další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK
Air house - solar decathlon

Český solární dům AIR House na soutěži U.S. Solar Decathlon 2013 – 2. část

17.3.2014 | Ing. Antonín Lupíšek, Ing. Pavel Nechanický, Ing. Kateřina Sojková, Ing. Ondřej Surý, Ing. Martin Volf, Ing. Michal Marek, prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT v Praze

Mezi 3. a 13. říjnem 2013 se v Kalifornském Orange County Great Park u města Irvine konal již šestý ročník prestižní mezinárodní soutěž univerzit U.S. Solar Decathlon 2013. Loni se zúčastnil i Team Czech Republic z ČVUT v Praze, který obsadil celkové třetí místo. Druhý díl článku podrobně popisuje technické zařízení domu s názvem AIR House.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Atraktivní témata v odborném doprovodném programu stavebních veletrhů

23.4.2014 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo AC HEATINGlogo ELEKTRODESIGN VENTILÁTORYlogo PZPlogo KNAUF INSULATION

Články

Nová malta HELUZ Trend překvapí tepelněizolačními vlastnostmi

22.4.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelněizolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy, pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelněizolačních vlastnostech stavby podílí nemalou měrou.

E.ON nabízí ekologická řešení

21.4.2014 | E.ON Česká republika, s.r.o.
Už pošesté se mohou firmy obce, instituce i jednotlivci v České republice ucházet o ekologického oskara, tedy vítězství v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR.
Cihly Wienerberger plněné minerální vatou

Wienerberger otevřel první výrobní linku v ČR na cihly plněné minerální vatou

17.4.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Plnění přísných podmínek na tepelněizolační vlastnosti obvodových konstrukcí zajišťuje tepelná izolace ve formě minerální čedičové vaty integrovaná uvnitř dutin. Hodnota prostupu tepla stěnou U se pohybuje od 0,14 do 0,22 W/(m2K) podle tloušťky použitého zdiva.

Možnosti tepelného čerpadla pro nízkoenergetické kancelářské budovy v chladném podnebí

11.4.2014 | Natasa Nord, Norská univerzita vědy a techniky, Jostein Wall, Caverion, Trondheim, Norsko
Protože není ekonomicky realizovatelné, aby tepelné čerpadlo pokrylo veškeré požadavky budovy na vytápění, a provoz tepelného čerpadla není dobrý při vysoce proměnné zátěži, byl použit elektrický kotel pro pokrytí špiček zatížení. Analyzovaná budova je vybavena systémem variabilního objemu vzduchu (VAV) a systémem teplovodního vytápění.
Zničená úroda kukuřice

Chmurné předpovědi dopadů změny klimatu pro druhou polovinu století

10.4.2014 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
V následujících dvou desetiletích ještě mohou v řadě regionů převažovat pozitivní dopady, například růst produkce zemědělských plodin. Ve druhé polovině století však převažuje riziko poklesu produkce nejen v tropech a subtropech, ale i v mírném pásu. Zároveň při vyšších úrovních oteplování vzrůstá riziko, že adaptační opatření nebudou stačit.
diskuse: 27 příspěvků, poslední 18.04.2014 06:32

KMB SENDWIX: Při dodržení postupu postaví zdi i laik

31.3.2014 | KM Beta, a.s.
Vápenopískové zdicí prvky patří mezi moderní stavební materiály používané jako vnitřní i obvodové zdivo, pro nosné, dělicí i výplňové konstrukce. Jejich vysoká objemová hmotnost zaručuje pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti již při menších tloušťkách nosných stěn.

Novinky ze světa stavebnictví na brněnském výstavišti

28.3.2014 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Investoři žádají profesionální a vzdělané řemeslníky

25.3.2014 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Podle hlasů z publika bylo znát, že i když jsou kurzy určeny především těm, kteří zateplování na stavbách přímo aplikují, účastní se ho i stavbyvedoucí, projektanti a investoři. Účastníci kurzů získali osvědčení o zaškolení, které mohou uplatnit například v programu Nová zelené úsporám.

Investice do solárního ohřevu vody se vrátí i za 8 let. S návratností pomůžou dotace

24.3.2014 | ENBRA, a.s.
S jarními měsíci přichází čas na úvahy nad možným zdokonalením domácího systému pro ohřev teplé vody. Zajímavou a ekologickou cestou k úsporám energií je využití solární energie. Podle odborníků se investice do solárního termického systému pro ohřev teplé vody může vrátit i za 8 let.

Nová zelená úsporám přehledně

21.3.2014 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
1. dubna 2014 bude zahájen příjem žádostí o dotace na rodinné domy v programu Nová zelená úsporám. Ukončení příjmu žádostí je avizováno na poslední říjen 2014 nebo při vyčerpání finančních prostředků. Oblasti podpory, nejdůležitější podmínky přidělení dotace a výše podpory jednotlivých opatření přinášíme v následujícím článku.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 02.04.2014 10:54

Úspory pro Váš dům s izolacemi URSA

19.3.2014 | URSA CZ s.r.o.
Ceny energií rostou, a proto se zvyšuje důležitost tepelné izolace v konstrukci obálky budovy. Izolačních materiálů je nepřeberné množství. Podle čeho ale poznat, který je ten nejvhodnější pro Vaši aplikaci? To vždy záleží na funkci, kterou má izolace v konstrukci plnit. Dobře zaizolovaná stavba s použitím kvalitních výrobků URSA vám snížením tepelných ztrát zaručí každoroční úspory za vytápění.

Automatické kotle v 5. emisní třídě s možností získání dotace

18.3.2014 | VERNER a. s.
Díky současnému, téměř jarnímu počasí nastává ideální čas na výměnu starého kotle za nový, mnohem modernější a hlavně úspornější. Navíc nový zákon o ochraně ovzduší českým domácnostem nařizuje, aby do budoucna využívaly pouze kvalitní a nízkoemisní kotle.
Schema protiproudého kanálkového výměníku PAUL

Řízené větrání s rekuperací rodinného domu

14.3.2014 | ROSA In. s.r.o.
Firma ROSA In, je zakládající firmou skupiny REKUPOINT. Jde o sdružení odborných firem, které se zabývají projektováním, stavbami a dodávkami technologií pro nízkoenergetické a pasivní domy. ROSA In, s.r.o. zastupuje firmu PAUL v České republice.

Příklady pasivních rodinných domů, které splnily podmínky programu NZÚ

13.3.2014 | Ing. Petr Kotek, Ph.D., EnergySim s.r.o., Ing. Zdeněk Ročárek, Ing. František Duda, Ing. Jan Antonín
Třicet reprezentativních projektů rodinných domů s velmi nízkou potřebou tepla na vytápění - 19 dřevostaveb a 11 staveb zděných s různými zdroji tepla na vytápění a přípravu teplé vody. Jak uspěly s žádostí o podporu v minulé výzvě NZÚ?
diskuse: 12 příspěvků, poslední 17.03.2014 15:59

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama


E-mailový zpravodaj

Nejnovější články