Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Tepelnětechnické vlastnosti oken a dveří
Archiv článků od 27.5.2010 do 24.11.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

24.11.2010
V okno s.r.o.

Přemýšlel jsem, jak udělat co nejlepší okno. Myslím tím takové, které bude po všech stránkách „vychytané“ a bude dbát na všechny požadované vlastnosti. Nebudu řešit, že musí být z kvalitních materiálů, dobře vyrobené a správně namontované, ale zaměřím se na přidanou „výbavu“, kterou můžete do oken získat a tím zvýšit jejich užitné vlastnosti.

16.11.2010
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Otázka snížení nákladů na vytápění je trvale aktuální. S pomocí odborných poradců a interaktivní expozice v Centru energetického poradenství PRE je cesta k úsporám snazší. Můžete využít kalkulátory tepelných ztrát, informace k monitoringu úniků tepla a informace k oknům, tepelným čerpadlům, ohřevu vody, elektrickému vytápění a další.

8.11.2010
Oknoplastik, s.r.o.

Pokud plánujete ve svém domě, bytě či na chatě výměnu stávajících oken za novější a kvalitnější, jistě zvažujete, zdali se rozhodnout pro plastová okna s nízkou údržbou anebo vsadit na "klasiku" a pořídit si dřevěná okna.

12.10.2010
Deceuninck, spol. s r.o.

Společnost Deceuninck nabízí jako první na českém trhu šestikomorové plastové okenní profily Eforte, které při použití běžné ocelové výztuhy nabízí řešení pro okna do pasivních domů. Domy v pasivním standardu vyžadují okna, které splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů.

2.10.2010
Internorm-okno, s.r.o.

Internorm, evropská vedoucí značka oken, ví, že nákup oken je záležitostí důvěry. Konec konců se jedná o investici, která bude zákazníka provázet po dlouhou dobu. A přesně z tohoto důvodu uvedl Internorm již v roce 2005 do života certifikaci odborných prodejců – tzv. [1st] window partner – která předpokládá splnění určitých standardů.

29.9.2010
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Okno je vznešeným prvkem domu, který propojuje interiér s okolní přírodou, vymezuje i otevírá daný prostor, rozšiřuje ho i ohraničuje. Především pak okno vpouští do budov světlo, a tak příznivě ovlivňuje náladu jejich uživatelů.

23.9.2010
REHAU, s.r.o.

Otázkou tepelné izolace se laická i odborná veřejnost zabývá ve spojitosti s plastovými okny již velice dlouhou dobu. Zvláště v posledních letech došlo v této oblasti k velmi výraznému vývoji, který přinesl u řady profilových okenních systémů rapidní zlepšení tepelně-izolačních vlastností plastových oken.

22.9.2010
Internorm-okno, s.r.o.

Okna a domovní dveře, ztělesnění světla a života, jsou specializací rakouské skupiny Internorm se sídlem v Traunu v Horním Rakousku. Od svého založení v roce 1931 vyrobila tato rodinná firma více jak 18 miliónů okenních jednotek a v současné době je s 1.800 zaměstnanci největší značkou v oboru oken s mezinárodní působností v Evropě.

14.9.2010
Internorm-okno, s.r.o.

Úspora energie už dlouho není jen záležitostí příznivců ekologie. Náklady na topný olej a plyn již několik let nepřetržitě stoupají a tomuto trendu nevidíme konce. Úspora energie se vyplácí. Neboť s energeticky úspornými okny Internorm vybavenými vysoce účinnou tepelnou izolací můžete ušetřit i několik tisíc korun.

26.8.2010
Oknoplastik, s.r.o.

Rekonstrukce domku či bytu v paneláku znamená pro většinu z nás v první řadě výměnu starých oken za nová. Ty tam jsou časy, kdy neměl nikdo na výběr a musel prostě vzít to, co bylo. O to těžší je teď ale vybírání. Investice do oken je totiž celkem zásadní a každý chce vybrat to, co mu bude nejvíce vyhovovat a to po dobu mnoha desítek let. Rozhodování jaká okna vybrat proto není vůbec snadné.

17.8.2010
Tremco illbruck, s.r.o.

Každý už ví, že ke správné montáži oken nebo balkonových dveří nestačí pouze polyuretanová pěna. Bez sofistikovanějších těsnění se dnes již neobejdete. Rizikům vzniku nebezpečných plísní, nadměrnému hluku nebo úniku tepla předejdete použitím těsnicí pásky a fólie. Firma Illbruck přichází s novinkami mezi páskami i fóliemi.

10.8.2010
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Chcete stavět nebo renovovat svůj dům či byt? Máte představu vlastního domu, ve kterém nechybí velké prosklené plochy, jimiž proudí do prostoru dostatek přirozeného světla? A co teprve nádherný výhled do zahrady, francouzské dveře, zimní zahrada, skleněná fasáda? Zní to velice hezky, ale co když se sklo rozbije?

13.7.2010
Tremco illbruck, s.r.o.

Řešíte v rámci rekonstrukce nebo stavby domu i otázku nových oken? Jistě se zabýváte jejich cenou, kvalitou zasklení, materiálem či velikostí a členěním. Po zodpovězení všech těchto otázek a definitivní volbě oken se ale často podceňuje to nejdůležitější - jejich správná montáž. Ta má ale, jak si níže ukážeme, zcela zásadní význam.

24.6.2010

Při práci na projektu Zeleného majáku byl kladen důraz na co nejlepší možnost využití denního světla, přirozené ventilace a automatického vytápění a chlazení. Válcový tvar budovy je výhodný svým nízkým poměrem plochy ochlazovaných obalových konstrukcí vůči vytápěnému objemu.

19.6.2010
Izolační skla a.s.

Tato budova má celkem 102 pater, je vysoká přibližně 381 m a sluneční paprsky do ní vnikají celkem 6500 okny. Jen jejich umytí by trvalo zhruba 45 dní. Rozhodně zde není řeč o ničem jiném než o newyorském mrakodrapu Empire State Building, kde co nevidět započne rekonstrukce všech oken. V hlavní roli izolační skla a technologie Heat Mirror.

17.6.2010

V Domě pro život je kladen důraz na vytvoření zdravého vnitřního klima, na komfort, maximální využití potenciálu denního světla, výhledu a přirozeného větrání. V rámci testování provozu tohoto aktivního domu se do něj nastěhovala běžná rodina - dva dospělí a tři děti.

14.6.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Dosažení energeticky úsporné bilance stavby si vyžaduje dokonalý projekt a použití nejkvalitnějších stavebních technologií. V případě podkroví nabízí společnost VELUX řešení v podobě komplexního systému.

11.6.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Projekt VELUX Model Home 2020 - Aktivní dům zahrnuje výstavbu a následné zkoumání 6 experimentálních aktivních domů v různých částech Evropy. Cílem je energetická úspornost a vytváření kvalitního a zdravého vnitřního prostředí budov. Projekt VELUX Model Home 2020 patří mezi hlavní výzvy současného stavebnictví.

27.5.2010
Deceuninck, spol. s r.o., Petr Sýs

Okna Deceuninck - tepelněizolační vlastnosti, spárová průvzdušnost, povrchová teplota, doporučené hodnoty tepelné prostupnosti U, program Zelená úsporám. Vývoj a aplikace nových technologií v oblasti materiálů použitých na výrobu profilů nebo skel. Novinka Zendow+ a Inoutic Prestige pro pasivní domy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama