Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Archiv článků od 11.4.2014 do 30.9.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...   

Fenolická pěna Kooltherm na fasádách a terasách

30.9.2014 | Kingspan Izolace
Fenolická pěna Kooltherm od společnosti Kingspan Izolace je jednou z nejúčinnějších tepelných izolací na trhu. Extrémně nízký součinitel tepelné vodivosti (0,020 W/m.K) předurčuje fenolickou pěnu Kooltherm do konstrukcí, kde je třeba dosáhnout co nejmenší tloušťky zateplení. A to zdaleka není vše.
Barevný beton Sika CZ

Barevné betony mají téměř neomezené možnosti

9.9.2014 |
Barevný beton je dnes významně zastoupen v rámci urbanistické architektury při projektování a následné výstavbě především veřejných staveb. Svou oblibu si získal u projektantů a odborné veřejnosti i pro špičkové barvicí schopnosti syntetických pigmentů.
Dělnická kolonie Santa Emilia v Nikaragui

Dělnická kolonie Santa Emilia v Nikaragui

6.9.2014 | Ing. David Sýkora, Ph.D., CSc., Katedra městského inženýrství a stavitelství, Fakulta stavební, VŠB-Technická univerzita Ostrava
Každou prázdninovou sobotu jsme pro Vás připravili „výlet“ na nějakou zajímavou stavbu. Jako ohlédnutí za létem přidáváme tento rok ještě jeden bonus – projekt, který měl vyřešit koncepci osad pro obyvatele s nízkými příjmy, dělníky kávových plantáží v Nikaragui.
Experimentální dům v Brightonu

Odpad přetvořený v nečekané stavební materiály

30.8.2014 | Tereza Zelenková, Happy Materials, s.r.o.
Poslední letošní víkendový prázdninový výlet nás zavede do Brightonu. Experimentální dům je z 85 % postaven z odpadových materiálů, a to včetně starých plakátů, videokazet VHS a jednorázových zubních kartáčků. Cílem projektu je využít co největší množství recyklovaného materiálu a hledat co nejvhodnější produkty nebo technologie.
Estadio Nacional Mane Garrincha

Hvězda mezi stadiony

23.8.2014 | Siemens, s.r.o., Maximilian Marquardt, foto HITECH
Na předposlední letošní prázdninový výlet se vydáme do Brazílie na nový Estadio Nacional Mane Garrincha, kde se konalo mistrovství světa ve fotbale. Stadion Mane Garrinchi není jen architektonickým skvostem – získal také certifikát udržitelnosti LEED Platinum.

Akrylátová omítka se šablonou cihlového zdiva Ceresit CT 60 VISAGE

19.8.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Tenkovrstvá designová akrylátová omítka pro tvorbu struktury „cihlového zdiva“ nebo „přírodního kamene“ Ceresit CT 60 VISAGE zdobí a chrání fasádu bytového domu, který byl dokončen letos v rámci projektu obytného objektu Čakovický part v městské části Praha-Čakovice.

Urban Sprawl – konec splněného snu?

9.8.2014 | Mgr. Radomír Dohnal
Živelné rozrůstání měst, tzv. urban sprawl, jedna z forem procesu suburbanizace, je poměrně velkým problémem měst na západní polokouli. Zdánlivě rozumné a pochopitelné požadavky rezidentů na slušné bydlení v rodinných domech, nárok na malou předzahrádku, vlastní auto a určitý životní standard, přerostly poměrně záhy do podoby uniformní výstavby, která je dnes považována za „nežádoucí“.
diskuse: 1 příspěvek, 09.08.2014 10:44
Stonehenge

Nové návštěvnické centrum Stonehenge

12.7.2014 | Mgr. Radomír Dohnal
Třetí prázdninové sobotní zastavení je v Anglii. Zadání pro stavbu bylo skutečně nevšední: reprezentativní návštěvnické centrum kulturní a historické památky UNESCO s milionovou návštěvností za rok, ale ne „příliš okázalé nebo horizont narušující struktury“ a možnost demontáže celé budovy, pokud to bude nutné.

Baumit vybral nejhezčí evropskou fasádu

11.7.2014 | Baumit, spol. s r.o.
Na slavnostním galavečeru ve vídeňském Muzeu užitých umění (MAK Wien) byly 12. června vyhlášeny výsledky 1. ročníku mezinárodní soutěže LifeChallenge 66.

