Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podlahy, příčky a povrchy

7.10.2019doc. Ing. Pavel Schmid, Ph.D., Ing. Petr Daněk, Ph.D., Ing. Iva Rozsypalová, VUT Brno, Ústav stavebního zkušebnictví, Ing. Petr Gabriel, Statutární město Brno, Magistrát města Brna, Odbor správy majetku
Příspěvek se zabývá případovou studií průzkumu statických poruch přístavby objektu Střediska volného času Lužánky v Brně. Popisuje historii stavby a diagnostiku objektu. Cílem diagnostiky byla identifikace příčin stávajících poruch dělících konstrukcí, obvodového zdiva a nosného zdiva v předmětné části objektu. V rámci průzkumu byly použity metody vizuálnědefektoskopické prohlídky, semidestruktivní diagnostiky a diagnostika základových konstrukcí a základové půdy. Článek obsahuje návrh opatření pro zajištění spolehlivosti a bezpečnosti při běžném provozu objektu.
4.10.2019LB Cemix, s.r.o.
Město Havířov dokončilo v loňském roce jednu z nejnáročnějších investičních akcí – rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku. Součástí bylo i postavení nové smuteční síně, jejíž interiéry zdobí omítky imitující pohledový beton od výrobce LB Cemix.
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, chystáme se na renovaci zdí ve starém RD ze 60 let min. století, skladba cidhla, vápenocementová omítka, štuk a malba. Omítka drží. Nicméně do zdí budeme zasekávat novou elektriku, přesouvat futra a dveře. Stropy budou nové ze SDK samonosného podlhedu. Prosím o radu jak tyto zdi renovovat ...
Dobrý den, na cca. 120 let starém baráku řeším podkroví a dával jsem nové podlahové trámy, které se na jedné straně museli "zakopat" do společné batinové zdi (řadový domek). Původní trámy, které byly sežrány od brouka, jsem musel vyměnit a na jejich místo jsem dal nové, u kterých jsem konce zabal ...
Prosím o radu - je nutné brousit litý cementový potěr Profi, realizace listopad 2018, přirozené vyzrání v průběhu roku. Zalitý topný kabel, topná zkouška proběhla letos v září. Hrozí nějaké komplikace při položení dlažby, resp. plovoucí podlahy s vhodnou 3mm podložkou bez přeboušení. Žádný "šlem" ne ...
Dobrý den , v podlaze na půdě máme dřevěné trámy . Trámy mají cca 23cm na šířku a na výšku nějakých 16cm. Délka trámů je 5m a trámy sedí na 40cm silné kamenné zdi a rozestup mezi trámy je 1m Moje otázka je , jak je na tom takový strop staticky ?? Kdyb jsme se někdy rozhodli udělat půdu obytnou , udr ...
Koupil jsem starou chatu z 60. let, ve které provádím rekonstrukci. Při vybourání jedné z podlah jsem zjistil, že základy chaty nejsou z betonu, ale z cihel, celé to stojí na jílu. Skladba podlahy byla následující - na vrchu popraskaný beton v tloušce od 2 do 5 cm, pod ním cca 15 cm škváry, pod škvá ...
zdravím, všiml jsem si že mám vlnu zhruba v celé šířce PC stolu tedy nejvíc tam kde neustále a denně přejíždí kolečkové křeslo s člověkem, je to vynilová podlaha lepená a je rok stará.. předpokládám že to je asi chyba.. do jakých hodnot se to může až zvlnit ? zatím mi příjde že to je tak 1-2 mm když ...
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně ošetření detailů před realizací sádrové omítky tl. 10mm. Jedná se o napojení cihelné příčky na železobetonovou stěnu - kout. Dále přechod příčky tl. 190mm na příčku tl. 115mm. Obě příčky jsou spojeny natupo pomocí originálních stěnových spon, které jsou vloženy do ...
Nové hodnocení energetické náročnosti budov (ENB) 2020
Reklama

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
WPC – Woodplastic, prkna Max Forest Inox
11.9.2019WPC - Woodplastic a.s.
Materiál WPC se ukázal být třicet let od svého uvedení na trh více než důstojnou alternativou dřeva. A to jak toho exotického, jehož zásoby se povážlivě tenčí, tak především běžně dostupných dřevin z hospodářských lesů Evropy či Severní Ameriky. Mezi nejvýznamnější evropské výrobce kvalitního kompozitu dřeva a polymeru patří už několik let i česká společnost WPC – WoodPlastic.
11.9.2019redakce
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky stánků letošního veletrhu FOR ARCH. Může nasměrovat kroky návštěvníků nebo alespoň stručně informovat o novinkách ty, kdo se na veletrh nedostanou. Veletrh FOR ARCH se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 17. – 21. září 2019.
3.9.2019Veletrhy Brno, a.s.
Hlavním tématem veletrhu bude vnitřní prostředí budov a tepelný komfort. Věnovat se bude také zeleným střechám a fasádám. Přihlaste se do 15. října 2019 a získejte nejvýhodnější ceny i větší možnost výběru plochy v novém pavilonu V!
26.8.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Při budování malometrážních bytů v půdní nástavbě v pražské Českomoravské ulici představě investora o maximální možné zvukové neprůzvučnosti, úspoře místa, času výstavby a požární odolnosti nejlépe vyhovovaly materiály od společnosti Rigips.
Kout pro školáka, foto Viabel
18.8.2019Viabel
Základem pracovního koutku pro školáka je stůl nebo pracovní deska. K nim patří výškově nastavitelná židle a úložné prostory na všechny školní potřeby, kterých bude časem přibývat. Větší studenti podle ní naopak ocení „válecí zónu“.
Primalex MykostopJak bojovat s plísněmi v interiéru i exteriéru, foto Primalex
17.8.2019Primalex
Primalex Mykostop je speciální otěruvzdorný nátěr s velmi dobrou kryvostí, vysokou bělostí (min. 92 % BaSO4) obsahující navíc i účinné fungicidní látky, které likvidují plísně a současně mají preventivní protiplísňový charakter.
15.8.2019Českomoravský beton, a.s.
SLIMFLOW® je specializovaný litý anhydritový potěr, který vyrábí skupina Českomoravský beton, dodavatel betonů a speciálních směsí. Slimflow představuje vyspělou generaci podlahových hmot pro vnitřní použití především v rodinných domech, bytové a občanské výstavbě.
12.8.2019Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Moderní výstavba vyžaduje nové přístupy. Teprve pak je možné splnit vysoké požadavky zákazníků a obstát v konkurenci. Jednou z cest je využití vysokopevnostních sádrokartonových desek Habito H od společnosti Rigips pro výstavbu bytových, mezibytových i bezpečnostních příček. Důvodů, proč je právě toto řešení skvělou volbou, je mnoho. Kromě finanční úspory jsou to především skvělé vlastnosti materiálu: výborná izolace zvuku, vysoká odolnost vůči mechanickému poškození, lehkost a zejména rychlost výstavby bez nutných technologických přestávek. A tím výhody nekončí.
5.8.2019Fermacell GmbH, org. složka
Vestavbou ve 4.NP a 5.NP vzniklo 5 učeben, kabinety, sociální zařízení a komunikační zázemí plus nové schodiště. Požadavek projektanta byla požární odolnost, neprůzvučnost, omezení zatížení a možnost na příčky zavěšovat těžká břemena bez nutnosti dodatečných výztuh.
31.7.2019FLEXIBAU, s.r.o.
Také třídíte odpad a také vás občas napadne, jestli to má smysl a vytříděné materiály se nevozí na skládku, ale opravdu recyklují? Co se děje například s nápojovými kartony? Tento odpad, jakým jsou krabice od džusů, mléka, vína a obdobných tekutin, se může stát velmi užitečným materiálem, který lze využít například ve stavebnictví.
31.7.2019UPONOR, s.r.o. (CZ), Ing. Petr Polívka, technický specialista Uponor s.r.o.
Z pohledu investora je průmyslové podlahové vytápění velice výhodné jak z provozních, tak z investičních důvodů. Vzhledem k tomu, že celý systém je nízkoteplotní, lze snadno využít jako zdroj tepla tepelná čerpadla, nebo odpadní teplo z výroby.

VIDEAPartneři oboru
 
Reklama