Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nová silikon-akrylátová mozaiková omítka Ceresit CT 77 v 48 barevných odstínech

Nová barevná paleta Mosaics of the World®, určená pro omítku Ceresit CT 77, nabízí 48 různobarevných kompozic, které pomohou vytvořit zajímavý finální vzhled vnějších i vnitřních stěn.

Ceresit CT 77 25 kg
Ceresit CT 77 25 kg

Pouště a pohoří, sopečné oblasti či obrovské ledovce – zde všude objevíte bohatství odstínů. Značka Ceresit se inspirovala právě tímto bohatstvím přírody a přináší výjimečnou kolekci Mosaics of the World®, která čerpá z barev typických pro osm míst světa – Granada, Tibet, Persie, Sierra, Maroko, Laos, Peru a Chile.

Barevností však atraktivita nové omítky Ceresit CT 77 nekončí. Je pro ni charakteristická nízká nasákavost, odolnost proti znečištění a povětrnostním vlivům, odolnost proti nárazu a oděru a díky receptuře BioProtect také zvýšená ochrana proti biologickému napadení, vzniku a rozvoji plísní a řas a dalšímu znečištění. Speciální kapsle s aktivními látkami poskytují omítce dlouhodobou ochranu. Díky nízké absorpci vody vyschne fasáda se silikon-akrylátovou omítkou Ceresit CT 77 i po silných deštích rychle a bez akumulace vlhkosti. Jestliže voda nemůže proniknout do struktury stěny, vytváří „perly“, které běží dolů a oplachují povrch. Tímto samočisticím efektem s kapkami jsou všechny nečistoty a prach odplaveny.
Mozaiková omítka Ceresit CT 77 je určena ke zhotovování dekorativních barevných omítek v exteriéru a interiéru na tradičních omítkách, betonových a sádrových podkladech, dřevotřískových a sádrokartonových deskách atp. Omítku je vhodné ji použít zejména v místech se zvýšeným rizikem poškození, například ve vstupních prostorách, halách a schodištích v interiéru, v exteriéru pak v místech, které se snadno znečistí, jako jsou sokly, balustrády, okenní a dveřní rámy. Omítka je dostupná v zrnitosti 1,4–2 mm a je možné ji použít v rámci všech vnějších tepelně izolačních fasádních systémů Ceresit Ceretherm.

Ceresit CT 77 vzorník barev Mosaics of the World
Ceresit CT 77 vzorník barev Mosaics of the World

Popisky osmi jednotlivých kolekcí:

Granada: bílá kombinovaná s popelavou, šedá zahřátá béžovou, třpytivě stříbrná – to všechno jsou barvy, které vládnou v Andalusii a v majestátním pohoří Sierra Nevada na jihu Španělska. Díky mozaikové omítce Ceresit se může i váš domov podobat těmto magickým místům.

Tibet: působivá krajina Tibetu byla inspirací při tvorbě omítky v barvě grafitu a ocelově šedé. Monochromatické odstíny vysokých hor jsou vždy spojeny s klidnou elegancí, kterou si nyní můžete přinést i do svého domu.

Persie: slunečné a teplé odstíny béžové odkazují na pouštní krajinu na Blízkém Východě. Inspirovaná bohatstvím barev a strukturou písku je tato barevná řada, která ozdobí fasádu domu teplem a orientálním stylem.

Sierra: Bronzová vytříbená šedou dominují v horských oblastech a jsou další barevnou ideou značky Ceresit. Omítky třpytící se v mnohonásobných odstínech dávají pocit prostoru a jsou výjimečným řešením konečných úprav domu.

Maroko: Východy a západy slunce vždy obohatí pouštní krajinu novými tvary a barvami. Nechte osvětlit i fasádu vašeho domu celou škálou odstínů růžové a šedé, doplněných o nadčasovou bílou.

Laos: Představte si cestu na exotické místo, kde vaši pozornost přitahují mírné kopce s červenou půdou. V nové paletě Ceresit najdete omítky v odstínech červené, inspirované barvami Indočíny.

Peru: Najděte inspiraci v měsíční krajině Peru – místu, které patří do pacifického Ohnivého kruhu. Výběrem z vzácných bronzů, potažených jemnou vrstvou tlumené růžové, vytvoříte fasádu s výjimečnou estetickou hodnotou.

Chile: Směs syté bronzové a lesklé šedé, kombinovaná s bílou, ideálně odráží místo, které je plné kontrastů – majestátní hory, hluboké jezera, zlaté pouště nebo staré ledovce.

Více informací na www.ceretherm.cz/ceresit-ct-77-2014/.

 
 
Reklama