další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Stanovení návrhových hodnot součinitele tepelné vodivosti minerální izolace

19.1.2015 | Ing. arch. Marcela Kubů, Asociace výrobců minerální izolace

Příspěvek se zabývá problematikou stanovení návrhových hodnot součinitele tepelné vodivosti minerálních izolací. Asociace výrobců minerální izolace provedla na toto téma průzkum mezi projektanty a popsala jednotlivé možnosti postupu výpočtu a stanovení těchto hodnot a rozdíly mezi nimi.

diskuse: 1 příspěvek, 19.01.2015 07:37
další články DENNÍ ČLÁNKY

Konstrukční deska RIGISTABIL - čistý vzduch po generace

28.1.2015 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - divize Rigips
RigiStabil – konstrukční sádrokartonová deska, která k tradičním výhodám klasického sádrokartonu přidala překvapivé vlastnosti. Cílené změny v receptuře přípravy sádrového jádra a speciální karton přidaly nové desce vysokou pevnost, houževnatost a únosnost a zlepšily její chování ve vlhkém prostředí.

VIDEO: Vyzdívky, zastřešení a osazení oken u konstrukce Skeletsystem Goldbeck

27.1.2015 | GOLDBECK Prefabeton, s.r.o.
Stavbu skeletu provádí vlastní montážní týmy společnosti Goldbeck. Další práce do fáze hrubé stavby, tedy vyzdívky, zastřešení a osazení otvorových výplní může investor provádět sám nebo s pomocí jím najatých firem a řemeslníků.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo BAUMIT
logo REVOLT
logo KINGSPANlogo ROCKWOOOL

Články

Ověření použitelnosti termografického zjišťování povrchové teploty u lesklých povrchů při eliminaci odraženého záření pomocí kovového štítu

26.1.2015 | doc. Ing. Jaroslav Solař, Ph.D., Ing. Filip Čmiel, VŠB TU Ostrava
Přesné určení emisivity a následné zjištění povrchové teploty u lesklých materiálů je možno provést například za pomoci opatření jejich povrchu materiálem se známou hodnotou emisivity (například samolepicí folií nebo nástřikem barvou ve spreji). Příspěvek pojednává o další možnosti určení povrchové teploty a vlivu emisivity lesklých materiálů pomocí kovového štítu, který eliminuje negativní vliv odraženého záření při termografickém měření.

Studentské koleje v Heidelbergu přinášejí atraktivní bydlení v apartmánech

23.1.2015 | Schüco International KG
Energetický koncept studentských kolejí se vyznačuje ambiciózním záměrem snížit výdaje za topení a ohřev teplé vody až na nulu. Toho bylo v praxi dosaženo kombinací energeticky optimálního fasádního pláště, tepelného čerpadla vzduch-voda a výkonného fotovoltaického systému.

Kvalitní izolace ušetří místo i peníze, přijďte se osobně přesvědčit na veletrh Střechy Praha

23.1.2015 | Kateřina Petko,  Kingspan Izolace
Společnost Kingspan Izolace přináší na český trh nejmodernější typy tepelných izolací s mimořádnými vlastnostmi při minimálních tloušťkách. Přijďte na výstavu Střechy Praha a přesvědčte se osobně, že kvalitní izolace nemusí být tlustší než pár centimetrů!

Prefa FX.12 a Reynobond pro objekt s futuristickou fasádou

21.1.2015 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Nedaleko slovenské metropole Bratislavy vznikl architektonický projekt, jehož fasáda slučuje rovnou tři různé materiály. Vůbec poprvé byl přitom na Slovensku použit velkoplošný a současně „nejmladší“ prvek sortimentu PREFA, nadčasový fasádní panel FX.12.

Požární bezpečnost je pro stavebnictví klíčová

20.1.2015 | Kingspan Izolace
Požární bezpečnost budov je rozhodující nikoliv pouze z hlediska prevence ohrožení lidských životů a znečištění životního prostředí, nýbrž i z hlediska ekonomických dopadů, které mohou být devastující i pro samotné podnikání. Společnost Kingspan Izolace se zabývá vývojem výrobků, které v maximální míře minimalizují tato rizika.

