Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace, střechy a fasády

22.10.2019SATJAM s.r.o.
Dřevěná smuteční síň s fasádou z hliníkového plechu SATJAM AluFalc je jednoduše efektní, estetická i odolná.
21.10.2019redakce
Pro nadlimitní veřejné zakázky platí od roku 2022 povinnost zpracovávat jejich projekty formou BIM (Building Information Modeling). Povinnost vychází z Koncepce BIM, jejíž významnou část odborné implementace má na starost Odbor Koncepce BIM České agentury pro standardizaci. Exkluzivní rozhovor s Jaroslavem Nechybou, ředitelem odboru, přinášíme na TZB-info.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobry den, pustili jsme se do kompletni rekonstrukce domu a mam nekolik dotazu kolem zatepleni strechy. Dum je z 30. let min. stoleni. Stavajici krizova strecha ma zachovaly krov. Krokve jsou bohuzel celkem nizke, 10x13cm. Pro zatepleni a cerpani dotace z programu NZU mame projektovane dve izolac ...
Dobrý den, jakožto neznalec se na Vás obracím s prosbou o radu ohledně zateplení či nezateplení 30 let starého, rodinného, jednopatrového domu. Níže uvádím text od odhadce, ve kterém je uvedeno, z čeho dům postaven: "Zdivo svislých obvodových konstrukcí nadzemních podlaží je vyzděno z plynosilikát ...
Zdravím, jedná se o izolaci mezí přízemím a prvním patrem. Izolace slouží tedy především kvůli akustice. Nevíte, zda-li mám izolaci vložit až k OSB a nebo rovnoběžně s trámy ? Děkuji za radu
Dobrý den, rád bych se zde zeptal zkušenějších na názor ohledně zateplení stropu starého kamenného domu. Popíši situaci. Přízemí je celé kamenné, metr tlusté zdi z opuky včetně příček. Strop je původní,někde klenba, někde dřevěný podhled. Na tomto stropě je položena izolace, minerální cca 30cm. Nad ...
Dobrý den, nechali jsme si přistavit koupelnu a chodbu k baráčku. Chci se zeptat, jestli tato střecha je bezpečná, tloušťka OSB desek je asi 1 cm, trámy 6x8 cm, ten středový trám 10x 10 cm, délka stavby na délku asi 7 m a šířka asi 1,50 cm. Na OSB deskách jsou asfaltové pásy. Chceme dát na strop ...
Dobrý den, mohu do podlahy skládat polystyren EPS 150 S 100mm + 20mm + folie na podlahovku s vlastní vrstvou polystyrenu 30mm na sebe? Může to tak být? Děkuji za odpověď.
Ahoj, mám rodinný dům kde dole je garáž, nad ní obývák a patro nad tím dětské pokoje a nad nima nevytápěná půda. V obýváku a v dětských pokojích budu obkládat strop palubkama. V obýváku určitě nebudu strop izolovat jelikož tam budou krbová kamna a prostup tepla nahoru je tam žádoucí. Strop je z hurd ...
Reklama
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

18.10.2019IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Máte prostor pod střechou doslova prošpikovaný dřevěnými trámky a prkny? Trendem dnešní doby jsou přízemní domy typu bungalov, kde se nejčastěji setkáme s vazníkovou konstrukcí střechy. Půda s tímto typem střechy je velmi členitá a doslova prošpikovaná trámy skrz na skrz.
Smuteční síň
4.10.2019LB Cemix, s.r.o.
Město Havířov dokončilo v loňském roce jednu z nejnáročnějších investičních akcí – rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku. Součástí bylo i postavení nové smuteční síně, jejíž interiéry zdobí omítky imitující pohledový beton od výrobce LB Cemix.
Hlavice se přisaje k povrchu a odsává veškerou uvolněnou nečistotu i samotné abrazivní granule. Okolí tak zůstává čisté.
3.10.2019Ing. Jan Hrdlička - Fasádní servis
Německý vakuový a pomocí granulí velmi jemně abrazivní systém odstraňuje nelegální čmáranice ze stěn a dalších povrchů rychle, bez vedlejších účinků a bez ušpinění okolí.
Podzemní kontejnery na tříděný odpad, foto redakce
28.9.2019Sdružení EPS ČR
Výrobky z PS a EPS mají mezinárodně přidělen recyklační trojúhelník s číslicí 6, lze jej tedy odkládat do žlutých kontejnerů, stejně jako ostatní plast.
26.9.2019Wienerberger s.r.o.
Pokud jste se rozhodli v tomto roce stavět, stále není pozdě. Vaše stavba si určitě zaslouží poctivý stavební materiál… Ten můžete mít, a navíc za skvělou cenu. Jak? Je třeba využít akce Stavte výhodně, díky které budete čerpat slevy na stavební materiály Porotherm, Tondach, Schiedel, Vekra, Pipelife a Siko.
19.9.2019Střechy Praha s.r.o.
Pořadatelé největšího veletrhu střech, fasád, dřeva, úspor energií a řemesel reagují vždy na aktuální poptávku a tradici neporuší ani při přípravách 22. ročníku, který proběhne 6. – 8. 2. 2020 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Ekonomice se daří a sílí zájem lidí více si užívat a relaxovat.
17.9.2019IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Zimní počasí se blíží stále rychleji a začátek topné sezony je téměř za dveřmi. A jako každý rok budeme sledovat, jak moc protopíme a kolik na konci zaplatíme. Stále se zdražuje a my jsme stále každý rok zoufalí nad účty, co nám přicházení do poštovních schránek.
16.9.2019prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD., Technický a skúšobný ústav stavebný, n.o., Bratislava
Postupné sprísňovanie hodnoty súčiniteľa prechodu tepla obalových stavebných konštrukcií zohľadňuje požiadavky smernice EÚ na zlepšenie energetickej hospodárnosti budov pri súčasnom rešpektovaní nákladovo optimálnych podmienok. Požiadavky na normalizovaný súčiniteľ prechodu tepla odrážajú situáciu na trhu so stavebnými výrobkami (najmä oknami). Zohľadňujú sa aj hygienické parametre, požiadavky na tepelnú pohodu a požiadavky na zníženie potreby energie na vykurovanie z obnoviteľných zdrojov. Návrh normalizovaných požiadaviek podľa konsolidovaného textu zohľadňuje súhrn požiadaviek na zhotovovanie stavieb, obnovu budov, ale aj spotrebu energie pri výrobe stavebných materiálov, najmä tepelných izolácií.
Komunitní centrum Všichni spolu (Autor fotografií – Vojtěch Herout)
13.9.2019Nadace Partnerství
Nezateplená fasáda. Vydlážděný pozemek. Plochá střecha, která se v létě rozpálí natolik, že je uvnitř možné jen stěží bydlet. Všechna dešťová voda odtéká do kanalizace. Dům v brněnských Židenicích bylo ještě před pár lety nemožné považovat za vzor moderního bydlení.

VIDEAPartneři oboru
 
Reklama