Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Stavební chemie
Archiv článků od 4.1.2012 do 30.1.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

30.1.2013
HENKEL ČR - divize THOMSIT

Při realizaci podlah s povrchem z vinylových krytin Tarkett Tapiflex Essential byla použita výhradně stavební chemie Thomsit. Podkladem byl beton vyztužený skelným vláknem s podlahovým vytápěním. V místech dilatace podlahového vytápění byla potřebná větší vrstva stěrky, s anhydritovou samonivelační vyrovnávací stěrkou Thomsit AS1 se dají v jedné operaci dělat vrstvy od 1 do 20 mm.

22.1.2013
ALBIXON a.s. - Prášková lakovna, Ing. Lukáš Rosenbaum

Historie práškové lakovny ALBIXON začala v roce 2000. Od té doby se zabýváme vysoce kvalitním práškovým lakováním hliníkových i ocelových materiálů. Nový provoz lakovny nyní disponuje plně automatickou linkou s chemickou předúpravou, možností velmi rychlé výměny odstínu barvy (do 20 minut) a vypalovací tunelovou pecí s regulovanou teplotou i rychlostí průjezdu.

3.1.2013
ALBIXON a.s. - Prášková lakovna

Nutnost dosažení vysoké kvality povrchu spolu se vzrůstajícími požadavky na ekologii byly hlavním důvodem pro investici firmy ALBIXON, a.s. do nové práškové lakovny. V nové lince povrchové úpravy DECORAL je pohyb materiálu v tunelu předúpravy plně řízen automatickým řídicím systémem. I pro aplikační zařízení bylo využito nejmodernější řešení, a to nanášecí kabina od firmy Wagner.

2.1.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

V koupelnách novostavby bytového domu se zubními ordinacemi v Brně byl použit široký sortiment stavební chemie Ceresit. Podkladové plochy byly penetrovány nátěrem Ceresit CT 17, pro povrchové bezešvé utěsnění podkladů před lepením keramických obkladů a dlažby obkladači použili elastickou těsnící hmotu Ceresit CL 51, do rohů a dilatačních spár vložili izolační pás Ceresit CL 52. Obklady a dlažba se lepily tenkovrstvou cementovou lepicí maltou Ceresit CM 12 Elastic.

thomsit
25.10.2012
HENKEL ČR - divize THOMSIT

Dříve než v centru Dürenu otevřel své brány nový obchodní dům, prošlo jádro původního objektu rozsáhlou sanací. Z podlah byla odstraněna keramická dlažba a zbytky lepidel. Plochy obou nadzemních podlaží však byly silně poničené. Proto musela realizační firma nanášet v obou patrech poměrně velké množství samonivelační vyrovnávací hmoty – v průměru asi 5 mm vrstvy.

Ceresit
16.10.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

V současných stavebních trendech jsou při dokončování fasád s oblibou používány přírodní materiály jako je kámen, dřevo a kov. Tyto materiály se však často ukazují jako velmi drahé, těžko transportovatelné a obtížně zpracovatelné. A tak podle vzhledu kamene, dřeva a kovu připravil Henkel nové omítky a fasádní nátěry Ceresit Visage, které na domě vypadají jako skutečný kámen, dřevo nebo kov.

15.10.2012
Detalon, s.r.o.

V dnešní době neustálých úspor, snižování nákladů a udržitelných hodnot se často zapomíná na prastarou poučku. Nevyplácí šetřit na těch místech, na které se musíme spolehnout a u kterých očekáváme dlouhodobou kvalitu. Neboť pokud pro svoji práci využíváme levných a kvalitou nedokonalých výrobků, jsou opravy častější, vznikají vícepráce a vše se prodražuje, ačkoli jsme zpočátku měli pocit úspory.

BioProtect v omítkách a nátěrech Ceresit  chrání před nečistotami a mikroorganismy
10.7.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Zanedbané fasády budov jsou výsledkem vysokého znečištění vzduchu, vlivů člověka a okolního prostředí. Zašedlé usazeniny zakládají vhodné prostředí pro růst mikroorganismů; plísní a řas; které jsou viditelné lidským okem. BioProtect v omítkách a nátěrech Ceresit chrání před nečistotami a mikroorganismy.

26.6.2012
Českomoravský beton, a.s.

Pro moderní architekturu se stal beton díky svým jedinečným vlastnostem, tvárnosti a pozitivnímu estetickému působení vyhledávaným stavebním materiálem. Díky tomu pohledové betony dnes poskytují architektům a projektantům možnost realizovat různorodé tvary a naplnit často velmi odvážné představy.

6.6.2012
Knauf Praha s.r.o., Vladimír Váňa

Snadná odpověď na tuto jednoduchou otázku není. Vždy je nutné provést důkladný průzkum a posouzení. Vím, že není snadné dostat se k projektové dokumentaci panelové bytovky stavěné v 80. letech dvacátého století. Avšak zjištění, o jaký typ panelu se jedná, jakou rovinatost postavený dům má a jaký je celkový stav konstrukce, je pro spolehlivou montáž ETICS naprosto nezbytné.

rigips omítky
31.3.2012
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Vyhlášení nejkrásnějších interiérů ze systémů suché vnitřní výstavby Rigips proběhlo již po sedmé v rámci národního kola Rigips Trophy 2012, které je součástí mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gyproc Trophy.

plísně a vlhkost v koupelně
21.3.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

"Nejlepší obrana je útok". Na rozdíl od původní receptury má nová spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic schopnost nejen se pasivně bránit před pronikáním vlhkosti do struktury spár (označení Aquastatic), ale díky originální kombinaci tří biocidních účinných látek i aktivně bojovat proti růstu plísňových kultur a uchycení a šíření spor.

MS v ledním hokeji 2012 World ice hockey championchip Helsinki Stockholm 2012
7.3.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Ceresit pokračuje v oficiálním sponzoringu MS v ledním hokeji i na letošním šampionátu ve Finsku a Švédsku. Vyhrajte 1x zájezd pro dvě osoby do Stockholmu včetně 2 vstupenek na utkání českého týmu na hokejovém MS 2012 a další skvělé ceny. Účast v soutěži je jednoduchá - stačí koupit jakýkoliv výrobek značky Ceresit a zaslat SMS odpověď na soutěžní otázku, jméno, datum a čas nákupu.

27.1.2012
Primalex

Odstranění plísně běžného rozsahu pomocí chemických přípravků určených pro likvidaci plísní není nic složitého. Především je třeba odstranit příčinu vlhnutí stěn, pokud je stavebního charakteru, a následně použít vhodnou fungicidní penetraci v kombinaci se speciálním malířským nátěrem PRIMALEX Mykostop, což návratu plísně zabrání.

5.1.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Nové školicí středisko Ceresit bylo otevřeno v showroomu Keramiky Soukup v Praze-Stodůlkách s ambicí stát se kompetenčním centrem pro odbornou i laickou veřejnost nejen pro region Prahy a středních Čech. Zákazníci tady získají kompletní informace o produktové nabídce stavební chemie Ceresit, systémových řešeních, nových výrobcích a technologiích.

4.1.2012
PPG Architectural Coatings Eastern Europe a.s.

Jedním z běžných degradačních efektů je tzv. karbonatace, neboli degradace betonu způsobená kyselými plyny v atmosféře. Vyhnout se jí lze buď volbou speciálních složek betonu již při stavbě, a to výběrem speciálního cementu, kvalitní vody a kameniva, a nebo pomocí tzv. sekundární ochrany. Tou jsou především speciální nátěry na beton, například BALAKRYL BETON.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama