Rekonstrukce odpadového boxu v areálu AVE - Tiefbau Sanierung (TS)

22.4.2014 | Pavel Švec,  Knauf Praha s.r.o.
Provedení rekonstrukce betonové plochy odpadového boxu v areálu AVE Ústí nad Labem Všebořice byl úkol, který provedla firma Děčínský stavební podnik s.r.o. V požadavku investora bylo opravení betonové pojezdové a skladové plochy odpadového boxu. Navržen byl technologický postup založený na využití vlastností produktů Knauf Tiefbau Sanierung.

Zahradní cesty z raženého betonu

17.3.2014 | CONDECOR Construction a.s.
Dekorativní ražený beton je z pohledu zahradních cest velmi zajímavá alternativa, která stojí za zvážení – vypadá jako přírodní materiály, přitom je velmi odolný a snižuje starosti s údržbou na minimum.

Jak na zelenou střechu?

22.2.2014 | Mgr. Radomír Dohnal
Ne nutně vše, co je ekologické, se může zdát být také užitečné, a popravdě to platí i naopak. Zelené střechy pak ale nutně představují fenomén, který stojí na rozhraní „ekologičnosti“ a „užitečnosti“ a přináší svému majiteli nemálo přímých, hospodářských výhod, jakož i dlouhodobých environmentálních benefitů.
diskuse: 1 příspěvek, 09.04.2014 20:03

DEVI elektrické vytápění: Připravte se na přicházející zimu

22.11.2013 | Danfoss s.r.o. - elektrické podlahové vytápění DEVI
Připravte se na přicházející zimu! Bojíte se, že s příchodem zimy budete bojovat s náledím na chodníku? Nebo budete mít problém vyjet z garáže kvůli kluzké vrstvě sněhu? Značka DEVI vyřeší všechny tyto problémy a zajistí Vám klidný průběh zimy.

Hospodaření s dešťovou vodou podle zákona – jak se dotýká stavebníků v praxi?

29.10.2013 | Ing. Ondřej Samek,  GLYNWED s.r.o.
Lidé se při stavbě rodinných domů pravidelně setkávají s požadavkem stavebního úřadu na likvidaci dešťové vody na pozemku stavby. Na splnění této podmínky závisí získání stavebního povolení.

GUTTADRYTEK – tvarovky pro trvalé odvětrání podlahové konstrukce

21.10.2013 | GUTTA ČR - Praha spol. s r.o.
Především při rekonstrukcích starších staveb se stává, že je potřeba provést i opravu nebo výměnu podlahy. V té staré většinou najdete navezenou škváru, nebo v horším případě nějakou neidentifikovatelnou hmotu.

Lesní škola Zichovec – cena TZB-info.cz ve studentské soutěži Xella

31.8.2013 | Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce, Petra Hůlová
Redakci TZB-info zaujalo vybrané řešení především konceptem prostorového uspořádání, interakcí objektů se zahradou a univerzálností jednotlivých objektů, kdy je možno postavit tyto jednoduché stavby dvě, tři, čtyři – podle prostorových potřeb, či podle finanční náročnosti fázování výstavby.

Nový residenční projekt Hrádeček v Krkonoších

24.8.2013
Nevšední bydlení s netypickým architektonickým řešením s nádhernými výhledy na krkonošské masivy. To je nový rezidenční projekt Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Projekt čítá v souhrnu 21 vil. Investorem je podnikatel Jiří Grund, architektonický návrh pochází od mnohokrát oceněného architekta Antonína Nováka ze studia DRNH.

Zavlažování III – Plodiny a voda

16.8.2013 | GRUNDFOS s.r.o. | firemní publikace Grundfos
Všechny polní plodiny vyžadují ke svému růstu živiny, vodu, vzduch a slunce. Správná rovnováha mezi těmito faktory zvyšuje úspěšnost sklizně. Spoléhání na přírodní dešťové srážky je nejjednodušší forma, pokud je však zapotřebí více vláhy, je závlaha perfektním řešením pro vyplnění mezery v dodávce.
Liniové odvodnění Glynwed

Liniové žlaby – spolehlivé řešení pro odvod dešťové vody ze zpevněných ploch

23.7.2013 | GLYNWED s.r.o.
Liniové odvodňovací žlaby jsou s výhodou používány pro odvodnění různých zpevněných ploch okolo domů i dalších veřejných prostranství a komunikací. Slouží k zachycení a následnému odvádění dešťové vody až k místu napojení na kanalizaci. Podle stupně zátěže, která je na žlab vyvíjena, rozlišujeme tři hlavní zátěžové třídy. Jim pak odpovídají jednotlivé druhy výrobků.

