další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Akustické vlastnosti kontaktních zateplovacích systémů

9.11.2015 | Ing. arch. Marcela Kubů, Asociace výrobců minerální izolace, Ing. Marcela Bosáčková, Asociace akustiky

Revize ETAG 004 změnila posuzování ochrany proti hluku vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS). ETICS může mít nově pozitivní nebo negativní vliv na vzduchovou neprůzvučnost stěny, na kterou byl aplikován. V článku uvádíme postup stanovení vzduchové neprůzvučnosti, výpočty a výsledky měření na ETICS s minerální vlnou.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Hybridní konstrukce s deskami fermacell na 20podlažní výškové budově AQUILA ve Švýcarsku

24.11.2015 | Fermacell GmbH, org. složka
Nová výšková stavba AQUILA vytváří symbol a určuje novou tvář města. Profesionálové ve stavebnictví oceňují hybridní konstrukci s dřevěnými obvodovými stěnami. Sádrovláknité desky o ploše pěti fotbalových hřišť na stavbu vyrobila a dodala společnost Fermacell.

Modernizace bohumínského závodu ROCKWOOL a výstavba tří výrobních linek technických izolací

20.11.2015 | ROCKWOOL, a.s.
Přední světový výrobce izolací z kamenné minerální vlny Rockwool investoval od roku 2013 do současnosti v Bohumíně jednu miliardu korun do modernizace výroby. Bohumínský závod se tak stal novým výrobním a logistickým centrem technických izolací celé skupiny Rockwool Group pro střední a východní Evropu.


starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo BAUMIT
logo REVOLT
logo KINGSPANlogo ROCKWOOOLlogo SATJAMlogo LINDAB

Články

Diagnostika staveb

18.11.2015 | Ing. Petr Nováček, Dis.,  Dřevařský ústav (Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p.)
Opravdu je vaše dokonale navržená technologie stavby i dokonale provedena? Těsní vaše expanzní páska tak, jak si myslíte? Lepí vaše vzduchotěsnicí páska, jak má? Přivezl váš dodavatel na stavbu správnou desku pro vzduchotěsnicí vrstvu?

Zateplujte fasádu i v zimě! LIFEBRICK ROAD SHOW startuje

16.11.2015 | LIFEBRICK, s.r.o.
Výrobce a dodavatel provětrávaných fasád Lifebrick vás od listopadu 2015 do konce ledna 2016 navštíví ve vybraných českých a moravských městech.

Pod povrch kontaktních a provětrávaných fasád

16.11.2015 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Fasádou, tváří stavby, se dům prezentuje navenek. Finální povrchová úprava promlouvá ke kolemjdoucím omítkou, dřeveným a cihelným obkladem, plechovou kazetou nebo dřevovláknitou deskou. Oko neprohlédne skrz, avšak řešení souvrství nalézající se pod onou pohledovou tváří ovlivňuje nejen vzhled domu, ale i jeho kondici.

Stavebně technický průzkum je důležitý krok předprojektové přípravy

15.11.2015 | Zdeněk Štefek, Pavel Zejda, SAREP a.s.
V rámci stavebních úprav Státního zámku Lednice bylo zásadním úkolem provedení sanace vlhkého zdiva, obnova omítek a podlah a opravy odvodňovacích štol a kanálů. Tento článek pojednává o provedení stavebně technického a vlhkostního průzkumu.

Fasáda, která si hraje se světlem a dimenzemi

13.11.2015 | Ruukki CZ s.r.o.
Společnost Ruukki vyvinula novou fasádu Ruukki® Emotion, kterou oficiálně uvede na český a slovenský trh v 1. čtvrtletí 2016. Jde o kompletní fasádní řešení založené na sofistikovaném systému perforovaných obkladových prvků podsvícených LED diodami s proměnlivým nasvětlením.

Veletrh Střechy Praha 2016 nabídne kvalitní doprovodný program konferencí a diskusních fór

11.11.2015 | Střechy Praha s.r.o.
Pořadatelé největšího středoevropského veletrhu pro stavbu a renovace střech STŘECHY PRAHA připravili pestrý program zaměřený na aktuální témata pro odbornou i širokou veřejnost.

Titul Realizace roku 2015 získala stavba se špičkovými materiály od značky Cemix

7.11.2015 | LB Cemix, s.r.o.
V soutěži Ocenění roku 2015 získala titul rekonstrukce Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Autoři vítězné realizace vsadili při rekonstrukci na výrobky a systémy od společnosti LB Cemix. Vyplatilo se. Stavba si zachovala autentický ráz, nově ale získala optimální energetickou bilanci a skvělé užitné vlastnosti.

Odvodnění skladových areálů

6.11.2015 | RONN Water Management s.r.o.
Při projektování pozemních komunikací skladových areálů, rozsáhlých parkovišť a příjezdových cest k průmyslovým zónám musí být splněny platné normové požadavky, technické předpisy a technické kvalitativní podmínky podle resortních předpisů Ministerstva dopravy. Jednou z podmínek je vyřešení správného odvodnění komunikací.

Budova Leteckého muzea Metoděje Vlacha zaujme nejen svým geometrickým tvarem

4.11.2015 | Denisa Markovičová, redakce | Letecké muzeum Metoděje Vlacha a Nadace ABF
Stavba hangáru je založena na kombinaci hlubinných a plošných základů. Nosná konstrukce haly je tvořena 13 rámy, lepenými z dřevěných lamel o průřezu příčle 240 × 1800 mm. Objekt je opláštěn kombinací hliníkových prosklených konstrukcí s drážkovou titanzinkovou krytinou. Pro tepelnou izolaci byly využity PIR desky 2 × 70 mm Kingspan Therma TR26 FM.

Fasádní PUR zateplovací systém dle ETICS v praxi

4.11.2015 | DOVA a.s.
NEW-THERM systém je kontaktní zateplovací systém dle ETICS, využívající jako izolant polyuretanové (PUR) fasádní desky. Tento systém jako jediný spojuje výborné tepelně izolační vlastnosti λD ≤ 0,022 a vysokou prodyšnost celého systému μ ≤ 20.

Stavoklima s.r.o. – správný partner pro řešení Vašich problémů s hlukem

2.11.2015 | Stavoklima s. r. o.
Dominantním produktem společnosti Stavoklima jsou vzduchové dveřní a vratové clony. Postupem času se firma zaměřila i na výrobky, které mají za úkol omezit hluk. Od malých kapotáží dieselových generátorů, přes protihlukové a technologické kontejnery až po protihlukové stěny a samozřejmě také tlumiče hluku spalin a protihlukové žaluzie.

Odvětrávaná fasáda s cementovými deskami Knauf AQUAPANEL OUTDOOR

29.10.2015 | Knauf Praha s.r.o.
Vlastní konstrukce nové budovy Domova důchodců v Proseči u Pošné je postavena z vápenopískových bloků v kombinaci se železobetonovými monolitickými sloupy se založením na průběžných betonových základových pasech. Speciální požadavky byly kladeny na fasádu objektu.

Odhalte úniky tepla pomocí termovizního měření

26.10.2015 | Energetické služby PRE
Uvažujete-li o zateplení objektu, příp. výměně oken, je vhodné před zahájením stavebních prací provést termovizní měření aktuálního stavu. Termovizní měření je bezkontaktní způsob kontroly kvality stavebních prací a umožňuje získat přehled o rozložení povrchových teplot v jednotlivých bodech snímaného povrchu.

další články

Projekty 2015

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo železničních tratí v Libereckém kraji šlo letos 3,1 mld. KčSláma jako stavební materiál – hořlavost, škůdci, akustikaProč nepodcenit rizika a nechat si celý proces přesídlení firmy řídit profesionálně?