Využívání robotů u stavby lze v Česku zatím pozorovat jen ve velmi malém množství případů. Skýtá přitom velký potenciál například z hlediska snížení počtu stavebních úrazů. Výrazně více jsou naopak roboty využívány ve výrobě.
Již v počátku výstavby musí investoři hlídat všechny technologické komponenty, použité materiály a procesy, které dají vzniknout projektu pasivního domu. Jeho výstavba se sice řadí mezi náročnější, ale přináší s sebou řadu výhod nejen v oblasti úsporného hospodaření s energií, ale i v oblasti finančních úspor. Pasivní dům by měl totiž ročně spotřebovat maximálně 15 kWh na metr2 vytápěné podlahové plochy, čímž umožní uživatelům vyšší komfort bydlení a zajímavé úspory na energiích.
Recenzovaný Na základě dlouhodobých zkušeností s aplikací optovláknových systémů byly identifikovány nejčastější problémy při jejich instalaci a byla navržena vhodná řešení. Funkčnost a proveditelnost navržených řešení byly nejprve ověřeny pomocí numerických simulací, na jejichž základě byl vyroben funkční vzorek pro laboratorní testování. Experimenty provedené na funkčním vzorku byly zaměřeny zejména na ověření správné funkčnosti inovovaného optovláknového měřicího sytému – zejména se jednalo o testování teplotní stability systému a jeho odezvy na mechanické namáhání.
Prosadit do projektů vytápěcích a chladicích soustav unikátní propojení regulačního ventilu s ultrazvukovým průtokoměrem Belimo Energy Valve™, trvalo několik let. Není jednoduché opustit své dlouholeté projekční zvyky, jistoty, vazby s kolegy z navazujících profesí a nahradit je něčím novým, co vyžaduje částečně odlišný přístup k projekci, co přesouvá část práce mezi profesemi, přestože technické výhody nového řešení jsou zřejmé.
Projekt RD GRUNT Ondřeje Adamce, který zdařile řeší problém zasazení moderního rodinného domu do tradiční české vesnice, a originální návrh výzkumné stanice ukryté v přírodě od Magdaleny Markové (oba SPŠ stavební ve Valašském Meziříčí) vyhrály kategorii Rodinný dům, resp. Freestyle středoškolské soutěže King od Daylight.
Stavebnictví je zodpovědné za 40 % celosvětových emisí CO2. Jen v Evropské unii tvoří 9 % z celkového HDP, kde ale spotřebovává polovinu všech materiálů a energií, jednu třetinu vody a vyprodukuje třetinu evropského odpadu. Během pěti let mu navíc hrozí nedostatek zdrojů. Aby tento obor mohl dále zaměstnávat cca 18 milionu lidí, musí dostat „zelenou“.
Nabídnout velkoobchodům a firmám s nespotřebním zbožím možnost začít okamžitě obchodovat online bez nutnosti investic do vlastního e-shopu i získat nové zákazníky v celém regionu střední Evropy a Pobaltí a také zjednodušit každodenní práci obchodníků. To jsou některé z hlavních cílů B2B online obchodní platformy merXu.
Společnost FN-NANO s.r.o. představuje patentovanou technologii nano nátěrů využívajících fotokatalýzu pro čištění vzduchu, odstraňování pachů, likvidaci virů a bakterií a snadnější údržbu povrchů. Díky obsahu oxidu titaničitého dochází při fotokatalýze k rozkladu molekul organických látek, které se mění na oxid uhličitý a vodu. Na tiskové konferenci to řekl Jan Procházka, vědec, vynálezce a majitel společnosti FN-NANO s.r.o.