Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Sklo v architektuře

V současné architektuře se sklo uplatňuje stále více. Díky výzkumům a inovacím výrobců se na trhu objevují i takové materiály, které vylepšují estetické a technické vlastnosti skla. Může například poskytovat protisluneční ochranu i tepelnou izolaci při zachování dostatečné prostupnosti světla a významně se tak podílet na nízkoenergetické koncepci staveb.

Sklo propůjčuje stavbám lehkost, transparentnost a umožňuje přivádět do interiéru světlo. Díky ideální kombinaci protisluneční ochrany a tepelné izolace umožňují skla s povlakem od společnosti AGC propojit kreativitu, estetiku a technologii fasád. Zároveň tato skla vyhovují dnešním přísným ekologickým měřítkům. Hlavní snahou společnosti AGC bylo vždy přinášet zákazníkům to nejlepší, mít řešení pro jejich současné potřeby, ale předvídat i ty budoucí...

Stopray Vision 60 – novinka ze škály AGC

Skla Stopray jsou vysoce výkonná skla s měkkým povlakem, který se nanáší ve vakuu. Škála skel Stopray nabízí různé barevné odstíny a různé úrovně protisluneční ochrany, světelné prostupnosti a světelné reflexe. Takto rozsáhlá škála možností činí ze skel Stopray dokonalé řešení do jakýchkoliv klimatických podmínek a umožňuje dosáhnout jakéhokoliv estetického efektu. Navíc všechna skla Stopray mají velmi nízkou hodnotu Ug.

AGC Fasádní skla pro architekturu

Stopray Vision 60 je novinkou ve škále skel Stopray. Kombinuje vysokou úroveň světelné prostupnosti (LT = 61 %) s vlastnostmi protisluneční a tepelné ochrany (SF = 35 % a Ug = 1,0 W/(m2.K)). Stopray Vision 60 je barevně sladěn v reflexi s již existující kalitelnou verzí Stopray Vision 60T, což zaručí, že fasáda má neutrální a jednotný vzhled. Pro výraznější neutrální vzhled je sklo Stopray Vision 60 k dispozici také na extra čirém skle Clearvision od společnosti AGC GlassEurope. Kombinací skla Stopray Vision 60 na pozici #2 a skla Planibel G Fast na pozici #4 (meziskelní dutina plněna argonem) lze výrazně zvýšit tepelné vlastnosti vašeho izolačního skla díky hodnotě Ug dosahující 0,9 W/(m2.K)! Zasklení s povlakem se dvěma vrstvami stříbra nabízí tak výborné tepelné vlastnosti a protisluneční ochranu za vynikající cenu.

Díky svému neutrálnímu až čirému vzhledu a vynikajícím parametrům získávají skla Stopray Vision 60 a Stopray Vision 60T stále větší oblibu u architektů a projektantů.

Ať již jsou vaše požadavky na izolační zasklení jakékoliv, lze jim co nejlépe vyhovět díky přesné specifikaci vašich potřeb. Společnost AGC neustále vyvíjí škálu svých produktů tak, aby dokázala vyhovět všem vašim požadavkům.

 
AGC Fasádní skla pro architekturuAGC Fasádní skla pro architekturuAGC Fasádní skla pro architekturu

Více informací o produktech společnosti AGC naleznete na webových stránkách www.YourGlass.com nebo se můžete obrátit přímo na oddělení podpory projektů International BuildingProjects Team ibp@eu.agc.com.


AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
logo AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Firma je součástí nadnárodního koncernu AGC Group a je největším výrobcem plochého skla ve střední a východní Evropě. Vyrábí ploché sklo zejména pro stavebnictví (exteriérové zasklení a interierové dekorace), automobilový průmysl a další odvětví (doprava, ...