S denním světlem to studenti středních škol umí

6.7.2014 | VELUX Česká republika, s.r.o.
Jubilejního 10. ročníku soutěže Život pod střechou, kterou pod záštitou MŠMT ČR každoročně vyhlašuje společnost VELUX se zúčastnil rekordní počet 211 studentů z 20 škol. Vítězem jubilejního ročníku soutěže Život pod střechou se stal Jiří Formánek ze SPŠ Stavební Opava.

Odstranění střešních krytin s azbestovými vlákny na nádraží v Turíně

5.7.2014
Na druhý prázdninový víkendový výlet Vás zveme do Turína. Nová krytina musela být ekologická, s vysokou energetickou úsporností se zachováním historické, umělecké a architektonické hodnoty nádražních budov.
Vítězka soutěže Moderní koupelna Jana Compel´ová, AGC Flat Glass Czech a SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ

Vyhlášení výsledků studentské soutěže na téma: „Moderní koupelna“

5.7.2014 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Společnosti AGC Flat Glass Czech a SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ, ve spolupráci s katedrou architektury stavební fakulty ČVUT, organizovaly v Praze ve stylovém showroomu SIKO na Zličíně slavnostní vyhlášení studentské soutěže.

Prázdninová fotosoutěž TZB-info 2014: Prostor bez bariér

14.6.2014 | Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce
Ukažme, že existují krásné prostory, které můžeme využívat všichni. Ukažme, že život bez bariér se může stát realitou. Letošní prázdninová fotosoutěž TZB-info je vyjádřením podpory sdružení Život bez bariér z Nové Paky.

Stavbami roku Kraje Vysočina jsou škola, ČOV a domov důchodců

13.6.2014 | Martin Pertl předseda představenstva - Stavební sdružení Vysočina o.s.
Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby - Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev - Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Schüco na bienále architektury v Benátkách 2014

31.5.2014 | Schüco International KG
Téma „Absorbing Modernity: 1914–2014“ bude provázet architektonická ztvárnění expozic všech národních pavilonů v rámci 14. mezinárodní výstavy architektury, která začne v Benátkách 7. června.
ALMEVA EAST EUROPE s.r.o./TECH TRADING GROUP a.s.

Den otevřených dveří Almeva East Europe s.r.o./Tech Trading Group a.s.

17.5.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Nový areál známého výrobce komínových systémů se nebrání za každou cenu své předešlé funkci, ale nyní je čistý, jednoduchý, vkusný a s komunikačními návaznostmi. Markantní a velmi sympatická změna vytvořila účelný a prostorný areál pro dodávky komponentů a spalinových systémů do celé střední a východní Evropy.

Studenti vidí v soutěžích šanci zaujmout budoucí zaměstnavatele

4.5.2014 | Schiedel, s.r.o.
Soutěž „Můj rodinný dům“ tradičně vypisuje společnost Schiedel spolu s Centrem pro podporu počítačové grafiky CEGRA. Letos se v ní utkalo 35 studentů z celkem pěti středních a vyšších odborných škol. Kvalita studentských prací přitom ročník od ročníku roste.

Okna a dveře tón v tónu v exkluzivních odstínech technologie AutomotiveFinish

1.5.2014 | Schüco International KG
Technologie povrchových úprav Schüco AutomotiveFinish rozšiřuje metalické odstíny známé z automobilového průmyslu na plastové profily. Schüco VentoTherm představuje okenní ventilační systém se vzduchovým filtrem, zpětným získáváním tepla.

Kuchyňskou linku i fasádu rodinného domu rozzáří barevný beton

30.4.2014 | Českomoravský beton, a.s.
Beton je v moderní architektuře nekonečným zdrojem pro originální ztvárnění objektů. Může mít jakýkoliv tvar a barvu, jediným prvkem limitujícím jeho možnosti, je lidská představivost.
Návrh domu umění SM(ART) HOUSE, Bc. Lukáš Rešutík

Zasedala mezinárodní porota 19. ročníku studentské soutěže Xella

11.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Ve dnech 13. a 14. března vyvrcholil 19. ročník mezinárodní studentské soutěže vyhlášené vypisovatelem soutěže, společností Xella Slovensko a Xella CZ, které jsou lídry na trhu s pórobetonem. Tématem soutěže byl SM(ART) HOUSE – dům umění v bratislavské proluce.
zpět na aktuální články       4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...