Izolační deska Kooltherm K17 je výrobkem roku!

Datum: 27.5.2015  |  Organizace: Kingspan Izolace  |  Firemní článek

Izolační deska pro vnitřní zateplení, kterou pod názvem Kingspan Kooltherm K17 vyrábí společnost Kingspan Izolace získala cenu za příspěvek k úsporám energie v soutěži Výrobek roku 2015. Deska se využívá zejména při rekonstrukcích či při zateplení památkově chráněných budov, kde není možné zateplit historickou fasádu.

Kingspan Izolace
Business Center Rokytka
190 00 Praha 9

tel.:266 711 583
e-mail:
web:www.kingspaninsulation.cz

Jedná se o izolační desku z rezolové pěny, která je opatřena na jedné straně povrchovou úpravou na bázi skleněné tkaniny a na druhé straně uzavřenou izolační hliníkovou fólií proti úniku páry, na níž je upevněna sádrokartonová deska o tloušťce 12,5 mm. Využívá se zejména při rekonstrukcích či při zateplení památkově chráněných budov, kde není možné zateplit historickou fasádu. Díky svým výjimečným izolačním vlastnostem (hodnota tepelné vodivosti λ již od 0,020 W/m∙K) a mimořádně nízké tloušťce, je ale oblíbená i v novostavbách – například u nověbudovaného depozitáře Umělecko-průmyslového muzea v Praze-Stodůlkách.

Soutěž Výrobek roku


Cílem soutěže je upoutat pozornost na pokrokové výrobky a technologické postupy, které jsou určeny pro stavebnictví a jsou uvedeny na trh Evropské unie, zejména v České republice. Odbornými partnery soutěže jsou Veletrhy Brno, a.s., Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové, Institut udržitelné výstavby, s.r.o. a časopis Stavebnictví a interiér.

 
 

Ceny pro výrobky a technologie

Ceny v soutěži udělují dvě poroty složené z respektovaných osobností českého stavitelství. Odborná porota, která se skládá z pedagogů a přednášejících vybraných vysokých a středních škol stavebního zaměření, v počtu kolem 20 porotců, uděluje tři Hlavní a tři Speciální ceny (Za nápaditost, Za příspěvek k úsporám energie a Za design). Profesní porota, složená z aktivních architektů a stavebních inženýrů, uděluje Platinovou, zlatou a stříbrnou cenu. Obě poroty posuzují přihlášené výrobky a technologie na základě veřejně publikovaných informací (v odborných časopisech a na profesních veřejných portálech), přihlašovateli poskytnutých materiálů, ústní prezentace před porotci a také na základě předvedení výrobků.

 

Datum: 27.5.2015
Organizace: Kingspan IzolaceSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Izolace střechy fasády

logo SATJAM
logo Ceresit
logo ROCKWOOOL
logo LINDAB
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha znovu pořídí změnu územního plánu pro metro DCo připravit před pokládkou dřevěné podlahyPovrchová úprava kašírování neboli laminování, olepování, potahování