Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Nová zelená úsporám

V programu Nová zelená úsporám je podporováno zateplení rodinných a bytových domů, výstavba pasivních rodinných a bytových domů a výměna a pořízení ekologických zdrojů energie pro rodinné a bytové domy. Podporováno je rovněž zateplení bytových domů v Praze a výměna a pořízení ekologických zdrojů energie pro bytové domy v Praze, dále výstavba bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností, a to v rámci celé ČR. Podporováno je dále instalace systému řízeného větrání se zpětným získáváním tepla, využití tepla z odpadní vody, instalace stínicí techniky, budování zelené střechy, využití dešťové a odpadní vody a instalace dobíjecích stanic.

PODMÍNKY PROGRAMU NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2014

Mohlo by vás zajímat


Monoblokové tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea T-CAP Generace J
6.3.2022Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)
Tepelná čerpadla dnes vyrábí desítky značek z celého světa. Jak si z bohaté nabídky vybrat skutečně kvalitní čerpadlo? Při své volbě nebo posouzení nabídky se soustřeďte na dva ukazatele – výkon a bod bivalence. Neopomíjejte ani topný faktor, který vlastně představuje, kolik uspoříte. Nicméně první dva ukazatele rozhodují o tom, zda budete v klidu a teple nebo lamentovat nad nevhodnou volbou.
25.1.2022Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Splnění požadavku na průvzdušnost obvodového pláště domu je podmínku získání dotace Nová zelená úsporám. Svědčí ale také o kvalitě provedených prací a dosažení projektovaných energetických parametrů stavby. Přesvědčit se o těsnosti obálky budovy je vhodné v momentě dokončení obvodového pláště a střechy, kdy je možné případné nedostatky ještě odstranit. Navštivte s námi podruhé stavbu energeticky úsporné dřevostavby rodinného domu na okraji Prahy.
19.1.2022Státní fond životního prostředí
Montáž obnovitelných zdrojů energie musí instalovat osoba s příslušným osvědčením. Jako podklad k žádosti postačí jen jednoduchý popis systému. V článku je i několik dalších odpovědí na časté otázky žadatelů o dotace, se kterými se setkávají pracovníci Call centra SFŽP ČR.
7.1.2022Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Ing. arch. Tomáš Truxa
Od 12. října 2021 je možné si podávat žádosti o dotace v novém programovém období dotačního programu Nová zelená úsporám. Jaké jsou novinky, které se týkají podpory zelených střech? Na které stavby a střechy je možné dotaci získat? V jaké výši je podpora na vegetační střechy poskytována?
Montáž větracího systému zehnder s rekuperací
9.11.2021Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů: nedostatečného přísunu čerstvého vzduchu.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Partner - Regenerace domů


VIDEA 
Reklama