Hlasování v anketě STŘECHA ROKU 2015 probíhá do 31. 3. 2015. Vyhlásilo ji stejnojmenné občanské sdružení. Výsledky zpracovává – nezávisle na organizátorovi – jedna z nejvýznamnějších českých výzkumných agentur. ROCKWOOL chce obhájit své vítězství.
Praha, 16.4.: Stavební zákon a prováděcí vyhlášky ve vazbě na nový občanský zákoník, stavební a územní řízení, umisťování, ohlašování a povolování staveb, právo užívání stavby, odpovědnost osob, atd.
Čistě z pohledu dotací zaznělo víceméně pouze to, co je všeobecné známé: Česká republika nadále prohlubuje skluz, který v přípravě a schválení „svých“ dotačních programů nabrala již v minulých letech.
Instalujeme topné kabely, topné rohože do novostaveb i rekonstrukcí. Vhodné jako hlavní zdroj vytápění. Díky inteligentní regulaci je podlahové topení velice úsporné. Záruka na topné kabely až 20 let.
Převedení povinnosti platit daň z nabytí nemovitosti z prodejce na kupce, které chce od příštího roku zavést ministerstvo financí, ztíží přístup k vlastnímu bydlení.
Objednávka a následná výměna vadných kabelů v tunelovém komplexu Blanka potrvá více než osm měsíců. Vyplývá to z harmonogramu, který vypracovali dodavatelé.
13.3.2015
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Rigips
Srdečně vás zveme na stánek společnosti Rigips na veletrhu For Habitat 2015, kde vám představíme výhody suché výstavby při rekonstrukcích a v novostavbách.
Datum a čas záznamu lze uložit volitelně buď v obrázku nebo ve videu. Okamžité přehrávání uložených záznamů nebo přenos na jiné přístroje prostřednictvím MicroSD karty. USB přípojka pro přímé spojení s počítačem nebo laptopem.
Největší developeři reagují na zájem o nové byty v Praze a připravují stovky bytů v různých částech města. Vyplývá to ze sdělení developerských společností.
Veletrh Bau 2015 proběhl na konci ledna. Nejzajímavější novinky a expozice jsme popsali v seriálu článků. Nyní je můžete nalézt na jednom místě v rubrice Bau Mnichov na TZB-info.
Speciální nabídku prémie až 500 Kč za zakoupené střešní okno FAKRO může využít každá realizační firma, která v období od 01.03. do 15.07.2015 koupí Výrobek FAKRO.
Výrobkům Kingspan Kooltherm® získaly evropský štítek Eco (Environmental Product Declaration - EPD). Tento štítek je proveden v souladu s mezinárodní normou ISO 14025 (typ III, Prohlášení o vlivu na životní prostředí).
Developerská společnost JRD, specializují se na nízkoenergetické a pasivní bydlení, loni prodala více než 100 pasivních bytů za 500 milionů korun, což je meziročně o 200 milionů Kč více.
Popularita i kvalita stavebního veletrhu FOR ARCH stále roste. Důkazem je další záštita, kterou v letošním roce veletrh získal. Největší stavební výstavu v Česku podpořil také Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Developeři odhadují pro letošní rok růst bytové výstavby v Česku o 3,7 procenta. V Praze by se nabídka měla zvyšovat ještě rychleji a v metropoli se čekají rekordní prodeje.
Letošní 6. ročník seminářů Beton University je v plném běhu. Přihlásit se stále můžete na seminář ČSN EN 206 a další standardy pro výrobu a zkoušení betonu, který se uskuteční v Ostravě a Praze i na seminář Provádění betonových konstrukcí, který proběhne v Ústí nad Labem.
Weber v rámci osvěty stavebního řemesla opět vydává na vlastní náklady unikátní publikaci pro stavebníky - RÁDCE 2015. Letos přichází na trh již třináctý ročník.