Články

DEVI elektrické vytápění: Připravte se na přicházející zimu

31.10.2014 | Danfoss s.r.o. - elektrické podlahové vytápění DEVI
Připravte se na přicházející zimu! Bojíte se, že s příchodem zimy budete bojovat s náledím na chodníku? Nebo budete mít problém vyjet z garáže kvůli kluzké vrstvě sněhu? Značka DEVI vyřeší všechny tyto problémy a zajistí Vám klidný průběh zimy.

Jak vyčistit dlažbu jednou provždy

23.10.2014 | CONDECOR Construction a.s.
Kvalitní ochranný nátěr snižuje nasákavost dlažby a účinně brání prorůstání plevele. Vaše dlažba zůstane dlouhodobě pěkná, aniž byste ji museli věnovat pracnou a nákladnou pravidelnou péči – tu věnujete vydlážděné ploše jen jednou – na začátku.

Baumit Baumacol – systém pro realizace obkladů a dlažeb

9.10.2014 | Baumit, spol. s r.o.
Jako osvědčenou značku kvality Baumit Vám představujeme naši produktovou řadu Baumacol se širokou škálou výrobků pro Vaši koupelnu a terasu.

Schodiště jako součást dispozičního řešení stavby

30.6.2014 | Ing. Martin Múčka, Ph.D., znalec pro obor Ekonomika a Dřevozpracování
Článek popisuje schodiště z pohledu konstrukčního, designového, architektonického a v neposlední řadě i vnímání schodiště jako podstatného konstrukčního celku u vícepodlažních stavebních celků z pohledu uživatelů jednotlivých bytů, rodinných domů návštěvníků nákupních center.

Progresivní systémy AS-NIDA pro akumulaci a vsakování srážkové vody

26.6.2014 | Ing. David Šmídek,  ASIO, spol. s r.o.
Rozrůstající se města stále častěji narážejí na problém, jak hospodařit s dešťovou vodou v interakci s neprostupně zpevněnými plochami v zastavěném území. Vodní zákon společně se stavebním zákonem proto ukládají všem stavebníkům upravit současně i nakládání s dešťovými vodami.

Tvarovky SIMPLE BLOCK pro bezespárové zdění

25.6.2014 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Chcete ušetřit čas a peníze? Postavte si plot či zídku z tvarovek SIMPLE BLOCK. Tento zdicí systém je tvořen 4 typy tvarovek – průběžná celá, ukončující celá, ukončující poloviční a sloupková. Tyto tvarovky jsou vyráběny s fazetou a jsou určeny pro technologii bezespárového zdění.

Ražený beton či omítka při rekonstrukcích - výběr projektů

19.6.2014 | CONDECOR Construction a.s.
Dekorativní povrchy nejsou jen doménou novostaveb. Na příkladu následujících šesti aplikací ukážeme, jak konkrétně byly dekorativní povrchy použity při rekonstrukcích starších objektů.

Twinson v sobě spojuje odolnost a trvanlivost PVC s hřejivým pocitem dřeva

12.6.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
V interiéru trávíme většinu života, léto je však ideální čas užívat čerstvý vzduch a slunce. Udělejte něco pro sebe s novou terasou, o kterou se navíc nebudete muset skoro starat. Zvolte prověřený materiál, u něhož vám je prodejce schopen doložit výsledky zkoušek, certifikáty nebo hygienické atesty.

Exkurze za dobrými příklady hospodaření s dešťovou vodou

12.6.2014 | Ing. David Šmídek, Ing. Vít Hurčík, ASIO, spol. s r.o.
V polovině května jsme se zúčastnili odborné exkurze na téma hospodaření s dešťovou vodou. Exkurze byla určena úředníkům státní správy, projektantům a lidem zabývajícím se vodním hospodářstvím. Cílem bylo navštívit realizovaná opatření pro zachycení dešťových vod v místech jejich spadu.

Stavební úpravy provozních střech novostavby bytového domu

9.6.2014 | Ing. Tomáš Petříček, Ing. Lubor Kalousek, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav pozemního stavitelství, Ing. Jan Plachý, Ph.D., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra stavebnictví
V současné době se stále více setkáváme s nutností komplexních stavebních úprav u objektů, které s ohledem na jejich stáří v podstatě považujeme za novostavby a takové opatření bychom u nich nepředpokládali. V drtivé většině případů souvisejí tyto stavební úpravy s poruchami nebo vadami izolací střešních konstrukcí.
diskuse: 1 příspěvek, 17.06.2014 17:36

Perfect Clean TOP – záruka jednoduché údržby dlažeb

20.5.2014 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Nově jsou plošné dlažby ALMA a LAURIA doplněné o povrchovou úpravu Perfect Clean TOP, která prohlubuje barevný odstín těchto dlažeb a na povrchu vytváří hedvábný lesk.

Novinka – Designové tvarovky RONDE BLOCK

9.5.2014 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Jedná se o originální stavební prvky, které zaujmou svým oválným tvarem, atypickým oproti stávajícím „klasickým“ tvarovkám. Vzhledem k svému tvaru lze tvořit jak rovné, tak vlnité a zaoblené plochy a vytvářet různá zákoutí k praktickému využití.

Rekonstrukce odpadového boxu v areálu AVE - Tiefbau Sanierung (TS)

22.4.2014 | Pavel Švec,  Knauf Praha s.r.o.
Provedení rekonstrukce betonové plochy odpadového boxu v areálu AVE Ústí nad Labem Všebořice byl úkol, který provedla firma Děčínský stavební podnik s.r.o. V požadavku investora bylo opravení betonové pojezdové a skladové plochy odpadového boxu. Navržen byl technologický postup založený na využití vlastností produktů Knauf Tiefbau Sanierung.

Zahradní cesty z raženého betonu

17.3.2014 | CONDECOR Construction a.s.
Dekorativní ražený beton je z pohledu zahradních cest velmi zajímavá alternativa, která stojí za zvážení – vypadá jako přírodní materiály, přitom je velmi odolný a snižuje starosti s údržbou na minimum.

Jak na zelenou střechu?

22.2.2014 | Mgr. Radomír Dohnal
Ne nutně vše, co je ekologické, se může zdát být také užitečné, a popravdě to platí i naopak. Zelené střechy pak ale nutně představují fenomén, který stojí na rozhraní „ekologičnosti“ a „užitečnosti“ a přináší svému majiteli nemálo přímých, hospodářských výhod, jakož i dlouhodobých environmentálních benefitů.
diskuse: 1 příspěvek, 09.04.2014 20:03

Hospodaření s dešťovou vodou podle zákona – jak se dotýká stavebníků v praxi?

29.10.2013 | Ing. Ondřej Samek,  GLYNWED s.r.o.
Lidé se při stavbě rodinných domů pravidelně setkávají s požadavkem stavebního úřadu na likvidaci dešťové vody na pozemku stavby. Na splnění této podmínky závisí získání stavebního povolení.

GUTTADRYTEK – tvarovky pro trvalé odvětrání podlahové konstrukce

21.10.2013 | GUTTA ČR - Praha spol. s r.o.
Především při rekonstrukcích starších staveb se stává, že je potřeba provést i opravu nebo výměnu podlahy. V té staré většinou najdete navezenou škváru, nebo v horším případě nějakou neidentifikovatelnou hmotu.

Lesní škola Zichovec – cena TZB-info.cz ve studentské soutěži Xella

31.8.2013 | Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce, Petra Hůlová
Redakci TZB-info zaujalo vybrané řešení především konceptem prostorového uspořádání, interakcí objektů se zahradou a univerzálností jednotlivých objektů, kdy je možno postavit tyto jednoduché stavby dvě, tři, čtyři – podle prostorových potřeb, či podle finanční náročnosti fázování výstavby.

Nový residenční projekt Hrádeček v Krkonoších

24.8.2013
Nevšední bydlení s netypickým architektonickým řešením s nádhernými výhledy na krkonošské masivy. To je nový rezidenční projekt Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Projekt čítá v souhrnu 21 vil. Investorem je podnikatel Jiří Grund, architektonický návrh pochází od mnohokrát oceněného architekta Antonína Nováka ze studia DRNH.

Zavlažování III – Plodiny a voda

16.8.2013 | GRUNDFOS s.r.o. | firemní publikace Grundfos
Všechny polní plodiny vyžadují ke svému růstu živiny, vodu, vzduch a slunce. Správná rovnováha mezi těmito faktory zvyšuje úspěšnost sklizně. Spoléhání na přírodní dešťové srážky je nejjednodušší forma, pokud je však zapotřebí více vláhy, je závlaha perfektním řešením pro vyplnění mezery v dodávce.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo FERMACELL
logo HELUZ logo KALKSANDSTEIN logo Českomoravský beton logo WIENERBERGER

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články