Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace, střechy a fasády

DNESKingspan®, divize Izolací
V Kingspanu nechceme jen nabízet produkty, ale klademe velký důraz na spolehlivé informace. Je pro nás důležité přinášet fakta, která potvrzují kvalitu a výhody našich produktů oproti běžně používaným izolačním materiálům. Proto jsme připravili několik studií, webinářů a důkazů, díky kterým snadno získáte přehled o tom, co vám naše produkty mohou přinést navíc.
25.9.2020redakce
Poněkud skromnější aranžmá doprovodného programu dalo příležitost konkrétním individuálním dotazům a přehlednějšímu výběru témat. Poradenská centra se mohla v klidu věnovat problémům stavitelů. Nejběžnějším reklamním předmětem byla rouška.
22.9.2020redakce
Za přísných hygienických podmínek začal dnes v pražských Letňanech 31. ročník stavebního veletrhu FOR ARCH propojený s veletrhem zahradní architektury FOR GARDEN. Kromě tradičního stavebnictví tak přináší i příležitost společné prezentace zahradní a stavební architektury. Akce potrvá až do soboty 26. září.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Již jsem se jednou optával, ale bohužel se mi nedostalo odpovědi, tak tedy zkouším štěstí zas. Máme nový dům - difúzně uzavřenou dřevostavbu, ve které teď žijeme necelé dva roky. Je to asi měsíc, co jsme si všimli zvlnění fasády u okna. Kontaktoval jsem zhot
Dobrý den Mám možnost koupit za velice dobrou cenu pastovitou omítku Weber, ale pán píše, že je 3 roky stará. Má omítka nějakou dobu spotřeby? Děkuji za případné rady.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na názor. Uvažuji, že bych u balkonových dveří vyřezal / vysekal malou niku na roletu. Kvůli roletě se nám totiž nedají dveře zcela otevřít. Byl by to pruh zdiva 7 x 5 cm. Směrem ven by v tomto místě zůstalo asi 10 cm Porothermu a venku by na tom mělo být ještě 10
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. potřebuji zateplit šikmou střechu - skladba je betonová taška, latě, sololit, kontralat a krokve. Do střechy neteče, dřevěná konstrukce je v pořádku a suchá. Je možné takovouto střechu zateplit bez použití hydroizolační folie? zatékání by byť blbě řešil onen solol
Doporučili byste na dílnu s pultovou střechou 5° spíš jednovrstvý Fatrafol, nebo dvojitý asfaltový pás (např. Pascal Superfix + Pascal optimal)? Ať už z hlediska ceny, trvanlivosti nebo zpracování. Střecha u lesa, není odnikud vidět. Obě varianty lepené na EPS. Parozábranu jsem našel Vedag Icole
Dobrý den, i přes značný odpor manželky zvažuju oblepit EPS fásadu RD pásky elastolithem nebo izoflexem. Důvody: a) líbí se mě to; b) na rozdíl od natahování silikonové omítky si to můžu kutit sám... Na internetu se toho mnoho dohledat nemá... vy co s tím máte praktické zkušenosti, jaký je na to
Dobrý den, naše SVJ zatepluje panelák , podotýkám malý panelák o 33 bytech (tři vchody) a přišlo s rozpočtem přes 10M. Příjde mi to bez střechy a pouze s polovinou oken (druhá již je vyměměna) jako naprostý úlet. Snažím se proto vyznat v předloženém rozpočtu. Najde se zde nějaký projetant nebo kd
konference Rekonstrukce a provoz bytových domů 2020
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

Ing. Hollý Ján, doc. Ing. et Palko Milan, Ing. arch. PhD., Ing. Martina Jurigová, PhD., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Ústav súdneho znalectva, Ing. Adela Palková, PhD., Slovenská technická univerzita Bratislava, Stavebná fakulta, Katedra konštrukcii pozemných stavieb
21.9.2020Střechy Praha s.r.o.
Přípravy 23. ročníku veletrhu STŘECHY PRAHA pokračují v plném nasazení. Akce proběhne společně s veletrhy SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA v tradičním termínu na počátku února, konkrétně ve dnech 4. až 6. 2. 2021 na výstavišti v Praze Letňanech.
21.9.2020redakce
Portály TZB-info a ESTAV.cz opět vysílají živé rozhovory se zajímavými hosty při příležitosti stavebního veletrhu For Arch, tentokrát ze studia TZB-info. Sledovat je můžete na domovské stránce portálu TZB-info, na YouTube a také přenosem na stánku portálů TZB-info a ESTAV.cz na veletrhu For Arch. Vysíláme od úterý 22. září 11:00 hodin po tři dny až do čtvrtka 24. září.
17.9.2020redakce
Již příští týden se uskuteční pátý ročník konference Požární bezpečnost staveb, kterou pořádá portál TZB-info 23. září 2020 v rámci veletrhu For Arch. Konference bude zaměřena na současné stavitelství. Těšíme se, že i přes mírné nepohodlí dané opatřeními proti šíření Covid-19 uslyšíme nejnovější zajímavé informace z oboru a zažijeme přátelská setkání. Na konferenci se můžete stále přihlásit.
Prezentace Satjam, foto Střechy Praha
17.9.2020Střechy Praha s.r.o.
Nedílnou součástí veletrhu Střechy Praha je udělování ocenění Zlatá taška za nejlepší exponáty. Členové loňské poroty radí, jak šance na úspěch v této prestižní soutěži na STŘECHY PRAHA 2021 ještě zvýšit.
Diokleciánův palác ve Splitu (zdroj: travelmag.cz)
12.9.2020redakce
V červenci letošního roku byl PRAGOTHERM, servis fasád s.r.o. spolu se sesterskou výzkumnou organizací Smart Coatings s.r.o. přizván k účasti na údržbě jedné z nejdůležitějších chorvatských památek, Katedrály nanebevzetí panny Marie v Záhřebu. Tento památkový objekt čelí nejen přírodním živlům, jako je zemětřesení, které ho letos 22. března velmi poškodilo, ale také masivnímu zařasování fasád.
9.9.2020Icopal Vedag CZ s.r.o.
Společnost Icopal Vedag CZ s.r.o. je předním výrobcem hydroizolačních materiálů pro ploché střechy, šikmé střechy, spodní stavby a inženýrské stavby. Silnou pozici na trhu si tato značka vybudovala kvalitním portfoliem výrobků, důrazem na systémové skladby, ale také prvotřídní technickou podporou, která navrhování plochých střech a spodních staveb maximálně ulehčuje.
Střechy Praha 2021
5.9.2020Ing. Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu
Veletrh zůstá­vá klíčovou událostí v oboru a opět nastartuje novou stavební sezónu! Těšíme se ve dnech 4. až 6. února 2021 na výstavišti v Praze Letňanech.
27.8.2020KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Jedna z nejmodernějších výroben minerálních izolací ze skelné vlny v Evropě se nachází na Teplicku, na úpatí Krušných hor. Závod společnosti Knauf Insulation tu funguje necelých 15 let a úspěšně využívá moderní a udržitelnou technologii ECOSE®. Zajímalo vás někdy, jak vlastně taková skelná vata vzniká a jaká jsou specifika její výroby?
27.8.2020Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
Komín patří mezi velmi důležité součásti domu a na jeho stavbu jsou tudíž kladeny ty nejvyšší nároky. Úkolem komínové techniky je odvést spaliny nad střechu, kde jsou rozptýleny do ovzduší tak, aby se zamezilo jakékoli újmě na zdraví obyvatel domů.
17.8.2020Ing. Jaroslav Hejl, ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Zvuková izolace stěn je v moderních systémech výstavby často zhotovovaná vícevrstvými konstrukcemi. Tento článek se věnuje akustickému fungování právě takových konstrukcí a rozebírá důležitost správné realizace. Také varuje před omezenou zvukovou neprůzvučností na nízkých frekvencích, které se často nevěnuje dost pozornosti. Ke srovnávání akustického chování konstrukcí a simulacím byl použit software pro výpočet zvukové neprůzvučnosti INSUL.
12.8.2020redakce
Integrovaný regionální operační program (IROP), podporující mimo jiné zateplování bytových domů mimo Prahu, spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Po roce 2020 by měly dotace kontinuálně přejít pod Ministerstvo životního prostředí ČR, spravující program Nová zelená úsporám. O dotačních titulech v červenci hovořili Jan Kříž, náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů, a Miloš Hutník, produktový manažer Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Weber, v debatě Jak to bude dál s dotacemi MŽP do stavebnictví.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Spolupracujeme


logo Střechy Praha

VIDEAPartneři oboru
Izolace, střechy a fasády
 
Reklama