Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výškové modulární stavby

Modulární architektura nabízí skutečně obrovské možnosti. To dokazují i tyto stavby, které se svou výškou mohou rovnat i některým mrakodrapům. Jak vypadají nejvyšší modulární objekty na světě? A kde je najdete? Jak je na tom česká modulární výstavba?

Nejvyšší modulární budova na světě – 461 Dean

Vůbec nejvyšší modulární stavbou světa je první výškový modulární bytový dům v Brooklynu v New Yourku. Má 32 pater a je 109 metrů vysoký. V domě se nachází 363 apartmánů ve 23 různých typech. Budova je složena z 930 modulů a navrhla ji firma Shop Architects. Na této stavbě se pracovalo 4 roky, což bylo o 2 roky víc, než se původně očekávalo. Taková výstavba řeší enormně vysokou poptávku po městském bydlení v New Yourku, a tak se plánuje, že budou v této oblasti stejným způsobem vybudovány ještě další objekty.

Nejvyšší modulární budova v Evropě – Apex House

Také v Londýně vznikla vysoká modulární budova, jen o něco málo nižší než ta v New Yourku. Jedná se o prostory určené pro studentské bydlení. Druhá nejvyšší budova na světě je vysoká 90 metrů, má 29 pater a 560 pokojů. Její návrh pochází z dílny firmy HTA Architects a její stavba trvala pouhých 12 měsíců. Na tomto příkladu jasně vidíme jednu z nesporných výhod modulární výstavby – rychlejší výstavba se zachováním stejné kvality.Výšková modularita v České republice

Firma KOMA MODULAR, která na sebe hlavně upozornila dodávkou modulárního českého pavilonu pro EXPO 2015 v Miláně, také řeší vícepodlažní modulární stavby. Jako český leader v oboru je i průkopníkem vícepodlažních modulárních budov. Za první vlaštovku můžeme považovat čtyřpodlažní modulární solidární hotel pro mezinárodní humanitární organizaci Aurore v Paříži. Hotel má navíc na střeše hřiště. Budova je vytvořena dle návrhu architektonické kanceláře Moonarchitectures a dodána ve spolupráci s francouzským developerem Serie Flex. Budova je vytvořena z 226 modulů, převážně půdorysných rozměrů 11 x 2,5 m o celkové ploše 5.160 m2. Firma KOMA si uvědomuje potřebu výstavby malometrážních bytových domů, proto je připravena dodávat tyto objekty až do šesti podlaží.

KOMA MODULAR s.r.o.
logo KOMA MODULAR s.r.o.

Pomůžeme Vám vybudovat rychle, cenově výhodně a kvalitně kanceláře, prodejny, ubytovny, hotely, restaurace, školy, mateřské školky, bytové domy, komunální výstavbu, šatny, domovy důchodců, studentské koleje apod. Stavíme systémem prostorové modulace, která ...