další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu

18.1.2016 | Ing. David Mareček

Příspěvek je věnován návrhu a realizaci konstrukce zastřešení zimního stadionu ve Varnsdorfu. Nosná konstrukce je zrealizována v kombinaci oceli a lepeného lamelového dřeva.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Pokroková fasáda v Šumperku: izolaci z PUR desek doplnila protipožární řešení od HPI-CZ i netopýří budky

3.2.2016 | Marie Hodačová Šimonovská - Privilege PR, s.r.o., Martin Jasa - DOVA, a.s,  DOVA a.s.
Sedmipodlažní panelový dům na šumperské Temenické ulici je na první pohled jedním z mnoha nově zateplených panelových domů. Ovšem jen na ten první. Ve skutečnosti jde o doslova ukázkové skloubení zadání investora, požadavků zákona na ochranu přírody a pokrokových řešení s precizní realizací.

Dotace na energetické úspory v bytových domech mimo území Prahy

2.2.2016 | redakce | podle podkladů IROP
Od prosince 2015 je možné podávat žádosti o dotace na zateplování, výměnu neekologických zdrojů tepla a pořízení nových zdrojů energie pro bytové domy mimo území hlavního města. Aktuální výzva č. 16 je součástí Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Ukončena bude 30. listopadu 2016.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo KNAUF INSULATION
logo SATJAMlogo ROCKWOOOLlogo BAUMIT

Články

Chladicí rozvody izolované syntetickým kaučukem, foto autor

Technické izolace detailně (I) – účel technických izolací

1.2.2016 | Ing. Vít Koverdynský, Ph.D., Divize Isover
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Tloušťku izolace počítáme podle kritéria maximální tepelné ztráty, s přihlédnutím k nežádoucímu oteplování nebo chladnutí teplonosné látky, zajištění funkčnosti technologických procesů v případech, kde je udržení předepsané teploty rozhodující podmínkou, apod.

Proměny zelené střechy během ročních období

28.1.2016 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Horké letní dny kladnou na vegetační vrstvu zelené střechy vysoké nároky. Rostliny mohou i uvadnout a střecha už nebude „zelená“. Podívejte se, jak se s horkým létem vyrovná zelená střecha Urbanscape od společnosti Knauf Insulation.

Německá firma nanolamina oHG hledá své obchodní partnery pro vstup na český trh

28.1.2016 | Česko-německá obchodní a průmyslová komora
Firma nanolamina oHG provádějící čištění, lakování a úpravu povrchů by ráda v České republice navázala obchodní kontakty a spolupráci především s obchodníky a uživateli působícími v oboru stavebnictví (řemeslníky, restaurátory, dekoratéry, zahradními a krajinnými architekty).

Indukční kotvení v ploše střechy

27.1.2016 | Ing. Jaroslav Štok, technický manažer divize Construction,  SFS intec s.r.o
Píše se rok 1996 a v České Třebové je zahájena výstavba výrobního závodu firmy KORADO v hodnotě téměř 3 mld. Kč. Tehdy se poprvé použilo kotvení skladby ploché střechy za pomoci montážního automatu IF 240. Po 19 letech přichází projekt rekonstrukce střešního pláště plochých střech výrobního závodu.

Ultramarin pro vápenné nátěry

25.1.2016 | Ing. Radovan Nečas, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno (VUSTAH)
Vápenné kaše a suspenze hydrátů vápenatých od nepaměti používaly nejen pro přípravu malt a omítek, ale také jako krycí nátěry pro interiéry i exteriéry. Vápenné nátěry se vyznačují silnou zásaditostí. Proto lze pro jejich barvení použít pouze pigmenty, které jsou v silně zásaditém prostředí stálé. Další podmínkou je stálost na světle. Důležitou roli v tomto směru sehrál intenzivně modrý pigment ultramarin.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 29.01.2016 13:55

Vzdělávací centrum pro zdravotníky září s fasádním systémem Sidings

23.1.2016 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
PREFA opět zdokonalila „dialog“ mezi starým a novým a opláštila komplikovanou fasádu innsbruckého vzdělávacího centra fasádním systémem PREFA Sidings. „Přestavba byla transplantací srdce,“ říká architektka Julia Fügenschuh z architektonické kanceláře Fügenschuh a Hrdlovics o výzvách, které se objevily během přestavby, která se uskutečnila za probíhajícího vyučování a zároveň s omezeným rozpočtem.

