Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podlahy příčky povrchy

Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně ošetření detailů před realizací sádrové omítky tl. 10mm. Jedná se o napojení cihelné příčky na železobetonovou stěnu - kout. Dále přechod příčky tl. 190mm na příčku tl. 115mm. Obě příčky jsou spojeny natupo pomocí originálních stěnových spon, které jsou vloženy do ...
Betonoval jsem desku, která má být zároveň dnem bazénu. Bohužel to nedopadlo podle představ a povrch není úplně hladký - stopy po stahování. Jak bude nejlepší postup konečné úpravy? - zabrousit (ale nevím, kolik by se ubralo) - samonivelační stěrka - beton je starý 2 dny, je potřeba dávat penetr ...
Dobrý den, z půdy se snažím udělat obytné místnosti. Řeším problém s izolací mezi trámy a kročejovou izolací. Posílám foto současného stavu kde jsou obnažené trámy. Můj dotaz zní, vyplnit celou mezeru izolací až na horní hranu trámu a pak i mezery mezi latěmi, které přijdou napříč přes trámy pro vyr ...
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Chystám se provést spřažení trámového stropu pomocí OSB 22 a OSB 18 do kříže a chci se zeptat, jaké jsou možnosti co se týče upevnění OSB k trámu. Trámy 180x210. Je možné použít např.: vrut RAPID Komprex vruty ZH T40 8x140/80 ZZ https://eshop.wintech.cz/z ...
Dobry den pomáhám s rekonstrukcí dřevěného stropu a potřeboval bych poradit. Složení je od spodní strany: omítka na rákosovém podbití, prkna, trámy 15cm, prkna 3cm a nějaká mazanina. Největší místnosti mají rozměr cca 5.1x5.1m. Omítka i trámy jsou v pořádku. Je nutno zvýšit tuhost stropu a samozřej ...
Zdar, neměl by někdo tip, čím vymazat mezery v povrchu (šikminy) v podkroví z OSB? Střecha je stará a nerovná a prakticky nebylo možné vyhnout se několika místům, kde desky nesedí, plus bych potřeboval zatřít pár výřezů (přiznané kleštiny, trámy, ...) Nevím, jestli jsem někde nečetl o nějaké sm ...
Dobrý den, rozhodl jsem se vyměnit dřevěnou podlahu za betonovou. Dřevěný strop byl z fošen šířky 4,5cm a výšky 21cm na délce 4m v půlmetrových rozestupech postavených na kant. Na fošnách byly natlučeny desky. Toto uvádím jen informativně. Plán je takový, že bych chtěl dát nově ocelové nosn ...
Nové hodnocení energetické náročnosti budov (ENB) 2020
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
WPC – Woodplastic, prkna Max Forest Inox
11.9.2019WPC - Woodplastic a.s.
Materiál WPC se ukázal být třicet let od svého uvedení na trh více než důstojnou alternativou dřeva. A to jak toho exotického, jehož zásoby se povážlivě tenčí, tak především běžně dostupných dřevin z hospodářských lesů Evropy či Severní Ameriky. Mezi nejvýznamnější evropské výrobce kvalitního kompozitu dřeva a polymeru patří už několik let i česká společnost WPC – WoodPlastic.
11.9.2019redakce
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky stánků letošního veletrhu FOR ARCH. Může nasměrovat kroky návštěvníků nebo alespoň stručně informovat o novinkách ty, kdo se na veletrh nedostanou. Veletrh FOR ARCH se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 17. – 21. září 2019.
3.9.2019Veletrhy Brno, a.s.
Hlavním tématem veletrhu bude vnitřní prostředí budov a tepelný komfort. Věnovat se bude také zeleným střechám a fasádám. Přihlaste se do 15. října 2019 a získejte nejvýhodnější ceny i větší možnost výběru plochy v novém pavilonu V!
26.8.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Při budování malometrážních bytů v půdní nástavbě v pražské Českomoravské ulici představě investora o maximální možné zvukové neprůzvučnosti, úspoře místa, času výstavby a požární odolnosti nejlépe vyhovovaly materiály od společnosti Rigips.
Kout pro školáka, foto Viabel
18.8.2019Viabel
Základem pracovního koutku pro školáka je stůl nebo pracovní deska. K nim patří výškově nastavitelná židle a úložné prostory na všechny školní potřeby, kterých bude časem přibývat. Větší studenti podle ní naopak ocení „válecí zónu“.
Primalex MykostopJak bojovat s plísněmi v interiéru i exteriéru, foto Primalex
17.8.2019Primalex
Primalex Mykostop je speciální otěruvzdorný nátěr s velmi dobrou kryvostí, vysokou bělostí (min. 92 % BaSO4) obsahující navíc i účinné fungicidní látky, které likvidují plísně a současně mají preventivní protiplísňový charakter.
15.8.2019Českomoravský beton, a.s.
SLIMFLOW® je specializovaný litý anhydritový potěr, který vyrábí skupina Českomoravský beton, dodavatel betonů a speciálních směsí. Slimflow představuje vyspělou generaci podlahových hmot pro vnitřní použití především v rodinných domech, bytové a občanské výstavbě.
12.8.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Moderní výstavba vyžaduje nové přístupy. Teprve pak je možné splnit vysoké požadavky zákazníků a obstát v konkurenci. Jednou z cest je využití vysokopevnostních sádrokartonových desek Habito H od společnosti Rigips pro výstavbu bytových, mezibytových i bezpečnostních příček. Důvodů, proč je právě toto řešení skvělou volbou, je mnoho. Kromě finanční úspory jsou to především skvělé vlastnosti materiálu: výborná izolace zvuku, vysoká odolnost vůči mechanickému poškození, lehkost a zejména rychlost výstavby bez nutných technologických přestávek. A tím výhody nekončí.
5.8.2019Fermacell GmbH, org. složka
Vestavbou ve 4.NP a 5.NP vzniklo 5 učeben, kabinety, sociální zařízení a komunikační zázemí plus nové schodiště. Požadavek projektanta byla požární odolnost, neprůzvučnost, omezení zatížení a možnost na příčky zavěšovat těžká břemena bez nutnosti dodatečných výztuh.
31.7.2019FLEXIBAU, s.r.o.
Také třídíte odpad a také vás občas napadne, jestli to má smysl a vytříděné materiály se nevozí na skládku, ale opravdu recyklují? Co se děje například s nápojovými kartony? Tento odpad, jakým jsou krabice od džusů, mléka, vína a obdobných tekutin, se může stát velmi užitečným materiálem, který lze využít například ve stavebnictví.
31.7.2019UPONOR, s.r.o. (CZ), Ing. Petr Polívka, technický specialista Uponor s.r.o.
Z pohledu investora je průmyslové podlahové vytápění velice výhodné jak z provozních, tak z investičních důvodů. Vzhledem k tomu, že celý systém je nízkoteplotní, lze snadno využít jako zdroj tepla tepelná čerpadla, nebo odpadní teplo z výroby.
22.7.2019Knauf Praha s.r.o.
Přinášíme kompletní informace k tématu akustiky stavebních konstrukcí a prostorové akustiky se systémy Knauf. Nový Akustický katalog Knauf navazuje, prohlubuje a upřesňuje úspěšnou publikaci Knauf ZESILTE TICHO!
21.7.2019redakce
Zabodovala deska z odpadních pryží a pneumatik, výrobky z recyklace plastových komunálních odpadů, druhotné suroviny při revitalizaci brownfieldu a zahradní jezírko se 100% využitím recyklovaných materiálů.

VIDEAPartneři oboru
 
Reklama