Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Stavební chemie
Archiv článků od 4.6.2013 do 30.4.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

22.4.2014
Knauf Praha s.r.o., Pavel Švec

Provedení rekonstrukce betonové plochy odpadového boxu v areálu AVE Ústí nad Labem Všebořice byl úkol, který provedla firma Děčínský stavební podnik s.r.o. V požadavku investora bylo opravení betonové pojezdové a skladové plochy odpadového boxu. Navržen byl technologický postup založený na využití vlastností produktů Knauf Tiefbau Sanierung.

22.4.2014
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelněizolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy, pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelněizolačních vlastnostech stavby podílí nemalou měrou.

31.3.2014
Českomoravský beton, a.s.

Co do rozsahu použití technologie barevných betonů, je Nové divadlo Plzeň první stavbou svého druhu v tuzemsku: Je totiž zabaleno do celkem 3500 m2 desek z litého sytě červeného pohledového betonu Colorcrete®. Transportbeton byl použit na monolitické konstrukce a podlahy, včetně „bublinkové“ jižní fasády divadelní budovy.

20.3.2014
HENKEL ČR - divize THOMSIT

Nová samonivelační vyrovnávací hmota Thomsit DM vyniká vysokou pevností, dobrým rozlivem, hladkostí a nízkým vnitřním pnutím při schnutí. Stěrka je určena k dokonalému vyrovnání všech druhů potěrů a v jedné pracovní operaci s ní lze realizovat vrstvu 0,5–10 mm.

13.3.2014
Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč

Sádrová požární omítka Knauf Vermiplaster má svůj původ ve firmě Protectivo Passiva ve Španělsku, kterou v polovině minulého roku převzala firma Knauf. Výroba Vermiplasteru v závodu Knauf Praha jej činí velmi snadno dostupným i pro naše zákazníky v ČR.

17.12.2013

Sika nabízí široké možnosti řešení podlahových ploch v moderním vzhledu lité podlahy. Co do vzhledu i užitných vlastností je lze rozdělit do dvou základních skupin. Systémy na bázi cementu jsou pro vodivost tepla ideální při použití podlahového topení. Systémy na bázi pryskyřice umožňují originální design, nespoutanou barevnost či hygienickou čistotu.

28.11.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Fasádní zateplovací systémy Ceresit Ceretherm zajišťují dlouhotrvající a vysoce kvalitní tepelnou izolaci, díky širokému výběru omítek a nátěrů nabízí atraktivní vzhled fasády. Potvrzují to i nedávno dokončené bytové domy 2Barevné Letňany a Rezidence 3D Modřany, jejichž fasády zdobí omítky a nátěry Ceresit Ceretherm.

4.11.2013
MVDr. Ilona Kukletová, Ph.D., MVDr. Hana Štegnerová, Ing. René Čechmánek, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno

Ekonomické a ekologické nakládání s odpady vyžaduje rozvoj nových technologií pro jejich využití. Jednou z možností je zpracování průmyslových odpadních materiálů jako surovin pro stavební hmoty a výrobky. Pro tento účel je nezbytné sledování jejich technologické a ekologické vhodnosti během vlastní výroby a následně i po ukončení procesu zrání a tvrdnutí hmoty.

28.10.2013
Ing. Radovan Nečas, Mgr. Martin Boháč, Ph.D., Vladimír Persaň, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno

Článek popisuje zkoušky, které v závěru prokázaly, že použití historicky doložených organických přísad do vápenných kaší výrazným způsobem ovlivňuje jejich reologii a další fyzikální vlastnosti.

21.10.2013
Ing. Lenka Smetanová, Ph.D., Ing. Michal Frank, Ing. Romana Zavřelová, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno

Sádrové stavební materiály nelze pro jejich vysokou porozitu a s tím související vysokou nasákavost použít v exteriéru. Přitom použití sádrových stavebních prvků v interiéru přináší řadu pozitiv.

7.10.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Cementové spáry mezi obklady a dlažbami vydrží hodně, ale působení vlhkosti, tepla a času se na nich dříve či později projeví. Spáry vyblednou a koupelna postupně ztratí svůj původní lesk. Rezignovat nebo sekat a spárovat znovu? Ani jedno, ani druhé. Inovační potenciál firmy Henkel nabízí i tady jednoduché a praktické řešení - nový obnovovač spár Ceresit RenoFuge.

25.9.2013
, Ing. Marek Švábeník

Vlhké zdivo a plíseň jsou nepříjemným jevem a zná jej bohužel téměř každý majitel rodinného domu. Příčin poruchy bývá několik, od zcela chybějící izolace, přes izolaci porušenou, chybný návrh a provedení až po její stáří. Na trhu existuje několik možných řešení dodatečné izolace ve stávajícím objektu, obvykle jsou však spojeny s náročnou a drahou aplikací.

28.8.2013
Knauf Praha s.r.o.

Koncem roku 2012 převzala firma Knauf všechny evropské pobočky firmy USG zahrnující výrobu a distribuci tmelů Sheetrock, profilů DONN a systému stavebnicového vnitřního zasklení Twin. Špičkové tmely Sheetrock, jejichž původem jsou Spojené státy, jsou primárně určeny pro tmelení sádrokartonu, omítek a betonů.

18.6.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Reprezentativní showroom o ploše 2700 m² otevřela v březnu letošního roku společnost SIKO KOUPELNY v Praze na Zličíně. Nový showroom je výjimečný v několika ohledech. Nejen svou úctyhodnou rozlohou prodejní plochy, ale především originálním řešením prostoru inspirovaným diagonálně orientovanou Broadwayí v New Yorku.

4.6.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Při lepení velkoformátových obkladů v sanitárních prostorách Kulturního a kongresového centra v rakouském Eisenstadtu prokázalo své unikátní výhody ultraflexibilní lepidlo Ceresit CM 77 UltraFlex. Do sanitárních prostor navrhli architekti obklady o velikosti 3000 × 1000 mm a tloušťky pouhé 3 mm. Lepit takto velké formáty však není úplně snadné.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama