Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Střechy
Archiv článků od 8.3.2010 do 16.6.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

16.6.2010
Mgr. Lukáš Viktora, RNDr. Petra Schnitzerová, Ph.D.

Článek seznamuje s problematikou ochrany rorýsů a netopýrů při stavebních úpravách budov, včetně aktuální právní úpravy, vhodných postupů a příkladů konkrétních technických opatření. V prvních dílech budou shrnuty základní informace týkající se bytových a zejména panelových domů.

14.6.2010
Ing. arch. Miloš Solař, Národní památkový ústav

Projdeme-li si výčet opatření podporovaných programem Zelená úsporám, dojdeme k tomu, že velká část z nich požadavkům péče o zachování architektonického dědictví nevyhoví. U chráněných staveb je velmi důležité, aby si vlastník či projektant přijatelnost záměru hned na začátku ověřil u příslušného regionálního pracoviště NPÚ.

31.5.2010
doc. Ing. Václav Kupilík, CSc.

Střecha má chránit proti mrazu, dešti, sněhu a větru nejen uživatele objektu, ale veškeré konstrukce a hodnoty pod ní. Na střechu je nutno nahlížet v širších souvislostech – jako je souvrství krytiny, pojistných fólií, tepelných izolací, krovů, vnitřních obkladů atd. Krytina ze skládaných prvků sama o sobě nemůže být vodotěsná vůči hydrostatickému tlaku.

29.5.2010
ROTO střešní okna s.r.o.

Od tohoto týdne smí závod společnosti Roto v Bad Mergentheimu používat označení „nejlepší výrobní závod v Německu“. Hlavní závod divize střešních oken a solární technologie skupiny Roto zvítězil v soutěži „Industrial Excellence Award“, která je považována za nejnáročnější a nejprestižnější průmyslovou soutěž s mezinárodní účastí.

19.5.2010
ROCKWOOL, a.s.

Proč zateplovat? Jakou izolaci použít a ušetřit? Jak a kde výhodně nakoupit izolace pro zateplení? Jak využít dotaci z programu Zelená úsporám při zateplení domu? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky získáte na Internetovém portále www.zacnetesetrit.cz

17.5.2010
Ing. arch. Miloš Solař, Národní památkový ústav

"Pokud je výtvarný potenciál fotovoltaiky spojován s obrazem nových měst, pak je vše v pořádku. Vznik nové výtvarně kvalitní a energeticky úsporné architektury je žádoucí. Hodnota architektonického dědictví je však spojena se "starými" formami. Změna architektonického obrazu pro ně není vítězstvím."

12.5.2010
ROTO střešní okna s.r.o.

Nízkoenergetické střešní okno Designo R8 stanovilo v loňském roce nové měřítko střešním oknům a umožnilo start celé nové generaci. Společnost Roto rozhodla věnovat se strategicky oblasti „Šetřit energii, získávat energii a zvyšovat pohodlí pod šikmou střechou.“

5.5.2010
Ing. Zdeněk Vávra, Ing. Pavel Dohnálek, MSCE

Hydroizolace z MS polymerů, které stojí na rozhraní mezi polyuretany a silikony a kombinují jejich pozitivní vlastnosti, umožňují realizovat celou řadu technologických kroků při vytváření hydroizolační ochrany staveb, které v minulosti nebyly možné.

28.4.2010

Fotovoltaické elektrárny jsou v ČR nejčistší a nejperspektivnější zdroj energie. Jejich provoz je bezemisní a energii, spotřebovanou na jejich výrobu, panely "splatí" během dvou až tří let provozu. Po uplynutí životnosti je elektrárna navíc plně recyklovatelná.

20.4.2010
Lindab střešní krytiny

Střecha chrání váš dům jako štít a zároveň ho zdobí jako koruna. Představuje jeho nejdůležitější část, která 24 hodin každý den v roce musí odolávat všem rozmarům počasí - srážkám sněhovým i dešťovým, krupobití, vichřicím, střídání teplot i chemickým exhalacím. Nechejte si poradit u odborníků!

19.4.2010
KM Beta, a.s.

Hrubou stavbu, zahrnující nejen zdi a střechu, ale nově také stropy, je možné kompletně realizovat z materiálů KM Beta. Společnost KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových bloků, totiž nově nabízí pálený cihelný systém HODOTHERM.

8.4.2010
FATRA, a.s.

Hydroizolační systém FATRAROOF THERMO řeší komplexně jednoplášťové střešní konstrukce s tepelně izolační a parotěsnou vrstvou o klasickém uspořádání vrstev, v parametru plochých i šikmých střech. Do komplexního sendvičového řešení patří kromě hydroizolační fólie také tepelněizolační vrstva z polystyrenu či minerální vaty.

7.4.2010
BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o. Klatovy

Klatovská společnost BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o., působící na českém stavebním trhu již od roku 1993, je výrobcem a dodavatelem kompletního stavebního systému pro hrubé stavby. Systém sestává z tepelněizolačních tvárnic SUPER IZO a IZO PLUS, vnitřního nosného a nenosného zdiva, bednicích dílců, stropních konstrukcí BSK a BSSP. Důležitým doplňkem jsou též kompletní komínové systémy BLK a PLEWA.

23.3.2010
FATRA, a.s.

Vzhledem k tomu, že v současné době probíhá na základě podpory orgánů EU rozvoj tzv. obnovitelných zdrojů energie (solární, větrná, geotermální a energie z biomasy), jejichž předností je, že nezatěžují životní prostředí exhalacemi a nevratnou produkcí skleníkových plynů, podpořilo vedení Fatry a.s. záměr vlastní výroby integrovaných fotovoltaických folií pod názvem Fatrasol.

16.3.2010
Lindab střešní krytiny

Od roku 1993, tedy už 17 let, dodává Lindab českým zákazníkům okapový systém Lindab Rainline, který je v komoditě dostupných odvodňovacích systémů v mnoha ohledech výjimečný. Disponuje řadou vlastností, které ho činí výjimečným jak z hlediska uživatelského - životnost, bezúdržbovost a výběr barev, tak z hlediska montáže.

11.3.2010
Fronius Česká republika s.r.o.

Na přání zákazníků přichází společnost Fronius na fotovoltaický trh s novou produktovou řadou střídačů. Nese jméno Fronius IG TL a jedná se o první beztransformátorové střídače se sériovou kontrolou systému. Perfektně se hodí zejména pro FV systémy na rodinných domech nebo i pro instalace na zemědělských a průmyslových objektech. Díky svým technickým parametrům patří bezesporu k absolutní špičce trhu.

8.3.2010
KM Beta, a.s.

Zcela nový systém odvodnění střechy vyvinula společnost KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel. Tento systém spočívá v odvedení dešťové vody pod střešní krytinu do vnitřních žlabů a svodů. Systém využívá novou odvodňovací tašku KMB BETA, která je součástí střešního systému KM Beta, a dále odvodňovací žlaby umístěné do prostoru mezi krytinou a pojistnou folií.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama