Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výškové modulární stavby

Datum: 11.6.2018  |  Organizace: KOMA MODULAR s.r.o.  |  Firemní článek

Modulární architektura nabízí skutečně obrovské možnosti. To dokazují i tyto stavby, které se svou výškou mohou rovnat i některým mrakodrapům. Jak vypadají nejvyšší modulární objekty na světě? A kde je najdete? Jak je na tom česká modulární výstavba?

KOMA MODULAR s.r.o.
Říčanská 1191
76312 Vizovice

tel.:+420 577 007 711
e-mail:
web:www.koma-modular.cz

Nejvyšší modulární budova na světě – 461 Dean

Vůbec nejvyšší modulární stavbou světa je první výškový modulární bytový dům v Brooklynu v New Yourku. Má 32 pater a je 109 metrů vysoký. V domě se nachází 363 apartmánů ve 23 různých typech. Budova je složena z 930 modulů a navrhla ji firma Shop Architects. Na této stavbě se pracovalo 4 roky, což bylo o 2 roky víc, než se původně očekávalo. Taková výstavba řeší enormně vysokou poptávku po městském bydlení v New Yourku, a tak se plánuje, že budou v této oblasti stejným způsobem vybudovány ještě další objekty.

Nejvyšší modulární budova v Evropě – Apex House

Také v Londýně vznikla vysoká modulární budova, jen o něco málo nižší než ta v New Yourku. Jedná se o prostory určené pro studentské bydlení. Druhá nejvyšší budova na světě je vysoká 90 metrů, má 29 pater a 560 pokojů. Její návrh pochází z dílny firmy HTA Architects a její stavba trvala pouhých 12 měsíců. Na tomto příkladu jasně vidíme jednu z nesporných výhod modulární výstavby – rychlejší výstavba se zachováním stejné kvality.Výšková modularita v České republice

Firma KOMA MODULAR, která na sebe hlavně upozornila dodávkou modulárního českého pavilonu pro EXPO 2015 v Miláně, také řeší vícepodlažní modulární stavby. Jako český leader v oboru je i průkopníkem vícepodlažních modulárních budov. Za první vlaštovku můžeme považovat čtyřpodlažní modulární solidární hotel pro mezinárodní humanitární organizaci Aurore v Paříži. Hotel má navíc na střeše hřiště. Budova je vytvořena dle návrhu architektonické kanceláře Moonarchitectures a dodána ve spolupráci s francouzským developerem Serie Flex. Budova je vytvořena z 226 modulů, převážně půdorysných rozměrů 11 x 2,5 m o celkové ploše 5.160 m2. Firma KOMA si uvědomuje potřebu výstavby malometrážních bytových domů, proto je připravena dodávat tyto objekty až do šesti podlaží.
 

Datum: 11.6.2018
Organizace: KOMA MODULAR s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích