další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Lehké obvodové pláště budov – pokročilá řešení s přírodními materiály

22.6.2015 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., Ing. Antonín Lupíšek, Ph.D., Ing. Julie Hodková, Ing. Michal Bureš, Ing. Martin Volf, ČVUT Praha; Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB)

Inspirován výměnou lehkého obvodového pláště jedné z budov stavební fakulty ČVUT v Praze se začal tým profesora Tywoniaka věnovat hledání alternativního řešení s cílem použít co nejmenší množství kovových a ropných materiálů při zachování možnosti rychlé montáže a dosažení nízké energetické náročnosti.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Cor-Ten® fasády – moderní, originální a udržitelné

3.7.2015 | Ruukki CZ s.r.o.
Ocelové fasády Cor-Ten se v současnosti těší vysoké popularitě mezi architekty a projektanty v Německu a jiných evropských zemích. Architekti Schmucker a Partner vytvořili nevšední projekt, při kterém použili v přístavu Mannheim v Německu opláštění z patinující oceli.

Izolační pěna FOAM LOK™ v otázkách a odpovědích

3.7.2015 | redakce
Rozhovor s Janem Černým, zástupcem firmy Lapolla Industries, Inc., která prostřednictvím americké společnosti HONTER Corporace zajišťuje distribuci produktů v rámci Evropské unie - unikátních stříkaných polyuretanových izolačních materiálů FOAM-LOK™, ochranných nátěrů a střešních systémů.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo BAUMIT
logo KINGSPANlogo ROCKWOOOLlogo SATJAMlogo LINDAB

Články

Ani málo, ani moc. Ideálních třicet

1.7.2015 | Ing. Jana Tulachová,  Knauf Praha s.r.o.
Opustili jsme zavedený trend a běžnou nabídku velké hmotnosti pytle především s ohledem na vaše pohodlí a zdraví. Nosit na stavbě těžké 40kilogramové pytle není snadné. Proto v našem sortimentu již nově najdete pouze pytle s hmotností 30 kg a menší. Ostatní přínosy jsou už „jen“ bonusem.

Silikonová omítka a nátěr Ceresit daly fasádě základní školy původní vzhled

30.6.2015 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Přes 80 let existence budovy základní školy, ve které se nyní učí žáci 1. stupně ZŠ, už bylo na jejím stavu znát. Důležitým krokem k vylepšení vzhledu a k energetickým úsporám tak byla rekonstrukce, kdy se také vyměnila stará okna a zateplila se fasáda. Rekonstrukci prováděla na podzim 2014 stavební společnost Herkul s fasádním systémem Ceresit Ceretherm Universal.

Střešní krytina Lindab SRP Click účinně proti větru a dešti s vrstvou Sound Control

30.6.2015 | Lindab střešní krytiny
Lindab, přední světový výrobce a prodejce střešních systémů z prvotřídní švédské oceli, přichází s novinkou u drážkované střešní krytiny SRP Click, která zlepšuje její vlastnosti. Na přání zákazníků lze při výrobě na spodní stranu nanést speciální vrstvu Sound Control.

Vliv injektáže na pevnost malty v tlaku

29.6.2015 | Ing. Pavel Fridrich, Ústav pozemního stavitelství, VUT v Brně
Využití injektáže (chemické metody) k obnově hydroizolace a zvýšení užitné hodnoty stavby, je jednou z přímých metod, která v posledních letech podstupuje rychlý vývoj. Ve své práci se zabývám hodnocením dvou u nás používaných chemických přípravků a jejich vlivem na mechanické vlastnosti malt.

Výhra v soutěži o zateplení rodinného domu zdarma putuje do Chlumce nad Cidlinou

29.6.2015 | ROCKWOOL, a.s.
Hlavní cenu, kompletní zateplovací systém Ecorock FF, v soutěži společnosti ROCKWOOL o zateplení rodinného domu zdarma vyhrál Lubor Sedlák. Výherce získává kvalitní izolaci z kamenné minerální vlny, stavební chemii a související balíček služeb.

Fasáda školy vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků

26.6.2015 | Ruukki CZ s.r.o.
Nejnovější budova kampusu Hamina Technické univerzity Etelä-Kymenlaakso je známá jako křídlo A – byla postavena v roce 2014 na místě dřívější budovy, která byla zbourána. Novou třípatrovou budovu navrhl architekt Ulla Hovi a obsahuje prostory pro skupinovou práci a školní shromáždění.

Satjam nabízí pro střešní krytiny novou povrchovou úpravu PUREX™ se zárukou 40 let

24.6.2015 | Ondřej Haška,  SATJAM s.r.o.
Životnost střechy je jedním ze základních parametrů, podle kterých se zákazníci rozhodují pro konkrétní typ střešní krytiny. Satjam je jedním z předních českých výrobců plechových střech. Satjam Záruka Plus v době trvání 40 let je považována za velmi nadstandardní. A právě Satjam nyní rozšiřuje svou nabídku o povrchovou úpravu PUREX™ se čtyřicetiletou zárukou.

Použití masivní střechy

24.6.2015 | Ing. Petr Mareček,  Xella CZ, s.r.o.
Nové, přísnější požadavky související se snižováním energetické náročnosti budov bilancují v energetických průkazech budov kromě jiného také teplo potřebné k chlazení objektu. Kvalitně navržená budova je schopna udržet vnitřní prostředí s teplotami do 25 °C i v letních měsících bez dodatečné, energetický náročné klimatizace. Výrazným přínosem při návrhu takovéto budovy může být použití masivní "těžké" střechy.

Ochrana historických budov versus moderní komfort a energetická výhodnost

23.6.2015 | Uponor, s.r.o.
Zdánlivý střet zájmů byl velmi elegantně vyřešen v památkově chráněné vile v Lipsku. V tomto případě nebylo možné externě zateplit budovu vzhledem k dekorativním prvkům fasády a střechy. Spojením KNAUF Rotkalk omítky, TecTem interiérových izolačních produktů od KNAUF AQUAPANEL a Uponor plošným vytápěcím systémům je přesto v domě příjemné vnitřní klima.

Fasáda prozradí mnohé o vás i vašem domě

22.6.2015 | LB Cemix, s.r.o.
Křiklavé barvy asi nebudou doménou introvertních a konzervativních povah. Milovníci klasiky a střídmé elegance nejspíš vsadí na neutrální odstíny šedé. Ekologové obloží svůj dům dřevem a odhalí kámen… Více o estetickém řešení fasád nám prozradí designer David Plouhar.

Napojení obvodové stěny na základovou desku u konstrukcí na bázi dřeva

22.6.2015 | Dipl. Ing. Jaroslav Benák
S moderními možnostmi dřevěných konstrukcí lze rychle a úsporně realizovat stavby, které po architektonické, stavebně fyzikální a technické stránce splňují ty nejvyšší požadavky. Kromě nezpochybnitelných pozitiv musíme vědět i o problémech, k nimž vedou nedostatky v plánování a provádění a i neznalost důležitých stavebně konstrukčních souvislostí dřevostaveb.

Rekonstrukce šikmé střechy (II)

19.6.2015 | puren gmbh - ochodní zastoupení Puren v ČR a SR
Ne vždy je nutné spojovat nové zateplení s výměnou krytiny. Nová teplená izolace PIR od společnosti Puren se klade pod krokve, pod stávající minerální izolaci mezi krokvemi. Zde jsou doporučeny PIR izolace s oboustranným hliníkem, který nahrazuje celoplošnou parozábranu.

Odolnost zateplovacích systémů proti rázu a proti krupobití

19.6.2015 | Baumit, spol. s r.o.
Baumit Power je unikátní zateplovací systém s extrémní odolností, vysokou flexibilitou a sníženou nasákavostí, který je pevný a pružný zároveň. Řeší mechanickou ochranu fasády a zaručí odolnost proti rozmarům počasí, jako jsou kroupy či bouřky, nebo řádění dětí.

další články

Projekty 2015

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPozemky v Praze za pět let zdražily, někde až na dvojnásobekNahraďte zděné příčky celoskleněnými stěnami s dveřmi v různém způsobu otevíráníBazén hotelu Thermal se prodávat nebude, rozhodlo ministerstvo