Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Oživení veřejného prostoru v praxi

Veškerá diskuse o využití městského veřejného prostoru často záleží na lidech s rozhodovací pravomocí. Oni také mají určité představy o světě, o životě ve městech, o dopravních prostředcích, atd... je možné jim představit teorii, ale stejně ji často interpretují k "obrazu svému". KOMA MODULAR o tématu nediskutuje, KOMA ho realizuje. Prostřednictvím designových City modulů pomáhá tvořit pop-up veřejný prostor.

Zlín DesignWeek
Zlín DesignWeek

Rok 2018 nabídl celou řadu zajímavých kulturních akcí. Na mnohých z nich nechyběly CITY moduly, které se díky své variabilitě těší větší a větší oblíbenosti.

Vezměme to ale popořádku. Stává se již pomalu tradicí, že koncem dubna zaplaví CITY moduly Zlín v rámci projektu Zlin Design Week, pořádaného studenty tamní Univerzity Tomáše Bati. Ani letos tomu nebylo jinak a moduly nabídly zázemí pro nejrůznější umělecké instalace a prezentace designových značek. Ve stejnou dobu putovaly tři moduly do Olomouce na mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů AFO, po celý květen sloužilo devět modulů netradiční ostravské pop-up expozici Sdílko. Patrová sestava Minilighthouse pak oživila Václavské náměstí během hudebního festivalu Pražské jaro.

ZFF Zlín
ZFF Zlín
ZFF Zlín

ZFF Zlín

Největší akcí letošního jara byl však pro CITY moduly filmový festival ve Zlíně. Na přelomu května a června bylo možné vidět v centru Zlína 39 modulů včetně designových dílniček či sestavy Lighthouse, která poskytla zázemí České televizi.

Léto toho samozřejmě nabídlo ještě mnohem více. CITY moduly zavítaly například do Karlových Varů, a přestože se jedná o město lázeňské, rozhodně zde nerelaxovaly. V rámci proslulého filmového festivalu totiž znovu sehrály důležitou roli jakožto dům České televize. Nechyběla však ani sestava pro BMW s designovými obklady z Cetrisu a překližky, kterou navrhlo studio Olgoj Chorchoj.

100 let ČSR Praha
100 let ČSR Praha
AFO Olomouc
AFO Olomouc
ARTINPARK Trenčianské Teplice
ARTINPARK Trenčianské Teplice
BMW na FFI Karlovy Vary
BMW na FFI Karlovy Vary

DESIGNBLOK Praha
DESIGNBLOK Praha
Dům ČT na KVIFF
Dům ČT na KVIFF
Festival inovací FPP Praha
Festival inovací FPP Praha
HR pro IKEA Brno
HR pro IKEA Brno

Lighthouse se mezitím přestěhoval na Slovácké léto do Uherského Hradiště. Další moduly si užívaly prázdnin na náměstí v Otrokovicích a v Kroměříži, na Lipně či v Praze. Nechyběly ani na Colours of Ostrava nebo na Barum Rally Zlín a zavítaly také za hranice – čtyři do Trenčianských Teplic, další do Aquaparku Bešeňová a do Tatralandie.

Ani podzim ale nezůstal pozadu. V Praze u Anděla poskytly moduly výstavní prostor pro vzpomínku padesátiletého výročí okupace armádami Varšavské smlouvy a objevily se také na Designbloku – největší designové akci ve střední Evropě.

Na svátek světla již tradičně zazářily na pražském Signal Festivalu, ale nově rovněž na akci Světlo Valmez.

MFDF Ji-Hlava
MFDF Ji-Hlava
PRAŽSKÉ JARO
PRAŽSKÉ JARO
Prezentace developerského projektu Lipno
Prezentace developerského projektu Lipno
SDÍLKO Ostrava Poruba
SDÍLKO Ostrava Poruba

V rámci největšího filmového festivalu dokumentárních filmů v Evropě s názvem Ji-Hlava oživil Lighthouse historické náměstí v Jihlavě, no a v říjnu CITY moduly opět zamířily do hlavního města, kde byly součástí oslav sta let od vzniku Československa. Zde při příležitosti zmíněného jubilea uspořádal ČRo na Václavském náměstí v Praze výstavu nazvanou Schody času, která prostřednictvím deseti dekád připomněla jak historii naší země, tak podíl rozhlasu.

Zima se jako obvykle ponese ve znamení vánočních trhů, a vy tak budete moci společně se City moduly nasávat sváteční atmosféru například v Brně, ale také v dalších městech po celé republice.

SCHODY ČASU Praha
SCHODY ČASU Praha
SLOVÁCKÉ LÉTO Uherské Hradiště
SLOVÁCKÉ LÉTO Uherské Hradiště
SVĚTLO VALMEZ Valašské Meziříčí
SVĚTLO VALMEZ Valašské Meziříčí


KOMA MODULAR s.r.o.
logo KOMA MODULAR s.r.o.

Pomůžeme Vám vybudovat rychle a kvalitně kanceláře, prodejny, ubytovny, hotely, restaurace, školy, mateřské školky, bytové domy, komunální výstavbu, šatny, domovy důchodců, studentské koleje apod. Vyrábíme budovy prefabrikovaným způsobem, kdy 80 - 90 ...