Dřevěná eurookna mají proti plastovým oknům řadu jasných výhod. Za slabinu je považována nezbytnost péče o povrchovou úpravu eurooken. Jak je to s péčí o dřevěná eurookna ve skutečnosti?
Společnost AGC úzce spolupracovala s designéry a odborníky, aby přesně definovala nadcházející trendy v interiéru. Výsledkem pak byla klíčová slova autentičnost, tradice a přirozenost. Nové trendy v designu se odrážejí ve spojení jedinečných škál lakovaných skel, lesklého skla Lacobel a saténového skla Matelac od společnosti AGC Glass Europe.
Ve stavebnictví je třeba se zabývat nejenom samotnou environmentální náročností výstavby budov a jejich provozem, ale popsat celý životní cyklus budov od těžby surovin, přes výrobu materiálů a jejich dopravu až po demolici stavby a případnou recyklaci stavebních materiálů. Je třeba kvantifikovat dopady stavební výroby na životní prostředí a následně výstupy srozumitelně prezentovat veřejnosti.
Společnost Schüco, přední výrobce systémů pro opláštění budov a solárních technologií, rozšířila sortiment fasádních modulů se zabudovanou fotovoltaikou o exkluzivní novinku. Nová generace tenkovrstvých modulů Schüco pod označením ProSol TF+ přináší vylepšenou energetickou výkonnost i nový atraktivní vzhled.
Měření denního osvětlení se má provádět při tmavém okolním terénu. Při světlém terénu (krajina pokrytá sněhem) pouze k doplnění. S ohledem na jas oblohy, jeho stálost a barevnost oblohy, pak v čase kolem poledne. Při měření vadí déšť nebo mlha. Nevýhody měření denního osvětlení však spočívají v požadavku rovnoměrně zatažené oblohy.
Transparentní výplňové konstrukce se speciálními vlastnostmi. Solární diodové zasklení s absorpčním zeleným sklem jako pasivní solární systém s možností otáčení v konstrukci okna ve dvou polohách. Duální možnost regulace tepelných zisků z přímého a difuzního solárního záření. Provedená měření na Stavební fakultě STU a vyhodnocení výsledků.
Při výběru zasklení je vhodné pamatovat na určité parametry tak, aby výkon skla vyhovoval konkrétním potřebám. Nejvíce je třeba zohlednit tepelněizolační vlastnosti a ochranu proti slunečnímu záření, vzhled, protihlukovou izolaci a bezpečnost. Dle zadaných požadavků lze zvolit to nejlepší možné složení, ať se již jedná o izolační dvojsklo nebo trojsklo, které bude splňovat individuální potřeby.
V pondělí 12. března 2012 proběhl v Národní technické knihovně již druhý seminář k soutěži VELUX Active House Award se zaměřením na technickou stránku aktivních domů. Příspěvky byly nejen o technologiích a materiálech. Zazněly ekonomické aspekty, prezentovala se spousta realizací a důraz byl kladen především na detaily. Skvělé bylo i obecné zamyšlení, zda vůbec jdeme správnou cestou.
29. března se v pražském hotelu Clarion konala již pátá národní konference Lehké obvodové pláště (LOP). V exkluzivním prostředí zazněly odborné prezentace předních expertů z akademické sféry i zástupců renomovaných společností z oboru lehkých obvodových plášťů, výplní otvorů a diagnostiky staveb. Hlavním partnerem konference byla společnost AGC Flat Glass Czech, a.s., člen AGC Group.
Ve čtvrtek 29. března proběhla v prostorách Café Imperial tisková konference požádaná společností EkoWATT. Pozvaní účastníci na ní byli seznámeni s výsledky výzkumného projektu VAV-SP-3G5-221-07 zadaného MŽP ČR, který se týká komplexních rekonstrukcí panelových domů, které tvoří zhruba třetinu bytového fondu v ČR.
Společnost Alupra spol. s r.o. se zabývá výrobou a montáží předokenních rolet, garážových a průmyslových vrat všech typů, rolovacích mříží, vjezdových bran a dalších parkovacích systémů. O počátcích podnikání, strategii firmy a vývoji v oboru čtěte v rozhovoru s Mgr. Ivo Hrdličkou, jednatelem společnosti Alupra spol. s r.o.