další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Poruchy vodotěsných izolací spodní stavby

21.7.2014 | Ing. Marek Novotný, Ph.D., soudní znalec, FA ČVUT Praha

V současné době není možné jednoznačně stanovit, který izolační systém je nejméně a který naopak nejvíce poruchový. Lze specifikovat, co je rizikové a které systémy riziko poruch maximálně eliminují.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Střechy podle klempířů

29.7.2014 | Ruukki CZ s.r.o.
V červnu jsme se vydali za klempíři do slunných Jizerských hor. Ve stínu jejich střech jsme probrali kvalitu současných plechových krytin, preference a požadavky investorů, ale hlavně si povídali o tom, jak se staví střecha, která vydrží na celý život.

Bazény díky dlouhodobému zatížení vlhkostí vyžadují při pokládání obkladů a dlažeb špičkovou kvalitu

29.7.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
V interiéru wellness centra se uplatnily špičkové materiály stavební chemie Ceresit, díky kterým je bazén a jeho okolí nejen krásný, ale i maximálně odolný proti vlhkosti. U technického řešení upoutá kombinace přírodního kamene a dřevěného obkladu a důmyslné skrytí všech technických prvků (vzduchotechnika, osvětlení, topení, ozvučení).

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo CEMIXlogo ISOVERlogo LINDAB
logo BAUMIT
logo ROCKWOOOLlogo SATJAM

Články

Lindab spouští nový web www.lindab-stavby.cz

24.7.2014 | LINDAB STAVBY
Společnost Lindab je v ČR známa zejména jako výrobce a prodejce lehkých střešních krytin z prvotřídní švédské oceli včetně okapových systémů, v nichž je lídrem na českém trhu. Kombinací stavebních komponentů z oceli je však Lindab schopen poskytnout kompletní řešení pro stavby nejrůznějšího druhu.

Satjam, to není jen střešní krytina. Systém zahrnuje i okapy, střešní okna a nadkrokevní izolaci

22.7.2014 | SATJAM s.r.o.
Společnost Satjam se řadí mezi nejvýznamnější dodavatele lehkých kovových střešních krytin na našem trhu. K udržení svého vysokého postavení na trhu Satjam neustále přichází s inovacemi a novými produkty. Důraz je v posledních letech kladen zejména na komplexnost celého sortimentu, inovace ve výrobních technologiích a materiálech.

Střecha PREFA pro nové sídliště Corvara v Jižním Tyrolsku

19.7.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
4. prázdninový výlet je spojen se jménem architekta Dr. Hugo Kostnera, které je v jižním Tyrolsku známkou té nejvyšší kvality. V 1300tisícovém městečku Corvara nechal postavit 2 obytné domy a další 2 rodinné domy pro své dcery. Pro celý projekt byly vybrány střešní systémy PREFA, které jsou schopny splnit ty nejnáročnější požadavky na kvalitu.

Wavin Ekoplastik: Víte o nás opravdu vše?

16.7.2014 | WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Víte, že si společnost WAVIN Ekoplastik vydobyla čelní příčky světového trhu nebo že v některých zeměpisných šířkách představuje značka Ekoplastik synonymum pro samotný produkt? Podobně jako si u nás objednáváme „matonku“, chceme-li minerálku.

Zelené střechy nad Prahou s využitím systému Knauf Insulation Urbanscape

16.7.2014 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Zelené střechy ochlazují stavbu i okolní vzduch a v neposlední řadě narušují vznik efektu tzv. městského tepelného ostrovu. Hlavním problémem, se kterým se zelené střechy potýkají, bývá vysychání. Knauf Insulation Urbanscape jako hlavní složku ve skladbě používá patentovanou vrstvu minerální vlny.

