Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podlahy, příčky a povrchy

7.5.2021PRO-DOMA, SE
Akční nabídka na produkty DITON do 31. května 2021. Ať už chodíte bosi nebo raději v botách, chůze po dlažbě je vždy příjemná. Její povrch neklouže, je příjemný na omak, odolává slunci i dešti. Navíc je i pastvou pro oči. Nabízí tolik příjemně laděných barevných odstínů jako příroda sama…
4.5.2021LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Akustický komfort je často skloňovaným pojmem v souvislosti s bytovou výstavbou. Ceny bytů v novostavbách stoupají a s nimi také nároky budoucích majitelů na komfort bydlení. S ním je neodmyslitelně spojený i klid domácnosti nerušený hlukem z okolí.
30.4.2021Xella CZ, s.r.o.
Nová akustická norma, která u nás platí od ledna 2021, přinesla řadu změn. Pro zájemce o stavbu rodinného domu s pórobetonovými tvárnicemi Ytong je dobrou zprávou, že systémová řešení s akustickou omítkou nebo příčkovými panely Ytong plní požadavky normy a zlepšují u stěn mezi obytnými místnostmi akustiku. A díky akustickým tvárnicím Silka může investor domu vyhovět i potřebám na vyšší akustický útlum.
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, čerstvě jsme koupili starý dům ze smíšeného zdiva (pálené a nepálené cihly) po částečné rekonstrukci. Původní majitel odizoloval podlahy v ložnici a obývacím pokoji (jinde jsou neodizolované). Podél zdí dal (pod fólii a polystyren o tloušťce 7cm) husí krk pro odvětrávání zdí - viz přilož
Dobrý den, měl bych dotaz na skladbu podlahy. Jedná se o rekonstrukci podlahy v kuchyni + špajzce. Místnosti cca 15m2 + 3m2 se nacházejí v 1. patře nad slabě vytápěnou chodbou a kotelnou (plynový kotel a poloautomat na uhlí Ořech2). Původní podlaha (z vrchu) byla: Plovoučka lamino, mirelon, na píse
Dobrý den, stavím dřevěný zahradní domek 12m2 (4x3m) a řeším zateplení podlahy – dům stojí na dřevěných trámech 100x140cm na zabetonovaných patkách, výška mezí zeminou a spodní hranou trámu je cca 5-15cm, profukovat tedy vítr nejspíš nebude. Uvažovaná skladba shora: - prkenná podlaha 19m
zdravím, resim, zda-li se vyplati vybirat hlineny (jilovy) zasyp v podlaze v prvnim nadzemnim podlazi. Jde mi pouze o akustickou izolaci mezi hornim a spodnim bytem. neresim tepelnou izolaci ani hmotnost stropu. Vaham s ostranenim zasypu a jeho vymenou za mineralni vatu. Jestli pracnost vyvazi mir
Dobrý den, stavíme svépomocí rodinný dům, jsme před vylitím desky. Nechci mít podlahové topení kvuli radonu a neopravitelnosti, budeme mit radiatory Nechci mit rozvody vody, topeni a elektriky zalite do podlahy kvuli neopravitelnosti V projektu je pocitano s kabelovym zlabem pres cely barak
V rodinném domu, v budoucí ložnici, chci zřídit kazetový stropní podhled, cca 24 m2. Nosnou konstrukci použiji AMF Ventatec. Její zavěšení do stropní konstrukce stávajícího stropu z hurdisek chci realizovat ukotvením plastovými hmoždinkami typu UX, které se v dutině hurdisky "zauzlují". Hmoždinky ch
Dobrý den, potřebuji zazdít krb, anhydritová podlaha s podlahovým vytápěním je již udělaná. Zeď je do oblouku. Mohu na to vystavět pár řad ytongu? Čím a na co pórobeton založit (izolace?). Nechci, aby to prasklo, když je anhydrit 'plovoucí'. Není to obvodová zeď. Děkuji, Tomáš
ESTAV.cz

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

15.4.2021BEST, a.s.
Ohromit na první pohled. A nejen návštěvy, ale i všechny kolemjdoucí. Ano, i to dokáže tak obyčejná věc, jakou je plot. Stačí jen sáhnout po správném materiálu. Možností je spousta. Pokud ale chcete opravdu zapůsobit, zvolte beton!
Lehký beton Liapor Mix – detail
13.4.2021LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Suché směsi pro snadnou přípravu lehkého betonu od Liaporu najdete na trhu již několik let. Jejich nabídka se v závislosti na poptávce stavebníků postupně rozrůstá. Letos se tak „rodina Liapor Mix“ rozroste o další produkt, který již brzy najdete v obchodní síti Liapor pod názvem Liapor Mix Statik.
5.4.2021LIKO-S a.s.
Akciová společnost LIKO-S oznámila, že vedení firmy po 30 letech opouští zakladatel Libor Musil. Na pozici předsedy představenstva ho vystřídá syn Jan, dosavadní místopředseda představenstva.
31.3.2021redakce
Koupelny a sprchy jsou místem s vysokými uživatelskými nároky. V těchto aplikacích je pro zajištění dlouhé životnosti velmi důležité používání kvalitních materiálů, které by se měly také snadno čistit a udržovat. Sklo je vzhledem k těmto požadavkům optimálním řešením.
30.3.2021Baumit, spol. s r.o.
Kreativita a rozmanitost obkladových materiálů a dlažeb se neustále vyvíjí s trendy a potřebami investorů, ať se jedná o novostavby či renovace původních objektů. Je tedy přirozené, že i realizační postupy pro obklady a dlažby nabízejí nové alternativní cesty. To je také případ komplexního programu pro tuto oblast Baumit Baumacol.
Detail hrany desky Cleaneo Linear – hrany do sebe přesně zapadnou tak, aby ze vzdálenosti 2,5 m nebyly spáry znatelné
25.3.2021Knauf Praha s.r.o.
Děrované sádrokartonové desky Knauf Cleaneo se na trhu objevily dávno předtím, než se prostorová akustika stala velkým tématem posledních let. Jejich posláním bylo, kromě schopnosti pohlcovat hluk, také přispět k vylepšení designu podhledů instalovaných v nejrůznějším prostředí.
Terasa od WPC – Woodplastic a.s., produktová řada Terafest
16.3.2021WPC - Woodplastic a.s.
Moderní stavební materiály, jako je WPC, nám umožňují klást na venkovní prostory podobné nároky, jaké máme na obytné místnosti v interiéru domu. Včetně jejich funkčnosti, atraktivity a snadné údržby bez potřeby dodatečných investic. To je také důvod, proč si stále více informovaných zájemců pořizuje na své zahrady, balkóny nebo střechy nové terasy, ploty či obklady z dřevěného kompozitu.
15.3.2021redakce
Agentura ČAS postupně zveřejňuje plnotextové znění norem v rámci tzv. sponzorovaného přístupu k ČSN. K dispozici jsou normy z oboru stavebnictví, energetické náročnosti, tepelné ochrany budov, osvětlení, akustiky, TZB, požární bezpečnosti a další.
10.3.2021KABE Farben CZ
Fasáda domu je jako naše tvář. Je to to první, čeho si na všimneme, proto si právě tato část domu zaslouží důkladnou péči, ať už jde o výběr barvy, tak materiálu. Jasnou volbou by proto měla být fasáda s extrémně vysokou odolností proti povětrnostním podmínkám, vysoce odolná proti plísním a řasám, a zároveň krásná na pohled v perfektních barevných odstínech. Jaké jsou trendy pro rok 2021?
9.3.2021Den Braven Czech and Slovak a.s.
Na trhu je dnes velké množství lepidel na obklady a dlažby, avšak každé může mít jiné vlastnosti a může být vhodné pouze do určitého prostředí. Pokud použijete nevhodně zvolené lepidlo, tak se může stát, že se dlažba odlepí nebo praskne. Při použití flexibilních lepidel máte jistotu, že při jejich použití v nejnáročnějších podmínkách budou i po letech stále funkční. Jak ale poznat opravdové flexibilní lepidlo a co musí zvládnout?
5.3.2021reportáž: Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Rems představuje zcela novou jádrovou vrtačku Picus DP pro suché vrtání. Vrtací korunky mají masivní segmenty složené ze zrnek umělého diamantu. Picus DP je vybaveno technologií mikroimpulsů. V základu je k zařízení vybaveno navrtávací pomůckou a sacím rotorem pro připojení vysavače. Podrobnosti na kameru vysvětluje Mojmír Böhm, jednatel společnosti REMS Česká republika.
1.3.2021Ing. Pavel Rubáš, Ph.D., Technický a zkušební ústav stavební Praha s.p.
V polovině prosince 2020 byla publikována revize ČSN 73 0532:2020 Akustika – Ochrana proti hluku v budovách a posuzování akustických vlastností stavebních konstrukcí a výrobků – Požadavky. Touto normou se nahradila ČSN 73 0532 z února 2010, která byla zrušena dne 1. 1. 2021. Souběh platnosti obou verzí norem byl velmi krátký a neměl žádný dopad do praxe.
16.2.2021Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Kvalitní, funkční a trvanlivá kamenná dlažba v ulicích Česká, Solniční a Veselá promění zanedbané náměstíčko do podoby pohodlného a atraktivního veřejného prostoru. Řešení tak bude odpovídat významu tohoto místa, vytvoří nové pobytové prostory a naváže na už proměněné části historického jádra města.
11.2.2021Den Braven Czech and Slovak a.s.
Dnes je použití hydroizolace pod dlažbou balkónů a koupelen samozřejmostí. Na trhu je celá škála produktů na cemento-polymerové bázi, většinou dvousložkových nebo jednosložkové na disperzní bázi, které jsou v kbelících již připraveny k okamžitému použití. Ve spojení s kvalitním flexibilním cementovým lepidlem pak tvoří systémové řešení.
7.2.2021HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Společnost HELUZ představuje chytrá systémová řešení formou krátkého webináře s produktovým manažerem Ing. Pavlem Heinrichem. Chytrá řešení ušetří hodiny práce při projektování stavby a dny i měsíce při samotné výstavbě. Výsledek práce pak bude desítky let poskytovat komfortní bydlení spokojeným investorům. Ať už navrhujete rodinné domy nebo bytové projekty, přijměte pozvání ke sledování tohoto videa.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Podlahy, příčky a povrchy
 
Reklama