Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Ďábel se skrývá v detailu, kurzy Zateplování v praxi ho vymýtí

Praktické školení se uskuteční 15. února v Hradci Králové a Praktické školení Zateplování v praxi se uskuteční 8. března v Ostravě - Zábřehu

Kurzy Zateplování v praxi, které pořádá společnost Knauf Insulation, doplní třetí ročník Akademie zateplování. Jsou určeny řemeslníkům a zaměstnancům realizačních firem, kteří zateplování a izolace provádí přímo na stavbách. Praktické školení Zateplování v praxi se uskuteční 15. února v Hradci Králové a 8. března v Domě kultury Akord v Ostravě - Zábřehu.

„Kdysi na stavbě platilo ‚centimetr, žádná míra‘. Takový postup v případě zateplování a v energeticky úsporné výstavbě znamená ‚co centimetr, to tepelný most a s tím související problémy jako jsou plísně, vlhkost a reklamace‘. Na našich školeních se řemeslníci a zaměstnanci realizačních firem naučí, jak správně postupovat při provádění stavebních detailů, návaznosti na další konstrukce a různé vychytávky, jak si ušetřit čas a případné potíže či reklamace. To jim výrazně urychlí a zjednoduší práci a zvýší spokojenost zákazníků,“ říká o Zateplování v praxi Ing. Milan Pokrivčák, aplikační manažer Knauf Insulation.

Praktické školení Zateplování v praxi se se uskuteční 15. února v prostorách SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové a 8. března v Domě kultury Akord v Ostravě - Zábřehu a zaměří se na provádění zateplení fasád a vnitřních konstrukcí, jako jsou podlahy, podhledy a příčky. Poslední část se bude věnovat šikmým střechám. Součástí kurzů jsou krátké teoretické přednášky. V praktické části si bude moci každý z účastníků jednotlivé postupy také osobně vyzkoušet. „Každý z účastníků získá certifikát o školení tzv. Osvědčení o zaškolení, který se může hodit například v dotačním programu Nová zelená úsporám. Školení bude zahrnovat typické detaily napojení jednotlivých konstrukcí, tipy a triky jak lze jednoduše a chytře předejít častým i méně známým chybám. Účastníci také obdrží pracovní sešit s užitečnými informacemi a základními zásadami pro správnou montáž,“ říká dále Milan Pokrivčák.

zateplení střechy minerální vlna knauf
Pracovní postup při zateplení střechy

Letos se uskuteční také již třetí ročník Akademie zateplování, která projektantům a architektům opět zprostředkuje nejnovější dění v oblasti legislativy, navrhování staveb a poznatky ze stavební praxe. Akademie zateplování se uskuteční v pěti městech České republiky v průběhu března a dubna 2013. Praktická dílna kurzů Zateplování v praxi je její nadstavbou. „V souvislosti se spuštěním Nové zelené úsporám zájem o úspory a zateplování poroste. Naše materiály k úsporám významně přispívají, ale sebelepší materiál musí být správně aplikován. K tomu přispějí školení Zateplování v praxi. V našem zájmu je spokojenost všech ve stavebním procesu, od projektantů přes řemeslníky po majitelů domů a nakonec i nás,“ dodává ke vzdělávacím akcím Romana Janošová, marketingová manažerka Knauf Insulation.

Účast na kurzu Zateplování v praxi je bezplatná a zájemci se mohou registrovat na www.zateplovanivpraxi.cz.


KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
logo KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o. dodává klientům izolace ze skelné a kamenné vlny. Nabízí široké spektrum produktů pro bytové a nebytové budovy a zaměřuje se na komplexní řešení ve snižování energetické náročnosti. Staví na 30 letech zkušeností a patří ...