Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Beton, malty, omítky
Archiv článků od 21.11.2011 do 26.6.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

26.6.2012
Českomoravský beton, a.s.

Pro moderní architekturu se stal beton díky svým jedinečným vlastnostem, tvárnosti a pozitivnímu estetickému působení vyhledávaným stavebním materiálem. Díky tomu pohledové betony dnes poskytují architektům a projektantům možnost realizovat různorodé tvary a naplnit často velmi odvážné představy.

6.6.2012
Knauf Praha s.r.o., Vladimír Váňa

Snadná odpověď na tuto jednoduchou otázku není. Vždy je nutné provést důkladný průzkum a posouzení. Vím, že není snadné dostat se k projektové dokumentaci panelové bytovky stavěné v 80. letech dvacátého století. Avšak zjištění, o jaký typ panelu se jedná, jakou rovinatost postavený dům má a jaký je celkový stav konstrukce, je pro spolehlivou montáž ETICS naprosto nezbytné.

29.5.2012
CONDECOR Construction a.s.

Dekorativní ražená omítka je povrchová úprava, která spojuje odolnost a praktičnost s krásou přírodních materiálů. Svým vzhledem dokonale nahradí přírodní kámen či zdivo. Díky své variabilitě, technickým vlastnostem a nízkým nákladům na pořízení a údržbu je oblíbenou alternativou při realizaci stěn, plotů, kamenných zídek apod.

lité podlahy
7.5.2012
Profibaustoffe CZ, s.r.o.

Kvalitní podlaha je základem každé budovy, o tom není pochyb. Jak ale rozhodnout o té správné? Jaký materiál použít? Pokud si nevíte rady, není nic jednoduššího než se obrátit na specialistu – nechejte si poradit od PROFI am BAU CM, spol. s r.o.

beton
5.4.2012
Beton University

Nové stránky vznikaly na základě zpětné vazby a důkladné analýzy potřeb posluchačů seminářů a uživatelů internetu, i díky tomu splňují všechny parametry, jaké by kvalitní internetové stránky měly mít. Grafická podoba není jedinou novinkou na novém webu www.betonuniversity.cz. Hlavní předností je jednoduchá orientace, lepší přehlednost a větší využitelnost pro zaregistrované uživatele.

ceresit
3.4.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Bytový dům na na sídlišti Vlčince III v Žilině je situovaný v lokalitě s výbornou občanskou vybaveností. V domě se nachází 23 bytů s velmi dobrým dispozičním řešením, obchodní prostory a dostatečný počet parkovacích stání. Dům byl dokončen v listopadu 2011 a investor se rozhodl uplatnit výhody minerální tenkovrstvé omítky se strukturou dřeva Ceresit Visage.

2.4.2012
Ing. Pavel Heinrich, Heluz cihlářský průmysl

Pálené cihly patří k nejrozšířenějším materiálům používaných zejména v konstrukcích obytných budov. Dá se říci, že cihelné zdivo je jakýmsi etalonem stavebních konstrukcí, neboť všechny jiné materiály jsou právě srovnávány výhradně s cihelným zdivem. Článek přináší přehled vývoje cihel a seznámení s výhledem uplatnění cihel v blízké budoucnosti.

22.3.2012
ABF, a.s.

Nejlepší studenti z krajských kol postoupí do celorepublikového finále, které proběhne při veletrhu FOR ARCH 2012 v Praze. Řemeslníci, kteří se soutěže zúčastní, dostávají šanci rozšířit své praktické i teoretické dovednosti o nové technologie, s nimiž na trh přichází partneři soutěže.

19.3.2012
Ing. Eva Dvořáková, Ing. Anna Kuklíková, Ph.D., České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební

V případech kompozitních dřevobetonových konstrukcí je nutné provádět požární zkoušky a snažit se z nich získat co nejvíce poznatků, které by umožnily sestavit příslušné výpočetní modely. Tento příspěvek je zaměřen na popis problematiky kompozitních dřevobetonových konstrukcí a přehled nových poznatků o jejich chování za požáru.

19.3.2012
KM Beta, a.s.

Pokud se chystáte stavět, pak s příchodem jara asi sháníte nezbytný materiál a potřebné pomůcky. Výhodnou nabídku zdicích malt a lepidel z nového systému PROFIMIX může využít každý, kdo zvolil stavební systém z plných nebo lehčených cihelných prvků, betonových bloků, pórobetonu nebo vápenopískového zdiva.

7.2.2012
KM Beta, a.s.

Expozici společnosti KM Beta můžete navštívit v hale 3, stánek č. 349. KM Beta se letos zapojila i do doprovodného programu, konkrétně do slosování vstupenek o střechu zdarma a další hodnotné ceny.

12.1.2012
CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Využití moderních technologií betonu podstatně zjednodušuje především počáteční fázi stavby, tj. provádění základových konstrukcí. Samozhutnitelné betony v poslední době čím dál více nahrazují klasické betonové směsi.

9.1.2012
KM Beta, a.s.

I když většina staveb tráví nejchladnější měsíce v roce „zimním spánkem“, ta vaše může být výjimkou. KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového a páleného zdiva a nejnověji i maltových a omítkových směsí, představuje řadu suchých maltových směsí KMB Profimix se zimní úpravou. Součástí jsou speciálně upravené cementové potěry, zdící malty a tepelně izolační malta se zimní úpravou, které mohou být aplikovány i při teplotě pod bodem mrazu.

7.1.2012
CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Společnost CEMEX, přední světový výrobce betonu a kameniva, zakončil první ročník architektonického festivalu ARCH FOR PEOPLE, a to vyhlášením soutěže CEMEX Betonový dům, která byla hlavní festivalovou částí. Jména vítězů zazněla 28. listopadu na půdě Fakulty stavební ČVUT v Praze.

19.12.2011
doc. Ing. Václav Kupilík, CSc.

Při hodnocení protipožární ochrany stavebních konstrukcí se projektanti často dostávají do situací, kdy mají pro sledovaný cíl vybrat nejvhodnější variantu. Úloha většinou nebývá jednoznačná a svádí k intuitivnímu řešení. Ve všech těchto případech lze použít rozhodování s použitím matematiky. Tento příspěvek ukazuje ve variantním řešení na možné způsoby hodnocení optimálního výběru protipožárních ochranných prostředků stavebních konstrukcí. Použité metody a principy řešení jsou doplněny praktickými příklady.

21.11.2011
Ing. Petra Pochmanová, Ing. Ivan Misar, Ph.D.

Podkladní vrstva podlahy, ať už z betonové mazaniny či na bázi anhydritů, sice není na první pohled vidět, ale může významným způsobem ovlivnit konečný estetický dojem i funkčnost a životnost nášlapné vrstvy podlahy. V dnešní uspěchané době se technologické přestávky zkracují na minimum, často dochází k pokládce nášlapné vrstvy, ačkoliv podklad ještě není připraven. Je proto důležité zkontrolovat jeho připravenost (tj. vlhkost) před pokládkou finální vrstvy vhodným způsobem. Příspěvek představuje metody používané u nás i v zahraničí ke zjištění vlhkostního stavu podkladní vrstvy podlahy. U každé metody jsou představeny jak jejich výhody, tak i nevýhody a omezení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama