další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu

18.1.2016 | Ing. David Mareček

Příspěvek je věnován návrhu a realizaci konstrukce zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu. Nosná konstrukce je zrealizována v kombinaci oceli a lepeného lamelového dřeva.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Aplikacím dřevoplastových kompozitů (WPC) dominuje stavebnictví

30.4.2016 | Ing. František Vörös
Komodita dřevoplastových kompozitních systémů zaznamenává násobně vyšší dynamiku spotřeby než ostatní plasty. Ve spotřebě dominuje stavebnictví, zejména jako podlahoviny.

Perlinka z Litomyšle nově s názvem „ADFORS Vertex®

27.4.2016 | SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o.
Společnost Saint-Gobain ADFORS sjednocuje značení svých výrobků. Původní názvy produktových řad zůstávají, nově se však před nimi objeví i firemní název ADFORS. První změna již proběhla u perlinek VERTEX® (nyní ADFORS Vertex®). U ostatních produktů dojde k přechodu na nové označení postupně v průběhu tohoto roku.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo KNAUF INSULATION
logo SATJAMlogo ROCKWOOOLlogo BAUMIT
logo CIUR

Články

Důsledky požárních závad v bytových domech

25.4.2016 | doc. Ing. Václav Kupilík, CSc., ČVUT Praha, Ing. arch. Bc. Petr Hejtmánek, ČVUT Praha, UCEEB
Autoři v článku seznamují se závadami, které více či méně negativně ovlivňují požární bezpečnost bytových domů. Z uvedených příkladů je patrné, že i banální a snadno opravitelné závady mohou nakonec vyústit v rozsáhlý požár, jehož materiální škody převýší náklady nutné na opravu, a jehož škody nemusí být pouze materiální. Je potřeba nepodceňovat požární bezpečnost v žádné fázi životního cyklu objektu.

Než začnete stavět, inspirujte se katalogem Stavebnin DEK

25.4.2016 | Stavebniny DEK
Obsáhlý katalog Stavebnin DEK pro rok 2016 přináší na více než 700 stranách ověřená konstrukční řešení pro všechny fáze stavby: od základů přes střechu až po úpravy kolem domu, celkem ve více než 130 konstrukcích, skladbách a systémech.

Novinky v úsporách energie na konferenci a veletrhu v rakouském Welsu

24.4.2016 | Ing. Zdeněk Krejčí, energetický poradce ECČB, Ondřej Pokorný, DiS, technik ECČB
Vodou chlazené fasády, tenké zateplovací systémy, materiály s fázovou přeměnou a další novinky v oblasti úspor energie se představily na veletrhu Energiesparmesse a konferenci WSED v rakouském Welsu.

Soutěž TONDACH pálená střecha 2015 zná své vítěze

23.4.2016 | TONDACH Česká republika, s.r.o.
Na začátku března byly vyhlášeny výsledky soutěže TONDACH pálená střecha 2015, jejímž prostřednictvím se naše společnost snaží oceňovat zdařilé stavby a rekonstrukce střech s pravou pálenou taškou. Již 11. ročník opět překonal rekord v počtu přihlášených realizací – tentokrát jich bylo přihlášeno dokonce 244.

Exteriérová vertikální zahrada – pilotní projekt nové alternativy pro městskou zeleň

23.4.2016 | Ing. Marie Nehasilová
Zeleň je schopná díky odparu vody tlumit letní teplotní výkyvy, udržuje přirozenou vlhkost vzduchu, zachycuje různé škodlivé plyny i prach. Ve Francii a v dalších evropských zemích je již celá řada funkčních vertikálních zahrad. Do ČR tento trend proniká jen velmi pomalu.

Plyn na burze je LEVNÝ. Ale ne pro nás!

22.4.2016 | IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Zprávy z agentur říkají, že za poslední dva roky se snížila cena plynu na burze o více než 44 %. Podle některých odhadů může plyn brzy poklesnout klidně i pod hranici 1,5 USD za milion termálních jednotek, což by znamenalo dvacetileté minimum. Podívejme se, zda se tato skutečnost projevuje i na účtech za plyn u konečných spotřebitelů.

Postupy a porovnání nákladů při založení stavby na pěnovém skle A-Glass

21.4.2016 | A-GLASS PĚNOVÉ SKLO
Teprve v posledních desetiletích, kdy je kladen důraz na úspory energie narůstá na důležitosti řešit úniky tepla stykem stěn a podlah s okolní zeminou. Jedna z možných cest je řešit tuto izolaci pomocí štěrku z pěnového skla A-GLASS.

Rekonstrukce fasády Národního památkového ústavu v Ostravě

20.4.2016 | Ing. Oldřich Pozdílek, technický konzultant Kingspan Izolace,  Kingspan Izolace
Při rekonstrukci památkově chráněné budovy v centru Ostravy byly primárně zohledněny požadavky projektanta vyplývající ze zadání nového uživatele, kterým se stal NPÚ územní odborné pracoviště Ostrava.

Stavba zapuštěného bazénu s izolačním obsypem

19.4.2016 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Stavba zapuštěného bazénu by měla následovat vždy až po pečlivém výběru jak bazénu samotného, tak i materiálů pro jeho stavbu. Zvolíte-li vhodný materiál pro obsyp bazénu, můžete si prodloužit koupací sezonu, nebo snížit náklady na ohřev vody.

Foukané izolace pro řešení tepelných i zvukových izolací ekologicky i efektivně

19.4.2016 | CIUR a.s. | tisková zpráva
Ucelený systém izolačních výrobků COMPRI® dává uživatelům šanci na řešení tepelných i zvukových izolací ekologicky přátelskými a zcela bezpečnými produkty. Společnost CIUR klientovi obvykle dodává řešení na klíč, návrhem počínaje přes aplikaci certifikovaným dodavatelem až po kontrolní měření po aplikaci. Součástí služeb je i bezplatné poradenství.

Současnost a perspektivy výstavby dřevěných montovaných domů v České republice

19.4.2016 | Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.
Z posledních statistik vyplývá, že se české stavebnictví jako celek v roce 2015 vrátilo po několika špatných letech k růstu, který meziročně činil 3,4 %. Potěšující je ale zejména to, že výstavba rodinných domů včetně dřevostaveb zaznamenala meziroční růst kolem 10,3 %.

Konopný beton jako kompozit s využitím přírodního vlákna

18.4.2016 | Ing. Karel Mikulica, prof. Ing. Rudolf Hela, CSc., Fakulta stavební VUT Brno
Příspěvek pojednává o využití konopného pazdeří jako přírodního ekologického plniva do stavebních materiálů, zvláště pak betonů určených jako tepelně izolační výplňový materiál kolem nosné konstrukce dřevostaveb.

Výsledky soutěže o termokameru testo 869

16.4.2016 | TESTO, s. r. o.
V únoru a březnu probíhala na našem portálu Soutěž o novou termokameru testo 869. Této soutěže se zúčastnilo mnoho soutěžících z oblastí stavebnictví, topenářství, správy budov, údržby, elektro a z dalších profesí.

další články

Projekty 2016

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czRodiče dopomáhají k novému bydlení až polovině ČechůCena RED DOT pro originální odpadkový koš MiniumVIDEO: Originální městský prostor pod mostem