Tipy na stánky veletrhu Střechy Praha 2015

14.1.2015 | Střechy Praha s.r.o.
Nenechte si ujít množství novinek prezentovaných na stáncích letošního veletrhu Střechy Praha, který se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 22. – 24. 1. 2015. Řada z nich je přihlášena i do prestižní soutěže o nejlepší exponáty veletrhu – Zlatá taška 2015.

Pasivní domy s využitím státní podpory

13.1.2015 | ABF, a.s.
Častým argumentem odrazujícím stavebníka od realizace pasivního domu je suché konstatování o vysoké pořizovací ceně a nenávratnosti vložených investic. Tento argument však nebývá založen na reálné zkušenosti, a pokud ano, poukazuje spíše na neochotu autora projektu řešit požadavky investora za přijatelných finančních podmínek.

Program Nová zelená úsporám rozdělil více než miliardu korun

9.1.2015 | Ministerstvo životního prostředí ČR, ČTK
Poslední den roku 2014 skončil příjem žádostí o dotace na energetické úspory z programu Nová zelená úsporám. Za 9 měsíců SFŽP ČR přijal 6110 žádostí téměř za 1,4 miliardy korun. Nejvíce žádostí Fond přijal těsně před ukončením výzvy. Na Silvestra byly přijaty žádosti za 164 milionů korun.

Elektronická evidence tržeb a další témata pro podnikatele na veletrhu Střechy Praha 2015

8.1.2015 | Střechy Praha s.r.o.
Novela živnostenského zákona, elektronická evidence tržeb, druhotná platební neschopnost a další žhavá témata na veletrhu Střechy Praha 22.–24. 1. 2015 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Alternativy technologie zateplení stávající stropní konstrukce

7.1.2015 | Bc. Jan Pitner
Při výběru vhodného izolantu do dutiny trámového stropu je třeba zohlednit fyzikální vlastnosti izolantů, technologické postupy a bezpečnostní opatření. Návrh je třeba posoudit i z hlediska prostupu vodní páry a nebezpečí kondenzace vody přímo v konstrukci trámového stropu.

Mezinárodní koncern Lindab posiluje svou pozici s novou strategií rozvoje pro roky 2015–2020

6.1.2015 | Lindab střešní krytiny
Oživení a mírný růst stavebního trhu v Evropě předpovídal mezinárodní koncern Lindab AB ústy svého prezidenta a ředitele Anderse Berga již na začátku roku 2014. K němu skutečně došlo, což mělo vliv i na ekonomické výsledky Lindabu za 3. čtvrtletí 2014. Na zlepšujících se finančních výsledcích se podílí i Lindab Česká republika.

Proces certifikace ETICS a jeho uvádění na trh ČR z pohledu současné legislativy

5.1.2015 | Ing. Jan Tripes, TZÚS Praha, s.p.
V současné době existují dvě cesty, jak umístit ETICS na trh ČR – národní a evropská certifikace. Oproti evropské certifikaci platné po celé Evropské unii, národní opravňuje výrobce k prodeji výrobku pouze na území České republiky. Tento příspěvek dále uvádí základní specifika každého z těchto certifikačních procesů.

Desatero, jak si poradit se sněhem na střechách

30.12.2014 | Lindab střešní krytiny
Předvídejte! Prevence je vždy lepší než řešení nastalých problémů. Vyberte vhodnou střešní krytinu a její sklon podle klimatické oblasti, v níž váš dům stojí. Podle mapy sněhových oblastí si spočítejte pravděpodobnou zátěž střechy a podle ní vyberte systém bezpečnostních prvků. Pokud chcete zabránit poničení podokapních žlabů, použijte systém zpevňujících úchytů.

další články

Projekty 2015

Související rubriky

Reklama
E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czRekonstruujeme koupelnu. Na co nezapomenout?Toužíte po krbu? Dnes je možné ho mít v rodinném domě, ale i bytěZámek v Rájci se dočká opravy hlavních částí střech