Kotevní plány střech – teorie vs. praxe

14.7.2014 | Ing. Aleš Oškera, soudní znalec, Inženýrská a expertní kancelář Zlín
Seznámení se základními normami a zákonnými předpisy, jimiž se řídí zpracování kotevních plánů systémů mechanicky kotvených pružných střešních hydroizolačních povlaků (MEFAWAME). Hlavní důraz je kladen na nejčastější chyby při stanovení hodnot sání větru a posouzení odolnosti kotevního systému.
energetický štítek

Česku údajně chybí na úspory energií 23 miliard korun

14.7.2014 | Ing. Jan Blažíček, redakce
V médiích se pravidelně objevují alarmující zprávy, dle kterých se Česko dostane kvůli nedostatečné státní finanční podpoře do problému s plněním svých závazků vůči EU. Tyto informace bývají často založeny na výpočtech pocházejících od potencionálních příjemců státních dotací, takže nelze vyloučit, že přání zde bývá otcem myšlenky. Jednou z oblastí, kde nám údajně hrozí velký problém, je snižování energetické náročnosti.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 28.07.2014 15:17

Komentář ke změnám dotačního programu „Nová zelená úsporám 2014“

13.7.2014 | Ing. Milan Bechyně, redakce
Dodatek č. 2 ke Směrnici MŽP č. 1/2014 programu Nová zelená úsporám přináší zejména menší administrativní zátěž pro žadatele a zvyšuje dotaci na zpracování projektu a odborného posudku u kategorie A. Nově tuto dotaci zavádí i pro kategorii C3 - Instalace solárních termických systémů.
Stonehenge

Nové návštěvnické centrum Stonehenge

12.7.2014 | Mgr. Radomír Dohnal
Třetí prázdninové sobotní zastavení je v Anglii. Zadání pro stavbu bylo skutečně nevšední: reprezentativní návštěvnické centrum kulturní a historické památky UNESCO s milionovou návštěvností za rok, ale ne „příliš okázalé nebo horizont narušující struktury“ a možnost demontáže celé budovy, pokud to bude nutné.

Kombinovaný izolant Isover TWINNER pro úsporné rodinné i bytové domy

11.7.2014 | Ing. Pavel Rydlo,  Divize Isover
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Desky Isover TWINNER byly vyvinuty zejména s ohledem na narůstající požadavky na izolační účinnost při zajištění vysokých parametrů požární bezpečnosti.Isover TWINNER je sendvičově uspořádaná izolační deska, tvořená izolačním jádrem z grafitové izolace Isover EPSGreyWall a krycí vrstvou tvořenou izolační výkonnou deskou Isover TFPROFI.

Vyšší dotace na projekt v Nové zelené úsporám a zjednodušení administrace

11.7.2014 | Ing. Petr Bohuslávek | MŽP
10. 7. byly zveřejněny změny v podmínkách programu Nová zelená úsporám. Nejdůležitější změny se týkají navýšení dotace za odborný posudek, snížení některých kritérií a zjednodušení administrativní zátěže žadatelů. Vycházejí z dodatku směrnice, který ministr Brabec podepsal v úterý 8. července.
diskuse: 1 příspěvek, 11.07.2014 19:08

Baumit vybral nejhezčí evropskou fasádu

11.7.2014 | Baumit, spol. s r.o.
Na slavnostním galavečeru ve vídeňském Muzeu užitých umění (MAK Wien) byly 12. června vyhlášeny výsledky 1. ročníku mezinárodní soutěže LifeChallenge 66.

Modernizace a rozšíření výrobní linky s unikátním potrubním pouzdrem ROCKWOOL 800

10.7.2014 | ROCKWOOL, a.s.
Vynikající tepelněizolační vlastnosti kamenné vlny ji předurčují i pro využití do potrubních pouzder v oblasti technického zařízení budov. Novinka na trhu, unikátní potrubní pouzdro ROCKWOOL 800, je prvním výsledkem rozšiřování a modernizace výrobní linky společnosti ROCKWOOL v Bohumíně.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama

stresniasistent.cz

E-mailový zpravodaj

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články