Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Tepelné izolace
Archiv článků od 19.1.2009 do 9.7.2009

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

27.5.2009
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, Ing. Karel Sedláček

Ceny energií neustále rostou, což jistě neuniklo nikomu z nás, ale jak to tedy zařídit, abychom za energii neplatili stále více? Stačí maličkost, snížit ztráty, kterých jsme si dříve nevšímali. V bytové výstavbě to znamená snížit tepelné ztráty budovy, čili snížit náklady za vytápění.

25.5.2009
Ing. Karel Chaloupka, doc. Ing. Zbyněk Svoboda

Druhý díl seriálu o plochých střechách, tentokrát o přeměně jednoplášťové střechy na větranou dvouplášťovou a zejména o tepelnětechnickém posuzování dvouplášťových střech.

4.5.2009
Ing. Karel Chaloupka, doc. Ing. Zbyněk Svoboda

První díl seriálu statí o plochých střechách nabízí detailní popis dvouplášťových střech, včetně oprav či rekonstrukcí, doplněný informacemi z oblasti stavební tepelné techniky.

24.4.2009
Prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc.

V článku nazvaném Když dům září, je tam zima předvedla MF Dnes (11.4.2009) v souvislosti s prezentací infračerveného snímkování budov velmi bulvární přístup. Pro korektní měření a vyhodnocení by měla být splněna celá řada podmínek...

21.4.2009
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

30. ročník veľtrhu Coneco sa stal úspešným pre českého výrobcu tehál - spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. HELUZ totiž na tohtoročnom Conecu získal od odbornej 9-člennej poroty, ktorá posudzovala 30 prihlásených exponátov do súťaže, prestížne ocenenie Zlatá plaketa za exponát brúsený tehlový blok Supertherm 49 STI SB pre jednovrstvové obvodové tepelnoizolačné murivo, ktorý na veľtrhu v rámci svojho stánku vystavoval.

30.3.2009
Ing. Barbora Součková

Příspěvek se zaměřuje na řešení detailů spodní stavby montovaných objektů bytové výstavby, soustavy BP-70 [3] z vnější strany. Pojednává o rozdílech průběhů teplot a parciálních tlaků vodní páry při různých variantách tepelné izolace základových konstrukcí a suterénní části panelového objektu.

9.3.2009
Tomáš Novotný, Sdružení EPS ČR

Pěnový polystyren si během své padesátileté historie získal přední postavení mezi izolačními materiály pro stavebnictví. Zásluhu na tom má jedinečný poměr mezi užitnými vlastnostmi (tepelný odpor, pevnost, zpracovatelnost) a cenou. Je jisté, že úspěch je dán také kvalitou výrobků.

26.2.2009
Tremco illbruck

Odborné utěsnění plastových oken při sanaci starých budov je náročné. Firma illbruck nabízí lišty svinuté do kotoučků, které jako první nabízejí integrované utěsnění a lamelu z měkčeného PVC pro kompenzaci nerovností.

5.2.2009
KNAUF INSULATION, spol. s r.o., Milan Pokrivčák, application / product specialist

Každá střešní konstrukce – nová nebo rekonstruovaná – představuje náročný proces navrhování, realizace a její následné údržby. Velmi důležitou součástí každé ploché střechy je tepelná izolace. Při rekonstrukci plochých střech starších bytových domů je téměř vždy potřebné stávající tepelnou izolaci vyměnit nebo doplnit, protože je často vyhotovená z málo kvalitních materiálů a nedostatečně dimenzovaná.

28.1.2009
Ing. Peter Gajdoštin, MICROTERM COLOR s.r.o.

Termoizolační nátěr MAXITHERM představuje systém, který kombinuje odraz tepla a izolaci při zajištění prodyšnosti, má významný antikondenzační účinek. Odstraňuje příčinu plesnivění a dlouhodobě chrání zeď.

26.1.2009
Václav Sigmund, student VUT FAST v Brně, zaměstnanec IMOS Brno, a.s. - středisko HSV VI

Záměrem investora bylo realizovat rekonstrukci šesti panelových bytových domů o třech vchodech, jednom podzemním a čtyřech nadzemních podlažích typu T06 B v městské části Brno - Slatina tak, aby splňovaly požadavky na tepelnou ochranu budov dle ČSN EN 73 0540. Hlavní důraz byl tedy kladen na snížení spotřeby tepelné energie.

19.1.2009
Ing. Miroslav Štenko, LB Cemix a.s., LB Cemix a.s.

Lehké podkladní a výplňové podlahové materiály (dále též LPaVPM) jsou v tuzemsku obtížně klasifikovatelné, neboť doposud chybí pro tento druh stavebních hmot ať již národní nebo evropské normy. Příspěvěk charakterizuje lehké podkladní a výplňové podlahové materiály v kontextu jiných staviv, popisuje jejich materiálové složení a přináší jejich fyzikálně-technickou charakteristiku.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama