Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Střešní okna
Archiv článků od 14.6.2010 do 6.6.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

Velux na TZB-info
6.6.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Při výběru oken je třeba brát v úvahu nejen jejich tepelněizolační vlastnosti, ale i jejich součinitel prostupu tepelného slunečního záření. Někdy jsou okna s většími solárními zisky žádané. V případě, že řešíte otázku jak pasivní solární zisky omezit, je vhodné volit okna se nízkým součinitelem prostupu tepelného slunečního záření.

28.5.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Na čtvrtém mezinárodním VELUX Symposiu o denním světle, které se konalo začátkem května v Lausanne pod názvem Denní světlo - jak ho vnímá člověk, se sešlo téměř 300 odborníků, aby představili nejnovější vědecké poznatky a shodli se na významu denního světla uvnitř budov a jeho významu pro lidské zdraví, produktivitu či schopnost učení.

24.5.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Společnost VELUX, která je známá jako dodavatel střešních oken do šikmých střech, nyní nabízí i okna určená pro střechy ploché. Tato okna představují kombinaci kvalitního technického řešení, elegantního designu a výborných tepelnětechnických a akustických parametrů.

okenní profil, zdroj THERM spol. s.r.o.
10.5.2011
Ing. Simon Palupčík, IWE, TZÚS Praha, s.p.

Diametrálně rozdílná úroveň navrhování a montáže oken včetně vnějších dveří v ČR je kombinací snahy šetřit a absencí jakéhokoliv českého standardu pro provádění, navrhování a montáže. I proto byl nový standard "TNI 74 6077 - Okna a vnější dveře - Požadavky na zabudování" tolik očekáván.

Deceuninck nabízí ucelenou řadu výrobků pro interiéry a exteriéry novostaveb i starších budov
9.5.2011
Deceuninck, spol. s r.o.

Domy v pasivním standardu vyžadují okna, která splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Nároky jsou kladeny na celá okna i na dílčí části včetně okenních profilů. Deceuninck nabízí do pasivních domů šestikomorový plastový okenní profil Inoutic Eforte.

6.5.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Společnost VELUX Česká republika, s.r.o., připravila prodejní akce, během kterých si mohou zákazníci v období od 1. května až do 31. srpna 2011 zakoupit rolety a žaluzie VELUX se slevou až 30 %.

2.5.2011
VELUX Česká republika, s.r.o.

Energeticky úsporné a zejména pasivní stavby se neobejdou bez kvalitních stavebních technologií. Střešní okna, která splní náročná kritéria na energetickou úspornost, nabízí společnost VELUX.

2.5.2011
Stanislav Karásek a kol.

Přestože je vhodnost použití střešních oken v pasivním domě diskutabilní, jejich použití se občas nelze vyhnout. Na našem trhu je několik výrobců nabízejících okna pro pasivní domy. Nicméně základní problémy použití střešních oken v pasivním domě stále přetrvávají.

27.4.2011
ROTO střešní okna s.r.o., Tomáš Hrdina

Přestože se střešní okna u nás aktivně používají od počátku 90. let, stále se při jejich projektování i montáži opakuje řada chyb a nedostatků, které poškozují především konečné uživatele. Příčiny spočívají v nedostatečné informovanosti a podceňování významu střešních oken jako integrovaného stavebního prvku střešního pláště.

6.4.2011
ROTO střešní okna s.r.o.

Před dvěma lety představila společnost Roto nové střešní okno Roto Designo R8, a uvedla tak na trh prvního představitele nové generace střešních oken. V průběhu roku 2010 bylo rozšířeno o cenově dostupnější variantu s dvojsklem vynikající svými ojedinělými parametry. Roto představilo toto okno na letošním veletrhu Střechy Praha 2011.

3.12.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Na západ od Vídně byl otevřen Sluneční dům (Sunlighthouse) – v pořadí třetí stavba v rámci celoevropského projektu VELUX Model Home 2020 postavená na principu aktivního domu. Sluneční dům nabízí zdravé vnitřní prostředí a uživatelský komfort, je energeticky efektivní a ohleduplný k životnímu prostředí.

27.9.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Podkroví domu je třeba dokonale ochránit proti slunečnímu žáru v létě, proti chladu v zimě, a po celý rok proti dešti a nepohodě. Výběr vhodných skel, která přesně odpovídají našim požadavkům, je proto mimořádně důležitý.

13.9.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Řešení jak přivést přirozené denní světlo do obytných prostor pod plochou střechou, které není možné prosvětlit pomocí fasádních oken, nabízí okna do ploché střechy (CVP, CFP) od společnosti VELUX.

6.9.2010
ROTO střešní okna s.r.o.

Společnost Roto představuje v Kolíně nad Rýnem se svým integrovaným střešním solárním systémem Roto Sunroof kompletní sortiment produktů pro získávání solární energie na šikmých střechách. Solární termika, fotovoltaické moduly a střešní okna dokonale integrované do střechy. Nahrazení části nebo celé střechy, kombinace různých funkcí nebo jedna jediná funkce.

24.6.2010

Při práci na projektu Zeleného majáku byl kladen důraz na co nejlepší možnost využití denního světla, přirozené ventilace a automatického vytápění a chlazení. Válcový tvar budovy je výhodný svým nízkým poměrem plochy ochlazovaných obalových konstrukcí vůči vytápěnému objemu.

17.6.2010

V Domě pro život je kladen důraz na vytvoření zdravého vnitřního klima, na komfort, maximální využití potenciálu denního světla, výhledu a přirozeného větrání. V rámci testování provozu tohoto aktivního domu se do něj nastěhovala běžná rodina - dva dospělí a tři děti.

14.6.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Dosažení energeticky úsporné bilance stavby si vyžaduje dokonalý projekt a použití nejkvalitnějších stavebních technologií. V případě podkroví nabízí společnost VELUX řešení v podobě komplexního systému.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama