Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Izolace, střechy a fasády

DNESVlastimil Růžička, redakce, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky
Letošní Národní průmyslový summit a Setkání lídrů českého stavebnictví přinesly kromě řady zajímavých momentů také aktuální analýzu českého průmyslu a stavebnictví. Nejprve pandemická a poté válečná krize zatřásly světovým uspořádáním a firmy musely rychle na danou situaci reagovat. Ve výhodě byly jednoznačně ty s rozjetou digitalizovanou výrobou a se základy technologie Průmyslu 4.0.
28.6.2022Guardian Glass
Letos slavíme vůbec první Mezinárodní rok skla vyhlášený Organizací spojených národů (OSN), který měl být nejspíše vyhlášen již dávno.
27.6.2022Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
I malá fasáda může být dokonalou výzvou pro toho nejzkušenějšího klempíře. Své by o tom mohl vyprávět Rudolf Schmidhofer, majitel známého rakouského klempířství, který realizoval pouhých 160 m2 zavěšené fasády z falcovaných šindelů PREFA na hudební škole v rakouském Buchkirchenu.
23.6.2022Mgr. Jiří Zilvar, Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Soutěž Solar Decathlon Europe 21/22 míří do finále. Týmy prezentují své projekty úsporných domů před veřejností i přísnou porotou a bodují v jednotlivých kategoriích vyhlašovaných každý den. Český tým First Life z ČVUT v den, kdy jsme s redakcí dorazili na místo, obsadil třetí místo v soutěžní kategorii Komfort domu.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Zdravím, měl bych dotaz ohledně zateplení domu a využití nové zelené úsporám. Máme starší dům, spodní patro obýváno ve 100m2, horní patro obýváno na c
Kvůli prostoru mohu dát pouze 5cm silný materiál + omítka. Jedná se o štítovou zeď otočenou na severovýchod, na hranicí pozemku s příjezdovou cestou.
Dobry den, mam nasledovny problem: Potrebujem zateplit v panelakovom byte -v kuchyni- loggiu zvnutra. Jedna sa o typicky panelovy byt konstrucie asi T
pěkný den, řeším zateplení dřevěné chatky (nějakých 25m2 s mezipatrem.), která je cca rok stará. Z venku jsou palubky, vevnitř bývalý majitel pouze na
Dobrý den, mám nově provedenou fasádu. Na jedné straně jsou v omítce drobné dírky - vypadá to jakoby je tam někdo udělal špendlíkem. Na zbývajících st
Dobrý den, Chtěl bych se poradit/ověřit možnost dolepení polystyrenu na již zateplenou fasádu. Starý rodinný dům, plná cihla. Na čelní straně od původ
estav.tv

