Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Podlahy, příčky a povrchy

26.7.2021redakce podle tiskové zprávy MŽP
Pokračování programu Nová zelená úsporám zahrnuje dotace na stávající i nové rodinné a bytové domy v celé České republice. Dotována budou opatření pro úspory energie, využívání dešťové vody, snížení lokálních emisí a zajištění kvalitního vnitřního prostředí. MŽP novinky dnes oznámilo v tiskové zprávě.
20.7.2021Baumit, spol. s r.o.
Aplikace zateplovacích systémů ETICS dnes patří k běžným standardům většiny staveb rodinných i bytových domů. Vedle zcela prokazatelných ekonomických úspor však zateplení nabízí také možnost kreativního ztvárnění finální fasády pomocí keramických a dekorativních obkladů. Dosud byl jejich výběr poměrně limitován, nově získaná evropská certifikace však umožňuje zateplovacímu systému ETICS Baumit Ceramic výrazně změnit tento stav k lepšímu.
6.7.2021Knauf Praha s.r.o.
Materiály ve stavebnictví se neustále vyvíjejí a vylepšují, což platí rovněž o lepidlech určených k obkládání. Zatímco cena dlažby se dnes může pohybovat v rozmezí 1 000 až 1 500 Kč/m2, cena lepidla je přitom stále minimální, vzhledem k celkové investici. Šetřit na tomto materiálu se proto vůbec nevyplácí a na prvním místě by měla být vždy kvalita.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Zdravím, řeším problém viz obrázek. Do prostoru pro EPS mi zasahuje "sokl" vlastně opuka ze která jsou základy. Je to pochopitelně nerovné, místy ostrý a zcela nepravidelný. Jak nejlépe vyřešit napojení hydroizolace stěny na podkladní beton přes toto kamení, a jak přiložit polystyrén aby nevznika
Zdravím všechny stavebníky a prosím o radu, jak rozdělit výšku podlahového polystyrenu, když jeho celková výška, podle projektu, bude 18cm - stavíme přízemní dům. Dále bych chtěla poprosit, jaký typ polystyrenu zvolit ( předběžně máme vybráno EPS 150 ). Na polystyren plánujeme instalovat podlahové
Zdravím Vás, Hledám způsob jak vytvořít "příčky", i když to asi není ten správný název, pro dveře s obložkami na konci chodby, viz fotka a obrázek. Nepadl nás samozřejmé ytong, mělo by jít jen pouze o 7 cm z každé strany a připojení na staré pálené cihly, v pravé straně je vidět, že jsme zeď zahá
Zdravím Vás, zajímal by mě Váš názor na skladbu podlahy s elektroinstalací a rozvodem vody. Podlaha se bude skládat z nosný beton, hydroizolace, polystyren a vrchní beton pochozí. Kam umístit kabely a trubky, pod xps nebo nad? Děkuji za rady. Podlaha je bez podlahového vytápění. Martin Kadleček
Dobrý den, v projektu mám následující skladbu podlahy pro 1NP: stropní trámy, na nich OSB desky 25mm, syst. deska podlahového topení (32mm), trubky topení a 63mm anhydrit. Celková výška skladby tedy 120mm. Vzhledem k aktuálním cenám OSB desek, bych se chtěl zeptat, jaké problémy by mohlo způsobit
Zdravím, budu realizovat skd podhled ve starším domě, obě strany vytápěné, čistě estetická záležitost. Všude vidím realizace rastru z CD profilů. Chci se zeptat proč volit 2 vrstvy na sebe kolmo daných CD profilů. Jedna vrstva CD profilů souběžně s kratší stranou místnosti mi udělá stejnou služ
Dobrý den, prosím o radu ohledně instalace sádrokartonové předstěny před vlhké zdivo o tloušťce 80 cm (podřezání není možné, základy jsou kamenné, zdivo smíšené - stavba z roku cca 1910). Jedná se o obvodové zdivo a jedna stěna sousedí s nevytápěnou garáží. Provedli jsme větrací otvory ve zdech -
ESTAV.cz

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

2.7.2021Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Nadměrný hluk je spojen s negativním vlivem na lidské zdraví i kvalitu práce. I proto je nutné již v projektu řešit optimální nastavení prostorové akustiky. Příkladem dobře odvedené práce je provozní budova SPH Stavby s použitím desek Rigitone.
Sklad dřevěného řeziva © DedMityay Stock.Adobe
2.7.2021Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Ceny letí nahoru a výrazně se zhoršuje i dostupnost některých stavebních materiálů, zejména dřeva, kovů a výrobků z nich. Firmy odkládají projekty a prodlužují se termíny. Stabilnější situace je na trhu cihelných výrobků a tvrdých krytin. Stoupají také ceny na trhu technických zařízení budov.
Baumit Nivello Quattro – finální realizace podlahy kuchyně
1.7.2021Baumit, spol. s r.o.
Dokonale rovných podlahových konstrukcí lze dnes už jen těžko dosáhnout jinak než použitím samonivelačních stěrek. Baumit nabízí pro novostavby i rekonstrukce tradičně ucelený program. V letošním roce navíc představil i novinku Baumit Nivello 50.
27.6.2021Saint-Gobain
Vyřešte skladbu obvodového pláště se systémy od výrobců Rigips, Weber a ISOVER. Vsaďte na vyzkoušené konstrukce z ověřených materiálů a máte o starost míň.
merXu
26.6.2021Merxu s.r.o.
Nabídnout velkoobchodům a firmám s nespotřebním zbožím možnost začít okamžitě obchodovat online bez nutnosti investic do vlastního e-shopu i získat nové zákazníky v celém regionu střední Evropy a Pobaltí a také zjednodušit každodenní práci obchodníků. To jsou některé z hlavních cílů B2B online obchodní platformy merXu.
25.6.2021redakce podle podkladů FN-NANO s.r.o.
Společnost FN-NANO s.r.o. představuje patentovanou technologii nano nátěrů využívajících fotokatalýzu pro čištění vzduchu, odstraňování pachů, likvidaci virů a bakterií a snadnější údržbu povrchů. Díky obsahu oxidu titaničitého dochází při fotokatalýze k rozkladu molekul organických látek, které se mění na oxid uhličitý a vodu. Na tiskové konferenci to řekl Jan Procházka, vědec, vynálezce a majitel společnosti FN-NANO s.r.o.
22.6.2021LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Suché plovoucí podlahy jsou skvělým řešením pro rekonstrukci podlah na dřevěných stropech. Jejich hlavní výhodou je nejen absence veškerých mokrých procesů, ale především relativně nízká hmotnost a rychlost provedení.
Nástavba kolejí Větrník v soutěži Solar Decathlon Europe
9.6.2021Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Ing. Zdenko Malík, student Fakulty stavební a zaměstnanec UCEEB ČVUT, hovoří o projektu nástavby studentských kolejí Větrník v Praze 6, který zpracovává studentský tým ČVUT vedený Fakultou stavební. Jde o modelový příklad nástavby domů, který respektuje původní objekt, ale nabízí nový rozměr bydlení pro studenty, adaptovatelný v případě potřeby např. na startovací byty nebo domov pro seniory.
8.6.2021HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Jak se zorientovat v záplavě technických dat nebo jak si vybrat konstrukci či výrobek pro projekt domu? To si ukážeme v pátek 11. června od 10 hodin v rámci online webináře za pomoci nového webového nástroje společnosti HELUZ.
4.6.2021Beton University
Nestihli jste se přihlásit na letošní webináře Beton University, nebo Vám nevyhovoval daný termín a čas online streamu? Máte možnost zhlédnout webináře i zpětně!
29.5.2021HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Hrubá stavba projektu Byty Boskovice vyrostla velmi rychle z broušených cihel HELUZ a monolitických stropů v centru moravské obce. Nájemní bydlení v jedenadvaceti bezbariérových bytech v uzavřeném areálu nabídne vlastní zelené plochy i zastřešené balkony.
26.5.2021Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER
V dnešní době lidé bohužel tráví stále více času v uzavřených bytech. Proto je akustika velmi aktuální a diskutované téma. Pozitivní jistě je, že na tento fakt reagují i developeři a stavebníci a vyžadují uspokojivé řešení akustiky po projektantech.
Stavební veletrh online bude tento víkend už podruhé
13.5.2021NETION s.r.o., Ing. Ivana Duchoňová, ředitelka Stavebního veletrhu online
O víkendu 14.–16. května 2021 proběhne již druhé kolo úspěšného Stavebního veletrhu online, Veleton.cz, který potvrdil svůj potenciál skvělými výsledky lednového konání.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Podlahy, příčky a povrchy
 
Reklama