Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Stavební chemie
Archiv článků od 16.10.2012 do 21.5.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

21.5.2013
Knauf Praha s.r.o., Vladimír Váňa

Minerální šlechtěné omítky řady Kbelorit jsou určeny především na povrchové úpravy minerálních fasád, sanačních systémů Kbelosan případně dekorativních interiérů. Ve spojení s podkladní vyzrálou jádrovou omítkou vytváří pevnou, difuzně otevřenou a stabilní ochranu fasády. Minerální omítka Kbelorit výrazně odolává plísním (má vysoké pH) a biologickému napadení fasádových pavoučků.

15.5.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Sortiment stavební chemie rozšiřuje v roce 2013 výrazná novinka – epoxy systém pro lepení a spárování Ceresit UltraPox. Epoxy systémem lze lepit kyselinovzdorné obkladové prvky a desky, klinkerové pásky, skleněné obklady, desky a mozaiky včetně mramoru a přírodního kamene. Ideální je pro použití v prostředí s agresivními vlivy. Tato inovativní technologie na jaře vstupuje na český trh.

14.5.2013

Sika CZ nabízí komplexní technologie pro dřevostavby a montované domy vč. prefabrikovaných dílců. Zaměřujeme se na spolehlivá a funkční řešení. Vyrábíme přísady do betonu, hydroizolace základových desek, balkónů, teras, koupelen a sprchových koutů, fóliové a nátěrové hydroizolace střech, podlahy, dekorativní povrchy, lepidla a tmely a další materiály pro dokončovací práce v interiéru.

30.4.2013
Beton University

První letošní seminář Beton University na téma Moderní trendy v betonu II. – Betony pro dopravní stavby, pořádaný skupinou Českomoravský beton, se setkal s velkým zájmem z řad široké odborné veřejnosti. Ve druhém pololetí se můžete přihlásit na semináře: Moderní trendy v betonu I. – Vodotěsné betony a Moderní trendy v betonu II. – Betony pro dopravní stavby.

4.4.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Nový systém Ceresit Impactum od firmy Henkel maximálně zvyšuje životnost vnějšího kompozitního tepelněizolačního systému zateplování budov (ETICS). Novinka je při zachování špičkové úrovně tepelné izolace extrémně odolná proti mechanickému poškození a proti silnému tepelnému namáhání. Ceresit Impactum navíc umožňuje použití sytějších odstínů barev na fasádách.

26.3.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Na mnichovském veletrhu BAU bylo patrné, jak výrazně Ceresit v posledních dvou letech inovoval sortiment. U výrobků pro obklady a dlažby se těšilo velké pozornosti vysoce flexibilní univerzální lepidlo Ceresit CM 77 Ultraflex. Významnou inovací je i nový epoxidový systém na lepení a spárování obkladů a dlažby Ceresit UltraPox, který bude v blízké době uveden i na český trh.

14.3.2013
Českomoravský beton, a.s.

Otázky z oblasti technologie výroby a zpracování betonu rychle a srozumitelně zodpoví Příručka technologa – BETON. Obsažná, a přesto přehledná téměř třísetstránková publikace, která se díky menším rozměrům pohodlně vejde do kapsy, je určena pro osobní použití a praktickou činnost technických a technologických pracovníků ve stavebnictví.

12.3.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Značka Ceresit pokračuje v oficiálním sponzoringu MS v hokeji i na letošním šampionátu ve Švédsku a Finsku (3.–19. 5. 2013 ve Stockholmu a Helsinkách). Sponzoring hokejových mistrovství světa se u obchodních partnerů i zákazníků setkal s mimořádně příznivým ohlasem a i proto bude průběh hokejového svátku opět provázet řada zajímavých marketingových aktivit.

10.3.2013
Organizační.cz, Miroslav Bezouška

Cílem seminářů je předat odborné veřejnosti informace pro navrhování správných, funkčních a spolehlivých technických řešení používaných při rekonstrukcích a výstavbě budov. Přednášející jsou připraveni problémy a chyby v projektech i realizaci na příkladech z praxe nejen pojmenovat, ale navrhnout cesty jak těmto problémům již ve fázi návrhu předcházet, nebo jak tyto problémy řešit.

1.3.2013
Českomoravský cement, a. s.

Společnost Českomoravský cement, a.s. vyhlašuje k 1. 3. 2013 architektonickou soutěž Města bez smogu. Soutěž navazuje na mimořádně úspěšný první ročník, který se uskutečnil v roce 2011. Cílem soutěže Města bez smogu je obeznámit odbornou i širokou veřejnost s možností užití unikátní technologie TX Active ve stavebnictví a podpořit tvorbu studentů a mladých architektů.

11.2.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Oko běžného návštěvníka - architekta či stavební firmy - hned při příchodu upoutá fasáda nového domu, na které našel uplatnění systém Ceresit Visage od firmy Henkel. Výrobky Ceresit Visage jsou na pohled i na dotyk srovnatelné s přírodními materiály. Na rozdíl od pravých materiálů je možné je použít na mnoha podkladech, za každých podmínek a téměř bez omezení.

30.1.2013
HENKEL ČR - divize THOMSIT

Při realizaci podlah s povrchem z vinylových krytin Tarkett Tapiflex Essential byla použita výhradně stavební chemie Thomsit. Podkladem byl beton vyztužený skelným vláknem s podlahovým vytápěním. V místech dilatace podlahového vytápění byla potřebná větší vrstva stěrky, s anhydritovou samonivelační vyrovnávací stěrkou Thomsit AS1 se dají v jedné operaci dělat vrstvy od 1 do 20 mm.

22.1.2013
ALBIXON a.s. - Prášková lakovna, Ing. Lukáš Rosenbaum

Historie práškové lakovny ALBIXON začala v roce 2000. Od té doby se zabýváme vysoce kvalitním práškovým lakováním hliníkových i ocelových materiálů. Nový provoz lakovny nyní disponuje plně automatickou linkou s chemickou předúpravou, možností velmi rychlé výměny odstínu barvy (do 20 minut) a vypalovací tunelovou pecí s regulovanou teplotou i rychlostí průjezdu.

3.1.2013
ALBIXON a.s. - Prášková lakovna

Nutnost dosažení vysoké kvality povrchu spolu se vzrůstajícími požadavky na ekologii byly hlavním důvodem pro investici firmy ALBIXON, a.s. do nové práškové lakovny. V nové lince povrchové úpravy DECORAL je pohyb materiálu v tunelu předúpravy plně řízen automatickým řídicím systémem. I pro aplikační zařízení bylo využito nejmodernější řešení, a to nanášecí kabina od firmy Wagner.

2.1.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

V koupelnách novostavby bytového domu se zubními ordinacemi v Brně byl použit široký sortiment stavební chemie Ceresit. Podkladové plochy byly penetrovány nátěrem Ceresit CT 17, pro povrchové bezešvé utěsnění podkladů před lepením keramických obkladů a dlažby obkladači použili elastickou těsnící hmotu Ceresit CL 51, do rohů a dilatačních spár vložili izolační pás Ceresit CL 52. Obklady a dlažba se lepily tenkovrstvou cementovou lepicí maltou Ceresit CM 12 Elastic.

thomsit
25.10.2012
HENKEL ČR - divize THOMSIT

Dříve než v centru Dürenu otevřel své brány nový obchodní dům, prošlo jádro původního objektu rozsáhlou sanací. Z podlah byla odstraněna keramická dlažba a zbytky lepidel. Plochy obou nadzemních podlaží však byly silně poničené. Proto musela realizační firma nanášet v obou patrech poměrně velké množství samonivelační vyrovnávací hmoty – v průměru asi 5 mm vrstvy.

Ceresit
16.10.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

V současných stavebních trendech jsou při dokončování fasád s oblibou používány přírodní materiály jako je kámen, dřevo a kov. Tyto materiály se však často ukazují jako velmi drahé, těžko transportovatelné a obtížně zpracovatelné. A tak podle vzhledu kamene, dřeva a kovu připravil Henkel nové omítky a fasádní nátěry Ceresit Visage, které na domě vypadají jako skutečný kámen, dřevo nebo kov.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama