Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Stavba
Archiv článků od 27.4.2022 do 10.5.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

Písek z Pískovna Nučničky lodí na pražské stavby, foto redakce
10.5.2022
České štěrkopísky

Přístav s překladištěm u pískovny Nučničky na Litoměřicku za dobu 3 let od začátku provozu odbavil bezmála půl milionu tun štěrkopísku k expedici do pražských betonáren. Doprava materiálu lodí je výhodnější z ekologického i ekonomického hlediska.

estav.tv na Aquathermu Praha 2022, foto redakce
9.5.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

YouTube kanál TZB-info zůstane dále v provozu, ale prioritou je pro nás nové věci umísťovat na estav.tv, kde je máme plně pod kontrolou. Budujeme prostor nejen virtuální, ale i ten skutečný, kde budou kamery a mikrofony mít své místo a hosté budou rádi a jako doma. Vítejte na estav.tv.

9.5.2022
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

S lehkou nadsázkou lze říci, že z výrobních linek společnosti HELUZ denně sjede čtyřicet až padesát rodinných domů. Tolik cihelného materiálu vyprodukují tři závody české rodinné společnosti HELUZ v Dolním Bukovsku, Hevlíně a v Libochovicích. „Aktuálně v podstatě jako jediní objednávky na cihly přijímáme a cihly dodáváme, jedeme na plný výkon,“ říká Petr Porubský, nový obchodní a marketingový ředitel společnosti HELUZ cihlářský průmysl, která je součástí HELUZ GROUP.

Potřeby pro realizaci podlahy z lehkého betonu
4.5.2022
LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

Lehké betony Liapor Mix mají speciální recepturu, v níž je běžné kamenivo nahrazeno lehkým keramickým kamenivem Liapor. Díky této modifikaci získává beton celou řadu nových vlastností.

4.5.2022
Wienerberger s.r.o.

Také se vám už stalo, že se vaše rodina nemůže vejít do bytu a tak jste začali řešit stavbu rodinného domu? Našli jsme na trhu řešení, jak ušetřit náklady při výstavbě domu. Díky tomu budete moci realizovat svoje sny a postavit si vlastní dům.

3.5.2022
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Lídr na trhu v oblasti minerálních izolací, Knauf Insulation, spouští nový web. Na www.supafil.cz najdou uživatelé informace o zateplení foukanou vatou. Realizaci si skrze web mohou navíc rovnou jednoduše a na míru svých představ objednat.

3.5.2022
Ing. Pavel Klika, Ph.D., Ing. David Brandejs, Ing. Vítězslava Hlavinková, Ph.D., Ing. Monika Doležalová, Ing. Martina Vařechová, VUT Brno, Ústav soudního inženýrství

V souvislosti s živelní pohromou, která zasáhla v červnu minulého roku Břeclavsko a Hodonínsko, bylo poškozeno nebo zcela zničeno více než tisíc domů, budov, hal a dalších staveb. S finanční pomocí přišlo několik státních a nestátních, ziskových i neziskových organizací. Pro stanovení výše podpory, dotace či úvěru, bylo požadováno doložení odhadovaných nákladů na náhradu škod. Odhadované náklady byly stanovovány na základě několika metod, s ohledem na druh a typ nemovitosti, vlastnictví, a dle rozsahu poškození. Metody, které byly použité pro stanovení odhadovaných nákladů na náhradu škod, jsou popsány v následujícím textu.

28.4.2022
Ing. Aleš Průcha, VUT FAST Brno

Tento článek se zabývá popisem BIM problematiky, dále zaváděním a potřebou BIM ve stavebnictví. Obsahuje popis metod ocenění včetně ocenění vybrané konstrukce jednotlivými metodami. Jednotlivé metody jsou poté porovnány s nákladovým způsobem ocenění pomocí RTS BIM.

Prodloužení balkonu vám dá víc pohodlí a zvýší cenu bytu. Zdroj: 7points
28.4.2022
7points, s.r.o.

Přemýšleli jste někdy o tom, jaká je nejoblíbenější část vašeho bytu? Vsadíme se, že v nejužším výběru nechyběl balkon. Jenže co když není dost velký, aby vám nabídl opravdové pohodlí? V takovém případě vám pomůže prodloužení balkonu.

Foto: JAP FUTURE
28.4.2022
JAP FUTURE s.r.o.

Minimalismus už není jako dříve jen doménou umění, filozofie nebo architektury, ale stal se z něj vyhledávaný životní styl. Interiér a design jsou další oblasti, do kterých minimalismus postupně pronikl.

27.4.2022
Ing. Peter Juráš, PhD., Stavebná fakulta Žilinskej univerzity, Katedra pozemného stavite

Od roku 2020 sú postupne zhotovované skladby rôznych výrobcov za účelom merania teplôt a retencie dažďovej vody. V súčasnosti prebieha meranie na piatich rôznych skladbách. V tomto článku sú sumarizované poznatky z experimentu a načrtnuté výsledky počas prvého roku merania vo forme charakteristických dní pre jednotlivé obdobia.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama