Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace, střechy a fasády

DNESSATJAM s.r.o.
Zima – to je prověrka všech vnějších stavebních konstrukcí. Musejí bezpečně zvládnout extrémy, které jim počasí chystá, od silných mrazů, přes rychlé střídání teplot, až po sníh a led. Jak jsou na tom z tohoto pohledu plechové střechy?
14.11.2019redakce podle tisková zprávy SP ČR
České sklářství není jen tradice, ale i moderní high-tech průmysl. Spousta výpočtů a počítačových simulací končí třeba unikátními skleněnými fasádami v Česku i ve světě.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý večer. Potřeboval bych, prosím poradit ve dvou věcech. Problém č.1: Výrobce krytiny Roben Bergamo uvádí, že vzdálenost spodní hrany okapní latě k horní hraně další latě má být 33cm. Pokud tento rozměr dodržím, okapová lať bude mimo žebrování - obr1 Pokud budu vzdálenost 33cm měřit od ozub ...
DD, můžete mi prosím někdo poradit, zda absence hydrostěrky v koupelně pod obkladem v prostoru vany lze považovat za skrytou vadu stavby. Nikde se mi nepodařilo najít, zda to řeší nějaká norma, resp. prý to žádná norma nepožaduje a je to pouze doporučení.
Čaute borci, koupil jsem starý barák z 50-60. let, obvodové zdivo 40cm plná pálená cihla, na tom majitel dal 5cm polystyren+silikonová omítka. Okna dvojskla, na půdě nad stropy 30cm vata, stropy snížené SDK + dalších 10cm vata s parotěskou. Polovina domu podsklepena - ze strany sklepa 10cm poly ...
Zdravím , přemýšlím na zateplení podkroví a to takto : mezi krokve nějakou lepší vatu a přes polystyren . Jen si nejsem jistý jaký polystyren by byl pro tohle nejlepší ? A jaká tloušťka ? Mezi krokvemi je cca 15cm Má tady někdo takovou skladbu izolace ? Děkuji za informace
Rád bych se vás zeptal, zda máte někdo tušení/zkušenost/názor na příčinu vlhkosti v podkroví nově zatepleného starého domu. Popis situace: skladba střechy: eternit - izolace - bednění. Mezi krokve i pod ně umístěna vata 20 cm s mezerou cca 3-4 cm od bednění. Mezi první krokví a štítem použita jako i ...
Dobrý den, chci se zeptat. Zateplovali jsme sokl. Nicméně jsme lepidlo s perlinkou natáhli až k základovým pasům. Tedy i tam, kde bude sokl pod terénem. Dotaz: nebude lepidlo natahovat vlhkost? Případně jak toto nyní vyřešit. Díky.
Není mi jasné,kdyby chtěl použít pro zateplení střechy tento způsob https://www.ceskykutil.cz/podkrokevni-zatepleni-strechy, jak se pak na PIR desky s parozábranou připevňuje SDK, aby parozábrana na PIR deskách zůstala funkční. EDIT: našel jsem to zde https://www.podkrokevne.cz/images/stories/L ...
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

Program e4, Dan Uskokocič
10.11.2019Wienerberger s.r.o.
Výstavba prvního vzorového domu programu Wienerberger e4 dům úspěšně dosáhla důležitého milníku. Hrubá stavba tohoto rodinného domu s celokeramickou obálkou z materiálů značek Porotherm a Tondach byla dokončena. Odborná veřejnost i zájemci o stavbu e4 domu se mohli prostřednictvím workshopu přímo na stavbě seznámit dne 23. 10. s průběhem výstavby, technologickými postupy, materiály i partnery.
9.11.2019Mgr. Knapil Miloslav, zástupce ředitele pro VMV
Bez této spolupráce by se nám výuka řemesel realizovala mnohem obtížněji. Ve výuce problematiku probíráme, ale není na ni tolik času. Na navazujícím školení ji zvládnou žáci lépe, dostanou certifikát, a tím získávají náskok před ostatními.
Obsluha do vakuové pracovní hlavice vidí třemi okénky.
8.11.2019Ing. Jan Hrdlička - Fasádní servis
Německý vakuový systém pro velmi jemné abrazivní čištění povrchů od šeredných čmáranic, nebo jiných nečistot, již získal v Česku řadu referencí. Systém Tornado, který pracuje tak jemně, že bez poškození odstraní barvu z papíru, si například vyzkoušela Česká spořitelna.
1.11.2019redakce
Prohlídněte si soutěžící exponáty internetové hlasovací soutěže „TOP VÝROBKY INFOTHERMY 2020“ a rozmyslete si, kterému exponátu dáte svůj hlas. Od 1. prosince hlasujeme naostro, soutěžní exponáty budou k vidění v lednu na výstavě ve vstupní expozici výstavy.
Společnost Schüco International KG získala jako první firma ve stavebnictví certifikát od organizace Aluminium Stewardship Initiative (ASI) za odpovědné hospodaření s hliníkem.
31.10.2019Schüco International KG
Společnost Schüco International KG byla jako první firma v oblasti stavebnictví certifikovaná podle mezinárodně uznávané normy „Performance Standard“ vydávané organizací Aluminium Stewardship Initiative (ASI). Výrobce okenních a fasádních systémů tím potvrdil svůj závazek k odpovědnému používání hliníku v rámci celého výrobního procesu a hodnotového řetězce.
22.10.2019SATJAM s.r.o.
Dřevěná smuteční síň s fasádou z hliníkového plechu SATJAM AluFalc je jednoduše efektní, estetická i odolná.
21.10.2019redakce
Pro nadlimitní veřejné zakázky platí od roku 2022 povinnost zpracovávat jejich projekty formou BIM (Building Information Modeling). Povinnost vychází z Koncepce BIM, jejíž významnou část odborné implementace má na starost Odbor Koncepce BIM České agentury pro standardizaci. Exkluzivní rozhovor s Jaroslavem Nechybou, ředitelem odboru, přinášíme na TZB-info.
18.10.2019IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Máte prostor pod střechou doslova prošpikovaný dřevěnými trámky a prkny? Trendem dnešní doby jsou přízemní domy typu bungalov, kde se nejčastěji setkáme s vazníkovou konstrukcí střechy. Půda s tímto typem střechy je velmi členitá a doslova prošpikovaná trámy skrz na skrz.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Izolace, střechy a fasády
 
Reklama