další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Časté chyby u napojení oken a dveří na stěnu a zateplovací systém

25.5.2015 | Ing. Pavel Rydlo

Chybné napojení oken a dveří na nosnou stěnu a kvalitní zateplovací systém ETICS patří k nejvíce viditelným chybám na fasádách. Časté závady můžeme vidět jak pouhým pohledem, některé pak jen pomocí infrakamery.

diskuse: 1 příspěvek, 25.05.2015 12:03
další články DENNÍ ČLÁNKY

Izolační deska Kooltherm K17 je výrobkem roku!

27.5.2015 | Kingspan Izolace
Izolační deska pro vnitřní zateplení, kterou pod názvem Kingspan Kooltherm K17 vyrábí společnost Kingspan Izolace získala cenu za příspěvek k úsporám energie v soutěži Výrobek roku 2015. Deska se využívá zejména při rekonstrukcích či při zateplení památkově chráněných budov, kde není možné zateplit historickou fasádu.

Sendvičové panely Lindab o třech různých tloušťkách opláštily výrobní halu společnosti Scania

27.5.2015 | LINDAB STAVBY
Nová výrobní hala společnosti Scania ve švédském městě Oskarshamn, v níž se budou montovat karoserie kamiónů, bude opláštěna sendvičovými panely od švédského mezinárodního koncernu Lindab. Vzhledem k ploše haly jde o vůbec největší dodávku sendvičových panelů, kterou kdy Lindab realizoval.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo BAUMIT
logo KINGSPANlogo ROCKWOOOLlogo SATJAMlogo LINDAB

Články

Auditorium Oscara Niemeyera s fasádou Schüco

22.5.2015 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce | podle tiskové zprávy
Auditorium v italském městě Ravello je jedním z posledních děl brazilského architekta Oscara Niemeyera. Budova kombinující beton a sklo je vynikající ukázkou moderní architektury citlivě zasazené do charakteristické krajiny členitého západního pobřeží jižní Itálie. Dominantním prvkem stavby je skleněná fasáda Schüco umožňující výhled na záliv Tyrhénského moře.

Nová zelená úsporám - TZB-info v Událostech ČT

22.5.2015 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Právě zahájený běh dotačního titulu Nové zelená úsporám komentovala Česká televize v pořadu Události v pátek 15.5.2015. Komentář si redakce ČT vyžádala i v redakci TZB-info a na otázky odpovídal Ing. Petr Bohuslávek.

Výroba izolací spotřebovává stále méně energie

21.5.2015 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
V roce 2010 se Knauf Insulation dobrovolně zavázal snižovat environmentální dopady své výroby. Zpráva o udržitelnosti za rok 2014 ukazuje, jak se to v polovině daného období společnosti daří. Sledování celého výrobního cyklu a deklarace vlivů výrobku na životní prostředí se začínají promítat do celého stavebního trhu.

Multi-Komfortní dům v Zahořanech – podlahy

19.5.2015 | Divize Isover
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Po vnitřních omítkách následuje další krok k zútulnění interiéru. V tuto chvíli je potřeba provést důkladnou tepelnou izolaci podlahy, položení podlahového topení a následnou aplikaci anhydritového potěru.

Co je vnější tepelněizolační kompozitní systém (ETICS)?

19.5.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Zateplovací systém je obal svislých konstrukcí, snižující únik tepla z budovy. Kromě okamžitých finančních úspor za náklady na vytápění má řadu dalších ekonomických a technických výhod.

Předsazená fasáda na panelovém domě

18.5.2015 | NOVABRIK CZECH, s.r.o.
Důležitými parametry při rozhodování o volbě nové fasády na panelovém domě v Berouně byly kvalitní zateplení a životnost. Všichni majitelé bytů se jednohlasně shodli na tom, že již nechtějí shromažďovat finance do fondu oprav na rekonstrukci fasády po několika letech.

Dodržujte základní pravidla pro zateplování šedým polystyrenem

18.5.2015 | Ing. Pavel Rydlo
Šedé izolační desky pěnového polystyrenu se zvýšeným izolačním účinkem se na našich stavbách vyskytují již od roku 2005. Za tu dobu se šedým polystyrenem zateplily miliony metrů čtverečních. Aplikační firmy k tomuto novému materiálu často přistoupily po svém – polystyren jako polystyren. Výrobci zateplovacích systémů bohužel také dlouhou dobu nevěnovali některým odlišnostem šedého polystyrenu dostatečnou pozornost a tak máme za sebou jak kvalitní reference, tak mírně řečeno rozpačité aplikace.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 24.05.2015 10:37

Statika a zatížení tepelněizolačních vrstev z desek z kamenné vlny na plochých střechách

18.5.2015 | Ing. Pavel Matoušek,  ROCKWOOL, a.s.
Funkčnost ploché střechy a ochrana vnitřního prostředí proti vnějším vlivům prostředí je jednou ze zásadních potřeb každé stavby. Přesto se málo ví o vlastnostech izolace a jak podmiňuje správnost aplikace s ohledem na mechanické zatížení. Smyslem tohoto příspěvku je podívat se důkladněji na chování izolace z kamenné vlny pod zatížením a jaké to má dopady na správný návrh střešního souvrství.

Izolácia – ochrana alebo ohrozenie

17.5.2015 | ROCKWOOL Slovensko s.r.o.
Budovy majú mnoho funkcií, zaisťujú pohodlie, ale predovšetkým musia byť bezpečné. Požiare budov však každoročne prinášajú obete a obrovské škody. Nepresné informácie týkajúce sa vlastností stavebných materiálov prispievajú k tragickým následkom. Je preto nevyhnutné oboznámiť sa s kritériami značenia stavebných výrobkov.

Isover na míru dřevostavbám

17.5.2015 | Divize Isover
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Divize Isover je již desítky let odborníkem v oblasti zateplování a izolačních materiálů. Dřevostavby patří k oblíbeným formám bydlení, i proto Isover vyvinul několik produktů, které dřevostavbě pomohou být plně funkčním domem, a to jak v oblasti tepelné izolace, tak akustiky či požární bezpečnosti.

Stavba respektující své okolí

16.5.2015 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
„Naše architektura není jen samoúčelně krásná, ale chce být i v souladu s přírodou a okolním prostředím,“ říká Michael Darbellay. Jak slavný švýcarský architekt toto heslo naplňuje v praxi, předvedl v Orsière uprostřed Švýcarských Alp.

Majitelé a nájemci domů a bytů se stále více zajímají o kvalitu vnitřního prostředí

15.5.2015 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - divize Rigips
Zatímco krásné ztvárnění, akustická a tepelná pohoda a ochrana před plísněmi je dnes již standardem, novým tématem se stala eliminace volných, zdraví škodlivých radikálů z vnitřního ovzduší.

Ekologická omítka weber.pas aquaBalance

15.5.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

S materiálem weber.pas topDry vyvinula firma Weber první hydrofilní fasádní omítku, která nevyužívá k ochraně fasády proti nevzhledným řasám biocidní prostředky. V posledních letech s ní bylo v České republice omítnuto již více než 400 tisíc čtverečních metrů fasády.

další články

Projekty 2015

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSdružení si na bytový dům u Anežského kláštera stěžuje inspekci ministerstva kulturyJak ochránit zahradní nábytek před nepřízní počasíStavba zdí - při správném postupu jí zvládne i laik