Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Střešní okna
Archiv článků od 9.6.2011 do 5.9.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

5.9.2012
SLAVONA s.r.o.

Dřevěná okna už dávno nejsou eurookna IV68, jejich vývoj pokročil ať už ve vlastních profilech, které jsou silnější, používají se standardně izolační trojskla, ale zejména povrchové úpravy jsou stále dokonalejší. Dnes si můžete pořídit okna s desetiletou zárukou na povrchovou úpravu bez nutnosti údržby.

4.9.2012
Česká komora lehkých obvodových plášťů

Na jaře 2012 byla vydána Změna Z1 k normě ČSN 730540-2, která vyvolala mnoho otázek v odborných kruzích. Bude docházet v důsledku vydané Změny Z1 normy ČSN 73 0540-2 k velké kondenzaci na oknech v důsledku vyjmutí požadavků na povrchovou teplotu oken? Seminář se na podobné otázky pokusí odpovědět.

12.8.2012
VELUX Česká republika, s.r.o.

Větrání je pro většinu lidí přirozená činnost, přesto je úroveň ventilace v interiérech často nedostatečná. Správné zásady větrání a znalost typů větrání jsou základním pilířem pro dosažení optimálního vnitřního klimatu.

11.8.2012
VELUX Česká republika, s.r.o.

Domov budoucnosti s výborným vnitřním prostředím, maximálním množstvím denního světla a spotřebou energie, která splňuje požadavky roku 2020, je možné postavit už dnes. Nejnovější měření v rámci projektu Home for Life – Dům pro život v experimentálním domě u dánského města Aarhus to přesvědčivě dokazují.

Návrh Muzea mlynářství od Moniky Bartošové ze Zlína
9.8.2012
VELUX Česká republika, s.r.o.

Život pod střechou, aneb jak si studenti středních průmyslových škol stavebních představují stavby budoucnosti. Osmý ročník soutěže vyhlášené společností VELUX přinesl rekordní počet přihlášených, jejichž nejlepší projekty byly představeny v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze.

13.7.2012
ROTO střešní okna s.r.o.

Divize Střešní a solární technologie koncernu Roto s celkem 4 100 zaměstnanci na celém světě a obratem za rok 2011 ve výši zhruba 656 milionů eur patří k předním výrobcům střešních oken a příslušenství.

povrchové teploty oken
16.5.2012
Česká komora lehkých obvodových plášťů, Ing. Roman Šnajdr, Ing. Olga Vápeníková, ČK LOP

V říjnu 2011 vyšla nová verze ČSN 730540-2 „Tepelná ochrana budov – Část 2: Požadavky“. Toto nové znění bylo však shledáno v rozporu s legislativou EU o volném pohybu zboží, a proto byla vydavatelem norem, ÚNMZ, vypracována změna, která vyšla letos v dubnu a která napravuje právní nedostatek normy.

plastová okna
4.5.2012
VEKRA

Plastová okna vydrží 50 i více let, dřevěná eurookna přežijí celé století. Plastová okna nepotřebují údržbu povrchu, ale i ony potřebují péči. Jedině tak budou spolehlivě a dlouho sloužit. Jak na to?

euro okna
26.4.2012
VEKRA

Dřevěná eurookna mají proti plastovým oknům řadu jasných výhod. Za slabinu je považována nezbytnost péče o povrchovou úpravu eurooken. Jak je to s péčí o dřevěná eurookna ve skutečnosti?

aktivní domy
6.4.2012
VELUX Česká republika, s.r.o.

V pondělí 12. března 2012 proběhl v Národní technické knihovně již druhý seminář k soutěži VELUX Active House Award se zaměřením na technickou stránku aktivních domů. Příspěvky byly nejen o technologiích a materiálech. Zazněly ekonomické aspekty, prezentovala se spousta realizací a důraz byl kladen především na detaily. Skvělé bylo i obecné zamyšlení, zda vůbec jdeme správnou cestou.

4.4.2012
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

29. března se v pražském hotelu Clarion konala již pátá národní konference Lehké obvodové pláště (LOP). V exkluzivním prostředí zazněly odborné prezentace předních expertů z akademické sféry i zástupců renomovaných společností z oboru lehkých obvodových plášťů, výplní otvorů a diagnostiky staveb. Hlavním partnerem konference byla společnost AGC Flat Glass Czech, a.s., člen AGC Group.

22.12.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Nová dvojitě plisovaná roleta od společnosti VELUX reguluje prostup slunečního světla, spoluvytváří příjemné vnitřní klima a současně pomáhá šetřit energii. Díky použitým kvalitním materiálům a izolačním hliníkovým vrstvám zabraňuje v zimě úniku tepla z interiéru a také prostupu chladu do místnosti. Proto můžete použitím nových dvojitě plisovaných rolet VELUX v zimních měsících snížit tepelné ztráty a ušetřit energii i finance potřebné na vytápění.

26.10.2011
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Z policejních statistik vyplývá, že 37 % veškerých vloupání je uskutečněno okny. Pokud se zaměříme na mechanické zábranné systémy, jedním z možných řešení je bezpečnostní sklo. Nejběžněji používanými bezpečnostními skly pro zajištění ochrany osob a majetku jsou vrstvená bezpečnostní skla STRATOBEL a STRATOPHONE od AGC Glass Europe.

20.9.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Společnost VELUX představuje výrobky, které aktivně přispívají k úsporám energie a zvyšují kvalitu života v obytném podkroví. Zbytečným únikům tepla zabrání inovovaná lemování. Větší komfort přináší nová speciální vrstva snižující hluk zvenčí či úprava proti rosení venkovního skla. Energii účinně uspoří i nové solárně ovládané střešní okno VELUX GGL/GGU SOLAR. Novinky budou k vidění na mezinárodním veletrhu FOR ARCH v Praze, a to od 21. do 25. září 2011.

25.8.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

To, co dnes považujeme za přirozený způsob osvětlení podkroví, nebylo vždy takovou samozřejmostí. Přesto je to letos už 70 let, kdy se zrodila značka, která je pro mnohé architekty, projektanty, ale i stavebníky dodnes synonymem fenoménu střešních oken.

30.6.2011
ROTO střešní okna s.r.o.

Ve čtvrtek 16.6.2011 bylo slavnostně otevřeno školicí středisko RotoKampus v nových prostorách společnosti ROTO střešní okna s.r.o. na Průmyslové ulici 1306/7 v Praze. Byla představena nová generace střešních oken Roto Designo, která je v prodeji od února letošního roku a nastavuje nové měřítko na trhu střešních oken.

9.6.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Společnost VELUX otevřela v pořadí již čtvrtý aktivní dům v rámci experimentálního projektu VELUX Model Home 2020. Tentokrát se v rámci projektu jedná o rekonstrukci staršího řadového domu. Rodinný dům s názvem LichtAktiv Haus stojí v Hamburku a vyznačuje se energetickou úsporností, bohatě prosvětleným interiérem a promyšleným konceptem zdravého vnitřního prostředí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama