Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Zelená úsporám na TZB-info
Archiv článků od 4.5.2013 do 18.9.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

18.9.2013
Ing. Petr Bohuslávek, Ing. Jan Blažíček, redakce

V úterý byl zahájen již 24. mezinárodní stavební veletrh For Arch a souběžné veletrhy For Therm, For Wood, Bazény, sauny a spa, For Waste a FS Days. A začalo se z ostra debatou, zda je revitalizace budov cestou z krize českého stavebnictví. Portál TZB-info přináší první z článků věnovaných letošním pražským stavebním veletrhům.

12.9.2013
ABF, a.s.

Od srpna mohou zájemci podávat žádost o státní dotaci z programu Nová zelená úsporám.Zorientovat se v podmínkách čerpání podpory či správně vyplnit žádosti není pro každého žadatele snadné. Pomohou jim zdarma odborníci Státního fondu životního prostředí ČR v poradenském centru programu Nová zelená úsporám a zástupci Klastru Česká peleta.

4.9.2013
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

K dnešnímu dni je vyčerpána necelá polovina jedné miliardy korun v programu Nová zelená úsporám. Dokonce roku se počítá s více jak 800 milióny korun z emisních povolenek. V programu "Kotlíkových dotací" bylo doposud podáno celkem 1500 žádostí. Řekl to ministr životního prostředí Jan Podivínký na tiskové konferenci.

energetický štítek
30.8.2013
Ing. Milan Bechyně, redakce

Příjem žádostí dotačního programu Nová zelená úsporám 2013 byl zahájen 12. srpna. Už odpoledne bylo ale oznámeno, že třetina vyčleněných finančních prostředků je vyčerpána. Podaří se z dotačního programu vytvořit stabilní, důvěryhodný nástroj na úspory energie a zlepšování životního prostředí s dlouhodobou perspektivou?

kotel FB2 Automat Dakon na uhlí a pelety
29.8.2013
redakce

Novinka je určena pro zákazníky, kteří měli DAKON mnoho let, byli s ním spokojeni a nyní potřebují ekvivalent, který odpovídá aktuálním požadavkům. Ale věříme, že komfortní řízení a automatický provoz osloví i nové zákazníky. Důležitou úlohu hraje možnost kombinace s dalšími zdroji tepla, například se solárními panely nebo tepelnými čerpadly.

26.8.2013
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Kvality našich domovů prověřila nedávná vlna letních veder. Cihlový pasivní dům udrží příjemné klima v létě i v zimě. Na výstavbu rodinného domu z cihel Family 2in1 s velmi nízkou energetickou náročností, který splní požadované podmínky včetně neprůvzdušnosti obálky budovy, můžete nyní získat dotaci až 550 000 Kč z programu Nová zelená úsporám.

14.8.2013
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Od pondělí 12. 8. běží přijímání žádostí v rámci první výzvy dotačního programu Nová zelená úsporám. První výzva je zaměřena na snížení energetické náročnosti rodinných domů, výměnu neekologických zdrojů v rodinných domech a novostavby rodinných domů s nízkou energetickou náročností.

12.8.2013
Ing. arch. Marcela Jonášová, Ing. Karel Sedláček, Ph.D., Asociace výrobců minerální izolace

ČSN 73 0540 definuje deklarované, návrhové a charakteristické tepelné hodnoty stavebních materiálů a popisuje poměrně složitý postup přepočtu z hodnot deklarovaných přes charakteristické na návrhové. Většina projektantů použije raději návrhové hodnoty λ z informativní přílohy normy nebo v případě minerálních izolací zhorší deklarovanou hodnotu o 10 až 15 %. Ani jedna z těchto variant bohužel neodpovídá reálným hodnotám.

11.8.2013
ABF, a.s.

17.9. 2013 proběhne konference „Zásady a opatření na stavbách v povodňových územích“ o možnostech prevence před velkou vodou a následném minimalizování škod. Odborníci představí protipovodňové a vsakovací systémy, způsoby vysoušení, montované protipovodňové zábrany, energeticky úsporný dřevěný rodinný dům se zaplavovacím suterénem.

30.7.2013
ROCKWOOL, a.s., Ing. Zdeněk Kobza, soudní znalec ve stavebnictví a projektový manager ROCKWOOL

Zateplování fasád obytných domů se stalo již nedílnou součástí nové výstavby či rekonstrukcí. Za dobu realizace ETICS však došlo k posunu jak na bázi materiálové, tak technologické. V následujícím textu se budeme věnovat vývoji a novinkám v oblasti izolačních desek z kamenné vlny od firmy Rockwool.

22.7.2013
Ing. arch. Marcela Jonášová, Asociace výrobců minerální izolace

Studie1, kterou zadaly Asociace výrobců minerální izolace, Cech pro zateplování budov a Sdružení EPS ČR v prvním kvartále 2013, představuje dva hlavní scénáře vývoje úspor energie na vytápění v rezidenčním sektoru ČR a informativně také vývoj úspor energie na vytápění v sektoru školství.

18.6.2013
ENBRA, a.s.

Dotační program Nová zelená úsporám, který bude spuštěn letos na začátku léta, nabídne možnost získání státní podpory také na pořízení tepelného čerpadla či kotle. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů a důležitých informací, které byste měli pro bezproblémové čerpání dotace vědět.

13.6.2013
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Dnes byla vyhlášena výzva programu Nová zelená úsporám 2013 pro rodinné domy. Na výzvu je alokována 1 mld. Kč. Příjem žádostí bude spuštěn v srpnu 2013. Podrobnosti o míře podpory a kritériích přidělení dotace naleznete v článku.

3.6.2013
Mgr. Hana Škopková, Univerzita Karlova v Praze, Centrum pro otázky životního prostředí a Fakulta humanitních studií

V článku analyzujeme dostupné datové zdroje k využívání obnovitelných zdrojů energie v českých domácnostech, z nichž je možné odvodit jejich současné rozšíření v rezidenčním sektoru. Druhý díl je věnován dotačnímu programu Zelená úsporám.

1.6.2013
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ve středečních večerních hodinách proběhla konference Projektování na nové energetické standardy, pořádaná společností ISOVER (Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.) v divadle La Fabrika v pražských Holešovicích.

18.5.2013
Ing. Milan Bechyně, redakce

Stavební řešení, technická zařízení, vzduchotěsnost nízkoenergetických a pasivních domů postupují rychlým vývojem. Nově jsou také diskutovány domy energeticky nulové a nezávislé. Proto kolektiv odborníků v čele s Janem Tywoniakem sestavil publikaci, která se této problematice velmi podrobně věnuje. Publikace je v prodeji již od roku 2012.

4.5.2013
Vlastimil Růžička, redakce

Přestože pokles stavební produkce pokračoval i v roce 2012 a v letošním roce se neočekávají žádné výrazné změny, brněnské výstaviště nasadilo všechny síly, aby to nebylo na tradičním stavebním veletrhu nijak zřetelné. Podařilo se to jen zčásti.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama