Větrací systém Schüco VentoTherm je určen pro integraci do hliníkových a plastových oken firmy Schüco. Montuje se do ideální pozice v horní části okna, kde za tichého chodu nasává vzduch z interiéru a přivádí ho k rekuperátoru.
Při energetické sanaci budov dochází obvykle mj. ke zlepšení vzduchotěsnosti obálky budovy. U stávajících budov větraných převážně okny se výrazně snižuje podíl ex-, resp. infiltrace. Aby byla i nadále zajištěna dostatečná výměna vzduchu, musí být větrání uzpůsobeno novým podmínkám. Požadavek vzduchotěsnosti s ohledem na zamezení vzniku stavebních poruch a v zájmu úspory energie už je obecně uznáván a má i oporu v normách a zákonných ustanoveních.
Většinu svého života většina z nás, až na výjimky, prožije v uzavřených prostorech, především v budovách. Riziko, které představuje nedostatečná výměna vzduchu, zahrnuje obtíže nezávažné (např. syndrom nemoci z budov, onemocnění horních cest dýchacích), celoživotní alergické postižení, ale i život ohrožující expozici toxickým látkám (např. CO) nebo karcinogenům (benzen). Ve většině případů jedině větrání dokáže snížit koncentrace látek, jejichž zdroj se nachází v interiéru.
Fasáda každého objektu je do určité míry vyjádřením dané doby. Projevují se v ní aktuální trendy, zájmy investorů, představy architektů i zákonné požadavky a možnosti ve stavebnictví. Obchodně-administrativní budova německé firmy ESU prezentuje otevřenost, transparentnost a inovativní přístup již na fasádě.
Konstrukce eurookna je sice promyšlená, ale vznikla před více než dvaceti lety za naprosto jiných podmínek ve stavebnictví, než jaké jsou dnes. Proto jsme se ve SLAVONĚ při vývoji nového okna zaměřili na vlastnosti eurooken, které jsme chtěli zlepšit. Nakonec jsme museli konstrukci okna poměrně hodně změnit, ačkoli na první pohled se okna SOLID COMFORT od standardních eurooken tolik neliší.
Již od nepaměti byla ochrana osobního majetku prioritou pro každého dobrého hospodáře. V dnešní neklidné době se na tomto stavu bohužel nic nemění, ba dokonce je na ni kladen velký důraz. Díky stále se zdokonalujícím technologiím a výrobní postupům je alespoň výběr bezpečnostních prvků snadnější a dostupnější.
Ze sortimentu společnosti Schüco byla oceněna hned tři inovativní a designově pokroková systémová řešení, která se mohou pyšnit „značkou“ iF product design award 2012. Řeč je o Schüco 2° System, průkopnickém komplexním systému pro opláštění budov, novém systému hliníkových posuvných profilů Schüco ASS 77 PD.SI a Schüco Door Control System (DCS), modulárním řídicím systému pro kontrolu vstupu.
Nová dvojitě plisovaná roleta od společnosti VELUX reguluje prostup slunečního světla, spoluvytváří příjemné vnitřní klima a současně pomáhá šetřit energii. Díky použitým kvalitním materiálům a izolačním hliníkovým vrstvám zabraňuje v zimě úniku tepla z interiéru a také prostupu chladu do místnosti. Proto můžete použitím nových dvojitě plisovaných rolet VELUX v zimních měsících snížit tepelné ztráty a ušetřit energii i finance potřebné na vytápění.
Výplně stavebních otvorů jsou výrobky, na které je v rámci celého stavebního díla kladeno množství požadavků. Článek se zabývá popisem konkrétního případu, který je názorným příkladem toho, jak neodborný přístup výrobce může zapříčinit zásadní selhání funkčnosti celého okna a způsobí uživateli řadu nepříjemností.
Energetická náročnost budovy je zásadně ovlivňována její obálkou. Prosklené i neprůsvitné části obvodového pláště ovlivňují obě strany tepelné bilance – tepelné zisky i ztráty. Záleží však na spoustě dalších faktorů, jaký konkrétně bude jejich vliv. Nelze tedy obecně a jednoznačně říci, jak jednotlivé prvky obvodového pláště navrhnout pro dosažení optimálního poměru zisků a ztrát. Příspěvek se zaměřuje na rodinné domy a sleduje, jak se pro různé varianty domů s různými parametry obvodového pláště mění vliv prosklení a stínění a jejich případné optimum z hlediska tepelné bilance v zimním a letním období.
Sklopně odsuvné dveře jsou velmi oblíbeným prvkem rodinných domů. Ušetří prostor proti tradičně otevíraným dveřím, mají stejné tepelně izolační vlastnosti i vzhled jako okna a v neposlední řadě příznivou cenu. Do nedávna měl tento systém posuvných dveří – sklopně odsuvných jednu nevýhodu – spodní část rámu s okapnicí, na kterou nešlo stoupnout. Tuto okapnici jsme museli překročit.
Společnost VELUX dokončila a otevřela pátou experimentální stavbu v rámci projektu VELUX Model Home 2020. Jedná se o dva CO2 neutrální rodinné aktivní domy s názvem CarbonLight Homes, které stojí v obci Rothwell a jsou prvními domy ve Velké Británii postavenými podle nové normy britské vlády pro nulové emise uhlíku.
Slunce je pro naši planetu obrovským zdrojem energie. Za topnou sezónu dopadne v ČR na 1 m2 zhruba 1200 MJ. Jakým způsobem ovlivňuje potřebu tepla na vytápění objektu? Hlavní veličiny charakterizující zasklení, které mají vliv na potřebu tepla, jsou součinitel prostupu tepla Ug a propustnost slunečního záření g (solární faktor). Čím vyšší propustnost, tím větší jsou solární zisky.
Integrované meziskelní žaluzie přestavují optimální řešení pro odcházející slunné dny i nadcházející zimní období. Kromě světla totiž dokáží odstínit a regulovat i teplo. Vhodným použitím nahrazují i klimatizaci. Na rozdíl od venkovních žaluzií fungují i v silném větru, nevyžadují žádnou údržbu a nelze je ani poškodit. Zároveň vylepšují tepelné vlastnosti skel.