Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Archiv článků od 6.10.2013 do 1.5.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...   

Okna a dveře tón v tónu v exkluzivních odstínech technologie AutomotiveFinish

1.5.2014 | Schüco International KG
Technologie povrchových úprav Schüco AutomotiveFinish rozšiřuje metalické odstíny známé z automobilového průmyslu na plastové profily. Schüco VentoTherm představuje okenní ventilační systém se vzduchovým filtrem, zpětným získáváním tepla.

Kuchyňskou linku i fasádu rodinného domu rozzáří barevný beton

30.4.2014 | Českomoravský beton, a.s.
Beton je v moderní architektuře nekonečným zdrojem pro originální ztvárnění objektů. Může mít jakýkoliv tvar a barvu, jediným prvkem limitujícím jeho možnosti, je lidská představivost.
Návrh domu umění SM(ART) HOUSE, Bc. Lukáš Rešutík

Zasedala mezinárodní porota 19. ročníku studentské soutěže Xella

11.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Ve dnech 13. a 14. března vyvrcholil 19. ročník mezinárodní studentské soutěže vyhlášené vypisovatelem soutěže, společností Xella Slovensko a Xella CZ, které jsou lídry na trhu s pórobetonem. Tématem soutěže byl SM(ART) HOUSE – dům umění v bratislavské proluce.
Seniorské bydlení v Praze - Cohousing Plus

Pilotní projekt cohousingového seniorského bydlení v Praze - Cohousing Plus

5.4.2014 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Pilotní projekt Cohousing Plus bude představen na veletrhu FOR SENIOR, který se koná v Praze Letňanech do 6. 4. 2014. Návrh i celý koncept Cohousingu Plus v sobě propojuje individuální a komunitní bydlení a může tak výrazně přispět ke zkvalitnění života seniorů - vytváří prostor pro fungující společenství.

Unikátní litá červená fasáda na novém divadle v Plzni

31.3.2014 | Českomoravský beton, a.s.
Co do rozsahu použití technologie barevných betonů, je Nové divadlo Plzeň první stavbou svého druhu v tuzemsku: Je totiž zabaleno do celkem 3500 m2 desek z litého sytě červeného pohledového betonu Colorcrete®. Transportbeton byl použit na monolitické konstrukce a podlahy, včetně „bublinkové“ jižní fasády divadelní budovy.

Redakční návštěva: Plzeňské divadlo ve stylu jižanské moderny

27.3.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Divadelní budova se dvěma sály, prostorným hledištěm, restaurací, baletní školou, studiovou scénou a podzemním parkováním je ojedinělým projektem, který je zajímavý nejen z hlediska architektury, ale i po stránce stavební. Novostavba by měla uzavřít dosud nedokončený městský blok, který se nachází mezi ulicemi Pobřežní, Jízdeckou, Palackého náměstím a Sady Pětatřicátníků.

Soběslav získala za svůj úspěch v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR elektromobil BMW i3

23.2.2014 | E.ON Česká republika, s.r.o.
Město Soběslav převzalo v pátek 7. února cenu za nejsympatičtější projekt v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR 2013. Město si ocenění vysloužilo za svůj projekt „Záchrana gotického hradu Soběslav“, který v rámci takzvaných ekologických oskarů dostal nejvíce hlasů z řad široké veřejnosti.

Suché podlahy fermacell v prvorepublikovém hotelu Slunný dvůr

17.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Zchátralou budovu z 30. let 20. století, téměř k demolici, nynější majitelé citlivě zrekonstruovali s cílem navázat na dávné časy slávy tohoto hotelu. K vysokému komfortu hostů přispívají i podlahové prvky fermacell, které byly při rekonstrukci instalovány na ploše cca 620 m2 v hotelových pokojích

Suburbánní výstavba jako obytná krajina

10.2.2014 | Ing. Jana Zuntychová, inženýrka zahradní a krajinné architektury, stážistka v Mecanoo, Delft, Holandsko
Nedůslednost koncepčního plánování a narůstající poptávka po bydlení v „rodinných domech se zahradou za hranicemi města“, má za následek to, že rozvoj obcí v okolí velkých měst je řízen většinou soukromými developery a stavebními firmami. Dochází tak ke změnám v charakteru osídlení, zastavění volného prostoru a proměně krajiny na útvar „sídelní kaše“.

Modlitebna sboru Církve bratrské v Litomyšli

21.12.2013 | Xella CZ, s.r.o.
Současná architektura má na to, aby byla osvobozena od zátěže mechanicky používaných pravidel kanonických vázaností. Málokterý architekt však dokáže využít této nabídky svobodně, kreativně, bez předsudků a s pokorou. Zdeňkovi Fránkovi se to v případě litomyšlského kostela velmi podařilo.

Ukázkové školní zařízení pro více než 3 000 dětí vyrostlo v Lucembursku

19.12.2013 | Schüco International KG
Projekt propojuje rozsáhlý komplex budov, vytvářejících útulné, bezpečné i zábavné prostory ke vzdělávání a trávení volného času. Přispívá k tomu koncept založený na maximálním přístupu přirozeného světla do celého objektu s využitím velkoformátových okenních a fasádních systémů značky Schüco.

Materiály Sika pro podlahy a dekorativní povrchy

17.12.2013 |
Sika nabízí široké možnosti řešení podlahových ploch v moderním vzhledu lité podlahy. Co do vzhledu i užitných vlastností je lze rozdělit do dvou základních skupin. Systémy na bázi cementu jsou pro vodivost tepla ideální při použití podlahového topení. Systémy na bázi pryskyřice umožňují originální design, nespoutanou barevnost či hygienickou čistotu.

Omítání vápenopískového zdiva

2.12.2013 | LB Cemix, s.r.o.
Před zahájením omítkových prací musí být ukončena konstrukce střechy. Vnější obvodové stěny je potřeba chránit před deštěm a jinými možnostmi provlhnutí tak, aby podklad, na který budete omítky nanášet, byl pevný, bez uvolněných částic a dostatečně vyschlý. Další podrobnosti technologie CEMIX jsou uvedeny v článku.

Fasády nových pražských bytových domů s omítkami a nátěry Ceresit Ceretherm

28.11.2013 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Fasádní zateplovací systémy Ceresit Ceretherm zajišťují dlouhotrvající a vysoce kvalitní tepelnou izolaci, díky širokému výběru omítek a nátěrů nabízí atraktivní vzhled fasády. Potvrzují to i nedávno dokončené bytové domy 2Barevné Letňany a Rezidence 3D Modřany, jejichž fasády zdobí omítky a nátěry Ceresit Ceretherm.

Heraklith vrací ducha funkcionalismu do současnosti

19.11.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
S Heraklithem se na stavbách znovu potkáváme a věříme, že tomu bude i nadále. Škála použití je široká, od ryze technických stavebních opatření po design a podtržení charekteru staveb. Otevřená struktura desek z dřevité vlny pohlcuje zvuk stejně dobře teď jako v minulosti. Na názor na Heraklith jsme se zeptali Davida Vávry, architekta a populárního herce.

Budoucnost státní podpory pro výstavbu, zateplování a opravy bytových domů a veřejných budov

6.11.2013 | Centrum stavebního inženýrství a. s.
Již příští týden, v úterý 11. listopadu, vystoupí vedoucí představitelé Státního fondu rozvoje bydlení, náměstek ministra pro místní rozvoj Ing. Miroslav Kalous, a Ing. Jaroslav Hrubeš, pověřený řízením Státního fondu životního prostředí, na IX. ročníku konference REGENERACE BYTOVÉHO FONDU A STAVEB OBČANSKÉ VYBAVENOSTI.

Bílý cement – tam, kde na vzhledu záleží

4.11.2013 | Českomoravský cement, a. s.
Jasně bílý beton může vzniknout jedině díky použití speciálního bílého cementu. Ten se stává také základní bází pro tvorbu betonů probarvených, u kterých dává vyniknout jemným pastelovým nebo jasným pestrým barvám.

Chtěla bydlet v pyramidě, sen se stal skutečností

3.11.2013 | VESPER FRAMES s.r.o.
Na počátku této realizace stálo velké štěstí a touha investorky po novém bydlení, které mělo sloužit nejen jako střecha nad hlavou, ale také jako místo, které jí pomůže k uzdravení. Proto svou pozornost upnula ke tvaru pyramidy, které v sobě mají koncentrovat pozitivní a léčebnou energii.

Jubilejní ročník mezinárodní soutěže International VELUX Award 2014 právě začal

6.10.2013 | VELUX Česká republika, s.r.o.
Studenti architektury se mohou opět přihlásit do prestižní architektonické soutěže IVA 2014, jejímž ústředním námětem je práce s denním světlem. Soutěž klade důraz na inovativní myšlení a neotřelé náměty: Denní světlo v hustě osídlených městských oblastech. Denní světlo a udržitelnost. Jak přepravovat a ukládat denní světlo? Denní světlo, voda a vítr. Denní světlo, zdraví a pohoda. Zpracování nejen těchto témat mohou čeští a slovenští studenti architektury přihlašovat do 3. března 2014.

Nová 5paprsková administrativní budova energetické firmy Statoil ASA

6.10.2013 | Schüco International KG
Za pouhých 20 měsíců byla ve městě Fornebu nedaleko Osla v prostorách bývalého letiště postavena architektonická dominanta. Nová administrativní budova norské energetické firmy Statoil ASA si svůj obdiv získala již ve fázi vývoje. Základ objektu tvoří ocelová a betonová konstrukce s vysokým stupněm prefabrikace a lakovaná sendvičová fasáda z hliníkových elementů Schüco.
zpět na aktuální články       4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...