Alokace 500 milionů Kč nestačila na obrovský zájem měst a obcí. Další možnost bude na jaře 2020. O dotaci na rekonstrukce lze žádat až do února 2020.
Přelom října a listopadu patřil všem zájemcům o technologii BIM. Cílem organizátora akce je posílit BIM komunitu a vytvořit zcela novou platformu pro pravidelná setkávání. Účastníci z řad architektů, inženýrů, technických a IT specialistů a dalších zájemců o technologii BIM mohli kromě přednášek navštívit také prakticky zaměřené workshopy.
Odborný Věžové vodojemy. Technické ikony vodárenství. Jsou specifické vývojem konstrukčním, materiálním, vývojem vlastních vodárenských technologií a uplatňováním architektonických dobových trendů na vertikálních stavbách. Článek představuje vybrané věžové vodojemy na našem území přebudované k novému využití.
Stavební veletrh Brno a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno se budou konat v termínu 26. – 29. února 2020. Souběžně s ním se na brněnském výstavišti uskuteční také veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Návštěvníky čekají nejen novinky a praktické ukázky z oblasti stavebnictví a vybavení interiéru, ale také poradenství a zajímavé přednášky určené odborné i široké veřejnosti nebo studentské soutěže a ukázky prací učňů řemeslných oborů.
Recenzovaný Článek se zabývá praktickým využitím mezerovitého vláknobetonu v praxi. Mezi laboratorní a průmyslovou výrobou totiž existuje velké množství různých objemů vláknobetonu (cca 100 m3). Výsledky počáteční zkoušky in situ ukazují skutečný rozdíl mezi dvěma procesy výroby betonu vyztuženého vlákny.
Lehký keramický beton v podobě suché směsi, kterou stačí na stavbě smíchat v příslušném poměru s vodou, představil před několika lety Liapor pod značkou Liapor Mix. Materiál si díky mnoha výhodám velmi brzy našel své místo na trhu a k první verzi s obsahem kameniva do 8 mm přibyla ještě varianta "final" s kamenivem frakce 1-4 mm. Společně tak tvoří systém pro realizaci “lehkých” betonových podlah.
Jubilejní 25. ročník mezinárodní studentské soutěže Xella se bude nést v znamení diskuse a ideových řešení prezidentské rezidence v 21. století. Letošní výzvou budoucím architektům je vytvoření architektonicko – urbanistické studie pod názvem „Prezidentská rezidence – prezidentská vila na bratislavském Slavíně“. Záštitu nad tímto ročníkem převzala samotná prezidentka Slovenské republiky paní Zuzana Čaputová. Studenti své projekty mohou do soutěže přihlásit až do 24. února 2020.
Recenzovaný V roku 2011 Bratislava zareagovala na výzvu EÚ na program FP7-ENERGY-SMART CITIES-2012 a na účasť na medzinárodnom projekte EU-GUGLE: „Európske mestá slúžiace ako zelená mestská brána vo vedení k trvalo udržateľnej energii“. Cieľom projektu bolo dosiahnuť koncepciu energetickej hospodárnosti budov, zabezpečiť energetickú efektívnosť samotných budov pri ich používaní a znížiť energetickú náročnosť v mestskej oblasti, v ktorej sa budova nachádza.
Přemýšlíte, z čeho postavíte svůj dům v roce 2020? Cihla představuje tradiční materiál, ale co když ji doplníte o minerální vatu? Díky kombinaci přírodních materiálů a moderní technologie vznikne vyspělý stavební materiál splňující podmínky tzv. standardu NZEB, tedy s téměř nulovou spotřebou energie.