších fázích. V rozhovoru odpovídá Kurt Hartmann, obchodní ředitel společnosti Biosuntec.
6.1.2020Ing. Dagmar Michoinová, Ph.D., Národní památkový ústav, Technologická laboratoř,
Příspěvek pojednává o významu nasákavosti tradičních stavebních materiálů a schopnosti tradičních neizolovaných staveb odolávat vzlínající vlhkosti. Upozorňuje dále na některá rizika spojená s omezováním nasákavosti stavebních materiálů navrhovaných pro sanace vlhkosti a zasolení tradičních staveb.
Chata u rybníka České ceny za architekturu 2019
24.12.2019ČESKÁ KOMORA ARCHITEKTŮ
S myšlenkou na vánočního kapra představujeme stavbu inspirovanou tradičními rybářskými boudami na břehu rybníka, zasazeného v malebné krajině Vysočiny, finalistu České ceny za architekturu 2019.
4.12.2019Xella CZ, s.r.o.
Xella má za sebou více než deset let zkušeností s výstavbou pasivních domů s využitím pórobetonu Ytong, vápenopísku Silka a tepelněizolačních desek Multipor. Jaké jsou možnosti jejich použití u pasivní výstavby?
27.11.2019Ing.Peter Buday, , PhD., STU Bratislava, SvF, katedra KPS
Kotviace systémy ťažkých budov, ktoré sú zvyčajne tvorené masívnou oceľovou konštrukciou, významne ovplyvňujú tepelnú ochranu budov, hlavne ich vplyvom na plnenie hygienického kritéria normy STN 73 0540-2, ako aj na výpočtovú hodnotu. koeficientu prestupu tepla na fasáde. Predložený článok sa zaoberá týmito dvoma tepelnými kritériami.
26.11.2019Wienerberger s.r.o.
Každý obor potřebuje ke své úspěšné budoucnosti mladou krev, která přináší nové nápady a zároveň udrží tradici. Právě proto letos již po jedenácté vyhlašuje společnost Wienerberger s.r.o. „Soutěž o nejlepší projekt“, která významně podporuje růst nové generace odborníků působících v oblasti architektury a stavebnictví.
25.11.2019Ing. Otto Dvořák, Ph.D., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Článek stručně uvádí základní odbornou terminologii, chyby a výpočetní algoritmy odhadu nejistot typu A, typu B, kombinované a rozšířené nejistoty výsledků naměřených při zkouškách, zdůrazňuje nezbytnost, aby obsluha zkušebních zařízení a měřidel měla potřebné teoretické znalosti a management zkoušek plnil úkoly specifikované normou ČSN EN ISO/IEC 17025.
Stavební veletrh 2019 poradenství
22.11.2019Veletrhy Brno, a.s.
Stavební veletrh Brno a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno se budou konat v termínu 26. – 29. února 2020. Souběžně s ním se na brněnském výstavišti uskuteční také veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Návštěvníky čekají nejen novinky a praktické ukázky z oblasti stavebnictví a vybavení interiéru, ale také poradenství a zajímavé přednášky určené odborné i široké veřejnosti nebo studentské soutěže a ukázky prací učňů řemeslných oborů.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Izolace, střechy a fasády
 
Reklama