Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podlahy, příčky a povrchy

29.10.2019Knauf Praha s.r.o.
Sádrokartonová deska Knauf DIAMANT X má základ v multifunkční desce Knauf Diamant, ovšem její tuhost je plně srovnatelná se sádrovláknitými deskami. Impregnovaná, s nejlepšími hodnotami zvukové a požární ochrany, nabízí robustní povrch a maximální stabilitu.
28.10.2019Fermacell GmbH, org. složka
Úspěch této realizace může ukázat naší metropoli cestu, jak lze kvalitně, rychle a promyšleně přispět k řešení nedostatku bytových prostor v centru Prahy.
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý večer, stojím před rozhodnutím zda nalepit, nebo položit na "plovoucí způsob" třívrstvou dřevěnou podlahu. Mám betonové podlahy s teplovodním PV, třívrstvá podlaha má tloušťku 11mm s horní vrstvou z dubu. Výrobce ji uvádí jako vhodnou pro PV a dle jeho informací ji lze lepit i položit jen na z ...
Zdravím vás, pro někoho možná pokládám už mnohokrát probrané téma ale díky tolika názorům co jsem přečetl jsem v tom trochu zamotaný. Rádi bychom si zastavěli podkroví v nevyužívané půdě. Délka půdy je zhruba 16 metrů s rozponem 5 metrů. Krov ležatá stolice se čtyřmi vaznými trámy 24x17cm mezi kaž ...
Zdravím, poprosil bych o radu, dostavěl se nám bytový dům, je před předáním, podlahy jsou vylity betonovou mazaninou neznámé výšky, vše bylo v pořádku, 2,5 měsíce podlaha vyzrávala, přistoupilo se k natopovým zkouškám elektrického podlahového vytápění a na krajích, v přechodu mezi místnostmi podl ...
Dobry den, budu stavet nove stitove zdi na velkem vazniku (9m ve vzduchu) a vnitrni strana by mela tvorit OSB. Muzete prosim poradit jak tuto stenu vystavet a z ceho? Cast je na nastenne skrinky v obyvaku a kuchyni, tzn chtelo by to necim zpevnit - nekde jsem cetl, ze nekdo dava na OSB nejaky ocel ...
Zdravím, neznáte někdo postup, jak spojit či sešít dilatačně oddělené části podlah? 1) Jedná se mi o dilatace mezi místnostmi (topné okruhy)? 2) mezi základem krbu a teplovodním podlahovým topením, kde bude na části dlažba a na části vinyl. Pod vinyl plánuju vylít nivelační stěrku a bojím se, a ...
Dobry den, planuji polozit na betonove schody schodnice z dubove sparovky. Jaka muze byt minimalni tloustka schodnice, lze pouzit i sparovku tloustky 20mm? dekuji M.O.
Ted resim stavbu noveho servisu cca 500m2 vnitrni plocha a zdi budou stat na pasech a vnitrek bych chtel udusany sterk ( ty kaminky :-) ) folie a na to jednu cca 20cm silnou vrstvu betonu je to dobry napad ? nebo je to takto vubec mozne ? Pak bych tam videl kari site 150*150 oka 4-5 mm a cele zal ...
Nové hodnocení energetické náročnosti budov (ENB) 2020

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
22.10.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Správně vyřešit prostorovou akustiku v administrativních budovách, koncertních sálech, reprezentačních prostorech, konferenčních sálech, školách, školkách i v domácnostech nedokáže hned tak někdo. Společnosti Rigips se to podařilo díky perforovaným akustickým sádrokartonovým deskám Rigitone a Gyptone Big.
21.10.2019Ing. Jiří Buchta, CSc.
Rozvod plynu má být navržen tak, aby co nejméně prostupoval požárně dělicími konstrukcemi. Konstrukce, ve kterých se vyskytují tyto prostupy, musí být dotaženy až k vnějším povrchům prostupujících zařízení, a to ve stejné skladbě a se stejnou požární odolností, jakou má požárně dělicí konstrukce.
© Fotolia.com
18.10.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips, Vás zve ve dnech 31. října až 1. listopadu 2019 do hotelu Skalský Dvůr u Bystřice nad Pernštejnem, kde se bude konat již 13. ročník konference Dřevostavby v praxi.
7.10.2019doc. Ing. Pavel Schmid, Ph.D., Ing. Petr Daněk, Ph.D., Ing. Iva Rozsypalová, VUT Brno, Ústav stavebního zkušebnictví, Ing. Petr Gabriel, Statutární město Brno, Magistrát města Brna, Odbor správy majetku
Příspěvek se zabývá případovou studií průzkumu statických poruch přístavby objektu Střediska volného času Lužánky v Brně. Popisuje historii stavby a diagnostiku objektu. Cílem diagnostiky byla identifikace příčin stávajících poruch dělících konstrukcí, obvodového zdiva a nosného zdiva v předmětné části objektu. V rámci průzkumu byly použity metody vizuálnědefektoskopické prohlídky, semidestruktivní diagnostiky a diagnostika základových konstrukcí a základové půdy. Článek obsahuje návrh opatření pro zajištění spolehlivosti a bezpečnosti při běžném provozu objektu.
Smuteční síň
4.10.2019LB Cemix, s.r.o.
Město Havířov dokončilo v loňském roce jednu z nejnáročnějších investičních akcí – rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku. Součástí bylo i postavení nové smuteční síně, jejíž interiéry zdobí omítky imitující pohledový beton od výrobce LB Cemix.
WPC – Woodplastic, prkna Max Forest Inox
11.9.2019WPC - Woodplastic a.s.
Materiál WPC se ukázal být třicet let od svého uvedení na trh více než důstojnou alternativou dřeva. A to jak toho exotického, jehož zásoby se povážlivě tenčí, tak především běžně dostupných dřevin z hospodářských lesů Evropy či Severní Ameriky. Mezi nejvýznamnější evropské výrobce kvalitního kompozitu dřeva a polymeru patří už několik let i česká společnost WPC – WoodPlastic.
11.9.2019redakce
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky stánků letošního veletrhu FOR ARCH. Může nasměrovat kroky návštěvníků nebo alespoň stručně informovat o novinkách ty, kdo se na veletrh nedostanou. Veletrh FOR ARCH se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 17. – 21. září 2019.
3.9.2019Veletrhy Brno, a.s.
Hlavním tématem veletrhu bude vnitřní prostředí budov a tepelný komfort. Věnovat se bude také zeleným střechám a fasádám. Přihlaste se do 15. října 2019 a získejte nejvýhodnější ceny i větší možnost výběru plochy v novém pavilonu V!
26.8.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Při budování malometrážních bytů v půdní nástavbě v pražské Českomoravské ulici představě investora o maximální možné zvukové neprůzvučnosti, úspoře místa, času výstavby a požární odolnosti nejlépe vyhovovaly materiály od společnosti Rigips.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Podlahy, příčky a povrchy
 
Reklama