Knauf: s námi opravíte podlahu správně!

Datum: 26.9.2015  |  Organizace: Knauf Praha s.r.o.  |  Firemní článek

Dobře naplánovat a správně opravit podlahu je základ u běžných typů konstrukce. Někdy je to snadné, někdy méně, ale co udělat, když bude podlaha extrémně zatěžovaná provozem? Například ve skladu, v hale nebo v garážích. Takové konstrukce už vyžadují jiný přístup a jiné materiály. Dynamická zátěž působící na podlahu s provozem pojezdů nebo VZV je zpravidla nejvyšší v místech spojů, dilatací nebo nejrůznějších dříve prováděných vysprávek.

Knauf Praha s.r.o.
Mladoboleslavská 949
197 00 Praha 9 - Kbely

tel.:844 600 600, 272 110 111
e-mail:
web:www.knauf.cz

Zejména u podlah extrémně zatěžovaných provozem se nesmí stát, že budete několikrát do roka své podlahy ve výrobním procesu opravovat, vyspravovat, případně vymetat.

Dynamická zátěž působící na podlahu s provozem pojezdů nebo vysoko zdvihů je zpravidla nejvyšší v místech spojů, dilatací nebo nejrůznějších dříve prováděných vysprávek.

Pro zajištění koheze celého souvrství je nutné postupovat následujícím způsobem:

 • Podklad musí být zbaven prachu, mastnot, nepevně držících částí, nečistot, odbedňovacích přípravků a veškerých nesourodých látek.
 • Pro zlepšení přilnavosti doporučujeme povrch nejprve opískovat.
 • Soudržnost podkladu musí vykazovat dostatečnou únosnost (≥1,5 N/mm2).
 • Obnažené plochy výztuže očistěte na čistý kov (veškerá rez musí být z povrchu výztuže mechanicky odstraněna, zároveň ale nesmí dojít k odlupování šupinek výztuže a tím oslabování jejího profilu).
 • Betonový podklad vydatně navlhčete a nechejte krátce vyschnout tak, aby získal matně vlhký vzhled. (foto 1) Naneste vždy podle návodu připravený produkt KNAUF TS 110, což je polymer-cementová ochrana výztuže a adhezní můstek určený pro opravy betonových a železobetonových konstrukcí.
 • Naneste vždy podle návodu připravený produkt KNAUF TS 110, což je polymer-cementová ochrana výztuže a adhezní můstek určený pro opravy betonových a železobetonových konstrukcí.
 • Adhezní můstek nanášejte na podklad rovněž středně tvrdým širokým štětcem. (foto 2)
 • Připravený rozsah plochy musí být úměrný možnosti aplikace následné vrstvy metodou mokrý do mokrého.
 • Na připravený podklad ručně naneste potřebné množství směsi TS 210, zhutněte ji a srovnávací latí ji srovnejte na požadovanou tloušťku. (foto 3 a 4)
 • Knauf TS 210 je jednosložková reprofilační malta určená pro ochranu a opravy betonových konstrukcí, jež jsou zatěžovány pojezdovým, ev. pochozím zatížením. Výhodou této směsi je aplikační rozsah 10–40 mm a omezené smrštění.
 • Úprava povrchu TS 210 filcováním není nutná, pokud srovnávacím hladítkem můžete vykonávat pohyb do stran.
 • Hotová vyzrálá opravená plocha zatížená plným provozem. (foto 7)
Knauf podlahy
Foto 1
Knauf podlahy
Foto 2
Knauf podlahy
Foto 3

Knauf podlahy
Foto 4
Knauf podlahy
Foto 5
Knauf podlahy
Foto 6


Foto 7

Ověřené funkční vlastnosti TS 210 a vlastnosti pro speciální aplikace

Deklarace vlastností výrobku TS 210 v rozsahu dle TKP 31 Opravy betonových konstrukcí (Technické a kvalitativní podmínky MD ČR pro použití v pozemních komunikacích).

Pevnost v tlaku ČSN EN 12390-3≥ 45 MPa
Pevnost v tahu za ohybu ČSN 722450≥ 5,5 MPa
Soudržnost s podkladem ČSN EN 1542≥ 2,0 MPa
Objemová hmotnost ČSN EN 12390-7≥ 1800 kg/m3
Statický modul pružnosti ČSN EN ISO 6784< 30 GPa
Odolnost proti chemickým romzrazovacím látkám ČSN 731326< 1000 g/m2 / 150 cyklů
 

Datum: 26.9.2015
Organizace: Knauf Praha s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Brně se budou montovat díly do kosmických raket, hala již stojíStavby z přírodních materiálů představila konference se zahraniční účastíKärcher se stal reklamním partnerem nového filmu „Mission: Impossible - Fallout"Hliníkové žlaby SATJAM nyní ke střeše ZDARMA