Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Stavební chemie
Archiv článků od 11.2.2013 do 29.10.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

28.10.2013
Ing. Radovan Nečas, Mgr. Martin Boháč, Ph.D., Vladimír Persaň, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno

Článek popisuje zkoušky, které v závěru prokázaly, že použití historicky doložených organických přísad do vápenných kaší výrazným způsobem ovlivňuje jejich reologii a další fyzikální vlastnosti.

21.10.2013
Ing. Lenka Smetanová, Ph.D., Ing. Michal Frank, Ing. Romana Zavřelová, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno

Sádrové stavební materiály nelze pro jejich vysokou porozitu a s tím související vysokou nasákavost použít v exteriéru. Přitom použití sádrových stavebních prvků v interiéru přináší řadu pozitiv.

7.10.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Cementové spáry mezi obklady a dlažbami vydrží hodně, ale působení vlhkosti, tepla a času se na nich dříve či později projeví. Spáry vyblednou a koupelna postupně ztratí svůj původní lesk. Rezignovat nebo sekat a spárovat znovu? Ani jedno, ani druhé. Inovační potenciál firmy Henkel nabízí i tady jednoduché a praktické řešení - nový obnovovač spár Ceresit RenoFuge.

25.9.2013
, Ing. Marek Švábeník

Vlhké zdivo a plíseň jsou nepříjemným jevem a zná jej bohužel téměř každý majitel rodinného domu. Příčin poruchy bývá několik, od zcela chybějící izolace, přes izolaci porušenou, chybný návrh a provedení až po její stáří. Na trhu existuje několik možných řešení dodatečné izolace ve stávajícím objektu, obvykle jsou však spojeny s náročnou a drahou aplikací.

28.8.2013
Knauf Praha s.r.o.

Koncem roku 2012 převzala firma Knauf všechny evropské pobočky firmy USG zahrnující výrobu a distribuci tmelů Sheetrock, profilů DONN a systému stavebnicového vnitřního zasklení Twin. Špičkové tmely Sheetrock, jejichž původem jsou Spojené státy, jsou primárně určeny pro tmelení sádrokartonu, omítek a betonů.

18.6.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Reprezentativní showroom o ploše 2700 m² otevřela v březnu letošního roku společnost SIKO KOUPELNY v Praze na Zličíně. Nový showroom je výjimečný v několika ohledech. Nejen svou úctyhodnou rozlohou prodejní plochy, ale především originálním řešením prostoru inspirovaným diagonálně orientovanou Broadwayí v New Yorku.

4.6.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Při lepení velkoformátových obkladů v sanitárních prostorách Kulturního a kongresového centra v rakouském Eisenstadtu prokázalo své unikátní výhody ultraflexibilní lepidlo Ceresit CM 77 UltraFlex. Do sanitárních prostor navrhli architekti obklady o velikosti 3000 × 1000 mm a tloušťky pouhé 3 mm. Lepit takto velké formáty však není úplně snadné.

21.5.2013
Knauf Praha s.r.o., Vladimír Váňa

Minerální šlechtěné omítky řady Kbelorit jsou určeny především na povrchové úpravy minerálních fasád, sanačních systémů Kbelosan případně dekorativních interiérů. Ve spojení s podkladní vyzrálou jádrovou omítkou vytváří pevnou, difuzně otevřenou a stabilní ochranu fasády. Minerální omítka Kbelorit výrazně odolává plísním (má vysoké pH) a biologickému napadení fasádových pavoučků.

15.5.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Sortiment stavební chemie rozšiřuje v roce 2013 výrazná novinka – epoxy systém pro lepení a spárování Ceresit UltraPox. Epoxy systémem lze lepit kyselinovzdorné obkladové prvky a desky, klinkerové pásky, skleněné obklady, desky a mozaiky včetně mramoru a přírodního kamene. Ideální je pro použití v prostředí s agresivními vlivy. Tato inovativní technologie na jaře vstupuje na český trh.

14.5.2013

Sika CZ nabízí komplexní technologie pro dřevostavby a montované domy vč. prefabrikovaných dílců. Zaměřujeme se na spolehlivá a funkční řešení. Vyrábíme přísady do betonu, hydroizolace základových desek, balkónů, teras, koupelen a sprchových koutů, fóliové a nátěrové hydroizolace střech, podlahy, dekorativní povrchy, lepidla a tmely a další materiály pro dokončovací práce v interiéru.

30.4.2013
Beton University

První letošní seminář Beton University na téma Moderní trendy v betonu II. – Betony pro dopravní stavby, pořádaný skupinou Českomoravský beton, se setkal s velkým zájmem z řad široké odborné veřejnosti. Ve druhém pololetí se můžete přihlásit na semináře: Moderní trendy v betonu I. – Vodotěsné betony a Moderní trendy v betonu II. – Betony pro dopravní stavby.

4.4.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Nový systém Ceresit Impactum od firmy Henkel maximálně zvyšuje životnost vnějšího kompozitního tepelněizolačního systému zateplování budov (ETICS). Novinka je při zachování špičkové úrovně tepelné izolace extrémně odolná proti mechanickému poškození a proti silnému tepelnému namáhání. Ceresit Impactum navíc umožňuje použití sytějších odstínů barev na fasádách.

26.3.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Na mnichovském veletrhu BAU bylo patrné, jak výrazně Ceresit v posledních dvou letech inovoval sortiment. U výrobků pro obklady a dlažby se těšilo velké pozornosti vysoce flexibilní univerzální lepidlo Ceresit CM 77 Ultraflex. Významnou inovací je i nový epoxidový systém na lepení a spárování obkladů a dlažby Ceresit UltraPox, který bude v blízké době uveden i na český trh.

14.3.2013
Českomoravský beton, a.s.

Otázky z oblasti technologie výroby a zpracování betonu rychle a srozumitelně zodpoví Příručka technologa – BETON. Obsažná, a přesto přehledná téměř třísetstránková publikace, která se díky menším rozměrům pohodlně vejde do kapsy, je určena pro osobní použití a praktickou činnost technických a technologických pracovníků ve stavebnictví.

12.3.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Značka Ceresit pokračuje v oficiálním sponzoringu MS v hokeji i na letošním šampionátu ve Švédsku a Finsku (3.–19. 5. 2013 ve Stockholmu a Helsinkách). Sponzoring hokejových mistrovství světa se u obchodních partnerů i zákazníků setkal s mimořádně příznivým ohlasem a i proto bude průběh hokejového svátku opět provázet řada zajímavých marketingových aktivit.

10.3.2013
Organizační.cz, Miroslav Bezouška

Cílem seminářů je předat odborné veřejnosti informace pro navrhování správných, funkčních a spolehlivých technických řešení používaných při rekonstrukcích a výstavbě budov. Přednášející jsou připraveni problémy a chyby v projektech i realizaci na příkladech z praxe nejen pojmenovat, ale navrhnout cesty jak těmto problémům již ve fázi návrhu předcházet, nebo jak tyto problémy řešit.

1.3.2013
Českomoravský cement, a. s.

Společnost Českomoravský cement, a.s. vyhlašuje k 1. 3. 2013 architektonickou soutěž Města bez smogu. Soutěž navazuje na mimořádně úspěšný první ročník, který se uskutečnil v roce 2011. Cílem soutěže Města bez smogu je obeznámit odbornou i širokou veřejnost s možností užití unikátní technologie TX Active ve stavebnictví a podpořit tvorbu studentů a mladých architektů.

11.2.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Oko běžného návštěvníka - architekta či stavební firmy - hned při příchodu upoutá fasáda nového domu, na které našel uplatnění systém Ceresit Visage od firmy Henkel. Výrobky Ceresit Visage jsou na pohled i na dotyk srovnatelné s přírodními materiály. Na rozdíl od pravých materiálů je možné je použít na mnoha podkladech, za každých podmínek a téměř bez omezení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama