Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Akrylátová omítka se šablonou cihlového zdiva Ceresit CT 60 VISAGE

Tenkovrstvá designová akrylátová omítka pro tvorbu struktury zdiva

Tenkovrstvá designová akrylátová omítka pro tvorbu struktury „cihlového zdiva“ nebo „přírodního kamene“ Ceresit CT 60 VISAGE zdobí a chrání fasádu bytového domu, který byl dokončen letos v rámci projektu obytného objektu Čakovický part v městské části Praha-Čakovice.

Severně od centra Prahy leží bývalé městečko, nyní městská část Čakovice. Díky zámku a přilehlému anglickému parku je z Čakovic mimořádně příjemné místo k životu. Projekt bytových domů Čakovický park je s rozlehlým zámeckým anglickým parkem, který láká k procházkám, běhu i k rybolovu, úzce propojen. Společnost M & K Development, a.s. v něm nabízí byty o dispozicích 1+kk až 5+kk včetně mezonetů o výměře až 120 m2. Generálním dodavatelem stavebních prací je v rámci tohoto projektu společnost IMOS Brno, a.s.

Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE výstavba 1
Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE výstavba 2

Ing. Ivan Ševěček, ředitel realizace a přípravy z M & K Development, a.s., představuje plány developera: „Projekt je rozdělen na dvě etapy výstavby a na několik podfází. V květnu 2011 odstartovala první fáze výstavby a plynule navázala na předchozí projekty „U Zámeckého parku“ a bytové domy „Čtyřlístek“ a „Kopretina“. Byty druhé fáze výstavby byly dokončeny koncem února tohoto roku a v současné době již probíhá výstavba fáze třetí. Ta bude dokončena v létě 2015. Další etapu výstavby plánujeme zahájit v druhé polovině tohoto roku. O byty je velký zájem. Důvodem je výborná lokalita a široká nabídka dispozic nových bytů. Myslíme i na vnější podobu nových obytných domů a jsem přesvědčen, že designové omítky Ceresit VISAGE se vzhledem cihlového zdiva k tomu zdárně přispívají. Do blízkosti anglického parku se motiv cihlového zdiva, které bylo v minulých dvou stoletích tak oblíbené a populární jak u nás, tak i v Anglii, výborně hodí.“

Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto
Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto
Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto

Celý obytný soubor je předurčen pro aktivní rodiny s dětmi a tomu developer přizpůsobil i své plány. Vedle parku plánuje výstavbu hřiště pro děti i dospělé, nyní už obyvatelům slouží venkovní fitness s cvičebními prvky, které se setkalo s velkým zájmem obyvatel Čakovic. Zároveň již v areálu Čakovického parku vybudoval jednu mateřskou školku a brzy bude zahájena výstavba druhé, která bude následně předána Městské části Praha 9. Kromě kvalitního bydlení a atraktivního prostředí tak společnost M & K Development, a.s. hledá řešení i dalšího palčivého problému dnešních rodin – nedostatek kapacit v mateřských školkách.

Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto
Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto
Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto

Na fasádě jednoho z bytových domů, podobně jako na dalších domech, které M & K Development, a.s. v Čakovicích plánuje, se uplatnila akrylátová omítka Ceresit CT 60 VISAGE s designem cihlového zdiva. Martin Baloun, objektový specialista pro stavební chemii Ceresit, k ní dodává: „Naše omítka Ceresit CT 60 VISAGE 0,5 mm je určena ke zhotovování tenkovrstvých dekorativních omítek na plochách fasád tam, kde chce investor dosáhnout pohledové struktury cihlového nebo kamenného zdiva. Aplikuje se, a bylo tomu tak i v Čakovicích, na vrstvu vyztuženou armovací sítí v kontaktních zateplovacích systémech za použití desek z polystyrénu. Přímo na stavbě bytového domu v Čakovickém parku jsme pro investora a generálního dodavatele vyhototovali vzorky s cílem prezentovat konečný vzhled zvolené fasády. A i díky tomu jsme zakázku na fasádu bytového domu získali.“

Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto
Bytový dům Čakovický dům s omítkou Ceresit VISAGE foto

Omítka Ceresit CT 60 VISAGE se šablonou London Brick a odstínem Italian Bordo bytový dům v Čakovickém parku nejen zkrášlila, ale zajistí jeho fasádě rovněž dlouhodobou životnost. Mezi její typické vlastnosti patří vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, nízká nasákavost a vysoká pružnost. Díky receptuře BioProtect je navíc odolná proti řasám a plísním. Samozřejmostí je také barevná stabilita. Požadované struktury kamene nebo cihel lze dosáhnout použitím jednoho z 12 originálních barev této omítky spolu s jednou z pěti speciálních šablon, z toho tři jsou určeny pro tvorbu kamenného vzoru, dvě pak pro vzor cihlový.

Základní informace:

  • Objekt: Bytový dům, realizovaný v rámci 2. fáze 1. etapy projektu Čakovický park
  • Developer: M & K Development, a.s., Kolbenova 88, Praha
  • Generální dodavatel: IMOS Brno, a.s.
  • Omítka: Ceresit CT 60 VISAGE 0,5 mm se strukturou cihlového zdiva, vzor London Brick, odstín Italian Bordo
 
 
Reklama