Studie prezentuje vliv použití venkovních zastiňovacích prvků na teplotu podkrovní místnosti. V případě venkovní rolety VELUX se jedná o snížení teploty až o 6,8 °C a u venkovní markýzy VELUX až 5,5 °C.
Střešní okna přivádějí více světla a čerstvý vzduch do podkrovních prostor a zároveň jejich obyvatelům poskytují výhledy do okolí. Aby bydlení v podkroví bylo co nejpříjemnější, je důležité už při výběru střešních oken myslet na praktickou stránku jejich každodenního používání. Jedním z rozhodujících parametrů při výběru střešních oken je způsob jejich ovládání.
Společnost Satjam se řadí mezi nejvýznamnější dodavatele lehkých kovových střešních krytin na našem trhu. K udržení svého vysokého postavení na trhu Satjam neustále přichází s inovacemi a novými produkty. Důraz je v posledních letech kladen zejména na komplexnost celého sortimentu, inovace ve výrobních technologiích a materiálech.
Na slavnostním udílení cen prvního ročníku mezinárodní soutěže VELUX International Design Award (VIDA), které se konalo 22. května 2014 na Design Academy v nizozemském Eindhovenu, byli představeni dva vítězové a uděleno pět čestných uznání. První cenu získala Hyunjeong Kim z Univerzity umění v Berlíně za svůj neotřelý design rolet „Ferro Fluid Scales“.
Jak přinést do podkroví ještě více denního světla a zároveň zajistit menší energetické výdaje? A to vše v elegantním promyšleném designu? Společnost VELUX na tyto otázky odpovídá Novou generací střešních oken. Je navržena tak, aby splnila představy všech domácností a zároveň vyšla vstříc všem rodinným rozpočtům.
Je smutným rysem současného trhu, že často až přehnaný tlak zákazníků na cenu vede výrobce oken k jejich zlevňování nutně doprovázeným snižováním jejich technické úrovně a kvality. Zásady, co mají splňovat kvalitní okna, se však ani v této složité době nijak nemění, stejně jako se nemění očekávání zákazníků z hlediska jejich funkčnosti a spolehlivosti.
Studenti architektury se mohou opět přihlásit do prestižní architektonické soutěže IVA 2014, jejímž ústředním námětem je práce s denním světlem. Soutěž klade důraz na inovativní myšlení a neotřelé náměty: Denní světlo v hustě osídlených městských oblastech. Denní světlo a udržitelnost. Jak přepravovat a ukládat denní světlo? Denní světlo, voda a vítr. Denní světlo, zdraví a pohoda. Zpracování nejen těchto témat mohou čeští a slovenští studenti architektury přihlašovat do 3. března 2014.
V době chladných a krátkých dnů oceníme každý zdroj tepla, který nás zahřeje. Začínáme se proto vystavovat světlu, ale i teplu slunečních paprsků, snažíme se vpouštět slunce do našich domovů a udržet ho tam. Poradíme vám, jak si co neúčinněji zajistit tepelnou pohodu v podkroví i v chladných měsících a přitom udržet kvalitní vnitřní prostředí a dostatek čerstvého vzduchu.
Střešní okna zajišťují nejen přísun denního světla do interiéru, ale majitelům podkroví poskytují i krásné výhledy do okolí. Pro dosažení co nejlepších výsledků je ovšem nutné vědět, jak správně střešní okna umístit. Odborník Ing. Tomáš Švec ze společnosti VELUX vám poradí, jak si zajistit nejlepší výhled do okolí.
Denní světlo, zelené technologie, kvalitní design, důraz na sociální aspekty. Tak vidí studenti středních průmyslových škol stavebních budoucnost architektury. Do devátého ročníku soutěže Život pod střechou se zapojilo rekordních 172 studentů. Vítězný projekt přišel s návrhem letní chaty s šikmou travnatou střechou.