Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Tepelnětechnické vlastnosti oken a dveří
Archiv článků od 4.10.2000 do 29.9.2006

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

29.9.2006
Jiří Šála, ŠÁLA MODI Praha

Důsledné použití teplotního faktoru vnitřního povrchu při vyjádření kondenzace vodní páry na vnitřních površích konstrukcí budovy respektive na vyloučení růstu plísní na těchto površích, je nejen možné, ale i výhodné. K tomuto závěru dospěl autor následujícího článku.

5.10.2000
Prof. Ing. František Mrlík, DrSc., CSI, a.s. Praha, pracoviště Zlín

Tepelné ztráty, spojené s přirozeným větráním budov, jsou u novodobých oken a dveří snižovány zdokonalováním těsnosti spár. Větrání infiltrací je potlačeno pod mez hygienicky potřebnou k odvodu vodní páry, formaldehydu, radonu a jiných škodlivin. V příspěvku jsou uvedeny hodnoty součinitelů spárové průvzdušnosti a prostupu tepla soudobých oken a dveří, zjištěných v laboratoři i na stavbách. Příkladu výpočtu potřebné průvzdušnosti oken k zajištění hygienické nezávadnosti pro obyvatele.

4.10.2000
Prof. Ing. František Mrlík, DrSc., CSI, a.s. Praha, pracoviště Zlín

Tepelné ztráty, spojené s přirozeným větráním budov, jsou u novodobých oken a dveří snižovány zdokonalováním těsnosti spár. Větrání infiltrací je potlačeno pod mez hygienicky potřebnou k odvodu vodní páry, formaldehydu, radonu a jiných škodlivin. Dnes uveřejňujeme úvod k tématu, konkrétní hodnoty součinitelů spárové průvzdušnosti a prostupu tepla soudobých oken a dveří přineseme v pokračování.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama