Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Tepelnětechnické vlastnosti oken a dveří
Archiv článků od 23.6.2014 do 25.5.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

29.4.2015
Deceuninck, spol. s r.o., Lenka Kocourková

Na startovní čáře každého zdařilého projektu by měla vždycky stát správná myšlenka. Tu také měli akcionáři pivovaru Rohozec, když ho v roce 2004 koupili od správce konkurzní podstaty. O trnité, ale optimistické cestě k znovuoživení tradice rohozeckého piva nám vyprávěl ředitel pivovaru Ing. František Jungmann.

31.3.2015
WindowStar s.r.o., Veronika Příplatová

Díky materiálům renomovaných a prověřených výrobců dosahují okna WindowStar vysoké kvality a perfektní energetické vlastnosti. Zákazníci samozřejmě nejvíce vnímají materiály, které jsou na první pohled vidět, proto zde zmíníme pouze několik nejzřetelnějších materiálů.

4.3.2015
PROPASIV s.r.o.

Okna Progress od českého výrobce DAFE – PLAST Jihlava nabízí velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Jako jedno z mála oken na českém trhu je okno Progress dodáváno včetně řešení tepelné izolace v místě napojení rámu okna na ostění v parapetní části.

12.2.2015
OKNA.EU

Nákup oken do vašeho obydlí není rozhodně rutinní záležitostí. Z toho důvodu je nejen důležité, ale i zodpovědné vyhradit si pro jejich výběr dostatek času. Aby nejnepříjemnější starostí mohla být pouze volba člena rodiny, který okna umyje, uvádíme několik jednoduchých rad a tipů, které byste při výběru oken měli mít vždy na paměti.

4.2.2015
PROPASIV s.r.o.

Oblast parapetu patří z hlediska tepelné izolace k nejkritičtějším místům montáže oken. Elegantním a dostupným řešením jsou tepelně izolační parapetní profily z materiálu Compacfoam. Jejich použitím se výrazně zvýší obývací komfort v blízkosti okna a oblast parapetu nebude chladná.

30.1.2015
TESTO, s. r. o.

Díky termokamerám testo je velice snadné nalézt místa s rizikem vzniku plísní a kontrolovat kvalitu provedených prací na otvorové výplni. Díky speciální funkci termokamer testo pro měření vnitřní povrchové vlhkosti je možné snadno rozpoznat, zda provedení oken splňuje požadavek na zabránění vzniku kondenzace vody.

7.1.2015
Deceuninck, spol. s r.o.

Když pomineme fakt, že pohled na orosená okna příliš nenadchne, nastává otázka, jestli lze kondenzaci považovat jen za „kosmetickou“ vadu, nebo závažný problém. Odpověď je nasnadě, všude tam, kde se dlouhodobě koncentruje vlhkost, hrozí riziko vzniku plísní.

12.12.2014
Ing. Milan Zápotocký - soudní znalec

Ve své praxi soudního znalce nebo TDI se setkávám často s poruchami funkce oken, rosením, zamrzáním a u dřevěných oken i s poruchami laku. Jestliže je výrobek z tepelnětechnického hlediska zabudován v geometricky správné poloze a plní požadavky na vlastní tepelnou izolaci, bývá příčinou těchto defektů nesprávné provedení připojovací spáry.

10.12.2014
VEKRA

Spojení oken a dveří s ostěním má zásadní vliv na funkčnost a tepelněizolační vlastnosti. Spolehlivé řešení prostoru pod okny, které poskytuje dobré tepelněizolační vlastnosti je tak nedílnou a důležitou součástí dodávky oken.

4.12.2014
Deceuninck, spol. s r.o.

Energeticky úsporné bydlení je hlavním tématem současnosti. O tom, kolik ušetříme za vytápění, rozhoduje každý detail i použitý materiál. Z pohledu obvodového pláště jsou to právě okna a dveře, které bývají nejslabším článkem a způsobují největší tepelné ztráty. Proto tolik záleží na výběru kvalitních okenních profilů.

12.11.2014
SLAVONA s.r.o.

Nejen minimalistický vzhled, ale především větší solární zisky jsou předností oken vyvinutých pro pasivní domy a moderní architekturu. Tyto přednosti najdeme již nejen u oken, ale také u balkonových a posuvných dveří.

6.11.2014
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

V úterý 30. září bylo slavnostně otevřeno nové sídlo společnosti AGC Glass Building. Budova obdržela certifikaci BREEAM za vynikající úroveň ve fázi designu. Navíc vykazuje téměř neutrální energetickou bilanci. Nezbytná energetická spotřeba je s velkou rezervou kompenzována elektřinou vyráběnou jak 900 fotovoltaickými panely na střeše, tak i pomocí geotermie.

15.10.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

V letošním roce jsme představili novou generaci střešních oken VELUX. Přináší řadu technologických změn a inovací, díky kterým se tato střešní okna mohou pochlubit nejlepší energetickou efektivitou s výjimečnými izolačními vlastnostmi a tepelnými solárními zisky.

18.9.2014
OKNA.EU, Ing. Jiří Chomát

Společnost OKNA.EU právě uvedla na trh řadu zajímavých novinek splňujících zásady programu "zaručeně kvalitní okna". Jedná se o zcela nové produkty v kategorii hliníkových, plastohliníkových, plastových i dřevohliníkových oken. Dovolte nám je krátce představit.

18.8.2014
Ing. Martin Múčka, Ph.D., znalec pro obor Ekonomika a dřevozpracování

Článek se zabývá nejčastějšími vadami a poruchami otvorových výplní, se kterými se autor setkal během své desetileté znalecké praxe. Předmětná problematika posuzuje vady konstrukční, vznikající při výrobě, dále vady zapříčiněné montážní činností a v neposlední řadě poruchy stavebních otvorových výplní objevující se provozem a užíváním předmětné stavební komodity. Řeší se dřevěná i plastová okna.

23.6.2014
Deceuninck, spol. s r.o.

O tom, kolik ve výsledku ušetříme za energie, rozhodují nejen použité stavební materiály, ale i způsob jejich montáže. Z pohledu obvodového pláště jsou to právě okna a dveře, které způsobují největší tepelné ztráty. Proto by měly být funkční, technicky precizní a vzhledově atraktivní.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama