Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Podlahy, příčky a povrchy

4.5.2022LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Lehké betony Liapor Mix mají speciální recepturu, v níž je běžné kamenivo nahrazeno lehkým keramickým kamenivem Liapor. Díky této modifikaci získává beton celou řadu nových vlastností.
26.4.2022Ing. Tomáš Melichar, Ph.D., doc. Ing. Jiří Bydžovský, CSc., Ing. Lenka Mészárosová, Ph.D., Ing. Amos Dufka, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců
Jedním z velmi podstaných aspektů pro zajištění adekvátní životnosti kompozitních materiálů, které kombinují cementovou matrici a dřevní hmotu, je stabilizace struktury dřeva. Stabilizace dřevní struktury je významá zejména v návaznosti na vliv vlhkosti na mechanické vlastnosti dřevo-cementových kompozitů. Stabilizace dřevní hmoty je prováděna zpravidla pomocí vhodných typů přísad. Článek se zabývá detailní analýzou vlivu složení dřevo-cementových kompozitů v návaznosti na působení vody. Další z podstatných oblastí prezentovaného výzkumu je analýa shopnosti modifikované matrice (různými typy průmyslových odpadů) fixovat cukry ve struktuře dřevní hmoty, a to s ohledem na eventuální ovlivění průběhu hydratace cementové matrice.
26.4.2022Woodplastic Slovakia s.r.o.
Česká republika patrí k popredným európskym výrobcom a dodávateľom kompozitného dreva. Jeho najväčším producentom v Čechách aj na Slovensku je firma WPC – Woodplastic. Brány jej závodu v stredočeských Bukovanoch opúšťa denne až šesť kilometrov originálnych dosiek Terafest®. S Petrom Hromkom, obchodným manažérom tejto spoločnosti, sme sa rozprávali o prednostiach kompozitu, ale aj o nebezpečenstvách, ktoré na záujemcov o terasu z WPC číhajú.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Zdravím, dělám novou podlahu v dílně, mám na ni cca 20 cm. Bude hydroizolace, podlaha nezateplená a navrch přijde 3 cm teraso. Podloží je hutná kameni
Dobrý den, mám trámový strop 200x250mm s překládaným 2x30mm záklopem - fošny. Na to chci dát kročejovou izolaci a OSB desky 2x18mm. Na to příjde podla
Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu se skladbou podlahy v novostavbě RD. Někde jsem totiž četl, že u výšky podlahového polystyrenu 200mm a větší
V úterý vylité anhypodlahy, dnes ve čtvrtek jsem se trochu zhrozil. Asi nejvíc mne děsí ty prokreslené trubky podlahového topení. Nejhorší, že EPS jsm
Dobrý den, rekonstruujeme cca 90 let starý domek. Dům je částečně podsklepen, podlahy v nepodsklepené části jsem už vyřešil, je položený spodní beton,
estav.tv

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

22.4.2022DORSIS s.r.o.
Podlahové-soklové lišty LINUS představují jedinečný designový prvek, který umožňuje skrýt lištu ve zdi a dosáhnout jedinečného estetického výsledku – přímého napojení podlahy se zdí bez vystupujících lišt.
17.4.2022JUB akciová společnost
Fasádní systém JUBIZOL Premium je určen pro tepelnou ochranu nově budovaných nebo rekonstruovaných prestižních objektů, kterým jeho pečlivě vybraná škála odstínů vrchních dekorativních omítek dodá požadovanou eleganci a nádech minimalismu.
16.4.2022MEA Water Management s.r.o.
V průběhu roku 2021 probíhalo dokončování rekonstrukce nádraží Praha – Vršovice. Stavební úpravy byly součástí modernizace železničního koridoru s novou, první čtyřkolejnou tratí v ČR v úseku Praha Hlavní nádraží – Hostivař.
16.4.2022Merxu s.r.o.
Přijďte si pro levnější stavební materiál. 21.– 23. 4. 2022 probíhá v Brně tradiční Stavební veletrh. Příklad klasického způsobu navazování dodavatelských vztahů a uzavírání obchodu. Tomu jde naproti merXu – mezinárodní online tržiště pro firmy, které umožňuje obchodování na mezinárodní úrovni rychle, snadno a zdarma. MerXu zároveň spouští digitalizaci obchodu firem v Evropě.
13.4.2022redakce
Podlaha ve skladovací hale dosloužila velmi brzy. Již po dvou letech byla nevzhledná, problematický byl také úklid. Co se stalo? Jak opravit velmi poškozenou podlahu výrobní haly, která musí vydržet takřka vše? Co zvolit, aby oprava proběhla co nejrychleji a nezdržovala výrobu? Zajeli jsme se podívat na opravu podlahy materiálem OBTEGO do výrobní haly v Trmicích.
31.3.2022WPC - Woodplastic a.s.
Česká republika patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům kompozitního dřeva. Jeho nejznámějším producentem u nás je firma WPC – Woodplastic. Brány jejího závodu ve středočeských Bukovanech opouští denně na šest kilometrů originálních prken Terafest®. S Petrem Hromkem, obchodním manažerem této české společnosti, jsme se bavili o přednostech kompozitu, ale i o nebezpečích, která na zájemce o terasu z WPC číhají.
20.3.2022Baumit, spol. s r.o.
Společnost Baumit představila zcela nový prvek ve vzdělávání odborníků pracujících ve stavebnictví a tím je virtuální realita. Mezi prvními dostupnými aplikacemi z nabídky Baumit Quido Virtuální reality je nyní technologický postup kotvení zateplovacího systému a také kreativní tvorba povrchu fasády. V budoucnu se však počítá s rozšířením celkového počtu takto virtuálně zpracovaných technologických postupů.
11.3.2022Veletrhy Brno, a.s.
Další ročník Stavebního veletrhu Brno, veletrhu Dřevo a stavby Brno a veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX se bude konat 21.–23. dubna 2022. Jedním z hlavních témat, které se bude prolínat jak výstavními expozicemi, tak i doprovodným programem a nezávislým poradenstvím, budou úspory.
8.3.2022Merxu s.r.o.
Mezinárodní on line tržiště pro firmy – merXu, se za pouhý rok fungování stalo vyhledávaným místem pro obchodování firem a živnostníků. Je to dáno především pandemií covid 19, která spustila dlouho vyhlíženou digitalizaci. Obliba merXu jako prostoru pro profesionály si vyžádala také zařazení služeb pro firmy.
7.3.2022KM Beta, a.s.
Vzduchotěsnost staveb je dána mírou možnosti vzduchu prostupovat obálkou budov. Unikající vzduch zvyšuje tepelnou ztrátu budovy a riziko vzniku nežádoucích kondenzací a poruch. Úplné vzduchotěsnosti se lze velmi přiblížit.
7.3.2022Ing. et Ing. Karla Háva, VUT FAST Brno, Ústav soudního inženýrství
Přednášející na konferenci doktorandského studia JUFOS 2021 (Junior Forensic Science Brno) představili vývoj a predikci růstu cen stavebních materiálů v souvislosti s probíhající pandemií Covid 19. Recenzent článku predikce potvrdil a nabídl srovnání s aktuálním stavem na českém trhu na portálu cenovasoustava. Ceny stavebních materiálů i nadále porostou, bude jich nedostatek a zásadním způsobem se prodlouží i dodací termíny.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Podlahy, příčky a povrchy
 
Reklama