Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Okna a dveře
Archiv článků od 9.4.2012 do 24.5.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

rolety
24.5.2012
REHAU, s.r.o., Ivo Zeman

Společnost Rehau využívá v rámci sanací pro určité panelové soustavy rámový profil konstrukční hloubky 115 mm, zejména ze specifických důvodů kotvení oken do nosné části sendvičového panelu a dalších pozitivních vlastností konstrukce tohoto rámu. V průběhu používání byla tato ojedinělá konstrukce dále technicky zdokonalována.

vnitřní interiérové dveře
24.5.2012
SOLODOOR, a. s.

Zdokonalená verze aplikace „Vizualizace dveří v interiérech“ totiž umožňuje do počítače nahrát fotografii vlastního obývacího pokoje, kuchyně či ložnice a poté libovolně zkoušet, který model a dekor dveří s interiérem nejlépe ladí.

dřevohliníková okna
23.5.2012
Internorm-okno, s.r.o.

Dřevěný rám z vnitřní strany vytváří útulnou domácí atmosféru, hliníkový profil z vnější strany zase výborně odolává povětrnostním vlivům a o dokonalou tepelnou izolaci se stará vysoce tepelně izolační termopěna. Okno studio HF 200 má zcela skryté kování a sériově je dodáváno s trojsklem SOLAR+ pro optimální energetickou úspornost.

vchodové dveře
23.5.2012
SLAVONA s.r.o.

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domu. V pasivním domě na ně klademe mnohem více požadavků, nejen na zvukový útlum, vodotěsnost, bezpečnost, pohodlný průchod, tepelnou izolaci, ale i maximální neprůvzdušnost. Jak vybírat vchodové dveře? Pokud jde o volbu materiálu, stále suverénně nejoblíbenějším je dřevo – klasický materiál s vynikající tuhostí.

povrchové teploty oken
16.5.2012
Česká komora lehkých obvodových plášťů, Ing. Roman Šnajdr, Ing. Olga Vápeníková, ČK LOP

V říjnu 2011 vyšla nová verze ČSN 730540-2 „Tepelná ochrana budov – Část 2: Požadavky“. Toto nové znění bylo však shledáno v rozporu s legislativou EU o volném pohybu zboží, a proto byla vydavatelem norem, ÚNMZ, vypracována změna, která vyšla letos v dubnu a která napravuje právní nedostatek normy.

12.5.2012
Mgr. Radomír Dohnal

Projekt metropolitního ozeleňování - reforestace, či přesněji vzniku nového lesa na platformě městské zástavby, to byl dosud nesplněný sen nadšenců z řad „zelených“ architektů, městských ekologů a krajinných inženýrů. Nyní máme důkaz, že se tento divoký sen může splnit.

hliníková okna
11.5.2012
Schüco International KG

Přínosem je možnost aplikace kvalitních a působivých metalických barev, známých z automobilového průmyslu, i na plastové profily. Při konstantní barevné stabilitě je dosaženo vysokého stupně lesku a současně jsou splněny technické požadavky na chemickou stálost, odolnost proti oděru i vůči vlivům počasí. Nechybí ani důraz na ekonomičnost a ekologii.

plastová okna
4.5.2012
VEKRA

Plastová okna vydrží 50 i více let, dřevěná eurookna přežijí celé století. Plastová okna nepotřebují údržbu povrchu, ale i ony potřebují péči. Jedině tak budou spolehlivě a dlouho sloužit. Jak na to?

hluk z dopravy
30.4.2012
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ministerstvo zdravotnictví připravuje nový právní předpis upravující ochranu proti hluku. Nově bude zavedeno strategické hlukové plánování zahrnující vytvoření tzv. hlukových zón. Stavebník bude při záměru stavby seznámen s úrovní hluku v území a bude na něm se dostatečně před hlukem ochránit.

euro okna
26.4.2012
VEKRA

Dřevěná eurookna mají proti plastovým oknům řadu jasných výhod. Za slabinu je považována nezbytnost péče o povrchovou úpravu eurooken. Jak je to s péčí o dřevěná eurookna ve skutečnosti?

Posuvné dveře
25.4.2012
SOLODOOR, a. s.

Pokud nejste majitelem rozlehlé vily, ale standardního bytu, určitě se potýkáte s nedostatkem místa. Elegantním řešením problému je instalace posuvných interiérových dveří. Není náročná finančně ani časově.

lakobel
24.4.2012
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Společnost AGC úzce spolupracovala s designéry a odborníky, aby přesně definovala nadcházející trendy v interiéru. Výsledkem pak byla klíčová slova autentičnost, tradice a přirozenost. Nové trendy v designu se odrážejí ve spojení jedinečných škál lakovaných skel, lesklého skla Lacobel a saténového skla Matelac od společnosti AGC Glass Europe.

23.4.2012
Ing. Luděk Vochoc, Ing. Julie Hodková, Ing. Antonín Lupíšek, Ing. Štěpán Mančík, Katedra konstrukcí pozemních staveb, Fakulta stavební, ČVUT v Praze, Bc. Tomáš Žďára, Fakulta informačních technologií, ČVUT v Praze

Ve stavebnictví je třeba se zabývat nejenom samotnou environmentální náročností výstavby budov a jejich provozem, ale popsat celý životní cyklus budov od těžby surovin, přes výrobu materiálů a jejich dopravu až po demolici stavby a případnou recyklaci stavebních materiálů. Je třeba kvantifikovat dopady stavební výroby na životní prostředí a následně výstupy srozumitelně prezentovat veřejnosti.

20.4.2012
Schüco International KG

Společnost Schüco, přední výrobce systémů pro opláštění budov a solárních technologií, rozšířila sortiment fasádních modulů se zabudovanou fotovoltaikou o exkluzivní novinku. Nová generace tenkovrstvých modulů Schüco pod označením ProSol TF+ přináší vylepšenou energetickou výkonnost i nový atraktivní vzhled.

plastová okna
19.4.2012
Ing. Jana Čurdová, Technický a zkušební ústav stavební, s.p.

Na začátku roku proběhla v Hradci Králové konference Lehké obvodové pláště, střechy a fasády (LOPFAS) 2012. Z množství zajímavých příspěvků našim čtenářům zprostředkováváme informace o certifikaci stavebních výrobků v souvislosti s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU č. 305/2011 /CPR/.

16.4.2012
Ing. Jiří Slezák

Měření denního osvětlení se má provádět při tmavém okolním terénu. Při světlém terénu (krajina pokrytá sněhem) pouze k doplnění. S ohledem na jas oblohy, jeho stálost a barevnost oblohy, pak v čase kolem poledne. Při měření vadí déšť nebo mlha. Nevýhody měření denního osvětlení však spočívají v požadavku rovnoměrně zatažené oblohy.

16.4.2012
Ing. Ján Szabó, Stavebná fakulta STU, Bratislava

Transparentní výplňové konstrukce se speciálními vlastnostmi. Solární diodové zasklení s absorpčním zeleným sklem jako pasivní solární systém s možností otáčení v konstrukci okna ve dvou polohách. Duální možnost regulace tepelných zisků z přímého a difuzního solárního záření. Provedená měření na Stavební fakultě STU a vyhodnocení výsledků.

zasklení
10.4.2012
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Při výběru zasklení je vhodné pamatovat na určité parametry tak, aby výkon skla vyhovoval konkrétním potřebám. Nejvíce je třeba zohlednit tepelněizolační vlastnosti a ochranu proti slunečnímu záření, vzhled, protihlukovou izolaci a bezpečnost. Dle zadaných požadavků lze zvolit to nejlepší možné složení, ať se již jedná o izolační dvojsklo nebo trojsklo, které bude splňovat individuální potřeby.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama