další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Vliv lokálního zúžení mezery na funkčnost konstrukce osluněné provětrávané fasády

23.2.2015 | Ing. Erik Šagát, doc. Ing. Libor Matějka, CSc., Ph.D., MBA, Fakulta stavební VUT v Brně

Základním předpokladem pro správný návrh konstrukcí provětrávaných fasád je znalost vlivu konstrukčních detailů na problematiku přirozeného větrání. Komparací lokálního zúžení u různých tlouštěk větrané mezery byl zjištěn zásadní vliv tohoto detailu na proudění a teploty v provětrávané mezeře.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Nová zelená úsporám 2015

31.3.2015 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
V programu Nová zelená úsporám 2015 bude podporováno zateplení rodinných domů a výstavba pasivních rodinných domů. Nově bude podporováno zateplení bytových domů v Praze. Rozšířeny byly možnosti podpory výměny zdrojů tepla. Žádosti se přijímají od 15. května 2015.
diskuse: 8 příspěvků, poslední 31.03.2015 21:47

Revitalizací domu si zajistíte úspory na desítky let dopředu

26.3.2015 | REVOLT s.r.o.
Čím je váš dům starší, tím náklady na jeho údržbu a vytápění rostou. Opravy přibývají a zároveň také klesá jeho celková hodnota. Jak tomu zabránit? Problém omezené životnosti rodinného nebo panelového domu se dá vyřešit investicí do revitalizace. Existují způsoby, jak výrazně snížit náklady na zateplení, získat státní dotace nebo se dohodnout na výhodném financování od firmy Revolt.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo BAUMIT
logo KINGSPANlogo ROCKWOOOLlogo SATJAM

Články

Soutěž ROCKWOOL: Zateplení rodinného domu zdarma

24.3.2015 | ROCKWOOL, a.s.
Společnost ROCKWOOL, přední světový výrobce produktů a systémů z kamenné minerální vlny, spouští soutěž o zateplení rodinného domu zdarma. Hlavní výhrou je dodání kompletního zateplovacího systému Ecorock FF, který zahrnuje kvalitní izolaci z kamenné minerální vlny a stavební chemii.

Vnitřní zateplení budov, které z různých důvodů nelze zateplit tradiční metodou zvenku

23.3.2015 | Kingspan Izolace
Díky speciálním panelům s označením Kingspan Kooltherm K17 určeným pro vnitřní zateplení lze výrazně vylepšit i tepelnětechnické parametry budov, které z různých důvodů nelze zateplit tradiční metodou zvenku – zejména u historických fasád památkově chráněných budov.

Stavební kalkulátory DEKSMART pro pohodlné nakupování přes internet

17.3.2015 | Ing. Vladimír Panák,  DEKTRADE a.s.
Společnost DEKTRADE a.s. je největší prodejce stavebních materiálů v ČR, provozujeme síť stavebnin DEK. V roce 2014 jsme spustili internetový obchod www.dek.cz. Jeho součástí jsou i stavební kalkulátory DEKSMART, kde si můžete vybrat více než 100 konstrukcí a systémů.

Rekonstrukce podlahy: vyrovnání a izolace podlahy v 1 kroku

10.3.2015 | Jitka Faktorová,  LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Rekonstrukce podlahy s sebou nese řadu úkonů a zpravidla může kvůli různým technologickým přestávkám trvat i týdny. Hlavně v případě tradičního vyrovnávání podlahy pomocí betonu či cementové stěrky, které s sebou nese relativně vysoké časové nároky na vyschnutí. Tomu se ale lze vyhnout.

Súvislosti tepelnej ochrany a protipožiarnej bezpečnosti budov s uplatnením ETICS zavedené technickými predpismi v SR

9.3.2015 | prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD., Technický a skúšobný ústav stavebný, n.o. | Regenerace bytového fondu
Vplyvom sprísnenia požiadaviek na tepelnú ochranu od 1. januára 2013 dochádza k zvýšeniu hrúbky tepelnej izolácie, čoho dôsledkom je zmena požiadaviek na navrhovanie podľa STN 73 0802/Z2 a zhotovovanie tepelnoizolačných kontaktných systémov (STN 73 2901) triedy reakcie na oheň aspoň B-s1, d0 z hľadiska bezpečnosti v prípade požiaru.

