Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podlahy, příčky a povrchy

5.3.2021Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Rems představuje zcela novou jádrovou vrtačku Picus DP pro suché vrtání. Vrtací korunky mají masivní segmenty složené ze zrnek umělého diamantu. Picus DP je vybaveno technologií mikroimpulsů. V základu je k zařízení vybaveno navrtávací pomůckou a sacím rotorem pro připojení vysavače. Podrobnosti na kameru vysvětluje Mojmír Böhm, jednatel společnosti REMS Česká republika.
1.3.2021Ing. Pavel Rubáš, Ph.D., Technický a zkušební ústav stavební Praha s.p.
V polovině prosince 2020 byla publikována revize ČSN 73 0532:2020 Akustika – Ochrana proti hluku v budovách a posuzování akustických vlastností stavebních konstrukcí a výrobků – Požadavky. Touto normou se nahradila ČSN 73 0532 z února 2010, která byla zrušena dne 1. 1. 2021. Souběh platnosti obou verzí norem byl velmi krátký a neměl žádný dopad do praxe.
16.2.2021Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Kvalitní, funkční a trvanlivá kamenná dlažba v ulicích Česká, Solniční a Veselá promění zanedbané náměstíčko do podoby pohodlného a atraktivního veřejného prostoru. Řešení tak bude odpovídat významu tohoto místa, vytvoří nové pobytové prostory a naváže na už proměněné části historického jádra města.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, mám prostor pro sprchový kout 1,2 x 1,1m o výšce cca 20cm. Jelikož mi zbyl ze stavby Liapor frakce 1-4 rád bych si pomocí cementu namíchal lehčený beton a vybetonoval cca 2/3 tohoto otvrou abych vytvoril podklad pro zlab. Dále bych suchým betonem vyspádoval podlahu po žlab. Na to klasicky
Ve starším domě se chystám položit dlažbu v chodbě (2x7m) na starší betonovou podlahu. Jelikož je pod chodbou sklep, uvažoval jsem nad alespoň malou izolací, například 20-30mm XPS nebo PIR desky s polodáržkou. Vybraná dlažba má formát 45x45cm a je vysoká 10mm. Bohužel mohu jít maximálně do výšky 6
Dobrý den , rekonstruuji 1.patro v rodiném domě . Mám všude vyštukováno a krasné rovné zdi . Nyní jsem ale v koupelně narazil na problém . Prohlížel jsem zdi a zrovna v koupelně jsou nejvíc křivé . Když natáhnu provázek od stropu k zemi je rovny ,ale cca 50 cm od stropu už začíná být provázek o
Zdravím, žádám o radu.Chci zvětšit koupelnu a tím,že příčku budu muset postavit v pokoji(v patře)kde je prkená podlaha a nosná zeď v přízemí je o cca 1m vedle.Jak to zrealizovat aby zeď nepraskla.Rad bych malým způsobem z ytongu.Dekuji za rady
Zdravím, dělám rekonstrukci staré stodoly a stavím v ní bydlení, stodola má základ z kamenných pasů do 1m dále je zděná z cihel na "niky,, tudíž potrebuji stavět kolem obvodových stěn predstěny ze sadrokartonu abych niky schoval (žádné dozdívaní a omítky není možné z důvodu dřevěné podlahy... jedná
Jdu si pro radu, děláme průmyslovou zemědělskou halu na dosouseni komodit. Měl jsem v plánu udělat podkladovy beton C15 s kari síti o tloušťce 100mm a na to dat lepší, kvalitní C25/30 podlahovy, finální beton o tloušťce 100mm. Tohle jsem chtěl dělat hlavně kvůli propadu finálního betonu. Nyní mě by
Dobrý den, bydlím ve starém činžovním domě z roku 1932. Nade mnou byla v roce 1993 vybudována půdní vestavba s následující skladbou podlahy - jsou zde trámové stropy se zapuštěným záklopem. Původní škvárový násyp vybrali a ničím nenahradili. Na trámech je přibitý vsž plech, vlny jsou zalité beton
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

11.2.2021Den Braven Czech and Slovak a.s.
Dnes je použití hydroizolace pod dlažbou balkónů a koupelen samozřejmostí. Na trhu je celá škála produktů na cemento-polymerové bázi, většinou dvousložkových nebo jednosložkové na disperzní bázi, které jsou v kbelících již připraveny k okamžitému použití. Ve spojení s kvalitním flexibilním cementovým lepidlem pak tvoří systémové řešení.
7.2.2021HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Společnost HELUZ představuje chytrá systémová řešení formou krátkého webináře s produktovým manažerem Ing. Pavlem Heinrichem. Chytrá řešení ušetří hodiny práce při projektování stavby a dny i měsíce při samotné výstavbě. Výsledek práce pak bude desítky let poskytovat komfortní bydlení spokojeným investorům. Ať už navrhujete rodinné domy nebo bytové projekty, přijměte pozvání ke sledování tohoto videa.
27.1.2021HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Komfort bydlení je v současném stavebnictví spojován s různými parametry, které ovlivňují kvalitu interiérů rodinných domů. Jedním z nich je akustický komfort, na který se při navrhování domu často zapomíná. Proč je tento parametr tak zásadní, že výrobci stavebních materiálů vymysleli tzv. akustické cihly?
24.1.2021Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Novostavba rodinného domu nedaleko Lince disponuje opticky maximálně odlehčenou konstrukcí respektující své okolí. Díky své unikátnosti přesto zaujme nejpozději na druhý pohled. Kovové obklady exteriéru i interiéru, v kombinaci se sklem a masivním dřevem odkazují na návrat do modernismu minulého století, kdy hlavním heslem bylo „méně znamená více“.
15.1.2021CLUB MARK BARVY, s.r.o.
Voda, bláto, otřesy, nárazy a další vlivy mají neblahý účinek na povrch komponentů nacházejících se na osobních a nákladních automobilech, na vlacích i tramvajích. Kvalitní nátěry Axalta Imron jsou určeny k ochraně těchto částí.
30.12.2020FEELWOOD - masivní podlahy
Moderní bydlení jde dnes jednoznačně ruku v ruce s podlahovým topením. Kombinace masivní podlahy FEELWOOD a podlahového topení dokáže vytvořit jedinečnou domácí atmosféru, v níž se budete skvěle cítit.
30.12.2020Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Základem každé dřevostavby jsou bezchybné konstrukční detaily a správný návrh skladby obálky tak, aby byla zajištěna ochrana před zemní vlhkostí, zatékáním srážkové vody a vnikáním vzdušné vlhkosti do konstrukce. Při návrhu konkrétní skladby volíme mezi systémy difuzně otevřenými či uzavřenými. Podle čeho se rozhodovat, jaké skladbě dát přednost a v čem spočívají výhody a nevýhody obou variant?
9.12.2020HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Developerský projekt Harcovna nabízí na atraktivním místě nedaleko centra Rožnova pod Radhoštěm nové moderní bydlení. Postaveno bylo z materiálů splňujících požadavky na nízkou energetickou náročnost objektu i akustický komfort, které vytvářejí zdravé prostředí pro život. Původním nositelem názvu Harcovna byla zdejší hospůdka, která dala nejprve jméno místní lokalitě a nyní tradiční tedy název převzal i developerský projekt.
6.12.2020Helske Energy Save
Helske Energy Save, součást investiční skupiny Helske, dokončila instalaci a testovací provoz výrobní linky v novém výrobním závodě ve slovenské Levoči. Rozbíhá výrobu unikátních nanotechnologických desek, nanotechnologický sádrokarton je 100% slovenským produktem. Mimo výroby disponuje i vlastním výzkumným, vývojovým a testovacím centrem, ve spolupráci s Technickou univerzitou v Košicích se jí podařilo zapracovat nanotechnologii do sádrokartonových desek.
26.11.2020Fakulta stavební ČVUT v Praze
Pro Den otevřených dveří, který bude v pátek 29. ledna v režimu online, si Fakulta stavební ČVUT připravila speciální webovou aplikaci. STAVARNA.ONLINE nabídne jednoduchou navigaci. Formou krátkých videí se představí jednotlivé bakalářské studijní programy, uchazeči o studium se seznámí se zajímavou prací akademiků.

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Podlahy, příčky a povrchy
 
Reklama