další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu

18.1.2016 | Ing. David Mareček

Příspěvek je věnován návrhu a realizaci konstrukce zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu. Nosná konstrukce je zrealizována v kombinaci oceli a lepeného lamelového dřeva.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Ohlédnutí za Stavebními veletrhy Brno s jejich ředitelem

28.5.2016 | Vlastimil Růžička, redakce
Stavební veletrhy Brno získávají návštěvníky nejenom atraktivním programem pro odborníky, ale také prakticky zaměřenými akcemi pro drobné stavitele. Ředitel akce Radim Tichý v rozhovoru připomíná nutnost vyváženosti mezi informacemi pro drobné stavitele a informacemi pro stavební odborníky.

Zateplení bytových domů, které se rozhodně vyplatí

28.5.2016 | NOVABRIK CZECH, s.r.o.
Řešíte v bytovém družstvu či sdružení vlastníků bytů zateplení bytového domu? Jelikož se jedná o velkou investici, je důležité dbát především na kvalitu a životnost použitého materiálu. V tomto ohledu v současnosti představují nejlepší volbou fasádní obklady Novabrik. Zaručí vysoký komfort bydlení a ušetřené náklady za energie.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo KNAUF INSULATION
logo SATJAMlogo ROCKWOOOLlogo BAUMIT
logo CIURlogo LINDAB

Články

Systémy liniového odvodnění pro zátěžové prostředí i pro rodinné domy

26.5.2016 | Nicoll Česká republika, s.r.o.
Odvodnění zpevněných ploch a hlavně hospodaření s dešťovou vodou je v dnešním stavebnictví velmi často řešeným tématem. U nových staveb i rekonstrukcí se investoři, projektanti i realizační společnosti setkávají s požadavky nakládat s dešťovou vodou na pozemku stavby.

Evoluce ve světě izolací

26.5.2016 | Divize Isover
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Isover EVO je další přírůstek v rodině produktů divize ISOVER koncernu Saint-Gobain. Isover EVO je výrobek z nové produktové řady Isover 4+, vyrobený z přírodních surovin s použitím zcela nového pojiva na přírodní bázi. Jeho nové složení přispívá ke zkvalitnění vnitřního prostředí, je komfortnější na zpracování.

Krok za krokem: Imitace obkladu z cihel pomocí kreativních omítek Cemix

25.5.2016 | LB Cemix, s.r.o.
Výrobce LB Cemix uvedl na trh novou řadu kreativních omítek MAGIC DECOR. Je určena pro vytváření kreativních, strukturovaných povrchů stěn a fasád. Pomocí speciální šablony lze na fasádě dosáhnout i imitace obkladu z cihelných pásků. Jde o řešení úsporné, flexibilní, přitom velmi efektní. Zde naleznete postup krok za krokem.

Stav připravované novely stavebního zákona

25.5.2016 | Kristýna Delmar,  Frank Bold Advokáti, s.r.o.
Novela zákona č. 183/2006 Sb., o územním řízení a stavebním řádu (stavebního zákona), kterou připravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, má za cíl především přinést maximální zjednodušení a zrychlení povolování a realizace staveb. Novela měla přijít k projednání již v létě roku 2015, k tomu však stále nedošlo.

Polystyrenová výplň v cihlách HELUZ Family 2in1

24.5.2016 | Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Cihly pro jednovrstvé zdivo s nadprůměrnými tepelněizolačními vlastnostmi společnost HELUZ uvedla na trh již v roce 2011 pod názvem Family 2in1. Tyto cihly je možné využít pro stavbu nízkoenergetických staveb bez dodatečného zateplení i s využitím dotací programu Nová zelená úsporám.

Postavte si dům a my vám ještě vrátíme peníze

24.5.2016 | BigMat - evropská síť stavebnin
Stavba nebo rekonstrukce domu je finančně i časově náročná záležitost. Právě proto je potřeba si k sobě vzít odborníka a pokud Vám ještě ten odborník vrátí část Vašich utracených peněz, je to pro Vás velká výhra.

Radon ve stavbách pro bydlení

21.5.2016 | Ing. Pavel Rubáš, Ph.D.,, Lukáš Rulf, Technický a zkušební ústav stavební
Pracovníci Technického a zkušebního ústavu stavebního (TZUS) představili svoji činnost v oblasti měření a hodnocení obsahu přírodních radionuklidů ve stavebních materiálech a měření a hodnocení výskytu radonu na stavebních pozemcích a ve stavbách. Nabídli nám obecné informace a správný postup při stavbě nového domu.

TONDACH uvádí: 10 důvodů pro tradiční pálenou střešní krytinu

17.5.2016 | TONDACH Česká republika, s.r.o.
Tradiční pálená střešní taška je, i přes příchod dalších materiálů, stále nejoblíbenější střešní krytinou nejen střední Evropy. Uživatelé ji pro své střechy volí z celé řady důvodů, mezi nimiž dominují především výjimečné kvalitativní vlastnosti, ale třeba také široké možnosti stran typu využití.

Přidaná hodnota a zákaznický servis předních výrobců cihel a střešní krytiny

15.5.2016 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce | z tiskové konference společností Wienerberger a Tondach
André Malraux: „Lidé spojení nadějí současně činem dospívají stejně jako lidé spojeni láskou k oblastem, k nimž by nikdy nedospěli.“ Tato pomyslná meta ve spojení dvou subjektů je metaforou pro spojení, které bylo nosným motivem tiskové konference společnosti Wienerberger, konané dne 20. 4. 2016 při Stavebním veletrhu IBF Brno 2016.

Na opravy střech průmyslových objektů po zimním období přispěje stát formou dotací

14.5.2016 | BORGA s.r.o.
Nápory deště a sněhu, mráz i další nepříznivé vnější podmínky zimního obrobí zanechávají na střechách budov znatelné škody. Na jaře proto bývá nezbytné poškozenou střechu opravit nebo zrekonstruovat. Investice do obnovy střech těchto objektů však bývají vysoké. Firmy proto mohou využít státní nebo evropské podpory.

Zajímavosti ze Stavebních veletrhů Brno 2016

13.5.2016 | Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.
Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno přilákaly letos na 45 000 návštěvníků, kteří měli možnost zhlédnout nabídku 772 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19 460 m2.

Akustika zateplovacích systémů ETICS

12.5.2016 | Ing. Pavel Rydlo,  Divize Isover
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Hodnocení akustických vlastností zateplovacích systémů ETICS je v ČR zatím novinkou, přestože nedodržení akustických vlastností konstrukcí patří mezi nejčastější podněty stížností obyvatel bytových staveb. Podstatným impulsem pro změnu bylo vydání revize ETAG 004, která zásadně mění posuzování v této oblasti.

ROCKWOOL představí v kampani „superschopnosti“ kamenné vlny

11.5.2016 | ROCKWOOL, a.s.
Společnost ROCKWOOL od května spouští masivní reklamní kampaň „Vyber správně. Vyber si ROCKWOOL“. Hlavním cílem je posílení povědomí o značce ROCKWOOL na českém trhu. Kampaň je určená především vlastníkům domů (investorům), kteří plánují stavět nebo rekonstruovat svůj dům.

další články

Projekty 2016

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czOdstraňování škod po povodni v Babiččině údolí začne až v záříABB zajistí napájení a řízení nového systému protipovodňových zábran v BenátkáchVIDEO: 3D tiskem postavenou kancelářskou budovu mají v Dubaji