Zateplení difuzně otevřenou fasádou Lifebrick® – postřehy půl roku po realizaci

9.3.2015 | LIFEBRICK, s.r.o.
Odvětrané a difuzně otevřené fasády Lifebrick od českého výrobce nejsou na trhu žádnou novinkou. Osvědčují se stále více investorům díky svým užitným vlastnostem, vysoké životnosti a příznivé ceně.

Subtilní a vysoce tepelně izolované hliníkové profily pro nerušený a komfortní výhled

9.3.2015 | Schüco International KG
Nový posuvný systém Schüco ASS 77 PD.HI manual pohodlně otevřete vlastní silou.

Vytvoření společného podniku koncernu KNAUF s LB Minerals, členem koncernu Lasselsberger

7.3.2015 | Knauf Praha s.r.o.
Knauf uzavřel smlouvu o vytvoření společného podniku s firmou LB Minerals, a.s. Konkrétně se jedná o kapitálový vstup do společnosti LB Perlit, s.r.o., u které se tímto krokem navýšilo základní jmění na 6 600 750 EUR. V této souvislosti došlo rovněž ke změně názvu firmy na LBK Perlit, s.r.o. Společnost LBK Perlit, s.r.o. bude provozovat těžbu surového perlitu ve dvou lokalitách na Slovensku a jeho následné zpracování.

Lindab v únoru 2015 otevřel novou pobočku v Brně

6.3.2015 | Denisa Markovičová, redakce | s využitím tiskové zprávy Lindab
Nová brněnská pobočka se bude specializovat na prodej vzduchotechniky. Současně poskytne také dostatek prostoru pro vzorkovnu lehkých střešních krytin a okapů. Po centrále a výrobních závodech v Praze-Ruzyni, výrobě v Hustopečích a pobočce se sklady v Ostravě je tak Brno čtvrtou provozovnou v ČR. Výrobce chce tímto krokem mimo jiné zajistit operativní zásobování celé jižní Moravy.

S opravným silikonem Ceresit Aquablock® bude dům snadno a rychle suchý

5.3.2015 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Na každém objektu je čas od času nutné vodotěsně izolovat a ochránit poškozené povrchy. Užitečným a všestranným pomocníkem, který se neptá, kde máte v domě netěsnosti a zda se jedná o velkou plochu nebo malou trhlinku, je univerzální opravný silikon Ceresit AquaBlock®.

Schüco na BAU 2015: tepelná izolace, automatizace a minimalismus

5.3.2015 | Schüco International KG
Lednová prezentace společnosti Schüco International KG na stavebním veletrhu BAU přiblížila návštěvníkům z celého světa řadu zajímavých novinek v portfoliu hliníkových okenních, dveřních a fasádních systémů pro rezidenční i komerční výstavbu. Kvalitní zpracování přesvědčuje svobodným, individualizovaným přístupem i efektivitou při výrobě a instalaci. Samozřejmostí je energetická účinnost systémových řešení.

Deska Fasrock LG1 pro snadné zateplení stropů pod obytnými prostory

3.3.2015 | ROCKWOOL, a.s.
Zateplení obvodového zdiva jako řešení, které významně sníží tepelné ztráty, je už standardem. Na zateplení stropů garáží, sklepů či technických prostor, které jsou umístěny pod obytnými prostory, však zatím myslí málokdo. Právě tudy však uniká teplo z horních vytápěných prostor a navíc jsou příčinou nepříjemného ochlazování podlah.

Fasrock LG1 pre jednoduché zateplenie stropov pod obytnými priestormi

3.3.2015 | ROCKWOOL Slovensko s.r.o.
Zateplenie obvodového muriva ako spôsob zníženia tepelných strát je dnes samozrejmosťou. Na zateplenie stropov garáží, pivníc, či technických priestorov, ktoré sú umiestené pod obytnými priestormi, už myslí málokto. A práve tadiaľ uniká teplo z horných vykurovaných priestorov, nehovoriac o tom, že nezateplený strop pod obytnými priestormi nepríjemne ochladzuje podlahy.

další články

Projekty 2015

Související rubriky

Reklama
E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czFotovoltaické panely JA Solar úspěšně odolaly zkouškám na krupobitíSálavé teplo v rustikálním interiéruVeletrh ISH Frankfurt: prestižní přehlídka koupelen, vytápění a instalací