Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Stavba
Archiv článků od 16.1.2023 do 26.1.2023

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

26.1.2023
Mgr. Natálie Cmíralová, koncipientka, PRK Partners, s.r.o., advokátní kancelář

V rámci spolupráce s portálem epravo.cz klademe otázky, které se týkají stavební tematiky a stavebního práva. Tentokrát jsme se zeptali na právní odlišnosti výkladu v oblasti zápisu nemovitosti. Rozpor mezi teorií a praxí totiž často přináší zamítavá rozhodnutí katastrálních úřadů ve vkladových řízeních a neúspěšná obrana účastníků těchto řízení před soudem.

25.1.2023
Floor Special Services®

Betonová podlaha je velmi odolná konstrukce, vhodná do vysoce zatížených prostor průmyslových objektů i například kancelářských budov nebo showroomů. Její nevýhoda je ale určitá nasákavost, tedy i náchylnost k zašpinění, které po čase lze jen velmi obtížně dočistit. Řešením je impregnace podlah materiálem OBTEGO.

Mgr. Miloslav Janeček, ředitel Střední odborná škola Jarov
24.1.2023
redakce

Pozor na dvě školy, které napíšete do přihlášky! V roce 2022 střední školy i učiliště zaplnily místa již v prvním kole. V roce 2023 odchází ze základních škol ještě větší počet dětí.

VELKÁ CENA AOVT
24.1.2023
ASOCIACE OBCHODU VODA - TOPENÍ z.s.

Máte inovativní výrobek (službu)? AOVT každoročně uděluje VELKOU CENU AOVT (VC AOVT). Jedná se o prestižní ocenění za inovativní výrobek, službu, nebo jinou činnost přinášející nová řešení v oboru voda, sanita, topení. Jde o zcela volnou a otevřenou soutěž pro uvedené obory.

24.1.2023
redakce

Po delší přestávce se opět otevřely brány výstavy Infotherma, tradičně pořádané v Ostravě. S estav.tv a redakcí TZB-info jsme vysílali ŽIVĚ sérii rozhovorů s vystavovateli, hosty letošní Infothermy a vítězi soutěže Top výrobky vystavovatelů Infothermy 2023.

23.1.2023
doc. Ing. Michal Stehlík, Ph.D., Mgr. Jana Stehlíková, VUT FAST Brno, Ústav stavebního zkušebnictví

Výsledky prezentovaných zkoušek ukazují, že jak metoda TORRENT, tak i ISAT mohou být použity k odhadu trvanlivosti betonu i vláknobetonu s hutným kamenivem. V případě betonu obsahujícího betonový recyklát se však metoda TORRENT nezdá být dostatečně účinná. Pro beton s betonovým recyklátem není taktéž vhodná ani metoda stanovení propustnosti pro CO2.

22.1.2023
E.ON Česká republika, s.r.o.

Aplikace Nesnězeno, obec Hostětín, Domov pro seniory Podhradí nebo naposledy start-up Myco. Všechny tyto projekty se v minulých letech zúčastnily soutěže E.ON Energy Globe, která v Česku hledá a oceňuje inovativní nápady v oblasti ekologie, udržitelnosti a ochrany přírody a uspěly v očích odborné poroty a následně i v hlasování veřejnosti. V letošním roce bude E.ON Energy Globe hledat už svého patnáctého vítěze, který kromě odměny 500 000 korun na svůj další rozvoj získá i možnost zaujmout porotu ve světovém finále. Přihlašování projektů odstartovalo v lednu a potrvá do 28. února. Svůj tip může poslat kdokoliv prostřednictvím emailu nebo webových stránek soutěže.

Úspory v bytových domech, seminář Brno 2022, foto redakce
21.1.2023
redakce

Výběr z opatření pro úspory v bytových domech ze semináře, který pořádalo OSMD Brno ve spolupráci s redakcí TZB-info 22. 11. 2022 v prostorách VUT Brno.

21.1.2023
Zeppelin CZ s.r.o.

Téma udržitelnosti se dostává stále více do popředí. I pro nás v Zeppelin CZ hraje velkou roli – a to jak z hlediska naší vlastní obchodní činnosti, tak i v souvislosti s výrobky a službami, které v této oblasti nabízíme našim zákazníkům.

21.1.2023
IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

Brněnský hudební klub SONO Centrum již několik let profituje z tělesného tepla vznikajícího zejména při tanci a pohybu návštěvníků. Proces, o kterém se ve světě mluví jako o novince, o bodyheatingu, využívá klub již od svého otevření v roce 2014. Jímá teplo vyzařované návštěvníky do zemních vrtů a následně ho zpětně využívá jako zdroj energie tepelných čerpadel k vytápění hotelové části budovy a ohřevu teplé vody. Díky tomu systém ušetří přes 50 % nákladů na vytápění a chlazení oproti běžnému řešení s plynovým kotlem a klimatizací.

Foto ©Atoz Marketing Services – https://atoz.cz
20.1.2023
redakce

I firmy, které znáte z TZB-info, se umístily v 8. ročníku marketingového programu Důvěryhodné značky, který vychází z průzkumu zaměřeného na důvěryhodnost značek na trhu v České republice.

18.1.2023
redakce

Výpočet dodané energie pro hodnocení energetické náročnosti budovy s intervalem jedné hodiny bylo hlavní téma 6. ročníku konference Energetická náročnost budov, kterou pořádal portál TZB-info.

18.1.2023
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Pokusili jsme se osvětlit danosti sklepní architektury z pohledu stavebního, historického, ale taky i estetického. To vše lze popsat, zdokumentovat a zcela exaktně doložit. tak trochu mystická a nehmatná je však atmosféra sklepů, bohatá historie vepsaná do podzemní stavby s klenbou a uskladněným vínem.

18.1.2023
Lumon International Oy

Úspory energie jsou nyní žhavé téma, které si zaslouží naši pozornost. Svět se nachází uprostřed energetické krize, která se týká každého z nás. Být doma, pracovat doma, se v posledních letech stalo pro mnoho z nás zcela běžnou záležitostí. Oproti praxi z let minulých, je dnes třeba kalkulovat i s vyšší spotřebou a náklady na energie, které jsou spojeny s prací z domova namísto z kanceláře. Jak můžeme přejít k energeticky účinnějšímu bydlení, aniž bychom slevili z pohodlí?

18.1.2023
Mgr. Viktor Kalabza, KVB advokátní kancelář s.r.o.

V rámci spolupráce s portálem epravo.cz klademe otázky, které se týkají stavební tematiky a stavebního práva. Tentokrát jsme se zeptali na to, jak k těmto situacím přistupuje současný občanský zákoník a jak k nim přistupoval občanský zákoník předchozí, ve kterých případech se použije „nová“ a ve kterých stará právní úprava, a zda a kdy lze využít institut přestavku i pro „nadstavky“ a „podstavky“…

17.1.2023
Ing. Jiří Bláha, Ph.D., Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i.

Fond historických krovů dochovaných na našem území sahá 700 let nazpět a představuje širokou škálu rozmanitých konstrukčních řešení. Několik hlavních, principiálně odlišných konstrukčních systémů (krovy krokevní, vazníkové, vaznicové, skružové, lamelové) se dělí na celou řadu typologických podskupin a ty ještě dále na desítky svébytných variant a jejich vzájemných kombinací. Dá se říci, že v minulosti nejčastěji užívané konstrukce patří současně k těm nejlépe prověřeným. Ale i tyto krovy mají svá slabá místa, o kterých je dobré vědět, zejména pokud máme takovouto střechu účinně opravit anebo o ni správně pečovat, a zajistit jí tak i do budoucna co nejdelší trvanlivost.

17.1.2023
Agentura INFORPRES s.r.o.

Doprovodný program bude v Kongresovém centru a ve vstupním pavilonu ve dvou přednáškových sálech po celé 4 dny výstavy. Zveme vás i 23. ledna od 11 hod. do Kongresového centra výstaviště na zahájení výstavy Infotherma spojené s diskuzí se zástupci ministerstev a SFŽP.

Požární ochrana ocelových nosných konstrukcí
16.1.2023
NUVIA Služby s.r.o.

Přáním každého jistě je, aby v jeho domě, nebo v prostorech, které coby podnikatel užívá, k požáru nikdy nedošlo. Každý majitel či nájemce nemovitosti, podnikatel nebo jednatel firmy, proto přijímá různá preventivní opatření s cílem eliminovat riziko vzniku požáru na minimum. Jednak proto, aby naplnil požadavky zákona, ale také proto, aby ochránil svůj majetek a především proto, aby ochránil život a zdraví sebe i všech dalších lidí, kteří nemovitost užívají.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama