Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program
Zelená úsporám na TZB-info
Archiv článků od 19.8.2010 do 22.10.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

22.10.2010
ThermWet s.r.o.

Chystáte se rekonstruovat dům či byt? Uvažujete o tom, jak v rekonstruovaném domě snížit náklady na jeho vytápění? Díky systému řízeného větrání s rekuperací tepla zamezíte únikům tepla, ušetříte náklady na vytápění a navíc budete mít doma stále čerstvý vzduch. S rekuperačním systémem můžete získat i vyšší dotaci ze státního programu Zelená úsporám.

21.10.2010
REFLEX CZ, s. r. o.

Firma Reflex CZ si za dobu svého působení na českém trhu vybudovala pověst dodavatele spolehlivých expanzních a odplyňovacích systémů, nepřímotopných ohřívačů teplé vody, akumulačních zásobníků, deskových výměníků tepla a samozřejmě i solárních systémů.

13.10.2010
BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o. Klatovy

Použitím zdiva firmy BETONOVÉ STAVBY-GROUP s.r.o. a zateplovacího sytému firmy MAXIT franken maxit gruppe dosáhneme výborné izolační schopnosti zdiva a zároveň akumulace tepla. Systém ULTRA THERM lze zařadit do kategorie B - Energeticky úsporný až Nízkoenergetický dům.

12.10.2010
REFLEX CZ, s. r. o.

Dlouholetý výzkum a vývoj promítnutý do konkrétních výrobků, to je Reflex a jeho komplexní program, který nabízí řešení v oblastech: expanze topných a chladicích soustav s možností odplyňování a doplňování, expanze soustav ohřevu pitné a užitkové vody, ohřev vody a její akumulace vč. možnosti využití solární energie.

11.10.2010
Ing. Marek Bláha, TEPELNÁ ČERPADLA IVT s.r.o.

Dlouhodobý a detailní test tepelných čerpadel prokázal, že kvalitní zařízení, která odebírají teplo ze země, dokážou v nových domech v průměru ušetřit 74 % energie na vytápění a ohřev vody. Naměřený průměrný roční topný faktor (SPF) se pohyboval v závislosti na zvoleném systému tepelného čerpadla a typu topného systému od 2,6 do 3,8.

4.10.2010
kolektiv autorů, spolupráce Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie

Článek pojednává o solárních soustavách na panelových domech, o jejich účinnostech, energetických parametrech, o jejich architektonické integraci do objektu. V článku se dále dočtete o zajímavých aplikacích solárních kolektorů a o příkladech jejich umístění na objektu. Článek také přináší informace o realizaci solární soustavy na objektu SŠt Zelený pruh v Praze 4.

27.9.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Podkroví domu je třeba dokonale ochránit proti slunečnímu žáru v létě, proti chladu v zimě, a po celý rok proti dešti a nepohodě. Výběr vhodných skel, která přesně odpovídají našim požadavkům, je proto mimořádně důležitý.

27.9.2010
Ing. Lucie Šancová, Mgr. František Macholda, MBA, Ing. Jan Antonín, Ing. Petr Vogel, EKOWATT, Ing. Petr Kotek, Ph.D., Ing. Gabriela Krajcarová, doc. Ing. Hana Gattermayerová, CSc.

Tepelnětechnické vlastnosti obvodových konstrukcí významně ovlivňují energetickou náročnost panelových domů. V současné praxi často dochází k podceňování dimenzování zateplovacích systémů. Článek se zabývá návrhem optimální tloušťky tepelné izolace z hlediska ekonomiky a energetické náročnosti.

21.9.2010
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Lubomír Kuchynka

Už Vás nebaví neustálé přikládání nebo vysoké platby za plyn a elektřinu? Je nejvyšší čas na změnu. Moderní kvalitní tepelná čerpadla s invertorem jsou zajisté v dnešní době chytrou volbou a zajímavou alternativou k uvedeným zastaralým metodám vytápění. Vždyť šetří zhruba 70 % nákladů na vytápění a návratnost investice je zpravidla 3-7 let.

20.9.2010
doc. Ing. Josef Patočka, CSc.

Celkové vytápěcí náklady domu vycházející ze vstupního měření tepla a jednotkové ceny za GJ se rozdělují na konečné spotřebitele – uživatele bytů. Podíl konkrétního bytu na celkových vytápěcích nákladech domu je určen buď součtem ceny za vytápění jednotlivých místností bytu, nebo místností bytu přepočteným na celkovou úhradu bytu. Postupně se vytvořilo několik koncepcí jak po stránce technické, tak po stránce právní.

20.9.2010
doc. Ing. Josef Chybík, CSc.

Současnost charakterizují aktuální témata spojená s ubývajícími zásobami surovinových a energetických zdrojů, s globálními klimatickými změnami a s nadměrným znečišťováním půd, vody a ovzduší. Tyto procesy významně ovlivňují produkty stavební výroby. Je známo, že výstavba a vlastní provoz budov patří mezi hlavní spotřebitele materiálových a energetických zdrojů a významné znečišťovatele životního prostředí, a to nejen v období realizace, ale v průběhu všech fází jejich existence. Podívejme se na některé přírodní materiály.

16.9.2010

Významným krokem k energetickým úsporám a uplatňování obnovitelných zdrojů je používání fototermických slunečních kolektorů, které slouží k přípravě teplé vody nebo přitápění. Zašli jsme tedy do společnosti Regulus, abychom se na podrobnosti zeptali uznávaného odborníka na solární systémy a další obnovitelné zdroje, Ing. Pavla Dufka.

15.9.2010
HENNLICH s.r.o.

Společnost G-TERM je významným dodavatelem tepelných čerpadel německé společnosti Waterkotte. Na českém trhu je již zkušeným matadorem s bezmála 20- ti letou působností a stovkami kvalitních instalací.

30.8.2010
Ing. Tereza Žemlová, Ing. Ivo Jiříček, CSc., Prof. Ing. Václav Janda, CSc.

Přebytky tepla získané při spalování biomasy lze ukládat do zásobníku tepla. Kromě klasického teplonosného média - vody - může nádrž obsahovat materiály s fázovou přeměnou - tzv. Phase Change Materials (PCM´s). Tyto látky pracují na principu akumulace / uvolňování fyzického a latentního tepla. Změnou skupenství materiál teplo pojme a následně při reverzním fázovém přechodu uvolní.

27.8.2010
ABF, a.s.

V termínu od 21. - 25. září 2010 se stanou prostory Pražského veletržního areálu Letňany dějištěm dalšího ročníku tradičního a vyhledávaného stavebního veletrhu FOR ARCH. Společným jmenovatelem veletrhu a řady expozic a doprovodného programu budou úspory. Novinky a zajímavosti z oblasti využívání alternativních zdrojů energie nabídne veletrh FOR THERM 2010, který se návštěvníkům v rámci FOR ARCHU představí vůbec poprvé.

26.8.2010
Oknoplastik, s.r.o.

Rekonstrukce domku či bytu v paneláku znamená pro většinu z nás v první řadě výměnu starých oken za nová. Ty tam jsou časy, kdy neměl nikdo na výběr a musel prostě vzít to, co bylo. O to těžší je teď ale vybírání. Investice do oken je totiž celkem zásadní a každý chce vybrat to, co mu bude nejvíce vyhovovat a to po dobu mnoha desítek let. Rozhodování jaká okna vybrat proto není vůbec snadné.

23.8.2010
NIBE ENERGY SYSTEMS CZ
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.

Švédská tepelná čerpadla NIBE F1245 a NIBE F1145 nové generace, která jsou úspornější než jejich předchůdci a jsou především navržena pro velice jednoduché a uživatelsky přátelské ovládání. Instalací NIBE F1245 nebo F1145 znatelně snížíte náklady na vytápění a ohřev vody až o 80 % a přispějete ke snížení emisí.

19.8.2010
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Asociace pro využití tepelných čerpadel v cyklu vzdělávání v roce 2010 pořádá kurz - specializovaný seminář pro zájemce o technologie tepelných čerpadel. Náplní, která vychází z nejnovějších poznatků v tomto oboru, je spolupráce s primárními okruhy, bezproblémová montáž a servis, uvádění do provozu a také připojení na otopnou soustavu. Přednáší přední odborníci v oblasti tepelných čerpadel.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama