další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Případ závady suterénních konstrukcí z vodonepropustného betonu

15.9.2014 | doc. Ing. Václav Kupilík, CSc.

Článek se zabývá analýzou závad v bytovém domě v Praze včetně návrhu sanačních opatření. Základová spára se nachází z velké části pod hladinou spodní vody, a je proto nutné počítat s tím, že bude i s ohledem na inženýrskogeologický průzkum působit jako voda tlaková a agresivní.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Výstavba a rekonstrukce objektů v městských památkových zónách

23.9.2014 | LINDAB STAVBY
Jaká stavebně-technická řešení zvolit v centrech historických měst, která mají svá specifika a omezení? Mezi základní požadavky patří zejména rychlost stavebního procesu, respektování okolní historické zástavby i nízká hmotnost objektů. V těchto podmínkách může být řešením využití nosného tenkostěnného ocelového skeletu LindabConstruline.

Zkuste štěstí v soutěži Knauf Insulation a vyhrajte izolaci na zateplení fasády za 53.000 Kč

23.9.2014 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Nechcete platit vysoké účty za topení nebo stavíte nový dům? Zkuste štěstí v naší soutěži! Vyhrajte izolaci na zateplení fasády za 53 000 Kč. Losování proběhne tento rok ve dvou kolech koncem října a prosince 2014.


starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo CEMIXlogo ISOVERlogo LINDAB
logo BAUMIT
logo ROCKWOOOLlogo SATJAM

Články

Proč byla použita foukaná izolace v objektu mateřské školy v Zadní Třebáni?

22.9.2014 | CIUR a.s.
Mateřská školka v Zadní Třebáni je koncipovaná jako nízkoenergetický objekt, který byl postaven z vápenopískových tvárnic. Zafoukání izolantu bylo provedeno již v postavené a zakryté budově. To přineslo celou řadu výhod, a to zejména v rozvrhu technologických procesů.

Deset důvodů, proč betonovou střešní krytinu od KM Beta

22.9.2014 | KM Beta, a.s.
Právě se chystáte stavět a nemáte představu, kolik materiálu a peněz bude potřeba na hrubou stavbu, střechu, na stropy a omítky? Pomůže vám KM BETA díky široké nabídce bezplatných kalkulací a výpočtových programů.

Výpočet prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí na TZB-info získal Čestné uznání poroty

21.9.2014 | redakce, foto: ABF a.s.
V sobotu skončil jubilejní 25. ročník veletrhu FOR ARCH. Pro portál TZB-info byl významný hned z několika důvodů: Na veletrhu byl slavnostně spuštěn druhý portál provozovaný naší redakcí ESTAV.cz a v rámci soutěže GRAND PRIX bylo uděleno Čestné uznání poroty Výpočtu prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí na TZB-info.
Úprava toku z Markvartického rybníka v Jablonném v Podještědí, srpen 2014, foto D.Kopačková

MŽP zrychluje čerpání dotací z dobíhajícího Operačního programu Životní prostředí

20.9.2014 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce | www.mzp.cz
Ministr Brabec podepsal dotace pro další zásobníkové projekty za 651 milionů Kč. Tzv. zásobníkové projekty jsou kvalitní projekty, které sice splnily v rámci už proběhlých výzev všechny náležitosti, ale tehdy se na ně nedostalo, protože na ně nezbyly peníze.

Dobrá rada (VII): doplňkové a okrasné střešní prvky

17.9.2014 | KM Beta, a.s.
Důslednost a dokonalé vypracování i toho nejmenšího detailu – takové jsou přednosti zkušených výrobců stavebních materiálů. KM Beta mezi tyto výrobce rozhodně patří. Předvídá každý potenciální detail v návrhu střešního pláště. Komplexním příslušenstvím doplňků střešní krytiny řeší možné nedostatky ještě dříve, než nastanou.

Elegantní krytina Rapid vynikne na pultových a sedlových střechách

16.9.2014 | Ondřej Haška,  SATJAM s.r.o.
Čistý a minimalistický design, rychlá a jednoduchá realizace společně s nadčasovou elegancí a dlouhou životností. Přesně tyto výhody nabízí ocelová střešní krytina Satjam Rapid, ideální volba pro novostavbu i rekonstrukci. Krytina lze pokládat na střechách již od 8°, upevňuje se skrytým kotvením, takže na střeše nejsou viditelné žádné spoje.

86 % Čechů chce kvalitní tašku místo levného plechu

15.9.2014 | tisková zpráva MÉDA PUBLIC RELATIONS s.r.o.
Tuzemští stavebníci se důrazem na stabilitu střechy řadí k vyspělým zemím Evropy. Například v Německu tvoří střešní tašky, tedy jedny z nejodolnějších krytin, přes 70 % trhu.

El Niňo! Připravme se na silnou zimu.

12.9.2014 | IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Do zimy již nezbývá moc času. Jak dům teple obléci za pár měsíců? Na zateplení fasády a výměnu oken je již pozdě. Ideálním řešením je v tomto případě zateplení půdy domu systémem MAGMARELAX®.

Fenolická pěna a PIR od společnosti Kingspan Izolace na českých stavbách

10.9.2014 | Kingspan Izolace
Kingspan Izolace, renomovaný světový výrobce tepelných izolací, plně vstupuje na český trh. Divize nejúčinnějších tepelných izolací na bázi PIR a fenolické pěny pro všechny stavební konstrukce doplňuje u nás již známé sendvičové panely pod stejnou značkou Kingspan.
Barevný beton Sika CZ

Barevné betony mají téměř neomezené možnosti

9.9.2014 | Sika CZ s.r.o.
Barevný beton je dnes významně zastoupen v rámci urbanistické architektury při projektování a následné výstavbě především veřejných staveb. Svou oblibu si získal u projektantů a odborné veřejnosti i pro špičkové barvicí schopnosti syntetických pigmentů.

Climatizer Plus® ve střešní konstrukci tělocvičny

8.9.2014 | CIUR a.s.
Původní zastřešení tělocvičny se skládalo z ocelové konstrukce zakryté plechovou krytinou na dřevěném bednění. Vedení školy se rozhodlo v roce 1993 celou situaci řešit. Vybudoval se tedy nový podhled, který se zaizoloval celulózovou foukanou izolací – Climatizerem Plus®.

KM BETA – kompletní řešení střechy od jediného dodavatele

8.9.2014 | KM Beta, a.s.
Tradici, širokou nabídku, bohatý sortiment doplňků a hlavně kvalitu osvědčenou bezpočtem realizací doma i v zahraničí – to vše zaručuje společnost KM Beta a.s., jeden z největších výrobců betonové krytiny v ČR.

Wavin odvodnil střechu nového testovacího centra Škoda Auto

5.9.2014 | WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Společnost Wavin Ekoplastik, největší tuzemský výrobce a dodavatel plastových potrubních systémů, navrhla a dodala podtlakový systém odvodnění střechy pro budovu nového testovacího centra motorů Škoda Auto. V rámci systému bylo v objektu naistalováno na 1 000 metrů potrubí, střecha byla osazena 48 kusy elektricky vyhřívaných vtoků.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama

stresniasistent.cz

E-mailový zpravodaj

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články