další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Porovnání kotevních prvků pro stabilizaci povlakové hydroizolace plochých střech

20.7.2015 | Ing. Jindřich Stodůlka, Ing. Tomáš Petříček, Ph.D., Ing. Markéta Bogárová, Ing. Jan Plachý, Ph.D.

Článek se zabývá problematikou mechanicky kotvených povlakových hydroizolací střech. Součástí článku je také uveřejnění výsledků provedených experimentálních měření na kotevních prvcích, které jsou určeny k mechanickému kotvení plochých střech.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Víte, co rozhoduje při volbě zateplení domu?

20.8.2015 | IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Zateplení jednotlivých částí rodinných domů je v posledních letech velmi často rozebíranou otázkou. Moderní nároky na komfort bydlení to prostě vyžadují. Jednotlivé druhy zateplení rodinných domů mají jediný úkol – snížit výdaje domácností za vytápění.

„Plnoletý“ veletrh Střechy Praha 2016

19.8.2015 | Střechy Praha s.r.o.
Největším setkáním výrobců, dodavatelů, odborné veřejnosti a zákazníků z oboru střech je každoročně odborný veletrh Střechy Praha. Již 18. ročník se bude konat tradičně v lednu 2016 v PVA EXPO LETŇANY společně s veletrhy Řemeslo Praha a Solar Praha.


starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo BAUMIT
logo KINGSPANlogo ROCKWOOOLlogo SATJAMlogo LINDAB

Články

Izolační pěna pro vyplnění dutin

18.8.2015 | HONTER Company s.r.o.
Vstřikovaná izolační pěna vytváří bariéru mezi stavbou a vnějším prostředím, tedy bariéru, která je klíčová pro utěsnění budovy, pro redukci energetické spotřeby a pro zvýšení kvality ovzduší v interiéru, zároveň zabraňuje vzniku nežádoucích propadlin, tepelných mostů a studených kapes.

Špičkovou izolaci Kingspan lze nově získat i s dotací!

17.8.2015 | Kingspan Izolace
V programu Zelená úsporám jsou nově zařazeny i velmi tenké izolace od společnosti Kingspan Izolace, konkrétně tepelněizolační deska pro podlahy Kooltherm K3, tepelněizolační deska pro vnitřní zateplení Kooltherm K17 a PIR izolační deska Therma TR27 a TR26 pro zateplení střechy. Díky tomu lze získat vysoce kvalitní izolaci s poloviční tloušťkou ve srovnání se stejně účinnými běžnými izolacemi s dotací.

Difúzně otevřená dřevostavba s izolací ROCKWOOL odpovídá požadavkům německé PHPP

13.8.2015 | ROCKWOOL, a.s.
Unikátní dřevostavba postavená formou sendvičové konstrukce v obci Trnovo na Slovensku je založená na kombinaci dřevěného skeletu, jejího zpevnění deskami a izolaci z kamenné vlny ROCKWOOL. Dům lze vytápět pouze s využitím rekuperace doplněné teplovodním ohřívačem. Tato dřevostavba odpovídá požadavkům německé směrnice na pasivní domy (PHPP).

Jak postupovat při renovaci starého zdiva se známkami poškození vlhkostí a solí?

12.8.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Stopy po vlhkosti se mohou objevit i po silném dešti. Ty ale neznamenají vážnou hrozbu pro fasádu, pokud je již ochráněna vodoodpudivou povrchovou úpravou. Pro správnou funkci sanačních opatření, jak aktivních tak pasivních, je nutná konzultace s odborníky zabývajícími se touto problematikou. Volejte našim technickým poradcům.

Redakční návštěva: Základní umělecká škola v pasivním standardu oceněná Energy Globe Award

11.8.2015 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Velkorysá architektura, funkční dispozice a technické řešení zaměřené na udržitelnost, to je Základní umělecká škola Karla Malicha v Holicích. Budovou v pasivním standardu, která je již rok v provozu, nás provedl její spoluautor Dalibor Borák. Stavba se umístila na prvním místě v kategorii Obec soutěže Energy Globe Award a hovoří se o její nominaci na Stavbu roku 2015.

Rodinný dům Chameleon s fasádou z polyuretanu

9.8.2015 | redakce podle podkladů architektonického ateliéru Petr Hájek Architekti
Rodinný dům jako opravdové umělecké dílo, to je dům Chameleon, nominovaný v loňském roce na prestižní cenu Mies van der Rohe. Dům stojí uprostřed zahrady a svými okny se rozhlíží na všechny strany. Zajímavá a netradiční je fasáda ze stříkané polyuretanové izolace.
diskuse: 1 příspěvek, 09.08.2015 07:25

Zářící minimalistická vila s transparentní fasádou a pyramidovou střechou

8.8.2015 | Schüco International KG | FOTO KREDIT: Marcello Mariana
Má-li u soukromých rezidencí mít rozhodující význam jejich umístění, pak architektura tohoto domu udělala pro otevření interiéru krásám okolního prostředí maximum. Rozsáhle přestavěný objekt Casa Benedetti byste našli na břehu italského jezera Como.

Víceúčelové lepidlo INSTA-STIK™ – rychle tuhnoucí jednokomponentní polyuretanové lepidlo

7.8.2015 | HONTER Company s.r.o.
INSTA-STIK™ je určeno zejména pro lepení izolačních desek a membrán s povrchy, jako je beton, zdivo, kámen, sádra (sádrokarton), dřevo, ocel apod. Lepidlo je k dispozici ve verzi s pistolí pro rychlé vytvrzení nebo s bezpečnostním ventilem na trubičkovém aplikátoru pro opakované použití.

Kamenná vlna zamedzí prehrievaniu podkrovia

6.8.2015 | ROCKWOOL Slovensko s.r.o.
Obytné podkrovie sa stáva stále obľúbenejším. Pri novostavbách vychádzajú metre získanej obytnej plochy lacnejšie ako pri bungalove. V podkroví môžeme získať pomerne veľké bývanie i na malom pozemku. Rekonštrukcia zasa predstavuje možnosť rozšíriť pôvodne obývaný priestor, ktorý je obvykle spojený s výmenou celej strechy.

Sanujeme vlhké a zasolené zdivo

5.8.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

S problémem vlhkého a zasolené zdiva se setkává majitel nejen u starších objektů. Tato závada není jen estetickou záležitostí, proto je nutné začít problém, co nejdříve řešit. Je celá řada metod a technických prostředků, které Weber nabízí.

S ekonomickou variantou střešní krytiny, které nechybí elegance ani kvalita, přichází Satjam

4.8.2015 | Ondřej Haška,  SATJAM s.r.o.
Při realizaci nové střechy na rodinných domech, ať už z důvodů rekonstrukce nebo při novostavbě, jsou porovnávány dva základní parametry. Prvním a nejdůležitějším parametrem je kvalita samotné krytiny, protože u střech počítáme s tím, že vydrží několik desetiletí. Druhým parametrem je bezpochyby cena.

11. ročník studentské soutěže VELUX Život pod střechou zná své vítěze

1.8.2015 | VELUX Česká republika, s.r.o.
Na konci školního roku byly slavnostně oznámeny výsledky již 11. ročníku soutěže Život pod střechou, kterou každoročně pořádá společnost VELUX. V letošním roce se vyhlášení uskutečnilo v unikátních prostorech Sono Centra, které svým neotřelým designem tvoří jednu z nejzajímavějších budov v Brně. I tentokrát byl o soutěž velký zájem, přihlásilo se přes 230 studentů.

Hollywoodské řešení pro německé předměstí

30.7.2015 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
V projektu 92 řadových domů v brandenburském Teltowu se architekti ze studia GRAFT snažili skloubit sochařské prvky s nejmodernější architekturou. Ač byl tento projekt realizován jako nízkorozpočtový, na velkoleposti výsledné stavby to není jakkoli znát, právě naopak.

další články

Projekty 2015

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.cz"Maršmeloun" u Anežského kláštera má povolení, ministerstvo zastavilo přezkumJak připravit plynový kotel na zimu?Vinylové podlahy Quick-Step s autentickým vzhledem dřeva a kamene