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

Zateplení šikmé střechy podle nové legislativy, zdroj foto URSA
19.6.2022URSA CZ s.r.o.
Se začátkem letošního roku vstoupila v platnost nová legislativní pravidla, která mají zásadní vliv na výstavbu domů a bytů. Hlavním cílem je výrazně snížit energetickou náročnost budov a jejich negativní vliv na životní prostředí. Vzhledem k současné situaci přispějí tyto změny legislativy a jejich následná aplikace také k větší soběstačnosti Česka v oblasti spotřeby tepelných zdrojů jako je například plyn.
16.6.2022Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Členské státy EU podporují rozvoj vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS) a jejich využití lze nadále očekávat vzhledem k novým energetickým cílům. Stejně jako v jiných odvětvích i zde roste cena surovin, a tím i jednotková cena ETICS. Informace zazněly na šestém ETICS fóru, které se konalo v Praze 19. května s podtitulem ETICS for Energy Efficiency.
13.6.2022Ing. et Karla Háva, Ing., VUT v Brně, Ústav soudního inženýrství
Média neustále informují o zdražování stavebních materiálů, o tom, že se stavby zpomalují či prodražují. Investicím do nemovitostí neprospívala již pandemie a neprospívá jim ani válka na Ukrajině. Jako nejvíce zasažené se v současné době jeví ocelové výrobky. Do cen stavebních materiálů se promítá také růst cen energií a pohonných hmot. Nepříznivé podmínky vnímají nejen drobní investoři, ale i obce, které vypisují veřejné zakázky. Vysoutěžená cena totiž během příprav a realizace stavby může značně narůst. Autor článku analyzuje vývoj cen stavebních materiálů v průběhu několika let. V článku je uveden také příklad ocenění konkrétní veřejné zakázky směrnými cenami stavebních materiálů a prací v různých obdobích.
13.6.2022TOPWET s.r.o.
Uprostřed krásné šumavské přírody v obci Lipno nad Vltavou vyrostl na svažujícím se pozemku luxusní apartmánový resort, který svým pojetím oslovuje zákazníky, jež hledají vysoký komfort inspirovaný standardem alpských středisek. Tento v Česku ojedinělý projekt je architektonickým dílem Jana Pokorného a Johna Halea z pražské pobočky mezinárodního studia Chapman Taylor.
Bytový dům Na Topolce
11.6.2022Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Rigips Trophy je národním kolem mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy, jejímž cílem je ocenit kreativitu, dovednosti a kvalitu práce realizačních firem, které využívají technologii suché vnitřní výstavby. Za nejzdařilejší počiny byly 2. června 2022 v klubu Cabaret des Péchés v Brně označeny třeba bytový dům Na Topolce, čekárna Ústředního autobusového nádraží Zvonařka v Brně či aula Akademického centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Ilustrační obrázek, foto redakce
9.6.2022Ing. Petra Laciková, Fakulta stavební VUT V BRNĚ
Tematické oblasti konference jsou sanace a ochrana dřeva; povrchové úpravy; přírodní a umělý kámen; sanace a ochrana zdiva; sanace a ochrana betonu; fyzikálně-chemické zásady; analýza únosnosti staveb; hrázděné a roubené stavby, požární ochrana staveb, ocel a sklo.
8.6.2022Wienerberger s.r.o.
Vydařené lednové Wienerberger fórum 2022 se brzy dočká svého pokračování. Už 16. června 2022 budete mít možnost opět nahlédnout skrz náš virtuální World of Wienerberger do světa stavebnictví pohodlně a jinak. I tato odborná konference je určena pro všechny projektanty, architekty, studenty, stavební firmy i kohokoli z řad veřejnosti.
3.6.2022Saint-Gobain Česká republika
Pryč jsou doby, kdy vrchol v povrchových úpravách fasády představovaly rýhované tenkovrstvé omítky. Dnes trh nabízí nepřeberné množství řešení, která stavbám propůjčí neopakovatelný vzhled i výjimečné funkční vlastnosti.
1.6.20227points, s.r.o.
Víte, co nejvíc ovlivňuje cenu bytu? Jeho velikost, stav, lokalita a … balkon. Platí totiž, že čím větší balkon, tím dražší byt. I s malou lodžií ale můžete jeho hodnotu výrazně zvýšit. Stačí balkon nebo lodžii rozšířit. Získáte tak místo na příjemné posezení u kávy nebo na vytvoření zimní zahrady. A cena bytu poroste.
27.5.2022Baumit, spol. s r.o.
S tématem zateplení stavebních objektů u novostaveb nebo rekonstrukcí starších domů bylo dlouhou dobu spojováno zejména zimní období. Léty prověřený zateplovací systém Baumit open však prokazuje investorům své služby spojené s významnými úsporami doslova po celý rok. Co stojí za tímto úspěchem?
25.5.2022V-systém elektro s.r.o.
Vlhkost zdiva se často objevuje v objektech všeho druhu – rodinných domech i komerčních prostorách. Možná se stačí projít po náměstí a  tyto problémy uvidíte i zvenčí. Ale pokud je zeď nedostatečně odizolovaná, nasává vlhkost z ulice i z okolí domu a může způsobit vážné poškození obvodového zdiva i zdravotní problémy – pokud se vlhkost dlouhodobě neřeší a přetrvává. Spóry plísní mohou být i neviditelné.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Izolace, střechy a fasády
 
Reklama