Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Zelená úsporám na TZB-info
Archiv článků od 24.5.2015 do 22.10.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

15.10.2015
Česká peleta, z.s.p.o.

Příprava na topnou sezonu znamená pro mnohé domácnosti výměnu zdroje tepla. Kdo získal dotaci na obnovitelný zdroj energie – kotel na biomasu, solární panely nebo tepelné čerpadlo – bude muset instalaci podle zákona svěřit kvalifikovanému topenáři nebo instalatérovi. Najít ho nemusí být úplně jednoduché.

17.9.2015
Ing. Pavel Zemene

Ukázalo se, že pasivní rodinný dům může být k nerozeznání od typového domu. S pomocí dotace z Nové zelené úsporám může být postaven za stejné náklady a práce zvládne i stavební firma bez zkušeností s pasivními domy, pokud spolupracuje s odborníky z oblasti pasivních domů.

25.8.2015
TÜV SÜD Czech s.r.o.

Chcete si rozšířit znalosti a dovednosti v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby? Doporučujeme 10denní odborný kurz, jehož pořadatelem je TÜV SÜD Czech s.r.o. - společnost, zabývající se testováním a certifikací, dle národních a mezinárodních norem, jako jsou např. Energy Star nebo směrnice ErP.

17.8.2015
Kingspan®, divize Izolací

V programu Zelená úsporám jsou nově zařazeny i velmi tenké izolace od společnosti Kingspan, konkrétně tepelněizolační deska pro podlahy Kooltherm K3, tepelněizolační deska pro vnitřní zateplení Kooltherm K17 a PIR izolační deska Therma TR27 a TR26 pro zateplení střechy. Díky tomu lze získat vysoce kvalitní izolaci s poloviční tloušťkou ve srovnání se stejně účinnými běžnými izolacemi s dotací.

20.7.2015
ROCKWOOL, a.s.

Zateplení obvodového zdiva kamennou vlnou podstatně sníží úniky energie, zvýší požární bezpečnost domu a přispěje i k útlumu hluku pronikajícího zvenčí do interiéru. Problémem starších staveb však nebývají jen nedostatečné tepelněizolační vlastnosti zdiva, ale mnohdy je tu třeba řešit i vzlínající vlhkost.

16.7.2015
Mgr. Jiří Zilvar, Ing. Vladimír Stupavský, redakce

Ministerstvo životního prostředí spravuje celorepublikové Kotlíkové dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí – opatření 2.1, kde mohou peníze z evropských fondů využít přímo občané. Dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní kotle na biomasu, uhlí nebo jejich kombinaci, za tepelné čerpadlo, plynový kotel nebo solární systém.

10.7.2015
VIADRUS a.s.

Léto je ideální čas na výměnu kotle. Odstávka topného systému není tak nepříjemná jako v zimních měsících, kdy kotel musí fungovat na plný výkon. Navíc byl v květnu vypsán další ročník dotačního programu Nová zelená úsporám, který na nový kotel umožňuje získat dotaci až osmdesát tisíc korun.

8.7.2015
HOTJET CZ, s. r. o.

K tepelnému čerpadlu vzduch-voda HOTJET ONE2 navíc získáte balíček zdarma, který zahrnuje zařízení pro vzdálenou správu přes internet (webserver), jednotku měkkého startu (softstartér), 10letou záruku na kompresor a 5letou záruku na celé tepelné čerpadlo. Letní akce platí pro objednávky zaslané v období od 1. 7. do 31. 8. 2015.

16.6.2015
ROCKWOOL, a.s.

Obytné podkroví je stále oblíbenější. V případě novostaveb vyjdou metry celkově získané obytné plochy levněji než u bungalovu. Díky podkroví můžeme mít poměrně velké bydlení i na malém pozemku. U rekonstrukcí pak představuje možnost rozšíření původního obytného prostoru. Často se využívá varianta s přiznaným trámovím, kdy se střecha zatepluje až nad krokvemi, tedy nad střešním trámovím.

12.6.2015
puren gmbh - ochodní zastoupení Puren v ČR a SR

Nárůst cen energií má stoupající tendenci. Tyto skutečnosti vedou k hledání řešení, která povedou k úsporám energií. V České republice je většina rodinných domů postavena před rokem 2000 a tyto domy dnes stojí před otázkou jak uspořit energie. Bez zásahu do stavební konstrukce se to neobejde a většinou se spolu s rekonstrukcí řeší i otázka přiteplení stávají střešní konstrukce.

10.6.2015
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Na konci května se na Štrbském Plese konala již 18. konference Tepelná ochrana budov, tentokrát s podtitulem Cesta k budovám s téměř nulovou spotřebou energie. Nabitý dvoudenní program nabídl ohromné množství přednášek, z nichž zaujaly zejména ukázky realizací staveb a praktických řešení detailů.

2.6.2015
ENBRA, a.s.

Kotel ENBRA TP-EKO je jedním z mála kotlů na českém trhu, který umožňuje spalovat více druhů paliv (dřevní pelety a hnědé uhlí ořech) v jediném univerzálním hořáku a přitom dosahuje parametrů nejpřísnější 5. emisní třídy dle ČSN EN 303-5 a splňuje požadavky dotačních programů Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací.

24.5.2015
NIBE ENERGY SYSTEMS CZ
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.

Program Nová zelená úsporám otevřel letošní ročník a od 15. května začal v elektronické podobě přijímat žádosti o dotace. V letošním roce nově poskytuje dotační podporu také na dílčí úpravy včetně výměny elektrického topení za úsporné a ekologické tepelné čerpadlo.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama