Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Podlahy, příčky a povrchy

21.2.2024redakce
Na výrobních linkách společnosti Heluz Izos vznikají kromě izolačních skel i zakázková skla s digitálním potiskem v libovolných grafických motivech. Trvanlivost keramických barev, které jsou speciální technologií zakaleny do skla, předurčuje jejich použití nejen do interiéru ve formě příček, dveří nebo nábytku, ale také na fasády. Výrobu nám v žatecké továrně ukázala Andrea Stejskalová, designérka Izos studia.

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, v naší skladové hale bychom potřebovaly renovovat linoleum. Už je tam staré a je takové popraskané. Máte nějaké tipy na firmy z Prahy? Na i
Zdravím, dal jsem pryč starý sprchový kout a místo něj bych chtěl zhotovit vyvýšené místo na pračku. Odpadní trubku si protáhnu do zadní části, kde se
Dobrý den, jak vyřešit detail napojení betonového schodiště na anhydrit s potřebou dilatace a použití lepeného vinylu, který potřebuje nivelovanou pod
Dobrý den, opravuji starší patrový rd a řeším podlahy v patře. Podlaha je tvořena viz náčrtek v příloze nad hurdisky je škvárobeton. Škvárobetonová vr

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

29.1.2024Patrik Majringer, Martin Kubín
Jedním z trendů moderního stavebnictví je znovuobjevování tzv. tradičních stavebních materiálů, které v hojnosti používali naši předkové. V kombinaci s moderními materiály či technologiemi zpracování nabízejí řešení složitých projektů, vyžadujících skloubení několika materiálových vlastností dohromady, a vytvářejí tak na stavebním trhu nové portfolio, které má stále více příznivců, nejen u alternativně smýšlejících lidí, ale i u odborné veřejnosti.
28.1.2024Wienerberger s.r.o.
Wienerberger uvádí na trh inovativní fotovoltaický systém, integrované moduly Wevolt X-Tile. Převratnou novinkou za značku Tondach jsou střešní okna, která doplní ucelený sortiment nekeramických doplňků pro komplexní realizaci střechy. Porotherm představuje užší akustické cihly, které šetří místo na stavbě a jsou udržitelnější. Na trh také uvedou první vhodnou cihlu pro robotické zdění.
18.1.2024Skanska
Skanska spouští výstavbu druhé etapy Modřanského cukrovaru, která nabízí 126 bytových a 6 nebytových jednotek. Bytový komplex charakterizuje promyšlená modrozelená infrastruktura, nejnižší energetická náročnost budov PENB – A, certifikace BREEAM a bohatý prostor pro komunitní setkávání. Dokončení druhé etapy je v plánu do konce roku 2025 a investice přesáhne miliardu korun. Aktuálně je v druhé etapě prodáno 35 % bytů, cena startuje od 125 780 Kč vč. DPH za metr čtvereční.
17.1.2024redakce
TZB-info doporučuje V programu Nová zelená úsporám Light lze získat dotaci na zateplení, výměnu oken a vchodových dveří rodinných domů nebo trvale obývaných domů pro rekreaci. Podporována je také instalace solárního ohřevu vody. Finanční prostředky lze čerpat i předem – zálohou.
12.1.2024SAINT-GOBAIN EASTERN EUROPE
Početná rodina Čisteckých našla své vysněné bydlení v moderní dřevostavbě na píseckém předměstí. Dřevostavba navržená s cílem poskytnout rodině maximální komfort a užitek se pyšní pečlivě zvolenými stavebními materiály, poskytuje zdravé ovzduší, příjemné klima v zimě i v létě a využívá hned několik technologických vychytávek, jako jsou fotovoltaické panely či rekuperační systém upravující vnitřní teplotu bez využití externí energie.
5.1.2024Martin Kubín, redakce
Nejen nízké provozní náklady díky revoluční technologii uložení topných kabelů umožňující ekonomický provoz jsou hlavní trumfy, které přináší IndorTec® THERM-E společnosti GUTJAHR. Výhodou je rovněž snadná regulace teploty a rychlá instalace a následná pokládka podlahovin, ať už jsou to parkety, dlažba, koberec nebo PVC, vinyl či LVT.
30.12.2023
Inovativní nátěr s názvem Chytrá zeď transformuje jakýkoliv hladký povrch do popisovatelné a snadno stíratelné plochy, které mohou mít libovolnou velikost a být buď bílé nebo barevné. Tento speciální nátěr může být navíc doplněn magnetickým nátěrem, který ze zdi vytvoří magnetickou nástěnku, plně nahrazující klasické whiteboardy a tabule.
29.12.2023Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
V dnešní době, kdy se stavby zaměřují na efektivitu a rychlost, stavitelé často hledají alternativy k původním, časově náročným postupům. Jednou z takových možností jsou suché podlahy, které nabízejí řadu výhod oproti mokrým podlahám.
22.12.2023Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Nikdy není pozdě naučit se řemeslu nebo získat nové dovednosti. To platí i pro montáž sádrokartonu. Bez ohledu na to, zda je vám osmnáct nebo šedesát, ve Škole suché výstavby jsou vítáni všichni, bez ohledu na dosavadní zkušenosti či vystudovaný obor.
20.12.2023IP Polná s.r.o.
Víte, že dárky nenosí jen Ježíšek? Nechte si od nás pod stromeček nadělit novou zateplenou podlahu s mimořádnou vánoční slevou a vstupte do nového roku s krásnou, čistou a prostornou půdou. Ušetříte až 1/3 na energiích a vaše příští Vánoce budou ještě hezčí!
Jiří Heger a Jan Štěpán, PROPASIV. Zdroj: estav.tv
8.12.2023redakce
Tepelný most nebo také tepelná vazba je místo, kde konstrukcí domu uniká více tepla než v ostatních místech tepelné obálky objektu. Jsou nedílnou součástí každé konstrukce a není možné se jim zcela vyhnout. Dobrá zpráva je, že je lze redukovat na minimum, aby jejich vliv byl co nejmenší a nezpůsoboval žádné funkční poruchy. O tepelných mostech a jejich eliminaci prostřednictvím řešení PROPASIV® jsme si povídali s pány Jiřím Hegerem a Janem Štěpánem.
7.12.2023HELUZ IZOS s.r.o.
Ornamentní a čirá bezpečnostní skla představují nejen estetické, ale i praktické prvky, schopné kompletně proměnit jakýkoli interiér. Tyto skleněné komponenty překračují hranice běžného designu, nabízejí nejen vizuální atraktivitu, ale také funkčnost v podobě stěn propouštějících světlo a zajišťujících soukromí.
Strojní aplikace omítky
2.12.2023Baumit, spol. s r.o.
Různé typy a velikosti staveb, odlišné rozsahy prací při stavebních realizacích či specifické požadavky na konkrétní projekt vyžadují dnes více než kdy jindy možnost ručního, ale i strojního zpracování stavebních materiálů. Výrobce Baumit jde v tomto duchu s dobou.
© Fotolia.com
22.11.2023JUDr. Kateřina Krahulíková, Z/C/H Legal v.o.s., advokátní kancelář
Jak postupovat, pokud kupující zjistí, že jím koupená nemovitost má skryté vady a na co si dát při uplatňování práv z vadné nemovitosti pozor? V rámci spolupráce s portálem epravo.cz klademe otázky, které se týkají stavební tematiky a stavebního práva.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Podlahy, příčky a povrchy
 
Reklama