Stavební komponenty a řešení od Lindabu přispívají k výstavbě pasivních domů

20.1.2016 | LINDAB STAVBY
Růst zájmu o nízkoenergetické a pasivní stavby se projevuje také v ČR. I s ohledem na evropskou legislativu, zavazující členské státy EU k úsporné výstavbě, roste u nás poptávka po dodavatelích takovýchto komplexních řešení.

Akustika v kancelářích typu open-space

18.1.2016 | Saint-Gobain Group
Článek představuje zvukové absorbéry. Zvýšená hladina hluku ve velkých kancelářích má negativní dopady na soustředění osob, jež v nich pracují. Ve velkých kancelářích s tvrdými povrchovými plochami (sklo, beton) se zvuky a řeč snadno odráží od stěn a ploch a vytváří ozvěny. Možnosti řešení budou i tématem únorového Saint-Gobain fóra zaměřeného na akustiku budov.

Bydlet pasivně a šetřit prostor? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

18.1.2016 | Kingspan Izolace
Navštivte stánek Kingspan Izolace na Veletrhu Střechy Praha 2016. Fenomén nízkoenergetického a pasivního stavění je dostatečně známý. Při využití obvyklých izolačních materiálů ale každý stavebník dříve či později stojí před rozhodnutím, zda zvolit budoucí úsporu nákladů na vytápění, ale obětovat cenný prostor v interiéru. Ultratenké a vysoce účinné resolové izolace Kingspan Insulation tento problém řeší bez kompromisů.

Jak získat dotaci na protiradonová opatření

18.1.2016 | MUDr. Ariana Lajčíková, CSc.
Radon je po kouření druhou nejvýznamnější příčinou rakoviny plic v ČR a stát proto podniká kroky k omezení jeho vlivu. V rámci tzv. Radonového programu lze získat příspěvek na ozdravná opatření pro budovy i pro ozdravení vodovodu pro veřejnou potřebu se zvýšenou objemovou aktivitou radonu.

Tipy na stánky – veletrh STŘECHY PRAHA 2016

15.1.2016 | Střechy Praha s.r.o.
Již příští týden, 21. – 23. 1. 2016., proběhne veletrh Střechy Praha na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Na jaké novinky se můžete těšit?

Nová univerzitní budova technického inženýrství „New Engineering Building“ v Sheffieldu (UK) má českou fasádu

10.1.2016 | Sipral a.s.
Česká společnost Sipral a.s., přední dodavatel komplexních řešení prosklených fasádních systémů, se podílela na jednom z nejvýznamnějších investičních projektů v Sheffieldu, a to na stavbě nové budovy technického inženýrství zdejší univerzity. Studentům se budova otevřela letos v září.

Nová zelená úsporám: Za dva měsíce podáno 1587 žádostí za více než 343 milionů korun

30.12.2015 | Tisková zpráva Ministerstva životního prostředí ČR
Za pouhé dva měsíce od spuštění příjmu žádostí do kontinuální výzvy programu Nová zelená úsporám dorazilo na Státní fond životního prostředí ČR celkem 1587 žádostí. Vyjádřeno v korunách to představuje sumu v celkové výši více než 343 milionů korun.

další články

Projekty 2016

Související rubriky

Reklama

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czJihočeský výrobce svítidel a světelných říms ECO-DESIGN ve skupině HORMENPraha 6 podala žalobu kvůli projektu Lední medvěd na Vítězném náměstíNové žárovky s moderní technologií „LED na vlákně“