Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Nová fasádní izolace SMARTwall od Knauf Insulation se silikátovým nástřikem

SMARTwall je fasádní izolace se speciální povrchovou úpravou silikátovým nástřikem pro zateplovací systémy ETICS všech typů obvodových stěn rodinných, bytových i průmyslových staveb. Minerální izolace SMARTwall splňuje ty nejnáročnější požadavky na tepelnou izolaci, úprava jejího povrchu snižuje čas potřebný k montáži, snižuje spotřebu lepících a stěrkovacích hmot a prašnost izolace.

„Unikátní inovací jsme docílili výrazného zlepšení vlastností našich fasádních desek. SMARTwall přináší celkové zjednodušení práce s izolací. Manipulace s fasádními deskami a lamelami s nástřikem je rychlejší a mnohem příjemnější díky nižší prašnosti. Další nezanedbatelnou výhodou pro stavební firmy je úspora lepidla,“ říká k novému produktu Romana Janošová, marketingová manažerka Knauf Insulation.

Minerální fasádní desky SMARTwall FKD S C1 a lamely FKL C1 mají jednostrannou povrchovou úpravu silikátovým nástřikem, FKD S C2 a FKL C2 oboustrannou. Izolace jsou v celém průřezu hydrofobizované. Na lepení SMARTwall produktů je možné použít většinu dostupných lepidel a stěrek používaných v zateplovacích systémech pro minerální izolace. Doporučuje se používat lepidla na silikátové a silikonové bázi, která nebudou zvyšovat difusní odpor celého zateplovacího systému ETICS.

„U desek SMARTwall jsme díky nástřiku eliminovali nutnost vtlačovat do minerální desky před lepením vrstvu lepidla.Stejně není při použití SMARTwall nutné vtlačovat do desky lepidlo před aplikací stěrkovací hmoty pro perlinku. Ufasádní izolace s oboustranným nástřikem trvá lepení izolantu o 25 % méně času než u klasické minerální desky. Když připočteme snížení spotřeby lepidla a stěrkovací hmoty o 35 %, vede použití desek SMARTwall k velkým úsporám času a materiálu, a tím nákladů pro realizační firmy,“ dodává Milan Pokrivčák, aplikační manažer Knauf Insulation.

SMARTwall produkty splňují všechny výrobní parametry dle EN 13 162 a veškeré předepsané charakteristiky podle ETAG 004. Tyto výsledky je možné doložit CE Certifikátem a příslušnými protokoly.

Více informací na www.smartwall.cz.

Minerální izolace Knauf Insulation FKD S C2
Minerální izolace Knauf Insulation FKD S C2
Lamely FKL C1-C2
Lamely FKL C1-C2


KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
logo KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o. dodává klientům izolace ze skelné a kamenné vlny. Nabízí široké spektrum produktů pro bytové a nebytové budovy a zaměřuje se na komplexní řešení ve snižování energetické náročnosti. Staví na 30 letech zkušeností a patří ...