Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Tmel Uniflott umožňuje tmelit i řezané hrany sádrokartonových desek jen ve 3 krocích

Kombinace Uniflottu a hrany HRAK umožňuje tmelení podélných hran desek bez výztužné pásky. Pokud výztužnou pásku přesto vložíte, získáte nejen nesmírně pevný, ale i překvapivě elastický spoj. Unikátnost povrchového bratříčka, tmelu Uniflott Finish, spočívá nejenom v přednostech, schopnost natažení i v tloušťkách do 3 mm a perfektní hladkosti, ale hlavně v extrémně snadné brousitelnosti.

Hladký start i finish – to vše nabízí produkty Uniflott

Je to tak trochu hvězda ve stínu desek. V tichosti nás provází již 23 let, a každý rok je vítězem s čím dál větším odstupem od ostatních. Ano, řeč je o tmelu, který doslova dobyl svět – směsi sádry s názvem Uniflott. Jeho historie začala v roce 1970 jako výsledek vývoje tmelu, který s co nejmenším počtem kroků vede k hladkému trvanlivému a poruchám odolnému povrchu, a to nejen u sádrokartonových desek, ale stejně tak i u povrchů vápenocementových omítek. A dílo se zdařilo nadmíru.

Uniflott tmelí řezané hrany sádrokartonu pouze ve 3 krocích

I tohle zvládne jen Uniflott – tmelení sádrovláknitých desek Vidiwall
I tohle zvládne jen Uniflott – tmelení sádrovláknitých desek Vidiwall
Papírová výztužná páska KURT 25,75
Papírová výztužná páska KURT 25,75

Uniflott je tmel, který díky své houževnatosti, minimálnímu propadání a jemné konzistenci při snadné brousitelnosti umožňuje tmelit i řezané hrany sádrokartonových desek pouze ve třech krocích – základní tmelení, druhé přetmelení (obojí Uniflottem) a na závěr tmelení finální (pastózními tmely). Příčná hrana desek je zde jmenována záměrně, neboť jak jistě většina čtenářů ví, jde o hranu s největší nasákavostí a tedy i největším možným propadáním. Zde se naplno projeví unikátní složení Uniflottu.

Uniflott – balení 25 kg
Uniflott – balení 25 kg

Kombinace Uniflottu a hrany HRAK potom umožňuje tmelení podélných hran desek bez výztužné pásky. Pokud do spáry výztužnou pásku přesto vložíte, získáte nejen nesmírně pevný, ale i překvapivě elastický spoj schopný přenést bez trhlin možné průhyby příčky či dynamické rázy na ni. Pro opravdu efektivní tmelení je potom Uniflott doplněn stejně výkonnou sklopapírovou páskou Knauf Kurt. Kdo nevyzkoušel, neuvěří a zdánlivě také ušetří. Kdo vyzkoušel, už chápe. Páska při vložení do tmelu netvoří bubliny a přitom nabízí výjimečnou a skelnými či dokonce samolepícími páskami nedosažitelnou pevnost a pružnost spoje. A navíc je možné ji univerzálně použít jak v ploše, tak i do rohu konstrukcí. Ale kdo nehledá kvalitní a dlouho sloužící konstrukci, pro toho je Kurt zbytečný.

 

Finální tmel Uniflott Finish pro závěrečné tmelení sádrokartonových desek

Uniflott Finish
Malé balení –  8 kg vědro

Protože život jedináčka má své nástrahy, přibyl před zhruba pěti lety Uniflottu povrchový bratříček Uniflott Finish. Materiál, který se prodává i v České republice a jehož oblíbenost nám dělá jen radost. Propůjčené jméno Uniflott je závazek, že může jít pouze o produkt těch nejlepších dosažitelných vlastností. Uniflott Finish je pastózní finální tmel pro závěrečné (třetí tmelení) sádrokartonových desek nebo vyhlazení jiných povrchů. Jeho unikátnost spočívá nejenom ve standardních přednostech prémiových tmelů (jako je třeba i Fill and Finish z rodiny Knauf Sheetrock), jako je nestékání ze špachtle, netvoření bublin, schopnost natažení i v tloušťkách do 3 mm a perfektní hladkosti již po prvním natažení. On to vše doplňuje extrémně snadnou brousitelností, ale nikoli za cenu nízké soudržnosti.

Běžec Uniflot finish

Uniflott Finish je tmel koncipovaný především pro drobné opravy s perfektním výsledkem, podle pravidla přijít rychle, perfektně opravit a odejít bez nutnosti návratu. Pro „hektarové“ tmelení jeho výjimečné vlastnosti už tak nezbytné nejsou.

Zaměření na perfektní opravy odpovídá i jeho malé balení – pouze 8kg vědro.

Pro Uniflott i Uniflott Finish platí následující: je to drahé, ale nemá to konkurenci. A je to přesně to, s čím byste chtěli pracovat pořád.


Knauf Praha s.r.o.
logo Knauf Praha s.r.o.

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1991. Je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti sádrokartonových produktů a systémů. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou a nadstandardním ...