V rámci stavebních úprav Státního zámku Lednice bylo zásadním úkolem provedení sanace vlhkého zdiva, obnova omítek a podlah a opravy odvodňovacích štol a kanálů. Tento článek pojednává o provedení stavebně technického a vlhkostního průzkumu.
Cílem letošní výroční konference nebylo pouze roční ohlédnutí za vývojem zavádění BIM do praxe v Česku, ale také snaha poukázat na celosvětové trendy při zavádění inovací ve stavebnictví. „Akce posouvá vědomosti na vyšší úroveň,“ říká v rozhovoru pro TZB-info architekt Petr Vaněk z organizačního výboru.
Inovativní deska společnosti GIACOMINI CZECH je určena pro pokládku registrů podlahového vytápění. Deska s označením R979S SPIDER má velmi nízkou konstrukční výšku, což ocení každý stavebník zejména při rekonstrukci. Použitím trubky o průměru 16 mm jsou zaručeny lepší průtoky, lepší regulace systému a menší tlakové ztráty.
Koupelnu začínáme více chápat jako místo relaxace. Proto už při rekonstrukci nebo výstavbě nové koupelny a jejím samotném sanitárním vybavení zvážíme, zda a kde by přítomný zvuk byl vhodný. Také bereme v potaz fakt, zda WC náhodou není situováno vedle jako další místnost, která také za ozvučení stojí.
Nejste rodilí stavaři, technicky zdatní projektanti či precizní designéři, nemáte času nazbyt a nepatříte mezi výherce ve Sportce? I tak můžete mít luxusní dům dle Vašich představ. Stačí jediné, a to zúčastnit se výhodného programu POROTHERM DŮM Wienerberger. Vše ostatní již nechte na bedrech těm, kteří opravdu vědí, co dělají.
Recenzovaný Revize ETAG 004 změnila posuzování ochrany proti hluku vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS). ETICS může mít nově pozitivní nebo negativní vliv na vzduchovou neprůzvučnost stěny, na kterou byl aplikován. V článku uvádíme postup stanovení vzduchové neprůzvučnosti, výpočty a výsledky měření na ETICS s minerální vlnou.