Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace, střechy a fasády

VČERAKnauf Praha s.r.o.
Stále častěji je před architekta kladen požadavek na vytvoření takového prostoru, ve kterém bude dosaženo odpovídající prostorové akustiky. To znamená skloubit design s funkčností, což nebývá vždy snadné. Konkrétní požadavky záleží na tom, o jaký prostor se bude jednat – například o školní učebnu, kulturní sál, kancelář nebo obývací pokoj rodinného domu. Velkým pomocníkem architekta jsou v tomto ohledu materiály na bázi sádry (sádrokarton). Zásadním a zcela klíčovým materiálem jsou pak sádrokartonové děrované desky Knauf Cleaneo.
VČERAPRO-DOMA, SE
Betonová taška Classic Protector PLUS od společnosti BRAMAC se vyznačuje precizním zpracováním, dlouhou životností a mimořádnou odolností. Hlavní benefity této krytiny jsou výsledkem inovativní technologie výroby, při níž je na povrch tašek aplikována vrstva jemnozrnného mikrobetonu.
7.5.2021SATJAM s.r.o.
V malebné horské krajině stojí dům, který jako by sem patřil odjakživa, přestože byl dokončen teprve nedávno. Najdete jej na Valašsku, v obci Vidče nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Novostavba svým charakterem připomíná typická valašská stavení a díky své jednoduchosti nerušeně splývá s okolní krajinou. Povedené řešení je dílem renomovaného architektonického studia Kamil Mrva Architects.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Kompletní renovace šikmé střechy. Na původní krov přijde palubkový záklop, pak izolace, folie a krytina. (tzv.nadkrokevní izolace) Poptávám izolační materiál, který by měl stejné či lepší izolační vlastnosti jako klasický 100mm polystyren, a byl by slabší (nižší). Potřebuji snížit střešní sendvič
Dobry den , prosim o radu ohledne rekonstrukce balkonu ,jedna se o to jestli je nutne pouzit plechovou okapnici ,kdyz pochozi betonova vrstva bude pres spodni konstrukci (viz obrazek) spodni konstrukce je uz delana ve spadu,dekuji predem za cenne rady
Dobrý den, řeším zateplení podkroví. Střecha je 10 let stará a bez izolace, pouze tašky a parotěs. Po shlédnutí mým známým co pokládá střechy říkal, že tahle parozábrana je starší a nekontaktní a musí být mezi ní a vatou mezera aspoň 2 cm. Trámy a tašky jsou v pořádku. Nejde mi do hlavy ta mezera
Zdravím, rád bych se zeptal na radu jak zateplit strop/střechu. Dům jsem koupil loni, o historii moc nevím. V současné době je na přístavbě (koupelna) plochá plechová střecha, domnívám se že není úplně v pořádku a proto na ní byl v minulosti položen rošt z nějakých latí v minimálním sklonu (+-3°) a
Dobrý den, v které fázi se dělá podbití palubkami? Mám garáž zomítanou hrubou. Dělá se nejdřív fajnová a pak palubky nebo obráceně? Díky
Chci zateplit solk u domu z roku 1960. Stavajici sokl vypada dle obr 1... na obrazku dva je zamer jak bych to zateplil. Po odhaleni soklu natahnu asfaltovy pas na cely zaklad, extrudovany polystyren, perlinku a nopovku. bohuzel nemohu zateplit horni fasadu. Jelikoz horni omytka ma cca 3,5cm a
Dobrý den, stavím dřevěný zahradní domek 12m2 (4x3m) a řeším zateplení stěny – rám je z trámků 5x10cm, takže mám 10cm "dutinu" na izolaci. Jde o zahradní domek, kde občas na pár dní přitopím např. kvůli rajčatům na 15-20°C, pak budu zase jen temperovat. Zevnitř bude dřevěný obklad z 15mm p
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

5.5.2021PRO-DOMA, SE
Proměna starého domu na moderní sídlo za přijatelnou sumu vyžaduje buď velkou odvahu nebo skutečné odborné znalosti. Mistr obkladač, soudní znalec v oboru s mnohaletou erudicí, se do toho pustil a s důvěrou vsadil na výrobky Botament.
2.5.2021Baumit, spol. s r.o.
Společnost Baumit představuje zcela unikátní webový portál Baumit Quido Shop, který je komplexním a spolehlivým průvodcem pro výběr a nákup stavebních materiálů Baumit. Tento portál je určen pro stavebníky z řad široké veřejnosti, které provází velmi intuitivně celým nákupním procesem od výběru materiálu přes jeho on-line nákup až po dodávku na určené místo.
Reklama
28.4.2021Icopal Vedag CZ s.r.o.
Asfaltové pásy ECO-ACTIV, z nabídky společnosti Icopal Vedag CZ, aktivně přispívají nejen ke zlepšení kvality ovzduší, ale i lidského zdraví. Tento inovativní hydroizolační materiál pro ploché střechy je založen na principu autokatalýzy, která zbavuje okolní prostředí škodlivin.
28.4.2021URSA CZ s.r.o.
Neizolovanou střechou uniká až 30 % celkové energie. Nejen, že tak vzniká prostor, který navyšuje celkové měsíční náklady skrze ztrátu tepla, ale chováme se tak i zcela nešetrně k životnímu prostředí. Proto je potřeba dbát na komplexní izolaci domu, která je vyrobená z kvalitních materiálů. Jak na zateplení střechy jsme se zaměřili s odborníky ze společnosti URSA.
27.4.2021KM Beta, a.s.
V dnešním čase se stále více klade důraz na ekologii. Svými životy a činy ovlivňujeme prostředí v našem bezprostředním okolí, i celé planety. Zejména v kontextu probíhajících klimatických změn jde stále do popředí bydlení v domě, jehož materiály mají nízkou uhlíkovou stopu.
23.4.2021Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Ať už jednoduchý design nebo nápadný poutač pozornosti – nová hliníková kompozitní deska PREFABOND splní všechny architektonické požadavky – a nyní je k dostání také v kvalitě P.10!
20.4.2021prof. Ing. Václav Rojík, DrSc., Incoro projekční kancelář
Příspěvek pojednává o možné aplikaci objevu nového stavebního druhu, tj. předpjatého dřeva, v souvislosti se sanací starých dřevěných hal. Prokazuje nejen úspornost tohoto postupu, ale všímá si i jeho další výhody zvětšit stávající únosnost konstrukce haly a zřídit např. zelenou střechu.
13.4.2021Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Původní hoblovací mlýn v jižním Norsku, který se později proměnil na chemickou a stavební společnost v areálu Fritzøe Møller v Larviku, prošel od konce devadesátých let zcela kompletní revitalizací.
13.4.2021Ing. David Průša, prof. RNDr. Ing. Stanislav Šťastník, CSc., Ph.D., VUT FAST v Brně, doc. Ing. Karel Šuhajda, Ph.D., VUT FAST Brno
Další z oceněných prací studentské konference JUNIORSTAV se zabývá vlastnostmi a možností recyklace tepelněizolačních materiálů např. pěnového polystyrénu a minerální vlny, nejen z nemovitostí po demolici, ale i z materiálů, které zůstaly na staveništi po ukončení výstavby jako odpad. Nově vyvinutá hmota se zkouší jako plnivo do velmi lehkých betonů za účelem vyplnění dutin keramických tvárnic, jako plnivo do samonivelačních betonů i pro výrobu akustických desek.
11.4.2021IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Technik zateplení dnešní trh nabízí mnoho a je těžké si vybrat tu nejlepší. Každá technika má své plusy i mínusy. Při srovnání času, efektivnosti a financí bychom vám určitě doporučili foukanou izolaci na magmarelaxové bázi.
9.4.2021PRO-DOMA, SE
Děti, namalujte střechu! Po téhle výzvě i ti nejmenší špunti zaručeně bez problémů nakreslí šikmou střechu. Proč? Jde o stavební konstrukci spjatou s celou historií lidstva tak dokonale, že pojem střecha patří mezi základní znalostní výbavu už u malých dětí.
7.4.2021JUB akciová společnost
Vedle vhodného umístění objektu, správného navržení a provedení fasádního systému včetně všech jeho detailů, je kvalita použitých materiálů základním předpokladem dlouhodobé odolnosti fasádního povrchu proti napadení řasami a plísněmi.
30.3.2021Baumit, spol. s r.o.
Kreativita a rozmanitost obkladových materiálů a dlažeb se neustále vyvíjí s trendy a potřebami investorů, ať se jedná o novostavby či renovace původních objektů. Je tedy přirozené, že i realizační postupy pro obklady a dlažby nabízejí nové alternativní cesty. To je také případ komplexního programu pro tuto oblast Baumit Baumacol.
29.3.2021Ing. David Průša, prof. RNDr. Ing. Stanislav Šťastník, CSc., Ph.D., FAST VUT v Brně, doc. Ing. Karel Šuhajda, Ph.D., VUT FAST Brno, Ing. Tomáš Žajdlík, VUT FAST v Brně
Předložená práce se zabývá posouzením vlivu typu a materiálové skladby střechy na průběh teplot ve střešní konstrukci. K analýze využívá dynamickou metodu a ve výsledku dokumentuje příznivý účinek vegetační střechy a z tepelnětechnického hlediska pozitivní důsledek na teplotní poměry ve stavbě.
29.3.2021Filip Březina
V souvislosti s rozmachem fotovoltaických instalací v ČR je možné na internetu a na výstavách sledovat časté debaty investorů na téma fotovoltaických panelů. Už méně se ale hovoří o výběru správného fotovoltaického střídače, i když na efektivní provoz zařízení a výnos má zásadní vliv.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Izolace, střechy a fasády
 
Reklama