Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Zelená úsporám na TZB-info
Archiv článků od 2.4.2015 do 22.5.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

22.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Právě zahájený běh dotačního titulu Nové zelená úsporám komentovala Česká televize v pořadu Události v pátek 15.5.2015. Komentář si redakce ČT vyžádala i v redakci TZB-info a na otázky odpovídal Ing. Petr Bohuslávek.

19.5.2015
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER

Zateplovací systém je obal svislých konstrukcí, snižující únik tepla z budovy. Kromě okamžitých finančních úspor za náklady na vytápění má řadu dalších ekonomických a technických výhod.

18.5.2015
NOVABRIK CZECH, s.r.o.

Důležitými parametry při rozhodování o volbě nové fasády na panelovém domě v Berouně byly kvalitní zateplení a životnost. Všichni majitelé bytů se jednohlasně shodli na tom, že již nechtějí shromažďovat finance do fondu oprav na rekonstrukci fasády po několika letech.

18.5.2015
Ing. Roman Jirák, Ph.D., Decoen v.o.s.

Článek se zabývá vývojem metodiky, která by stanovila kvalitu konstrukce z pohledu kondenzace vodních par, a mohla tak projektantovi pomoci, bez složitých a nákladných výpočtů, vybrat vhodnou okenní konstrukci pro zabudování do daného objektu. Vzhledem k výsledkům experimentálních měření a matematicko-numerických simulací publikovaných předcházejících článků je nutné metodiku zaměřit na oblast zasklívací spáry v charakteristickém průřezu a v dalších publikacích i na oblast rohu zasklívací jednotky.

18.5.2015
Ing. Pavel Rydlo

Šedé izolační desky pěnového polystyrenu se zvýšeným izolačním účinkem se na našich stavbách vyskytují již od roku 2005. Za tu dobu se šedým polystyrenem zateplily miliony metrů čtverečních. Aplikační firmy k tomuto novému materiálu často přistoupily po svém – polystyren jako polystyren. Výrobci zateplovacích systémů bohužel také dlouhou dobu nevěnovali některým odlišnostem šedého polystyrenu dostatečnou pozornost a tak máme za sebou jak kvalitní reference, tak mírně řečeno rozpačité aplikace.

11.5.2015
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

V současné době je možné při nákupu rekuperační jednotky od ELEKTRODESIGN Ventilátory využít dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ) a snížit si tak nemalou část nákladů spojených s pořízením systému nuceného větrání. Využijte široký výběr rekuperačních jednotek určených pro bytovou i rezidenční výstavbu, a to včetně komplexního systému pro rozvod vzduchu.

4.5.2015
Ing. Pavel Rydlo

Také se vám stává, že se vám na stavební konstrukci něco podvědomě nelíbí, přestože daný materiál nebo detail skoro všichni používají? V tomto příspěvku se podíváme na jeden oblíbený stavební oxymóron a zeptáme se, proč se pro zateplení stěn desítky let používají těsně vedle sebe „nejlepší tepelný izolant a nejlepší tepelný vodič“.

29.4.2015
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Rádi byste si opravili dům a udělali něco pro celkovou úsporu energií, ale nemáte na to dost finančních prostředků, abyste své přání realizovali? Nezoufejte. Pořád je možnost získat peníze díky státním dotacím.

28.4.2015

Konečně jste našli správné bydlení podle představ, teď ještě zbývá zařídit, aby vás jeho provoz co nejméně finančně zatěžoval. Přemýšleli jste už o využití dotací na úpravy, které jsou pro úsporu energií potřeba? Sledovat program Nová zelená úsporám se vyplatí, dotace jsou totiž významná pomoc.

21.4.2015
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Investice do zateplení domu a snížení jeho energetické náročnosti patří k nejlepším investicím do budoucnosti. Nová zelená úsporám v této investici výrazně pomůže. O skutečném zhodnocení domu rozhodne i výběr kvalitních materiálů a partnerů.

13.4.2015

Tepelné ztráty jsou slabinou bydlení, kterou dlouho tolerujeme, přitom stačí jen zjistit možnosti efektivního hospodaření s energií a vybrat si tu nejvhodnější. Optimální řešení pro vaši domácnost vám nabízí firma Revolt, s. r. o. Má za sebou už celou řadu úspěšných projektů.

13.4.2015
redakce

V programu Nová zelená úsporám 2015 byly rozšířeny možnosti podpory výměny zdrojů tepla. Zaměřili jsme se na tepelná čerpadla.

12.4.2015
redakce dle tiskové zprávy, Česká rada pro šetrné budovy, z.s.

Česká rada pro šetrné budovy (Czech Green Building Council) a oslovené firmy oceňují ve svém prohlášení možnost státní bonifikace pro materiály s environmentálním prohlášením o produktu (EPD). Změna se týká dotací na zateplení obálky rodinných domů i některých dalších prací s cílem energetických úspor v rámci programu Nová zelená úsporám 2015.

9.4.2015
Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT)

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) spolu s Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí si vás dovolují pozvat na odbornou konferenci programu Nová zelená úsporám v roce 2015, dne 14.4.2015 - Masarykova kolej ČVUT.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama