Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vchodové dveře i do pasivního domu

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domu. V pasivním domě na ně klademe mnohem více požadavků, nejen na zvukový útlum, vodotěsnost, bezpečnost, pohodlný průchod, tepelnou izolaci, ale i maximální neprůvzdušnost. Jak vybírat vchodové dveře? Pokud jde o volbu materiálu, stále suverénně nejoblíbenějším je dřevo – klasický materiál s vynikající tuhostí.

Ať chceme nebo ne, vypovídají vchodové dveře o jeho obyvatelích mnohé: dávají tušit, zda se jeho majitelé spíše před okolním světem bázlivě uzavírají či mají „srdce na dlani“ nebo si třeba zakládají na estetickém řešení atd. Výběr materiálu, designu, povrchové úpravy či tvaru a velikosti prosklení – to vše vypovídá o majitelích mnohem více, než se může zdát. Jinak na kolemjdoucí budou působit úzké plastové dveře neladící s fasádou a něco jiného zas signalizovat masivní opancéřované vchodové dveře.

Výběr dveří

Jak vybírat vchodové dveře? Určitě by měly tvořit jednotný styl s domem a měly by být ze stejného materiálu a barvy jako okna. Pokud jde o volbu materiálu, stále suverénně nejoblíbenějším je dřevo – klasický materiál s dobrou tuhostí. Mezi doporučené dřeviny patří smrk, modřín a dub, případně některé druhy tropických dřevin. Vchodové dveře z těchto materiálů se vyrábějí pomocí nových technologií a poznatků zaručujících mj. dlouhou životnost a bezproblémovou funkčnost. Rohové spoje zůstanou pravoúhlé a s kvalitními závěsy nedochází ke svěšování křídla. Důležité jsou i kvalitní prahy zajišťující přerušení tepelného mostu. V neposlední řadě by pak vchodové dveře, které si vyberete, měly být vybaveny kvalitním utěsněním pro dokonalou neprůvzdušnost a vodotěsnost a vícebodovými zámky zajišťujícími bezpečnost a možnost přitažení křídla.

Záleží na každém detailu

Dřevěné dveře Slavona Slavonice

Kvalita a stabilita vchodových dveří ze Slavony Slavonice je daná hned několika vzájemně souvisejícími faktory: kvalitními materiály, ověřenou konstrukcí a pečlivým provedením všech detailů. Nová výrobní technologie zároveň prodloužila životnost výrobků díky povrchové úpravě na jednotlivých dílech dveří ještě před sklížením. Tímto způsobem jsou ošetřeny všechny povrchy, zejména pak čelní dřevo, které pak dobře čelí možnosti nasáknutí při zvýšené vlhkosti. Na sklížené dveře je pod vysokým tlakem nastříkána elastická lazura s UV ochranou.

Vchodové dveře jsou osazeny bezpečnostními vícebodovými zámky, masivními závěsy, které jsou zafrézovány v rámu i křídle dveří. Zamezují tak svěšování křídla, a současně jsou snadno seřiditelné. Dveře mají nové prahy, které jsou dělené, prostřední část tvoří plast a díky tomu účinně přerušují tepelný most. Těsní ve dvou úrovních a jsou doplněny podkladními profily s napojením na hydroizolaci.

Členité nebo hladké

Vchodové dveře dělíme podle konstrukce dveřního křídla na rámové (Klasik)a sendvičové (Trend). Vchodové dveře Klasik mají dveřní křídlo tvořené rámem s výplní. Tyto dveře jsou členitější, hodí se podle provedení na chalupu, ale i do moderních domů. Jako výplně se používají buď vrstvené desky, které jsou izolované uprostřed PU pěnou. Proto vynikají dobrými izolačními vlastnostmi. Další možností výplně jsou izolační trojskla, která mohou být s bezpečnostním a ornamentálním sklem.

Dřevěné dveře Slavona Slavonice
Dřevěné dveře Slavona Slavonice

Sendvičová konstrukce Trend reaguje na požadavek zájemců o hladké dveře a jejich moderní vzhled. Dveřní křídlo není členité. Jeho skrytý rám je tvořen vícevrstvými lepenými hranoly. Střed křídla je vyplněn PU pěnou s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Celé dveřní křídlo je pak kryté překližkovou deskou. Bývá také zcela hladké bez prosklení, nebo v něm může být vsazeno izolační trojsklo, které je z venkovní strany bez zasklívacího rámečku. Vyhovuje tak aktuálnímu trendu moderní výroby dveří.

Hliníkem na počasí

Sortiment vchodových dveří Slavona byl rozšířen o dřevohliníkové dveře ve stejných konstrukčních systémech jako dřevěné dveře Trend a Klasik. Hliníkový plášť u těchto dveří poskytuje ochranu proti povětrnostním vlivům a prodlužuje jejich životnost.

Dřevěné dveře Slavona Slavonice
Dřevěné dveře Slavona Slavonice
Dřevěné dveře Slavona Slavonice
Dřevěné dveře Slavona Slavonice

Podrobnější informace o vchodových dveřích a rozsáhlý katalog naleznete na webových stránkách SLAVONA.

SLAVONA s.r.o.
logo SLAVONA s.r.o.

SLAVONA, s.r.o. je tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří Realizuje dodávky výplní stavebních otvorů zejména pro rodinné domy, kde jsou stavebníci velmi nároční na kvalitu a parametry oken a dveří, zaměřuje se především na dřevěná eurookna, ...