další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK
minerální vata v šikmé střeše

Zásady navrhování šikmých střech

7.4.2014 | doc. Ing. František Kulhánek, CSc., ČVUT Praha

Článek je úvodem hlavních zásad návrhu šikmých střech především z pohledu tepelné ochrany budov. Zabývá se skladbou těchto konstrukcí s ohledem na polohu tepelněizolační vrstvy a probírá zásady, jejichž dodržení je nezbytné pro kvalitní návrh jednotlivých vrstev i střešního souvrství jako celku.

diskuse: 2 příspěvky, poslední 14.04.2014 08:14
další články DENNÍ ČLÁNKY

Jak provádět zateplení domu ETICS, kde obvodovou konstrukci tvoří dřevostavba?

18.4.2014 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Zateplovací systém je obal svislých konstrukcí, snižující únik tepla z budovy. Kromě okamžitých finančních úspor za náklady na vytápění má řadu dalších ekonomických a technických výhod.
Cihly Wienerberger plněné minerální vatou

Wienerberger otevřel první výrobní linku v ČR na cihly plněné minerální vatou

17.4.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Plnění přísných podmínek na tepelněizolační vlastnosti obvodových konstrukcí zajišťuje tepelná izolace ve formě minerální čedičové vaty integrovaná uvnitř dutin. Hodnota prostupu tepla stěnou U se pohybuje od 0,14 do 0,22 W/(m2K) podle tloušťky použitého zdiva.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo CEMIXlogo ISOVERlogo LINDAB
logo BAUMIT
logo ROCKWOOOLlogo SATJAM

Články

KM BETA - dům od základů až po střechu a navíc za výhodnou cenu

14.4.2014 | KM Beta, a.s.
Stavební sezóna začíná – vyberte si vše pro plánovaný dům od jednoho výrobce a ušetřete. Tyto výrobky jsou vhodné zejména pro nízkoenergetické a pasivní domy. Vedle špičkových materiálů získáte nákupem u KM BETA i odborné poradenství a kalkulace zdarma!

Řešení pro zateplení památkově chráněných budov – Multipor WI

14.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Dosud používané systémy vnitřního zateplení bývají zdrojem vlhkostních problémů a jsou často považovány za nefunkční, protože neumožňují difuzní otevřenost původních konstrukcí. Multipor WI pro vnitřní zateplení s vlhkostí nebojuje, nýbrž cíleně pracuje.

Skandinávský design vládne i střechám a fasádám

10.4.2014 | Ruukki CZ s.r.o.
Severské architektuře dominuje hlavně funkční a čistý design, který kombinuje přírodní a snadno recyklovatelné materiály, jakými jsou dřevo, ocel a sklo.

Dobrá rada: Jak postavit dům od podlahy až po střechu?

9.4.2014 | KM Beta, a.s.
Nový seriál pro každého, kdo chce stavět rychle, kvalitně a úsporně na stránkách TZB-info. První rada vyjde ve středu 23. dubna 2014.

Jarní revize střechy a okapů – pomůže www.stresniasistent.cz

9.4.2014 | Lindab střešní krytiny
Pokud zjistíte, že je na opravu nebo nákup nové střechy ten správný čas právě nyní, může vám být užitečným pomocníkem portál www.stresniasistent.cz, který společnost Lindab pro investory, architekty, projektanty a montážní firmy spustila v roce 2013. Fundovanou pomoc vám ochotně poskytnou odborníci z Lindabu.

Revoluční střešní LAMely

8.4.2014 | Divize Isover
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

V jihomoravském Rajhradě byly minulý týden odborné veřejnosti představeny revoluční lamely Isover LAM pro ploché střechy od společnosti Isover, jenž je součástí skupiny Saint-Gobain.

Řešení pro vnitřní zateplení budov – Multipor tepelněizolační minerální desky WI

7.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Tři ze čtyř budov, které potřebují rekonstrukci, patří mezi památkově chráněné budovy. Tyto budovy ale není možné zateplovat zvenku. Zateplení pomocí Multiporu tepelněizolačních minerálních desek WI zachová vzhled fasády a vytvoří vnitřní prostředí a tepelný komfort, které nabízejí moderní stavby.
sendvičové panely

Požární bezpečnost sendvičových panelů v kontextu změn technických norem

7.4.2014 | Ing. arch. Marcela Kubů, Ing. Miroslav Smolka, MBA, Asociace výrobců minerální izolace
Požární bezpečnost konstrukcí ze sendvičových panelů tvořených kovovým pláštěm a tepelně izolačním jádrem se dostává do popředí s tím, jak roste jejich obliba při výstavbě halových objektů a s tím jak se zvyšuje četnost jejich požárů. Jen za rok 2013 přibylo v České republice přes 300 000 m2 logistických a průmyslových nemovitostí, na jejichž opláštění jsou tyto panely s oblibou využívány.

Hotel Bartoš dostal novou tvář a výkonnou sluneční elektrárnu

5.4.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Hotel Bartoš se nachází na západě Frenštátu pod Radhoštěm na samotném okraji Beskyd. Město je rodištěm známého skokana na lyžích a olympijského vítěze z roku 1968 Jiřího Rašky, o čemž svědčí i dva skokanské můstky stojící nedaleko. Po revoluci získala budova nového majitele, který se rozhodl, dát objektu novou tvář.

Ekologická omítka weber.pas aquaBalance, která umí regulovat vlhkost

2.4.2014 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Weber vyvinul hydrofilní fasádní pastovitou omítku weber.pas aquaBalance, která nevyužívá k ochraně fasády proti nevzhledným řasám žádné biocidní prostředky.

Nesprávne obnovy plochej strechy panelového domu

31.3.2014 | prof. Ing. Jozef Oláh, PhD., katedra konštrukcií pozemných stavieb, Stavebná fakulta, STU Bratislva
Obnovou plochej strechy panelových bytových domov sa zabezpečia základné požiadavky na hygienu, zdravie, životné prostredie, teplotnú ochranu a zníženie energetickej náročnosti. Článok je venovaný tejto problematike, a to s poukázaním na súčasný stav plochých striech, ako aj so zásadami riešenia obnovy.

Novinky ze světa stavebnictví na brněnském výstavišti

28.3.2014 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Investoři žádají profesionální a vzdělané řemeslníky

25.3.2014 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Podle hlasů z publika bylo znát, že i když jsou kurzy určeny především těm, kteří zateplování na stavbách přímo aplikují, účastní se ho i stavbyvedoucí, projektanti a investoři. Účastníci kurzů získali osvědčení o zaškolení, které mohou uplatnit například v programu Nová zelené úsporám.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama

Vybarvěte si svůj dům

E-mailový zpravodaj

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články