Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Zelená úsporám na TZB-info
Archiv článků od 18.4.2016 do 8.3.2017

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

8.3.2017
Aliance pro energetickou soběstačnost

Chcete se zorientovat v legislativních otázkách připojování a provozu fotovoltaických elektráren? Hledáte tipy pro výběr vhodného systému solární panelů a baterií pro akumulaci? Navštivte konferenci „Chytré technologie pro energetickou soběstačnost domácností i firem“, která proběhne v rámci veletrhu Amper 2017 dne 22. března na BVV Brno.

12.2.2017
ČTK, Ing. Petr Bohuslávek

Včera skončil veletrh For Pasiv zaměřený na energeticky úspornou výstavbu se zdravým vnitřním prostředím. Aktuální čísla o realizacích pasivních domů v roce 2016 poskytl ředitel Centra pasivního domu Jan Bárta.

11.2.2017
redakce, Centrum pasivního domu

Na veletrhu For Pasiv, který právě probíhá v Pražském veletržním areálu v Letňanech, byly vyhlášeny výsledky soutěže Pasivní dům 2016. Veletrh For Pasiv společně se souběžnými veletrhy Střechy Praha a Cesty dřeva končí dnes 11. února.

28.12.2016
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Isover

ISOVER vydal zcela novou publikaci Vegetační střechy, která pomůže s rozhodnutím při výběru vhodného řešení zelené střechy s minerální vlnou. Kromě tradičních skladeb plochých střech jsou zde řešeny i zelené střechy šikmé, střešní jezírka nebo střechy s relaxační zónou. Publikace je určena nejenom projektantům, architektům a zahradníkům, ale i široké veřejnosti.

5.12.2016
Ing. Klára Nečadová, Ing. Petr Selník, Ing. David Bečkovský, Ph.D., doc. Ing. Jan Pěnčík, Ph.D.

Recenzovaný Zelená či vegetační střecha je v současné době velmi diskutovaným tématem s ohledem na řešení retenčních vlastností městských celků. V článku jsou popsány experimentální varianty testovacích ploch zelených střech, které jsou aplikovány na testovacím objektu EnviHUT v brněnském výzkumném areálu AdMaS. Každá skladba vegetačního souvrství reprezentuje nejen rozdílné stavebně-fyzikální charakteristiky, ale i rozdílné vlastnosti z pohledu biologického a botanického. S ohledem na tyto parametry je též nezbytné navrhnout takový typ zelené střechy, který by chováním a dlouhodobou stabilitou odpovídal lokálním parametrům. Článek se dále věnuje diskuzi mezi jednotlivými účastníky realizačního procesu vegetačních částí stavby včetně návaznosti na problematiku stavební legislativy.

3.12.2016
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

Český i slovenský trh tepelné techniky lze z hlediska nabízeného sortimentu výrobků a jejich značek bez velké nepřesnosti přirovnat k trhům mnohem větších a také ekonomicky silnějších států. Jsou na nich velmi silně zastoupeni výrobci, kteří tvoří světovou špičku, ale rovněž zde působí i ekonomicky mnohem slabší výrobci domácí.

23.11.2016
Ing. Petr Bohuslávek, Ing. Pavel Heinrich

Jednopodlažní pasivní rodinný dům stojí v jižních Čechách. Ačkoliv jde o bungalov, podařilo se projekt optimalizovat tak, aby mohl získat dotaci Nová zelená úsporám. Čtyřčlenná rodina, které je dům šitý na míru, má již dvouletou zkušenost z jeho provozování.

12.11.2016
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V pátek 18. listopadu bude vyhlášena nová výzva programu Nová zelená úsporám podporující novostavby bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností a také změny bytových domů na energeticky úsporné budovy. Podporovány budou zelené střechy a využití tepla z odpadní vody. Změní se podpora fotovoltaiky. Podporovány budou veřejné budovy.

28.9.2016
Česká peleta, z.s.p.o.

Síť autorizovaných zkušeben v národní asociaci Česká peleta již proškolila a prozkoušela přes 1250 topenářů a instalatérů z oborů kotle na biomasu, kamna na biomasu, tepelná čerpadla, solární termické systémy a fotovoltaické systémy. Nejobsáhlejší databáze a vyhledávací systém www.topenaridotace.cz již obsahuje přes 2500 záznamů. Každý si zde může přehledně nalézt svého montážníka pro dotované instalace vytápění nebo revize a kontroly kotlů.

2.6.2016
G SERVIS CZ - Projekty rodinných domů

Nikdy nebylo pořízení rodinného domu v pasivním energetickém standardu výhodnější než dnes. Můžete žít ve zdravém vnitřním prostředí pasivního domu a případné vyšší náklady na jeho pořízení dorovnat dotací Nová zelená úsporám. Nejsnazší cestou k získání prověřeného projektu je výběr z katalogu od společnosti G SERVIS.

27.5.2016
G SERVIS CZ - Projekty rodinných domů

Pokud toužíte po bydlení s komfortním vnitřním prostředím a s minimálními náklady na provoz domu, je řešením volba domu v pasivním energetickém standardu. Nejrychlejší cestou k jeho pořízení je katalog Projekty pasivních domů od společnosti G SERVIS.

18.4.2016
Ing. Vladimír Stupavský, Mgr. Jiří Zilvar

Kotlíkové dotace nejsou jediným dlouhodobým dotačním programem pro zlepšení technického stavu budov. Vedle nich zde máme souběžně probíhající Novou zelenou úsporám. Velké množství dotazů pak pochopitelně směřuje k ne zcela pochopeným pravidlům „kteréže ty dotace si mám vlastně vybrat?“


zpět na aktuální články
 
 
Reklama