Zahrada na střeše – ozelenění střech pomocí Liadrainu

24.6.2013 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Ať už plochá nebo šikmá střecha, extenzivní nebo intenzivní porost, Liadrain z drceného keramzitu je nejlepší volbou pro rychlé, jednoduché a trvalé ozelenění střech. Lehký substrát pórovité a stabilní struktury zabezpečuje zdravý růst rostlin a zároveň tvoří vegetační, hydroakumulační a drenážní vrstvu.

Knauf: s námi uděláte podlahu správně!

20.6.2013 | Knauf Praha s.r.o.
Dobře naplánovat a správně položit podlahu je základ u běžných typů konstrukce. Někdy je to snadné, někdy méně, ale co udělat, když bude podlaha extrémně zatěžovaná provozem? Například ve skladu, v hale nebo v garážích. Takové konstrukce už vyžadují jiný přístup a jiné materiály.

Zařízení ke snížení znečištění dešťových vod AS-AKU FILTR

19.6.2013 | Oldřich Pírek,  ASIO, spol. s r.o.
Úpravou dešťové vody rozumíme každý přirozený nebo uměle vyvolaný proces, který způsobuje snížení látkového zatížení. Zatím asi nejpropracovanější systém navrhování mají v Německu. Nadhled nad možnosti předčištění si můžeme udělat po prostudování směrnic DWA-M 153.

Schodišťové stupně PRESBETON do Vaší zahrady

12.6.2013 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Společnost PRESBETON patří k předním výrobcům betonového zboží pro stavby a úpravu zpevněných ploch v okolí rodinných domů, chat či chalup. Nabídka zahrnuje širokou škálu dlažeb, zdicích prvků, svahových a okrasných tvárnic a v neposlední řadě i schodišťové prvky.

Řešení ploch kolem venkovních a vnitřních bazénů

6.6.2013 | CONDECOR Construction a.s.
Neodmyslitelnou součástí venkovních a vnitřních bazénů je jejich okolní plocha, která má splňovat více funkcí. Musí být trvanlivá, odolávat povětrnostním vlivům, zvýšenému zatížení způsobenému stojící vodou atd. Současně však tato plocha musí dotvářet odpovídající estetický rámec k různě tvarovaným bazénům.

Růžová budoucnost zelených střech díky novému materiálu

5.6.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
K postupnému využití potenciálu zelených střech přispívají především nové materiály. Příkladem je zapojení minerální vlny Knauf Insulation. Hlavní výhodou nového způsobu je především překonání problému s údržbou. Patentovaný materiál dokáže oproti tradičním řešením zelených střech zadržet mnohem více vody a tím pádem vegetace vystačí s méně častějším zavlažováním.

Trojský most z vysokopevnostního betonu se subtilní konstrukcí bez opory

3.6.2013 | Českomoravský beton, a.s.
Jedním z nejplošších oblouků mezi ve světě realizovanými mosty vyniká nový Trojský most nad Vltavou, který i díky tomu dostojí pověsti technického unikátu i v evropském měřítku. Nízké vzepětí oblouku a celkově subtilní konstrukci bez opory v podobě pilířů v řece mohli projektanti navrhnout i díky použití nadstandardních vysokohodnotných betonů s pevností vyšší než 100 MPa.

Ve studentské soutěži zaujal redakci TZB-info projekt Strom života

2.6.2013 | Marek Hubáček a redakce
Soutěž „Bez smogu“ pořádaná společností Českomoravský cement měla i ve svém 2. ročníku velký ohlas a bohatou účast. Redakce TZB-info.cz se jako mediální partner soutěže rozhodla udělit cenu. Svým potenciálem a nápadem spojit kavárnu s rozhlednou a dětským hřištěm do podoby stromu zaujal projekt Strom Života od Marka Hubáčka z Brna.

Novinka – velkoformátové dlažby XL od společnosti PRESBETON

27.5.2013 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Pro letošní sezónu byla navržena zcela nová kategorie plošných dlažeb. Jedná se o velmi atraktivní a žádané velkoformátové dlažby. Řada XL zahrnuje šest rozměrově různých desek, které lze spolu vzájemně kombinovat a vytvářet zajímavé sestavy.

Hydroizolace a stavební chemie v dřevostavbách

14.5.2013 | Sika CZ s.r.o.
Sika CZ nabízí komplexní technologie pro dřevostavby a montované domy vč. prefabrikovaných dílců. Zaměřujeme se na spolehlivá a funkční řešení. Vyrábíme přísady do betonu, hydroizolace základových desek, balkónů, teras, koupelen a sprchových koutů, fóliové a nátěrové hydroizolace střech, podlahy, dekorativní povrchy, lepidla a tmely a další materiály pro dokončovací práce v interiéru.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

ReklamaPartneři oboru

logo FERMACELL
logo HELUZ logo KALKSANDSTEIN logo Českomoravský beton logo WIENERBERGER

E-mailový zpravodaj

Nejnovější články