opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program
Nízkoenergetické stavby
Archiv zpráv od 26.4.2021 do 15.10.2021

zadejte vlastní zprávu

zpět na aktuální zprávy

13.10.2021
ENBRA, a.s.

Příprava na topnou sezonu - téma, o kterém se bavil generální ředitel ENBRA, a.s. Karel Vlach v pořadu Káva o čtvrté s moderátorkou Terezou Stýblovou na Českém rozhlasu Dvojka.

27.9.2021
Centrum pasivního domu

V jednodenním kurzu vás odborně zasvětíme do principů pasivních a nulových budov. Rozebereme konkrétní řešení z praxe včetně praktické ukázky optimalizace návrhu pasivního domu. 19. listopadu od 13 h.

12.8.2021
Eurocomm-PR Praha

Vídeň, světový vzor bytové politiky, chce do roku 2025 postavit či začít přípravu tisícovky bytových jednotek v dřevostavbách a hybridních konstrukcích. Radnice slibuje tradiční kvalitu obecního bydlení a navíc zvýšený důraz na ekologii, klimatickou resilienci a blízkost přírody.

29.6.2021
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Společnost Panasonic Heating & Cooling Solutions oznámila, že její vysoce účinná tepelná čerpadla Aquarea All-in-One Compact, Aquarea Bi-Bloc a větrací jednotka s rekuperací tepla byly certifikovány jako Passive House Component (komponent vhodný do pasivního domu) respektovanou německou organizací Passive House Institute (PHI).

27.6.2021
Wienerberger s.r.o.

Společnost Wienerberger už dvanáct let realizuje „Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol stavebních. O soutěž je mezi nimi každoročně velký zájem, který nesnížila ani nepříznivá situace spojená s koronavirovou krizí. To potvrdil i letošní, již 12. ročník soutěže, do kterého se přihlásilo 144 studentů z 21 škol z celé republiky.

30.5.2021
Wienerberger s.r.o.

Jedinečnou možnost zhmotnit si snadno a rychle představy o vysněném domě a získat i reálný pohled na cenu zamýšlené stavby – to nabízí malým soukromým investorům revoluční konfigurátor samostatně stojících rodinných domů.

28.5.2021
A - INVENT s.r.o.

Od května 2021 se rozrostla produktová nabídka značky inVENTer o další typ větracích přístrojů – Nordic. Venkovní ukončení větracích přístrojů inVENTer typu Nordic bylo vyvinuto speciálně pro zateplené fasády a fasády s klinkerovou povrchovou úpravou.

27.5.2021
Wienerberger s.r.o.

Požadavky nového standardu navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB – Nearly Zero Energy Building) staví investory před zásadní otázku: jakou izolaci zvolit? Je tu však možnost mnohem snazší a jednodušší, jednovrstvé zdivo bez nutnosti dodatečného zateplení. Této moderní metodě nyní vychází Wienerberger vstříc svou novinkou.

21.5.2021
ABF, a.s.

Podzim letošního roku bude opět patřit nejvýznamnějšímu stavebnímu veletrhu u nás. Ve dnech 21. až 25. září proběhne již 32. ročník veletrhu FOR ARCH, a to opět na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Kromě tradiční oborové skladby, kterou FOR ARCH nabízí, se letošní nabídka vystavovatelů rozšíří díky mimořádnému souběhu s veletrhem nábytku FOR INTERIOR. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

6.5.2021
FAKRO CZECH s.r.o.

Plánujete nákup střešních oken? Nyní můžete získat prémii až 2600 Kč za nákup balíčku superTrio!

26.4.2021
RHEINZINK ČR, s.r.o.

100DOLY je malá slovní hříčka od slova „stodoly“, představující typické, dnes už historické, polnohospodářské budovy. 100DOLY je dům solitér v agrárním území, na periférii obce Skačany, ktorý tvoří dva paralelní, vzájemně propojené objekty archetypálního průřezu, posazené na uměle vytvořeném vršku.


zpět na aktuální zprávy
 
 
Reklama