Plechové střechy, oplechování budov a ostatní kovové podklady ochrání SOKRATES TITAN

Datum: 15.5.2017  |  Organizace: BUILDING PLAST spol. s r.o.  |  Firemní článek

Včasná a důkladná povrchová ochrana kovových střech a oplechování budov vhodnou nátěrovou hmotou je zárukou k dosažení očekávané životnosti celé krytiny. Firma BUILDING PLAST spol. s r.o., která na trh dodává nátěrové hmoty pod obchodní značkou SOKRATES®, vám nabízí nátěrovou hmotu TITAN, vysoce kvalitní produkt, který se vyznačuje aktivní adhezí k podkladu.

BUILDING PLAST spol. s r.o.
Nádražní 786
50351 Chlumec nad Cidlinou

tel.:495 489 000
e-mail:
web:www.barvy-sokrates.cz

TITAN je určen nátěrům pozinkovaných, hliníkových, titanzinkových, měděných a mosazných podkladů, které se vyskytují v různých kombinacích na plechových střechách a na oplechování budov. Používá se na nové nebo starší podklady. TITAN je jednovrstvá barva. To znamená, že dva nátěry jsou již konečným nátěrem. TITAN, i když není typickou antikorozní barvou, má antikorozní vlastnosti. Přesto čistě u železných podkladů je nutné jako základ použít základní antikorozní barvu SOKRATES® Anticor.

SOKRATES® TITAN je vyroben na bázi zcela nových generací pryskyřic, které splňují náročný požadavek na maximální adhezi k podkladu, rychlý nárůst zesíťování a maximální odolnost na povětrnostní vlivy. Zesíťování barvy a účinky promotorů adheze jsou dokonalé.

Povrch barvy je tvrdý, odolný na oděr, na střeše pochozí, a přitom zcela extrémně odolný na ohyb. Viz příklad nátěru olověných podkladů k temování střešních výstupů. Barva je rychle schnoucí a poskytuje dokonalé povrchy. Obsahuje inhibitory bleskové koroze a antikorozní pigmenty. Je určena pro venkovní a vnitřní prostředí.

Aplikace nátěrové hmoty – některé zásady:

Příklad nátěrového postupu – pozinkovaný podklad:

1. Odmaštění a očištění nečistot
2. 1x Sokrates TITAN 8 – 10 m2/1 kg
3. Zasychání 4 až 6 hodin
4. 1x Sokrates TITAN 8 – 10 m2/1 kg

Při dodržení všech zásad aplikace bude životnost nátěru minimálně 10 let.

Barvu neřeďte více jak 5 % vody. Pozor na nátěry horských chat s plechovými střechami. Nesmíme zapomenout na velké teplotní rozdíly na jižní, sluneční straně střechy a části přivrácené ke svahu, nebo k lesu. Po západu slunce v horském prostředí dochází k vysokému poklesu teplot a rosný bod se může vyskytovat již při + 8 °C až + 9 °C. Pokud neukončíme natírání střechy včas, do 16 hodin a barva nemá dostatek času na řádné zaschnutí, pak hrozí, že s nástupem večerního ochlazení, právě na odlehlé straně, může dojít k orosení povrchu a k jeho trvalému poškození. To má potom za následek popraskání a loupání barvy již po první zimě.

Dále platí obecná zásada, že podklad musí být odmaštěn a očištěn od mechanických nečistot. Aplikace se provádí štětcem, stříkáním nebo válečkem, za minimální teploty podkladu a ovzduší po celou dobu schnutí + 10 °C. Doporučená teplota pro aplikaci je v rozmezí od + 18 °C do + 20 °C. Nesmíte nikdy natírat při plném letním slunci, kdy povrchová teplota střechy je vyšší jak 30 °C až 50 °C. Při této teplotě nelze nátěr prakticky ani roztírat a příliš rychlé zaschnutí povrchu nezajistí vytvoření kvalitního filmu s požadovanou adhezí. Zaschnutí pro manipulaci – pochozí – je dle teploty a vlhkosti ovzduší po 2 až 4 hodinách. Příchod deště bez poškození nátěru je až po odpaření veškeré vody. Podle teploty za 4 až 8 hodin.

Bližší informace získáte na www.barvy-sokrates.cz.

SOKRATES® TITAN – vodou ředitelná barva na kovové střechy a oplechování budov dlouhodobě odolává povětrnostním vlivům.
SOKRATES® TITAN – vodou ředitelná barva na kovové střechy a oplechování budov dlouhodobě odolává povětrnostním vlivům.
SOKRATES® TITAN – vodou ředitelná barva na kovové střechy a oplechování budov dlouhodobě odolává povětrnostním vlivům.

SOKRATES® TITAN – vodou ředitelná barva na kovové střechy a oplechování budov dlouhodobě odolává povětrnostním vlivům.
 

Datum: 15.5.2017
Organizace: BUILDING PLAST spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

technická podpora výrobců

Partneři - Hrubá stavba

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila

Moderní betonové konstrukce

 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo soutěže na podobu Vítězného náměstí bylo doručeno 43 návrhůCo všechno obsahuje běžná fotovoltaická elekrárna? Jaké potřebujete komponenty?CIUR získal ocenění za ekologický přístup k výrobě izolace Climatizer Plus®DELTA generálním projektantem expanze výrobní haly ENGEL v Kaplicích