Pro stavbu a rekonstrukci bytových a rodinných domů nabízíme celou řadu řešení zaměřených zejména na úsporu energií, tepelnou pohodu, zdravé bydlení a estetické provedení exteriéru i interiéru.
Recenzovaný Článok je zameraný na skúmanie vplyvu retardačnej úpravy jedľového dreva na vznik prchavých produktov. Vzorky jedľového dreva boli impregnačne upravené roztokmi 6 anorganických solí, termicky zaťažené a vznikajúce produkty zachytené a analyzované metódou SPME-GC-MS. Identifikovaných bolo 20 zlúčenín, pričom najvyššie množstvá boli dosiahnuté u kyseliny octovej a 2-furaldehydu ako typických reprezentantov degradácie dreva. Najviac prchavých zlúčenín bolo identifikovaných pri degradácii vzoriek ošetrených roztokom kyseliny boritej, najmenej roztokom dihydrogénfosforečnanu amónneho. Najmenšie množstvo kyseliny octovej a 2-furaldehydu bolo stanovené pri ošetrení vzoriek dreva roztokom tetraboritanu sodného, ktorý sa podľa toho javí ako veľmi vhodné činidlo na ošetrovanie dreva na ochranu pred požiarmi.
Recenzovaný Článek představuje proces restaurování stávajících trámových stropů metodou spřažení stávajícího dřevěného trámového stropu s deskami na bázi dřeva, což je obvyklý požadavek zvýšení únosnosti a tuhosti stropu, tedy snížení průhybů a vibrací od užitného zatížení. Volně tak navazuje na úvodní článek trilogie autorů nazvané Rekonstrukce dřevěných trámových stropů.
V letošním roce se na Fakultě architektury Vysokého učení technického v Brně řešily na konferenci Zdravé bydlení hlavně fyzikální, mechanické a jiné vlastnosti stavební hlíny, aplikace stavebních řešení, konstrukcí a materiálů v současné architektonické tvorbě. Rozhovor poskytl Ing. Zdeněk Vejpustek, Ph.D.
Z budovy, která byla v době socialismu skladem vrtných a těžebních komponentů, opravnou, dílnou pro nedaleké učiliště, se vyloupl nádherný rámec pro muzeum a prodejnu BMW RENOCAR. Trojlodní uspořádání dává dostatek prostoru pro prezentaci, prodej, volné sezení i malou kavárničku. Tak na nic nečekejte a mrkněte se na „krasavce z Mnichova“.
Zdařilá rekonstrukce bytového domu na Lidické třídě v Českých Budějovicích sklidila u místních lidí pozitivní odezvu. Při opravě klasicistní budovy byly použity výrobky Cemix, včetně nové fasádní omítky ActivCem vyztužené skelnými vlákny. Pro tuto unikátní omítku se napříč odbornou veřejností vžilo označení „dlouhovousá“.